21 września 2018 Jonasza, Mateusza, Hipolita

Sposób PiS na wybory samorządowe

dodał 2017-10-02
Sposób PiS na wybory samorządowe

Im bliżej terminu wyborów samorządowych (11 listopada 2018), tym więcej spekulacji na temat zmian w ordynacji wyborczej, które chce przeprowadzić PiS. Zmianie może uleć termin. Mówi się o dacie 4 lub 18 listopada. Ma to związek z obchodami 100 rocznicy niepodległości i terminem referendum planowanym przez lokatora pałacu namiestnikowskiego. Kolejna zmiana to likwidacja jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do rad gmin oraz likwidacja II tury w wyborach prezydentów, wójtów i burmistrzów. Batem na opozycję ma być też zmiana granic okręgów wyborczych, które ustali wojewoda. Natomiast sposobem na wyeliminowanie lokalnych komitetów wyborczych jest proponowany obowiązek zgłaszania kandydatów tylko przez partie polityczne. Wybrańcy narodu mają czas na zmianę ordynacji do połowy maja przyszłego roku.

jp

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Zniesmaczony   2017-10-03

Natrętna proPOowska propaganda redaktora też nie zachęca ludzi do zaglądania do tego pasłęckiego zakątka.


#Grab   2017-10-02

Do #Wiem - ludziom pracującym szkoda czasu aby tu zaglądać, chyba że coś ich wnerwi do żywego, jak np. afera wodna czy kiepskie wykonanie nawierzchni na Placu Grunwaldzkim. A siedemdziesięciolatkowie czy ponad osiemdziesięcioletni grabisko to emeryci, którzy mają sporo czasu i akurat tak się składa, że mimo wielu przeżytych wiosen, nie zatracili zainteresowania otaczającą ich rzeczywistością w tym i polityką. Prawdopodobnie przyczyną tego jest fakt, że zawsze byli aktywni i otwarci na otoczenie


#ZigiS   2017-10-02

Zaangażowanie POlityczne redaktora robi się coraz bardziej cieżkostrawne. Retoryka faktów niedokonanych, nieuprawnione spekulacje, obrażanie demokratycznie wybranego prezydenta nie mówiąc o rządzie -zupełnie nie na miejscu. Pasłęczanie potrafią sami ocenić co jest dobre a co złe. Swoją narrację proszę więc zachować dla siebie.


#Hg   2017-10-02

hłe hłe hłe..... POpiszcie sobie...


#Do urzędników miejskich łącznie z ich wodzem   2017-10-02

czy ktoś widzi do ku..wy nędzy wypadającą kostkę na niedawno oddanym placu grunwaldzkim , co za niska jakośc robót czy wy tego naprawdę nie widzicie , przeciez macie na koncie urzędu pieniądze z zabezpieczenia należytego wykonania , ruszcie d..py i zacznijcie dbać w końcu o miasto bo za to wam płacą z podatków


#Wiem   2017-10-02

Ty jednak Roman jesteś niereformowany wieśniak. A kto niby tych młodych, prężnych i jakich tam jeszcze na listach umieści? Rządzą listami starzy pierdziele. Zauważ kto na tej stronie polityka się interesuje siedemdziesięciolatkowie i ponad osiemdziesięcioletni grabisko.


#Roman   2017-10-02

Jedynie partie mają zgłaszać? Cie Florek... . Zupełnie, jak dawniej, a nawet drzewiej bywało. Niezależnie od tego, jak będzie przebiegało głosowanie, należy głosować na ludzi młodych, prężnych, w tym prawników, ekonomistów, inżynierów, rolników, geodetów, należących (bezpartyjnie) do Partii "Razem Pasłęczanie". Nieco zakpiłem z nowej polityki p. Macierewicza, lecz może mam rację?


#Nivea   2017-10-02

lokator palacu?? troche szacunku jesli nie dla czlowieka to dla funkcji


#Spekulant#Nivea  2017-10-02

Nie wymagaj zbyt duzo od kobylarza


#Grab   2017-10-02

Dla wielu pasłęczan tematem nr 1 jest sprawa poruszona przez Roxanę a nie inne zagadnienia.


#Grab   2017-10-02

Redaktor swoim ulubionym zwyczajem znowu wrzucił kontrowersyjnogenny temat, aby się pasłęczanie tutaj nieco posprzeczali. Oczywiście, nie ma to najmniejszego wpływu na cokolwiek, z uwagi na to, że mało kto tu zagląda. ale co się wody w małej szklaneczce nagotuje, to się nagotuje.


#Heszek   2017-10-02

Jurek ... To nie lokator tylko tfuj Prezydent


#BOGDAN DZIĄSŁO   2017-10-02

czy Polsce grozi pislamizacja ????


#Pan K.   2017-10-02

Jurek, ty nawet nie masz co marzyć o byciu radnym


#Roxana   2017-10-02

wybory wyborami ale dlaczego w wodzie czuc chlor co sie dzieje o czym mieszkancy nie wiedzą


#Chlor#Roxana  2017-10-02

Chlor chlorem a czy wiesz że jest tam FLUOR!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało6 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...