20 października 2018 Ireny, Kleopatry, Jana

SP nr 1 w konkursach Kuratora Oświaty

dodał 2017-12-23
SP nr 1 w konkursach Kuratora Oświaty

Zakończył się pierwszy etap konkursów przedmiotowych Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2017/2018. Miło nam poinformować, że liczna grupa, bo aż 15 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku przekroczyło poziom 80% możliwych do uzyskania punktów, co, według regulaminów konkursów, oznacza udział w etapie wojewódzkim danego konkursu.

Bardzo dobrze wypadł pierwszy etap konkursu z języka angielskiego, w którym aż pięcioro uczniów przekroczyło wymagany próg. Są to: Kaja Jabłońska, Marta Sułkowska, Hubert Adamczyk, Mateusz Cieśla i Jakub Marosz (nauczycielka przygotowująca pani Katarzyna Przygocka). Dobrze wypadł także konkurs z języka polskiego, gdzie troje uczniów uzyskało kwalifikacje do etapu wojewódzkiego. Są to: Julia Winiewska (nauczycielka przygotowująca pani Anna Zimnicka), Nikola Lachowicz i Hubert Adamczyk (nauczycielka przygotowująca pani Maria Stasiak). Dobrze wypadł również szkolny etap konkursu z geografii, w którym kwalifikacje uzyskało troje uczniów: Laura Kuchciak, Mateusz Krasiński i Łukasz Papis (nauczycielka przygotowująca pani Mariola Dorniak). W konkursie z matematyki szkołę będzie reprezentował Łukasz Papis (nauczycielka przygotowująca pani Maria Owerko), a w konkursie z biologii Aleksandra Mazurek (nauczycielka przygotowująca pani Elżbieta Wysokińska). W konkursie z wiedzy o społeczeństwie uczestniczy Mateusz Krasiński (nauczycielka przygotowująca pani Barbara Kołcz). Do etapu wojewódzkiego konkursu z historii zakwalifikowała się Paulina Ulikowska (nauczyciel przygotowujący pan Krzysztof Mieczkowski).

Szczególne gratulacje należą się uczniom: Hubertowi Adamczykowi, Mateuszowi Krasińskiemu oraz Łukaszowi Papisowi, którzy zakwalifikowali się do udziału w etapie wojewódzkim dwóch konkursów.

Warto przypomnieć, że udział w etapie wojewódzkim konkursu przedmiotowego organizowanego przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty jest szansą na uzyskanie zaszczytnego tytułu Laureata, co oznacza zwolnienie z danego zakresu egzaminu na koniec nauki w szkole i przyznanie automatycznie maksymalnej ilości punktów z tego zakresu. Ponadto, co niezwykle istotne dla ambitnych uczniów, laureat ma pierwszeństwo w rekrutacji do każdej wybranej przez niego szkoły średniej, a to oznacza możliwość podjęcia nauki w najlepszych liceach w Polsce. Należy przypomnieć, że w latach ubiegłych licea z Olsztyna i Elbląga zabiegały o naszych laureatów poprzez specjalne, imienne zaproszenia wystosowane na adres szkoły.

Liczymy na to, że nasze „konkursowe nadzieje” wykorzystają swoje szanse i zdobędą tytuły laureata idąc w ślady laureatów z lat ubiegłych. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

dp

 

 

 

 

0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Dzień dawcy szpiku w Pasłęku

Wydarzenie odddbyło się 5 godzin temu 

Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych...


Ostatni koncert Festiwalu

Pozostało1 dzień

W niedzielę 21 października o godz. 19:00 w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku...


Wojtek Strażak

Pozostało3 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...