22 marca 2018 Katarzyny, Boguslawa

Uczta Kultur Wschodu 2 września

dodał 2017-08-11
Uczta Kultur Wschodu 2 września

XV Uczta Kultur Wschodu organizowana przez Związek Ukraińców w Polsce, Oddział w Elblągu, Koło w Pasłęku, Parafię Greckokatolicką w Pasłęku oraz Stowarzyszenie Kultur Wschodniosłowiańskich im. św. Cyryla i Metodego w Pasłęku jest faktem. Ta barwna impreza, gromadząca spore rzesze miłośników muzyki i tańców ludowych odbędzie się w Parku Ekologicznym 2 września br. W niedzielę 3 września w kościele św. Bartłomieja będzie miał miejsce dodatkowy koncert. Obecnie trwają prace związane z organizacją imprezy. jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Sztygar   2017-08-12

La illaha illa-llah muhammadun rasulu-llah😁😁😈😈... @podpisie z końcówkš IP 220😊


#Obsrewator   2017-08-12

Panie Podpis to pan nie wie w jakiej gminie pan mieszka?


#Podpis   2017-08-12

A, które to są te Wasze tereny?


#Obserwator   2017-08-11

Zastanawiam się ostatnio czy na naszych terenach my Polacy jesteśmy większością czy niestety już mniejszością?!


#Podpis   2017-08-11

Co do ubijania to Sztygarowi można wierzyć. Ma wiedzę praktyczną


#Podpis   2017-08-11

A ty sztygar znasz język arabski?


#PIS   2017-08-11

@Sztygar - no i w końcu, zaczynamy mówić wspólnym językiem. :-)


#Sztygar   2017-08-11

@PIS -młoteczkiem do szlakowania spoin to nawet psa nie ubijesz.. A co dopiero krowę, czy innego byka😁 Co do Ukraińców... Mimo że codziennie ich spotykam w drodze do i z pracy. Ale wolę słyszeć język ukraiński czy to w autobusie, czy w tramwaju, albo w metrze. Wolę język ukraiński, niż arabski. Bo cała zachodnia Europa ma zdaje się z tym problem😁 Nawet Francuzi już od kilku lat majš u siebie stan wyjštkowy, zdaje mi się. I nie przez Ukraińców, a raczej innych nacji.


#PIS   2017-08-11

Nie lamentuj. Przypomnij sobie, następstwem czego była Akcja W. Osamotniona w swojej państwowości polska ludność cywilna na Wschodzie - szarpana przez wściekłe psy z każdej strony - samoobrona - repatriacja - w końcu jakaś tam państwowość i granice. Po drugiej stronie Armia Czerwona i NKWD, które raz dwa rozprawiły się z nacjonalizmem m.in. ukraińskim, który przeniósł się za zachodnią granicę. Akcja W, to pikuś wobec Wołynia. Kto wszczyna wojnę, musi liczyć się też z przegraną i konsekwencjami.


#Ten jn   2017-08-11

PIS - przypomnij sobie proszę jak Ukraińcy znaleźli sie na tych terenach - Akcja WISŁA wyrwali ich z korzeniami z własnych domów odebrali wszystko co tylko mozna człowiekowi odebrać . Należy znać historię aby ferować słowa , że korzystaja z tolerancji .


#Spin   2017-08-11

Nie pamiętam aby tyle jadu wylewało się na forum publicznym. Nie tak nas uczono w rodzinach, szkołach w kościele.Uczono nas szacunku dla człowieka. Uczono, że aby nas poważano, trzeba poważać innych.


#Spin   2017-08-11

Duff, kłaniają się ą i ę. Jak jesteś taki Polak, to naucz się przede wszystkim poprawnie pisać. Chyba już ksenofobia w naszym kraju osiągnęła apogeum. Co się porobiło z naszym społeczeństwem, że tyle zawiści i nietolerancji? W innych krajach uśmiech,życzliwość a u nas posępność, nieufność i wymyślony patriotyzm.


#PIS   2017-08-11

Sztygar, z tym waleniem młotem (do zabijania bydła) w głowę, to się tak nie rozpędzaj, bo to już znamy z Wołynia. Mamy natomiast nadzieję, że to się już nigdy nie powtórzy. A. bracia Ukraińcy wprawdzie korzystają nadmiernie z naszej tolerancji, trochę za mocno się lansując na zasadzie kumoterstwa, ale to z czasem zaniknie, ponieważ w interesie Polski jest przyjmowanie na dysponowane stanowiska najlepszych kandydatów, a nie miernych, ale swojaków . Tą obywatelską zasadę pojmą i mniejszości.


#Ukrainiec   2017-08-11

DUFF - zaproś do Pasłęka i do domu ciapatych - wtedy czekamy na Twój komentarz


#Sztygar   2017-08-11

@Duff -pierdolnij się w czerep. Najlepiej młotkiem do szlakowania spawów (tym ostrym końcem) jak już we łbie powstanie dziura, to zobaczysz, a i usłyszysz zapewne z jakim świstem powietrze z czerepu ujdzie. Jak z nieszczelnego kompresora.


#Obserwator   2017-08-11

Niestety, we wszystkich firmach pełno ich a jakoby nikogo nie było.


#Podpis   2017-08-11

Zanim coś duff-ku napiszesz to pierdolnij się w czoło, polaczku za dwa złote i popalić....


#PIS   2017-08-11

Jeżeli miejscowi Ukraińcy są lojalnymi wobec Polski obywatelami, a w większości chyba tak jest, to zasady demokracji i tolerancji nie pozwalają na jakieś bojkoty.


#Duff   2017-08-11

Kazdy Polak powinien bojkotowac ta ukrainska impreze.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Jarmark Wielkanocny

Pozostało3 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się...


W Pasłęckim Ośrodku Kultury trwa VII Wiosna Teatralna. Widzowie we wtorek i środę...