20 października 2018 Ireny, Kleopatry, Jana

Światowy Dzień Zwierząt w Zespole Szkół w Pasłęku

dodał Ponad tydzień temu, 2018-10-10
Światowy Dzień Zwierząt w Zespole Szkół w Pasłęku
Tradycyjnie 4 października Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało spotkanie z okazji Światowego Dnia Zwierząt. To święto obchodzone jest corocznie w dzień Świętego Franciszka z Asyżu-patrona zwierząt. Światowy Dzień Zwierząt ustanowiony w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt.

 

 Święto ustanowiono, by zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt. Zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i też ma swoje prawa. Dzień ten, celebrują organizacje ekologiczne i działające na rzecz ochrony zwierząt, organizacje non-profit, a także wegetarianie. Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk.

Na uroczystość zaprosiliśmy panią Barbarę Zarudzką, prezesa Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt imienia Świętego Franciszka z Asyżu, która opowiedziała nam o problemach w opiece nad zwierzętami oraz o pracy wolontariuszy w schronisku. W spotkaniu uczestniczyła również wieloletnia wolontariuszka schroniska „Psi Raj” w Pasłęku-Klaudia Kłosińska. Szkolne Koło Wolontariatu przekazało na rzecz schroniska karmę dla zwierząt, zebraną podczas szkolnej zbiórki. Cieszymy się, że nasza cegiełka wesprze podopiecznych schroniska „Psi Raj”.

B. Łuczyńska- Pyra, M. Puławska


Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych...


Ostatni koncert Festiwalu

Pozostało1 dzień

W niedzielę 21 października o godz. 19:00 w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku...


Wojtek Strażak

Pozostało3 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...