24 września 2018 Gerarda, Ruperta, Tomiry

Sesja w piątek - kolejny Honorowy Obywatel Miasta

dodał Miesiąc temu
Sesja w piątek - kolejny Honorowy Obywatel Miasta
W piątek 31 sierpnia radni spotkają się na pierwszej, powakacyjnej sesji. Przed rozpoczęciem obrad poznamy laureatów gminnych konkursów na „Najładniejsza posesja 2018” i „Aktywna, piękna i czysta wieś”. Później firma Blue Gaz przestawi prezentację na temat gazyfikacji Pasłęka. W części roboczej radni m.in. zapoznają się z oceną przygotowania szkół do nowego roku szkolnego, zagłosują nad uchwałą w sprawie udzielenia dotacji gminie Elbląg na organizację dożynek powiatowych, zadecydują o przyznaniu powiatowi wsparcia finansowego na budowę kanalizacji deszczowej w Mariance oraz zagłosują nad dofinansowaniem budowy ronda przy zbiegu ul. Jagiełły i Westerplatte . Ostatnim punktem sesji będzie podjęcie uchwały w sprawie nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta i Gminy Pasłęk proboszczowi parafii św. Józefa ks. Janowi Sindrewiczowi.

 

PROGRAM:

1. Otwarcie obrad sesji.

2. Stwierdzenie prawomocności obrad.

3. Wybór sekretarza obrad.

4. Przyjęcie porządku obrad.

5. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

6. Wręczenie nagród laureatom konkursów: „Najładniejsza posesja 2018” i „Aktywna, piękna i czysta wieś”.

7. Prezentacja firmy Blue Gaz na temat gazyfikacji Pasłęka.

8. Sprawozdanie z prac Burmistrza Pasłęka w ostatnim okresie międzysesyjnym.

9. Interpelacje i zapytania radnych.

10. Zapytania i wnioski sołtysów.

11. Ocena przygotowania gminnych placówek oświatowo-wychowawczych do nowego roku szkolnego 2018/2019.

12. Ocena realizacji przedsięwzięć rekreacyjnych, sportowych i kulturalnych w sezonie wakacyjnym 2018 r.

13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Pasłęk na lata 2018-2024.

14. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwalonego na rok 2018 budżetu Gminy Pasłęk.

15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie poboru podatku rolnego, leśnego, od nieruchomości w drodze inkasa.

16. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Elbląg na organizację Dożynek Powiatu Elbląskiego w dniu 8 września 2018 roku.

17. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Elbląskiemu na zakup maszyny do mycia wykładzin podłogowych.

18. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr VI/48/18 Rady Miejskiej w Pasłęku z dnia 29 czerwca 2018 roku w sprawie udzielenia pomocy samorządowi Województwa WarmińskoMazurskiego na realizację zadania publicznego. (dotyczy zmiany stałej organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej nr 527 (skrzyżowanie ulic: Jagiełły – Westerplatte w Pasłęku)

19. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr VI/45/18 Rady Miejskiej w Pasłęku z dnia 29 czerwca 2018 roku w sprawie udzielenia pomocy Powiatowi Elbląskiemu na realizację zadania publicznego. (dotyczy budowy chodnika przy ulicy Traugutta w Pasłęku)

20. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy Powiatowi Elbląskiemu na realizację zadania publicznego (dotyczy budowy kanalizacji deszczowej w Mariance)

21. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia projektu regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Miasta i Gminy Pasłęk.

22. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego północnej części Pasłęka.

23. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego centralnej i wschodniej części Pasłęka.

24. Podjęcie uchwały w sprawie nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta i Gminy Pasłęk. 25. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia odrębnego obwodu głosowania w Szpitalu Powiatowym Sp. z o.o. w Pasłęku w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz w wyborach Burmistrza Pasłęka na kadencję 2018-2023.

26. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.

27. Odpowiedzi na zapytania i wnioski sołtysów.

28. Sprawy różne.

29. Zamknięcie obrad sesji


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#AGA 2   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-08-27

Jak ta rada i władza się nie wstydzi nadawać czarnym honory.Sekta z haniebną przeszłością po dzień dzisiejszy ,która szkodzi nauce ,szkolnictwu .postępowi i DZIECIOM.Ostatnio jest na ustach wszystkich mediów a pedofilia na pierwszym miejscu .Ha ,ha ,ha ....


