23 września 2018 Tekli, Boguslawa, Linusa

Uczta Kultur Wschodu w deszczu

dodał 2017-09-03
Uczta Kultur Wschodu w deszczu

Wczorajsze opady deszczu nie zachęcały do wyjścia z domu. Widać to było po frekwencji na Uczcie Kultur Wschodu – w imprezie, która corocznie spotyka się ze sporym zainteresowaniem, brało udział zdecydowanie mniej osób. Ci, którzy mimo niekorzystnej aury wybrali się nad pasłęckie jeziorko, z pewnością nie żałowali. Tegoroczną  ucztę rozpoczęły warsztaty rękodzieła wschodniosłowiańskiego. W trakcie zajęć osoby zainteresowane miały okazję m.in. zapoznać się  z techniką malowania na wodzie. Później na scenie prezentowały się barwne zespoły, które poprzez taniec i śpiew nawiązywały nie tylko do kultury ukraińskiej. Pierwszy występ to pokaz tańca zespołu Słoneczko z Tarnopola (fragment występu poniżej).

Uczta Kultur Wschodu w tym roku obywa się po raz XV i towarzyszy jej 70-lecie Akcji Wisła. W części oficjalnej zaproszeni goście mówili o potrzebie szanowania tradycji, własnych korzeni, a także o integracji zbudowanej na wzajemnym zrozumieniu i istocie dziedzictwa kulturowego różnych narodowości.


Dziś o godz. 12-stej w Pasłęckim Ośrodku Kultury będzie otwarta wystawa poświęcona Akcji Wisła. Program zakłada także wykład dr Pawła Pietnoczko z Olsztyna i koncert.


Dodajmy jeszcze, ze organizatorem Pasłęckiej Uczty Kultur Wschodu są: Związek Ukraińców w Polsce, Oddział w Elblągu, Koło w Pasłęku, Parafia Greckokatolicka w Pasłęku oraz Stowarzyszenie Kultur Wschodniosłowiańskich im św. Cyryla i Metodego w Pasłęku.
aw


0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Ab   2017-09-08

Www, gdzieś to wyczytał a może znasz to przez autopsję? Jeżeli czujesz się idiotą to współczuję. Ja znam swoją wartość i żadne stereotypy również negatywne opinie wypowiadane na europejskim forum przez niektórych posłów opozycji mnie nie ruszają. Nie daj sobie wmówić że jesteś kimś gorszym.


#Www   2017-09-08

Europa i świat postrzega nas jako idiotow, niestety


#Podpis   2017-09-08

Schetyna mówił, że bedzie totalną opozycją. Stąd to okreslenie.


#????   2017-09-08

już tylko kapciowy jarkacza, niejaki mariusz powtarza w kółko totalna opozycja . widzę, że tutaj też jakiś sprawny inaczej się znalazł


#Podpis   2017-09-08

Niejaki Remigiusz Wolnik tak skomentował: https://www.youtube.com/watch?v=y_xNVWyGXTs Nie wiem, czy nie jest to stwierdzenie zbyt drastyczne?


#Podpis   2017-09-08

tylko totalna opozycja mówi, że jestesmy izolowani w Europie i śiwecie. totalnie zakłamane PO i .N i inne ciaptaki. A rząd robi , dzięki Bogu, swoje.


#Ab   2017-09-08

bogdan rycerzu , ktoś zerwał z nami stosunki lub coś podobnego? bo jeżeli masz na myśli wypowiedzi poszczególnych europejskich polityków to wiekszość Polaków ma to w czterech literach.


#Grab   2017-09-07

Wypadek z działaczami ukraińskimi bardzo przypomina wypadek Karpia. Bardzo.


#Bogdan dziaslo   2017-09-07

drab a nie przyszlo ci do głowy ,ze Ukraina zaczęła mieć Polske w dupie ,jak większość krajów ?


