22 września 2018 Tomasza, Maurycego, Joachima

Szpital Powiatowy w Pasłęku zagra z WOŚP

dodał 2017-01-11
Szpital Powiatowy w Pasłęku zagra z WOŚP

Jedną z pierwszych instytucji z Pasłęka, która zgłosiła swój akces w akcji WOŚP był Szpital Powiatowy w Pasłęku. Podczas tegorocznego Finału w Zespole Szkół w Pasłęku, będzie dostępne stoisko, przy którym pracownicy Szpitala, z Kierownikiem Oddziału Pediatrycznego panią doktor Renatą Ryniak-Żebryk i z Kierownikiem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego panią Barbarą Klecha będą świadczyć konsultacje dla wszystkich zainteresowanych. Będzie można m.in. zmierzyć sobie ciśnienie, dokonać pomiaru cukru, określić na podstawie wagi procentową zawartość tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej i BMI, a także uzyskać poradę na temat metod opieki nad osobami przewlekle chorymi. Panie z ZO-L zaprezentują także zdjęcia sprzętu, uzyskanego od WOŚP dla naszego Szpitala.

Prezes Zarządu Szpitala Iwona Chełchowska przekazała nam informację o środkach trwałych otrzymanych z WOŚP do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego oraz na Oddział Pediatryczny. Do tej pory jedynie w 2015 i 2016 r. WOŚP przekazała pasłęckiemu szpitalowi sprzęt na łączną kwotę 381 632,98 zł (30 łóżek szpitalnych, 8 materacy przeciwodleżynowych, mobilny podnośnik elektryczny, 2 aparaty do mierzenia ciśnienia, aparat EKG, 2 kardiomonitory, 2 fotele kąpielowe, aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych i 2 pompy infuzyjne). Ponadto w niedługim czasie przekazany zostanie kolejny sprzęt do Oddziału Pediatrycznego, który już został przyznany przez WOŚP, czyli: 15 łóżek dziecięcych, aparat EKG i 4 pompy infuzyjne strzykawkowe. Wszystkich tych, którzy wciąż wątpią w realną pomoc niesioną przez WOŚP, zapraszam do Szpitala Powiatowego, aby mogli się przekonać jak wiele sprzętu dla dzieci i seniorów oznaczona jest serduszkami Fundacji. Wartość przekazanego sprzętu jest wielokrotnie wyższa niż zebrane do tej pory pieniądze w ramach Finałów WOŚP w Pasłęku. To dodatkowy argument za tym, że warto pomagać!
Szef Sztabu Tomasz Rozenbajgier


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#O   2017-01-12

dam na tace a nie Owsikowi


#Podpis   2017-01-12

Owsial trzyma zebrane pieniądze półtora roku na kontach. Z pieniędzy WOSP płaci też sobie i rodziniie. A 44 miliony zebrane w 2016 roku to jakieś 1 zł 15 groszy na jednego Polaka, ale te otrzymacie dopiero w 2018 roku, pomnijeszone o pensje i zyski firm rodziny Owsiaków.


#..   2017-01-12

Ten durnowaty ,,podpis czy grab po wyjaśnienie czegokolwiek chodzi pewnie do klecha a ten (mądrzejszy bo to fachowcy od wszystkiego tj .seksu ,dzieci, sekt ,polityki itd ) tak mu tłumaczy ,że efekty ich WSZYSTKICH widać.Szkoda na to czasu.


#Bogdan dziaslo   2017-01-12

podpisie , wytłumacz mi co to jest propaganda lewacka


#Podpis   2017-01-12

spędy owsiakowe to Przystanek Woodstok, czy jak mu tam. Brud, smród, narkotyki i przemoc. A także propaganda lewacka.


#Józek   2017-01-12

grab ( to ten trochę leczony ale nie wyleczony) bazgrze o ,,spędach młodzieży) o jakichś swoich złodziejstwach itd.Nie wie lub udaje że nic nie słyszał o największych przestępcach w szeregach kleru i jego funduszach np CARITASU ,OSTATNIO,Pisząc o SPĘDACH TO CHYBA MIAŁ NA MYŚLI TE NIEDZIELNE ( spędy) połączone z otumanianiem takich debili jak on.O kanalii chrapanie nie ma co pisać ,każdy to wie.Wpisz w google I TCCS W BRUKSELI .


