19 kwietnia 2018 Adolfa, Tymona, Leona

Uczniowie SP nr 1 w projekcie CEMS Chance

dodał 2017-12-16
Uczniowie SP nr 1 w projekcie CEMS Chance

W dniach 5-8 grudnia troje uczniów „Jedynki”, Julia Machul, Julia Winiewska i Łukasz Papis, wzięło udział w projekcie CEMS Chance organizowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku zostali zakwalifikowani do udziału w konferencji dzięki projektowi GAMA finansowanemu przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, a w nim realizacji zadania: „Świadomie w przyszłość” i pracy doradcy zawodowego w Szkolnym Punkcie Informacji i Kariery (SPiNKa) pani Marianny Mazur.

CEMS Chance to innowacyjny projekt skierowany do uczniów klas trzecich gimnazjów oraz klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski organizowany przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ta inicjatywa ma na celu pomoc młodym ludziom w podjęciu decyzji edukacyjnych i zaplanowaniu ścieżki zawodowej. Dwa razy do roku (w maju i grudniu) młodzi ludzie z całej Polski mają szansę uczestniczyć w czterodniowej konferencji w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Cykl warsztatów, szkoleń i paneli dyskusyjnych przybliża uczestnikom metody osobistego doskonalenia się, poznawania samego siebie, czy planowania własnej przyszłości. Celem warsztatów jest wzbudzenie w uczniach chęci do nauki i wytrwałej pracy, a także do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Wśród tematów tegorocznych warsztatów znalazły się między innymi: Ścieżka kariery – dlaczego warto planować swoją karierę? Savoir-vivre w biznesie. Autoprezentacja – sztuka, którą każdy z nas powinien znać. Zarządzanie czasem. Poruszanie się po świecie social media. Poza warsztatami uczestnicy mieli okazje poznać naszą stolicę, zwiedzić niektóre z jej atrakcji czy, wraz ze swoimi osobistymi mentorami – studentami SGH, spędzić czas w kręgielni i na lodowisku.

 

 

0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Jedynka   2017-12-17

Fajna sprawa taki wyjazd 4 dni i to w SGH Warszawie GRATULACJE...


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało50 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...