#Grab   2017-09-07

W tym sęk, że Ukraina nie pali się do współpracy z Polską na jasnych zasadach i bez przekłamań historii . Woli kluczyć i ma nadzieję, że jakoś to się uda. Niestety, nie jest to dobre ale przy takim podejściu stracą oba kraje - Ukraina więcej, Polska mniej. Ich wybór.


#Bogdan dziaslo   2017-09-07

grab ty stary durniu po co jątrzysz ?


#As   2017-09-07

Grab raczej rad by widział współpracę Polski i Ukrainy. Jak zapewne większość światłych Polaków Ale do tego , to Ukraina musi chcieć. Na jasnych zasadach i bez przekłamań historii.


#????   2017-09-07

Oprzytomniej grabie bo nad grobem stoisz i czasu masz mało a tyle nienawiści siejesz


#Podpis   2017-09-06

A skoro rządzący Ukrainą nie dążą do współpracy z Polską to chyba sa na obcych usługach. Tak jak na przykład. PO na usługach Niemiec


#Podpis   2017-09-06

Prawda. Własnie podano, że działacze ukraińscy, zwolennicy scisłej współpracy z Polską mieli śmiertelny ,,wypadek,,. Chyba ciężarówka ze żwirem ich zahaczyła.... typowe, w Polsce tez tak ginęli politycy.... komuś zalezy na tym, żeby Ukraina i Polska nie była w zgodzie.


#Grab   2017-09-06

Ukraina w zgodzie z Polską może osiągnąć wiele. Wrogo nastawiona do Polski zawsze będzie słaba. Oglądanie się na Niemcy niewiele jej pomoże.


#Grab   2017-09-06

@prosty biedny człowiek - wyglądasz na ukraińskiego nacjonalistę, który chce zrównać zaplanowane i zorganizowane przez Ukraińców ludobójstwo uczynione Polakom ze słabą, niewspółmierną odwetową odpowiedzią Polaków. Ani krzty skruchy, czy opamiętania. Wasz apel to chęć zrównania kata i ofiary. Przy takim nastawieniu daleko nie zajedziecie.


#Podpis   2017-09-06

Owszem, było tez braterstwo. Ukraińcy walecznie walczyli w obronie Polski w wojsku polskim w kampanii wrzesniowej 1939. Potem im bandyda bandera pomieszał w głowach.


#Podpis   2017-09-06

No i ? To co tu zostało przeze mnie napisane nadal aktualne. Urzędujący prezydent nie podpisał, rząd i parlament nie podpisał. Ludobójstwo banderowskich band zostało zrównane z samoobroną chłopów polskich. Tu nie ma równości.


#Prości   2017-09-06

PODPIS TAKIŚ OCZYTANY ?!!! W historii stosunków między Ukraińcami i Polakami jest wiele braterskich, a jednocześnie krwawych wstrząsów. Wśród nich szczególnym bólem i dla Ukrainy, i dla Polski jest tragedia Wołynia i konfliktu polsko-ukraińskiego lat drugiej wojny światowej, w wyniku którego zginęły tysiące niewinnych braci i sióstr - głosi apel.


#Prości   2017-09-06

PODPIS TAKIŚ OCZYTANY ?!!! Sygnatariuszami odezwy są byli prezydenci, Leonid Krawczuk i Wiktor Juszczenko, a także przywódcy Kościołów prawosławnego (Patriarchatu Kijowskiego) i greckokatolickiego, Filaret i Swiatosław. Apel został wystosowany przed obchodzoną w lipcu 73. rocznicą zbrodni wołyńskiej . Zabijanie niewinnych nie ma usprawiedliwienia. Prosimy o wybaczenie za wyrządzone zbrodnie i krzywdy. Prosimy o przebaczenie i przebaczamy zbrodnie i krzywdy uczynione nam. Jest to jedyna formuła,


#Podpis   2017-09-06

Natomiast ani parlament ukrainski ani rząd czy prezydent ukrainski nie poprosili o przebaczenie.


