17 lipca 2018 Anety, Bogdana, Jadwigi

Uczta Kultur Wschodu 2 września

dodał 2017-08-11
Uczta Kultur Wschodu 2 września

XV Uczta Kultur Wschodu organizowana przez Związek Ukraińców w Polsce, Oddział w Elblągu, Koło w Pasłęku, Parafię Greckokatolicką w Pasłęku oraz Stowarzyszenie Kultur Wschodniosłowiańskich im. św. Cyryla i Metodego w Pasłęku jest faktem. Ta barwna impreza, gromadząca spore rzesze miłośników muzyki i tańców ludowych odbędzie się w Parku Ekologicznym 2 września br. W niedzielę 3 września w kościele św. Bartłomieja będzie miał miejsce dodatkowy koncert. Obecnie trwają prace związane z organizacją imprezy. jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Sztygar   2017-08-12

La illaha illa-llah muhammadun rasulu-llah😁😁😈😈... @podpisie z końcówkš IP 220😊


#Obsrewator   2017-08-12

Panie Podpis to pan nie wie w jakiej gminie pan mieszka?


#Podpis   2017-08-12

A, które to są te Wasze tereny?


#Obserwator   2017-08-11

Zastanawiam się ostatnio czy na naszych terenach my Polacy jesteśmy większością czy niestety już mniejszością?!


#Podpis   2017-08-11

Co do ubijania to Sztygarowi można wierzyć. Ma wiedzę praktyczną


#Podpis   2017-08-11

A ty sztygar znasz język arabski?


#PIS   2017-08-11

@Sztygar - no i w końcu, zaczynamy mówić wspólnym językiem. :-)


#Sztygar   2017-08-11

@PIS -młoteczkiem do szlakowania spoin to nawet psa nie ubijesz.. A co dopiero krowę, czy innego byka😁 Co do Ukraińców... Mimo że codziennie ich spotykam w drodze do i z pracy. Ale wolę słyszeć język ukraiński czy to w autobusie, czy w tramwaju, albo w metrze. Wolę język ukraiński, niż arabski. Bo cała zachodnia Europa ma zdaje się z tym problem😁 Nawet Francuzi już od kilku lat majš u siebie stan wyjštkowy, zdaje mi się. I nie przez Ukraińców, a raczej innych nacji.


#PIS   2017-08-11

Nie lamentuj. Przypomnij sobie, następstwem czego była Akcja W. Osamotniona w swojej państwowości polska ludność cywilna na Wschodzie - szarpana przez wściekłe psy z każdej strony - samoobrona - repatriacja - w końcu jakaś tam państwowość i granice. Po drugiej stronie Armia Czerwona i NKWD, które raz dwa rozprawiły się z nacjonalizmem m.in. ukraińskim, który przeniósł się za zachodnią granicę. Akcja W, to pikuś wobec Wołynia. Kto wszczyna wojnę, musi liczyć się też z przegraną i konsekwencjami.


#Ten jn   2017-08-11

PIS - przypomnij sobie proszę jak Ukraińcy znaleźli sie na tych terenach - Akcja WISŁA wyrwali ich z korzeniami z własnych domów odebrali wszystko co tylko mozna człowiekowi odebrać . Należy znać historię aby ferować słowa , że korzystaja z tolerancji .


#Spin   2017-08-11

Nie pamiętam aby tyle jadu wylewało się na forum publicznym. Nie tak nas uczono w rodzinach, szkołach w kościele.Uczono nas szacunku dla człowieka. Uczono, że aby nas poważano, trzeba poważać innych.


#Spin   2017-08-11

Duff, kłaniają się ą i ę. Jak jesteś taki Polak, to naucz się przede wszystkim poprawnie pisać. Chyba już ksenofobia w naszym kraju osiągnęła apogeum. Co się porobiło z naszym społeczeństwem, że tyle zawiści i nietolerancji? W innych krajach uśmiech,życzliwość a u nas posępność, nieufność i wymyślony patriotyzm.


#PIS   2017-08-11

Sztygar, z tym waleniem młotem (do zabijania bydła) w głowę, to się tak nie rozpędzaj, bo to już znamy z Wołynia. Mamy natomiast nadzieję, że to się już nigdy nie powtórzy. A. bracia Ukraińcy wprawdzie korzystają nadmiernie z naszej tolerancji, trochę za mocno się lansując na zasadzie kumoterstwa, ale to z czasem zaniknie, ponieważ w interesie Polski jest przyjmowanie na dysponowane stanowiska najlepszych kandydatów, a nie miernych, ale swojaków . Tą obywatelską zasadę pojmą i mniejszości.


#Ukrainiec   2017-08-11

DUFF - zaproś do Pasłęka i do domu ciapatych - wtedy czekamy na Twój komentarz


#Sztygar   2017-08-11

@Duff -pierdolnij się w czerep. Najlepiej młotkiem do szlakowania spawów (tym ostrym końcem) jak już we łbie powstanie dziura, to zobaczysz, a i usłyszysz zapewne z jakim świstem powietrze z czerepu ujdzie. Jak z nieszczelnego kompresora.


#Obserwator   2017-08-11

Niestety, we wszystkich firmach pełno ich a jakoby nikogo nie było.


#Podpis   2017-08-11

Zanim coś duff-ku napiszesz to pierdolnij się w czoło, polaczku za dwa złote i popalić....


#PIS   2017-08-11

Jeżeli miejscowi Ukraińcy są lojalnymi wobec Polski obywatelami, a w większości chyba tak jest, to zasady demokracji i tolerancji nie pozwalają na jakieś bojkoty.


#Duff   2017-08-11

Kazdy Polak powinien bojkotowac ta ukrainska impreze.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Od 16 do 21 lipca w Rzecznej potrwa plener rzeźbiarski. Będzie to już druga edycja...


Wędkarzom planującym swój pobyt na wodą podajemy datę kolejnych zawodów...


Najbliższy koncert w ramach projektu Artystyczne Lato, jaki realizuje Pasłęcki...