#M   2017-01-12

Zapadł trzeci wyrok WSA w Warszawie sygn. akt II SAB/Wa 557/16, a w nim jednoznaczne stanowisko sądu. Fundacja WOŚP ma udostępnić informacje dotyczące finansów własnych, spółki „Złoty Melon”, firmy prywatnej „Tabasco” oraz właściciela tej firmy Jacka Stachery, prywatnie partnera Aleksandry Owsiak, również zatrudnionej w „Tabasco”. Jest to trzeci wyrok WSA


#Marek Chrapan   2017-01-12

Warszawa, o transparentności i pełnej kontroli WOŚP weryfikuje stanem faktycznym i konkretnymi przepisami prawa. W sumie wyroków jest już cztery, jeden dotyczył nie przekazania skargi do WSA, za co fundacja zapłaciła karę finansową. Czterokrotnie Jerzy O., jako prezes zarządu dopuścił się naruszenia prawa, łamiąc ustawę o dostępie do informacji publicznej i zrobił to, bo… ujawnienie tych tajemnic, to koniec zabawy.


#Grab   2017-01-12

I jeszcze jedno. Zamiast udawać filantropa, mógłby Owsiak wyznaczyć sobie i pracownikom jawną pensję i nikt o to nie miałby pretensji, a on mógłby zasłużenie chodzić w glorii dobrodzieja. Owsiak nie jest tępakiem, by tak prostej rzeczy nie rozumieć. Rozumie on doskonale, tyle tylko, że wtedy jego pensja byłaby jawna i nic nie dało by się ukraść. A przy tak zagmatwanej strukturze Melonów i Mrówek można kraść miliony. Biedny Kijowski poszedł jego śladem ale się sparzył. Za mało brał.


#Grab   2017-01-12

Cały ten spór o Owsiaka by nie powstał, gdyby trzymano się prostej zasady - WSZYSTKIE PIENIĄDZE ZBIERANE JAKO POMOC DLA SŁUŻBY ZDROWIA W ZAOPATRZENIU W SPRZĘT MEDYCZNY, BYŁYBY NA TEN CEL WYDAWANE. A nie na inne cele jak np. prywatne twory Owsiaka jak Złoty Melon, Mrówka Cała czy organizację kontrowersyjnego spędu młodzieży. Zasada prosta i uczciwa i przez każdego byłaby akceptowana. A teraz, wrzucając grosik do puszki, nie jest się pewnym, na co ten grosik zostanie wydany. Jasne?


#Podpis   2017-01-11

wtedy znowu zaczne wrzucac do puszki DLA DZIECI a nie dla Owsiaka i dzidki.


#Podpis   2017-01-11

być może WOSP przetrwa, ale zostanie wyprowadzona na prostą. To znaczy- zostanie z niej wyelimowane cwaniactwo a rachunkowośc będzie prowadzona prawidłowo. Jest teoretycznie taka szansa.


#Roman   2017-01-11

Ja do graba, wbrew wielu wypowiedziom i kciukom w dół skierowanym, pretensji nie mam. Jest wolność wypowiedzi i tego się trzymajmy. Myślę, że grab, w miejsce wrzucenia czegokolwiek do puszki, uczyni coś innego, w jego mniemaniu, bardziej pożytecznego dla miasta, sąsiada, kraju, czyż nie? I to niekoniecznie w dniu, kiedy to Owsiak zbiórkę (na jego rzecz także) prowadzi, lecz także w dniach innych. Przeniesienie staruszki na rękach przez śliską jezdnię przykładem tego może być.


#G   2017-01-11

ja też już wsparłam puszka stoi w żabce :)


#Bogdan dziaslo   2017-01-11

grab poczytaj o caritas w elku , to zmienisz zdanie


#Wyborca   2017-01-11

O jakiej dobrej zmianie piszesz grab. Chyba o przeksięgowaniu publicznych środków na korporację watykańską. A to jest akcja dobrowolna, chcesz to dajesz. Rozumiesz, to tak jak płacisz grabie, na boskie media wielebnego ojca wszystkich dyrektorów. I nic nam do tego.


#Pionek   2017-01-11

szach mat malkontenci


#Grab   2017-01-11

Sama idea jest słuszna, tylko do cholery - dlaczego przy tym musi się ktoś obłowić? Czy dzisiejsza Polska już tak nisko upadła, że bez złodziejstwa żadna akcja obejść się nie może? Przedtem Owsiak, teraz Kijowski, że o przekrętach PO-PSL nie wspomnę. Dlatego - między innymi - dobra zmiana jest tak potrzebna.


#Kaska   2017-01-11

Ja już wsparlam,w Lidlu jest puszka,pozdrawiam


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało5 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...