#Spokojny   Miesiąc temu

Kiedyś, gdy komunikacja była czasem problemem istnienie powiatów było uzasadnione. Ale dziś, kiedy siedząc za biurkiem kilkoma kliknięciami można zarządzać z odległości setek a nawet tysięcy kilometrów, powiaty to anachronizm, kosztujący nas miliony złotych wyrzuconych w błoto. Czy nikt nie zwrócił uwagi na ten kosztowny przeżytek? Toż to przechowalnia trutniów, z którymi pszczoły wiedzą co robić a ludzie nie potrafią ich wywalić ze swych uli.


#Jak ja nie cierpię idiotów#Spokojny  Miesiąc temu

Poczytaj niedouku ile jest powiatowych instytucji. Gdzie byś chciał przenieść ich zadania? Do gmin, nawet tych malutkich i biednych czy może do województwa w którym pewno nigdy nie byłeś. Ladnie by to wyglądało np państwowa instytucja nadzoru budowlanego w każdej gminie no bo województwo nigdy by tych papierów co jest wysyłanych do nadzoru nie przemieliło a gmina skąd weźmie kolejnych fachowców - budowlańców z uprawnieniami?


#Spokojny#Jak ja nie cierpię idiotów  Miesiąc temu

Niedoukiem to ty jesteś a nawet idiotą, który nie cierpi konkurencji. Jest taka instytucja jak zamiejscowe wydziały, które województwo mogłoby utworzyć w niektórych gminach. To nieporównanie tańsze, niż biurokratycznie rozbudowane powiaty. Np. w Pasłęku jest zamiejscowy powiatowy wydział budownictwa.


#Ha ha haa#Spokojny  Miesiąc temu

ha ha haaa ...dobre! Nieuk i idiota nie cierpi konkurencji innych idiotów! Brawo Spokojny! W punkt!


#Pop swoje cymbał swoje#Spokojny  Miesiąc temu

Sam sobie zaprzeczasz. Zamiejscowy ale jednak powiatowy, na dokładkę bez żadnych kompetencji. Po podpis trzeba jechać do starostwa. A co np z geodezją, odrolnieniem gruntów? A co ze szkołami średnimi, poradniami dla dzieci i rodzin, domami dziecka, domem opieki, szpitalem i długo by wymieniać.


#Poczytaj coś może się dowiesz ale czy zrozumiesz#Spokojny  Miesiąc temu

Województwo to kto? Marszałek czy wojewoda? Powiat jest samodzielna jednostką administracji i nic do niego ani marszałkowi ani wojewodzie. Tak jak staroście nic do wójta. Jedyne co może wojewoda to w ramach nadzoru decyzje uchylać bądz zastępcze wydawać,. Pojazdu nie zarejestruje, pozwolenia na budowę też nie wyda. Ktoś jednak te samorządy wymyślił.


#Jhgf#Pop swoje cymbał swoje  Miesiąc temu

Zamiejscowe wydziały np. WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE CZY JAK TAM ZWAŁ! Olaboga, czy on naprawdę taki idiota? Poza tym już tak było, że powiaty nie istniały a większość można było załatwić w URZĘDZIE GMINY. Ci idioci maja pamięć złotej rybki? To samo ze szkoła podstawową, miała 8 klas. I do tego systemu wróciliśmy, dzięki Bogu!


#Jhgf#Poczytaj coś może się dowiesz ale czy zrozumiesz  Miesiąc temu

wojewoda jest władzą w województwie idioto Marszałek województwa i urząd marszałkowski to tylko administracja samorządowa. Zwierzchnią władzę ma Wojewoda. Urząd marszałkowski najlepiej zlikwidować, tak samo jak urzędy powiatowe.


#Obywatel nn#Jhgf  Miesiąc temu

To nie tylko ale aż samorząd. Niedługo jarkacz was za doopy weźmie i w szeregu ustawi a potem na śmietnik wyrzuci.


#Kri   Miesiąc temu

W Rogajnach też czas na nowego radnego... świeża krew ,jak droga do Morąga wygląda ?co radny-bezradny zrobił w tej sprawie ....?Człowiek Napoleona i tyle


#Mati   Miesiąc temu

Czemu ksiądz Wiesław Rodzewicz honorowego nie dostał ?bo co krytykowal władze tutejsza ?Przynajmniej radio w paslekowie było ,dom pogrzebowy też z jego inicjatywy wybudowany ...


