18 listopada 2018 Romana, Klaudyny, Karoliny

Teneryfa – wyspa stworzona dla nowożeńców

dodał 2017-12-07
Teneryfa – wyspa stworzona dla nowożeńców
W naszej narodowej tradycji utarło się, że państwo młodzi udają się po ślubie w podróż. Często ten odbywający się w trakcie miesiąca miodowego wypad nazywamy po prostu podróżą poślubną, nazwa ta jednak rzadko kiedy oddaje bogactwo doświadczeń i emocji, jakie nabywamy w trakcie najczęściej egzotycznego wyjazdu.

 

Coraz więcej par z roku na rok decyduje się spędzić swoją pierwszą podróż w roli małżonków w słonecznej Hiszpanii. Powodów jest wiele, jednak głównym z nich jest bezpieczeństwo i dobra pogoda. Takie rozwiązanie niemal zawsze pozwala nam poczuć miejscową egzotykę, jednocześnie zostając w granicach stabilnego kontynentu.

Bez wątpienia najbardziej obleganym kierunkiem w Hiszpanii pozostają słoneczne Wyspy Kanaryjskie nazywane przez wielu po prostu Wyspami Szczęśliwymi. Ten położony na Oceanie Atlantyckim archipelag zachęca podróżników i nowożeńców temperaturami sięgającymi w sezonie średnio 30 stopni Celsjusza, bezchmurnym niebem oraz pięknymi, zapierającymi dech w piersiach plażami. Także lazurowa, krystalicznie czysta i ciepła woda nie pozostaje tu bez znaczenia. Nie bez powodu jedna z wysp nazywana jest „Krainą wiecznej wiosny”. Mowa oczywiście o niesamowitej, oferującej ogromną różnorodność wrażeń Teneryfie.

Dlaczego warto wybrać się z drugą połową na Teneryfę?

Teneryfa to kolaż wielu odmiennych krajobrazów. Znajdziemy tu zielone bogactwo flory po północnej stronie wyspy, która wiele zawdzięcza żyznym glebom powulkanicznym, oraz suche, niemal pustynne południe, gdzie najchętniej rosną kaktusy zaś plaże są usypane z czarnego wulkanicznego piasku. Podziału wyspy doskonale dopełnia pasmo górskie z najwyższym szczytem całej Hiszpanii, potężnym wulkanem Teide. Tak skomponowana fauna i flora oraz krajobraz pozostają wieloma różnymi doświadczeniami i widokami w pigułce. To tutaj rosną tak egzotyczne dla Polaków banany, pomarańcze, papaje, mango oraz awokado. Dodatkowo ogromną częścią tradycji wyspy jest uprawa winnej latorośli, co natomiast przekłada się na bogatą w smaki i bardzo zdrową dietę śródziemnomorską.

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup jednej z wielu ofert z serii Teneryfa Last Minute, pamiętaj że tylko doświadczony tour operator jest w stanie zagwarantować Ci bezpieczeństwo i szybką pomoc w razie potrzeby – przypomina ekspert z Direct Spain Tour. W najlepszych biurach na wysokich stanowiskach zatrudniani są polscy pracownicy, którzy dbają o komfort i wygodę wypoczynku naszych rodaków oraz z bliska (to jest z hiszpańskiej siedziby firmy) nadzorują jakość i warunki wyjazdu.


Chatka Puchatka

Pozostało3 dni

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało4 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...