#Podpis   2017-09-06

Widzę, że ty @prosci.. ip 77... jestes mało kumaty. Były prezydent i kilku prawosławnych chciało zrównać ludobójstwo wykonane na Polakach z kilkunastoma akcjami obronnymi i odwetowymi Polaków. Zginęło do 400 000 Polaków i kilka tysięcy Ukraińców. To chcieli traktowac na równi. To próba manipulacji ze strony ukraińskiej.


#Podpis   2017-09-06

Władze świeckie Ukrainy poprosiły o przebaczenie? Kto konkretnie i kiedy, odpowiedz @prosty biedny ludziu.


#Prości biedni ludzie   2017-09-06

Masa niedouczonych analfabetów nie oczytanych niedouków którzy chcą zabłysnąć elokwencją i znawstwem historii . Ale czegóż się spodziewać po prostych ludkach z maleńkiej mieściny którzy przez ostatnie lata nie mieli w rekach ani jednej j książki . Od kilku lat odkąd na Ukrainie i w Polsce dzieją się zmiany I władze i świeckie i kościelne z najwyższymi przedstawicielami Przeprosiła i prosiła o wybaczenie Ale cóż jeśli Ci co tu piszą nie potrafią czytać i tylko babrają się w przeszłości .


#Obserwator   2017-09-06

@podpis ...18 masz całkowitą rację.


#Podpis   2017-09-06

Owszem , znajdzie się, ale nie chcemy ozywać kija.


#POLAK :)   2017-09-06

Znajdzie się kij na banderowski ryj :) JP i napoleon to też ukraince?


#Podpis   2017-09-06

a jak kogoś zamordowali, to już nie napisze. I w tym problem. Za tymi zamęczonymi musimy się my żyjący wstawiać Żeby prawda i pamięć o nich nie zginęła.


#Podpis   2017-09-06

tak, zrobili


#????   2017-09-06

Czy któremuś z idiotów wypisujących tu swoje fobie Ukraińcy zrobili cokolwiek osobiście? Protestowaliście jak w Ameryce Murzynów bili? Ktos tu wyraźnie nienawiść sieje.


#Podpis   2017-09-05

Ukraina jest dla nas jednak pasem bezpieczeństwa oddzielającym nas od Rosji.


#Córka leśniczego   2017-09-05

chrapan , wypuscili cie ???????


#Marek Chrapan   2017-09-05

Ukrainy nie było i nie ma jako państwa, jednolitego narodu. Jest to tylko odmiana Rusi (wykreowana przez Sowietyzm dla uzasadnienia swojego internacjonalizmu) Od najwcześniejszych znanych jako tako dziejów były to tereny słowiańskich uchodzców przed ówczesnym prawem plemiennym którzy jednak by tam istnieć opłacali się haraczem najpierw Chazarom z którymi wymieszali się, później z Waregami i innymi ludami dominującymi. I tak aż do sowietyzmu, a później hitlerowskiemu niemiecczyzmu przy którym dzi


#Podpis   2017-09-05

Jaśka, ty @córko nie wiadoo kogo, nie pisz tak o Ukraińcach. Po prostu robia błąd za błedem, to duża głupota. Debilizm to choroba.


#Grab   2017-09-05

Jeśli Ukraina będzie trwać w swoim głupim uporze, będzie ciągle nad nią wisiał rosyjski miecz, który pewnego dnia może na nią spaść. Polska jest w NATO i to ją (przynajmniej teoretycznie, a być może i rzeczywiście) chroni przed rosyjską agresją a Ukraina jakie ma zabezpieczenie? Żadne, i jeszcze nie jest skora do ugody z Polską. To bezdenna głupota.


#Córka leśniczego   2017-09-05

debile , tylko tak to mozna skomentowac


#Grab   2017-09-05

Nie ma dwóch prawd, jest tylko jedna. Sęk w tym aby bez zacietrzewienia i sprawiedliwie tę prawdę obie strony chciały ustalić. Wbrew pozorom, obu stronom to się opłaci, muszą tylko patrzeć bardziej długookresowo a nie na teraz. Mamy wspólnego silnego wroga i nie podejmowanie wysiłków prawdziwego pojednania to najwyższa głupota. Niestety, w tej głupocie Ukraina przoduje. Gdyby szkodziła tylko sobie, to byłaby tylko jej sprawa ale szkodzi to i nam.