#Xz#Mati   Miesiąc temu

A z tego inicjatywy powstała ogiernia utrzymywana z kapslowego


#Wanda   Miesiąc temu

Za dużo pomocy gmina udziela powiatowi. Jak jest taki biedny to niech sobie starosta obniży pobory, albo odejdzie.


#Mieszkanie#Wanda  Miesiąc temu

Powiat to nie gmina. Może ktoś powinien porównać dochody gminy i dochody powiatu, sieci dróg jakie mają pod sobą i może wtedy byście dopiero ewentualnie zaczęli psioczyć. Koniec końców co ma do tego starosta że wieszacie na nim języki? Czy jakby był inny starosta do gminą nie wspieralaby budowy dróg które są na jej terenie?


#Spokojny#Mieszkanie  Miesiąc temu

Powiaty to pasożyty na finansach samorządowych.Likwidacja powiatów zwiększy pulę samorządowa,ktora powinna byc rozdzielana na gminy w/g okreslonych kryteriów. Pozwoli to uniknąć zebraniny przez gminy o dodatkowe fundusze u powiatowych urzedasow.Kto jest za????


#Precz z powiatami#Spokojny  Miesiąc temu

Precz z powiatami !!!


#Nasze drogi#Wanda  Miesiąc temu

Gdyby nie współpraca mieli byśmy o połowę mniej naprawionych dróg.


#Ja#Nasze drogi  Miesiąc temu

Jakieś konkretne dane na poparcie, czy tylko na podstawie tego co tu przeczytasz?


#Kątem oka#Ja  Miesiąc temu

Na przykład ul. Ogrodowa, 3-go Mają, Długa itp. jak by wyglądały ? Przecież Pasłęk to jedna z dziewięciu gmin powiatu.


#Dziwny kraj#Kątem oka  Miesiąc temu

Sugerujesz, że gdyby Gmina sama sobie nie sfinansowała remontu tych ulic, dostając środki jedynie na drogi gminne, to Powiat dostając środki na drogi powiatowe, wydał by je na inne cele, zamiast robić to co do niego należy


#Estetka   Miesiąc temu

Najlepszy jest ten 'honorowy' Charchaj czy też Harhaj - czy po prostu - jak nie charkasz, to rzygaj ! Ni z du.y, ni z pi.dy wyjęty (chociaż wygląda jak pi.da). Ten typ doszczętnie zdeprecjonował zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Miasta Pasłęka. Wygląda na osobnika który wieczorami wtyka sobie w du.ę piórko i udaje chińskiego bociana !


#Klękajcie pastuszkowie   Miesiąc temu

A ten qrwa za co?


#Bobi x   Miesiąc temu

znowu klecha ? zaden radny z tej rady mojego glosu nie dostanie


#śmiech na sali   Miesiąc temu

No nie, następna kiecka ,tylko za co? za organy? to zaraz honorowy?,za swoje nie robił. Ludzie takich honorowych mamy od wojny bez liku.Naprawdę robią parodię ale ciemny lud to chwyci.Mnie w tym chorym kraju już nic nie zdziwi.


#KRYSTYNA   Miesiąc temu

RONDO JAGIEŁŁY- WESTERPLATTE POWINNO BYĆ ZROBIONE PRZED ROZPOCZĘCIEM ROKU SZKOLNEGO


#Ja#KRYSTYNA  Miesiąc temu

podobnie jak drugi wjazd/wyjazd do "dwójki"


#Nivea#KRYSTYNA  Miesiąc temu

ale to zbyt daleko wyborow. teraz trzeba zeby bylo widac.


#Jurek rządzi   Miesiąc temu

. Przeniesienie planowanych wydatków w MOSiR Pasłęk w wysokości 15`000,- zł z przeznaczeniem na wynagrodzenie zleceniobiorców wykonujących doraźne remonty i konserwacje obiektów wykorzystywanych w zakresie sportu i rekreacji, prac związanych z oczyszczaniem koryta i poboczy kanału – doprowadzalnika wody do zbiorników wodnych Zakrzewko i Jeziorko oraz usuwaniem powalonych drzew i wiatrołomów w obrębie lasu komunalnego.


#Nick   Miesiąc temu

Kolejny honorowy obywatel który to już z kolei można się pogubić ciekawe kto następny może napoleon za życia lub drwal z jeziorka


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało3 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...