25 kwietnia 2018 Marka, Jaroslawa, Wasyla

Stypendia dla najlepszych

dodał 2015-11-19
Stypendia dla najlepszych

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dostają uczniowie, którzy otrzymali promocję do następnej klasy z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Wśród 153 tegorocznych stypendystów znaleźli się także uczniowie z Pasłęka. We wtorek 17. listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odebrali oni stypendia i gratulacje z rąk wicewojewody Grażyny Kluge i wicekurator oświaty Doroty Anuszkiewicz.. Pasłęk reprezentowały:  uczennica klasy IV technikum Monika Tyburska (średnia ocen 5,18) i uczennica klasy II liceum Anna Malinowska (5,06) z ZSEiT oraz uczennice z ZS: . Natalia Kubaszek (klasa II C LO) oraz Natalia Bogusz (klasa IV Technikum). Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych. aw

Dyrektor Zespołu Szkół Katarzyna Panimasz przygotowała również krótki opis osiągnięć wyróżnionych uczennic z ZS:

Natalia Kubaszek uzyskała średnią ocen 5,81, a ponadto zajęła III miejsce  w Województwie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego, reprezentowała szkołę w zawodach  sportowych i brała udział w konkursach organizowanych na terenie szkoły, powiatu i gminy zajmując czołowe miejsca ( I miejsce w finale XV Olimpiady „Przyroda i Historia Powiatu Elbląskiego”, laureatka w konkursie na najlepszy projekt edukacyjny „Moja mała ojczyzna – jej skarby przeszłości, teraźniejszość i przyszłość” w ramach programu „Zwierciadło narodu- historia i tradycja mniejszości narodowej mieszkającej w Polsce”).

Natalia Bogusz uzyskała średnią ocen 5,0 oraz brała udział w konkursach przedmiotowych (logistyka, matematyka) oraz uczestniczyła w projekcie POKL „Na szlaku do pracy w branży turystycznej,” w którym zajęła II miejsce w konkursie na najlepszy biznesplan. Ponadto uczennica angażuje się w życie klasy i szkoły biorąc udział w ważnych wydarzeniach klasowych, szkolnych i środowiskowych, współpracując m. in. z grupą FENIKS z Krasina zajmującą się tańcem z ogniem.


Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza 20 maja 2018 r. o godz. 16:00 do sali...