#Podpis   2017-09-05

Nie licz na przyznanie się do win, a tym bardziej do przeprosin, czy prośby o przebaczenie, jedni i drudzy czują się pokrzywdzonymi nie krzywdzicielami, taka jest prawda po jednej i drugiej stronie. Stąd nadal tyle nienawiści i wszystko idzie w kierunku dalszego skłócania dwóch wielkich narodów, a nie do pojednania. 80 + 40 mln daje siłę i ktoś się jej boi.


#Podpis   2017-09-05

Ty komuszy donosicielu @188.. jak zwykle bluzgasz, gorszy sorcie. Typowe, komuniści zawsze chcieli wszystkich skłócić....


#Podpis   2017-09-05

wsadź swoje przebaczenia głęboko w dupę! Mów za sobie, jołopo a nie za Polaków.


#Podpis   2017-09-05

oczywiście że obserwator wykręca kota ogonem. Napisze tak, może zrozumie: My Polacy chcemy wam Ukraińcom wybaczyć. Dajcie nam szansę, pokajajcie się.


#Tor 2   2017-09-05

Obserwator, nie przekręcaj. Władze polskie są bardzo tolerancyjne i to jest często nadużywane przez mniejszości. Nikt nie neguje budowy cerkwi, utrzymywania liceów, imprez folklorystycznych, itp. Te wpisy świadczą natomiast, że ludzie nie wybaczyli, bo nie daje się im ku temu podstawy. Najwyższy już czas, żeby padło to magiczne słowo ze strony Ukrainy, ale bez żadnego ALE . Gwarantuję Ci, że wówczas dojdzie do prawdziwego pojednania, a nie tylko opartego na obłudzie i poprawności politycznej.


#Obserwator   2017-09-05

Do podpis... Znając Ciebie zaraz będziesz robił burzę na tym forum jak zawsze i cały czas. Bo Ty się tym żywisz. Jeśli tak dobrze znasz historię, kulturę itd, to powiedz co Polacy robią na całym świecie, chociażby Anglia, Niemcy, Stany czy Kanada. Gdzie sięgnąć Polonia jest wszędzie. Natomiast ludzi którzy zostali przewiezieni na te tereny chcą mieć choć troszkę w tym miejscu swojej kultury raz w roku. Niestety coś takiego jak tolerancja nie istnieje wśród takich jak Ty...a szkoda


#Obserwator   2017-09-05

Do podpis i wielu innym naśladowców. Co post sytuacja się powtarza, obrażasz wszystkich kogo tylko się da. Od Ukraińców po Burmistrza, firmy budowlane i inne instytucje publiczne i prywatne. Co by kto nie zrobił w tym mieście to wszystko jest przez Ciebie krytykowane od budowy chodnika, parkingu dróg itd. Wiedzę masz największą w każdym zakresie. Masz się za jakiegoś Boga. Rozliczasz wszystkich i krytykujesz i pewnie też jesteś Wielkim Katolikiem i do Kościoła latasz cały czas.


#Podpis   2017-09-05

do @córki leśniczego. Wielu Polakow nie doczekało sprawiedliwści, Ci zamordowani przez Ukraińców Polacy, m.in. małe dzieci nie doczekały uczczenia ich martyrologii. Ty pewnie jak byś mogła (mógł) to tez byś rżnęła... zamiast pomyslec i przeprosić.... głupia postawa, a wcześniej głupie bluzgi. Brak argumentów i nienawiśc z ciebie wychodzi. Ciemnota z ciebie epatuje. Zastanawia mnie, skąd to się wzięlo, przeciez szkoła jako takie wykształcenie powinna dać... kto cie tego nauczył...?


#Hgf   2017-09-05

skoro zapomnieć, to dlaczego 2017 Ukraińcy urządziliście sobie rokiem bandery? Wy nie zapominacie, wy chcecie, żeby Polacy zapomnieli. Tak się nie da. To trzeba po ludzku załatwić.


