22 kwietnia 2018 Kai, Leonii, Sotera

SP nr 1 w konkursach Kuratora Oświaty

dodał 2017-12-23
SP nr 1 w konkursach Kuratora Oświaty

Zakończył się pierwszy etap konkursów przedmiotowych Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2017/2018. Miło nam poinformować, że liczna grupa, bo aż 15 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku przekroczyło poziom 80% możliwych do uzyskania punktów, co, według regulaminów konkursów, oznacza udział w etapie wojewódzkim danego konkursu.

Bardzo dobrze wypadł pierwszy etap konkursu z języka angielskiego, w którym aż pięcioro uczniów przekroczyło wymagany próg. Są to: Kaja Jabłońska, Marta Sułkowska, Hubert Adamczyk, Mateusz Cieśla i Jakub Marosz (nauczycielka przygotowująca pani Katarzyna Przygocka). Dobrze wypadł także konkurs z języka polskiego, gdzie troje uczniów uzyskało kwalifikacje do etapu wojewódzkiego. Są to: Julia Winiewska (nauczycielka przygotowująca pani Anna Zimnicka), Nikola Lachowicz i Hubert Adamczyk (nauczycielka przygotowująca pani Maria Stasiak). Dobrze wypadł również szkolny etap konkursu z geografii, w którym kwalifikacje uzyskało troje uczniów: Laura Kuchciak, Mateusz Krasiński i Łukasz Papis (nauczycielka przygotowująca pani Mariola Dorniak). W konkursie z matematyki szkołę będzie reprezentował Łukasz Papis (nauczycielka przygotowująca pani Maria Owerko), a w konkursie z biologii Aleksandra Mazurek (nauczycielka przygotowująca pani Elżbieta Wysokińska). W konkursie z wiedzy o społeczeństwie uczestniczy Mateusz Krasiński (nauczycielka przygotowująca pani Barbara Kołcz). Do etapu wojewódzkiego konkursu z historii zakwalifikowała się Paulina Ulikowska (nauczyciel przygotowujący pan Krzysztof Mieczkowski).

Szczególne gratulacje należą się uczniom: Hubertowi Adamczykowi, Mateuszowi Krasińskiemu oraz Łukaszowi Papisowi, którzy zakwalifikowali się do udziału w etapie wojewódzkim dwóch konkursów.

Warto przypomnieć, że udział w etapie wojewódzkim konkursu przedmiotowego organizowanego przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty jest szansą na uzyskanie zaszczytnego tytułu Laureata, co oznacza zwolnienie z danego zakresu egzaminu na koniec nauki w szkole i przyznanie automatycznie maksymalnej ilości punktów z tego zakresu. Ponadto, co niezwykle istotne dla ambitnych uczniów, laureat ma pierwszeństwo w rekrutacji do każdej wybranej przez niego szkoły średniej, a to oznacza możliwość podjęcia nauki w najlepszych liceach w Polsce. Należy przypomnieć, że w latach ubiegłych licea z Olsztyna i Elbląga zabiegały o naszych laureatów poprzez specjalne, imienne zaproszenia wystosowane na adres szkoły.

Liczymy na to, że nasze „konkursowe nadzieje” wykorzystają swoje szanse i zdobędą tytuły laureata idąc w ślady laureatów z lat ubiegłych. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

dp

 

 

 

 

0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało47 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...