#Marek Chrapan   2017-09-04

@sprawiedliwa tyle, że inaczej, nie moją sprawą dochodzić powodów tej inności - na poczekaniu mam tylko ten tekst ale oparty o materiały źródłowe o Jedwabnem (z wymienionymi innymi pogromami było podobnie) - https://kierunki.info.pl/2016/07/marek-chrapan-jed...


#Nivea   2017-09-04

ale skoro jeden z drugim/druga mowisz mi zebym nie pamietal to dlaczego pamietasz o swoich urodzinach imieninach rocznicach? pzeciez to cholernie nie istone. wazne to co tu i teraz...


#Nivea   2017-09-04

zastanawia mnie jedno. ukraincy mordowali, fakt. ukraincy nie przeprosili fakt. ukraincy gloryfikuja bandere upa oun fakt. a i tak znajda sie tacy ktorzy to neguja. jak skad dlaczego?ok zaraz bedzie co ma uczta do 1943 roku. ano to ma, ze jest to ukrainskie. znajdzie sobie ich argumentacje dlaczego w zeszlym roku nie bylo koncertow nad jeziorkiem. bo ugodzilo ich stanowisko polskiego sejmu nazywajce ludobojstwo po imieniu. ale nadal beda tacy ktorzzy napisza nie pamietac, nie domaac sie pamieci.


#Podpis   2017-09-04

Czyżbyś Roman był potomkiem szweda z potopu?


#Córka leśniczego   2017-09-04

juz ty grab tego nie doczekasz


#Grab   2017-09-04

Żadne wykręty nie usprawiedliwią ukraińskich zbrodni na Polakach i tych Ukraińcach, którzy zachowali się po ludzku, usiłując chronić niewinnych przed śmiercią. To nie jest sprawa zamknięta, to jest sprawa do załatwienia. Czym prędzej zrozumieją to Ukraińcy, tym lepiej. A jeśli tego nie zrozumieją, będzie coraz gorzej.


#Sprawiedliwa   2017-09-04

Zanim będziemy szukać skałki w oku bliźniego, wyciągnijmy najpierw kłodę ze swojego!! Zachęcam do zapoznania się: http://www.silesia-schlesien.com/index.php?option=... http://www.silesia-schlesien.com/index.php?option=... http://www.silesia-schlesien.com/index.php?option=...


#Siczowy   2017-09-04

A, jeszcze jedno Romanie. Na Kresach zginęło też około 40 tysięcy Ukraińców i mieszańców obu nacji. To byli naprawdę godni, bohaterscy ludzie, którzy pomogli sąsiadowi Polakowi, albo w obliczu śmierci nie wyparli się współmałżonka lub dzieci. Możesz sobie wyobrazić taka scenę, że za chwilę zostaniesz zarżnięty, a Twoje życie zależy od jednego wypowiedzianego słowa. Makabra.


#Podpis   2017-09-04

a co ciebie Roman Szwedzi obchodza, podpisali pokój po wojnie więc sprawa została dyplomatycznie załatwiona.


#Siczowy   2017-09-04

Nie odwracaj Roman kota ogonem . Wszak Szwed luterańczyk słuszny opór otrzymał, a i nauczkę niezłą. Były to czasy kiedy mąż szlachetny, przeciwko mężowi stawał jawnie w polu. Jeno pludry dopuszczały się gwałtów i grabieży. Było to 300 lat temu, a liczne przekazy nie wykazują takiej skali okrucieństwa na ludności, jak to się miało 70 lat temu. Naliczono 140 sposobów jak najbardziej wyrafinowanego i wyrachowanego zadania śmierci, zaskoczonemu i bezbronnemu sąsiadowi. Świadkowie jeszcze żyją.


#Roman   2017-09-04

Do Siczowy:odważę się wystąpić ze zdaniem iż pierwej powinniśmy wystąpić przeciwko Szwedom. A nawet przeciwko towarzyszącym im Niemcom w czasach tzw Potopu. Wszak Szwedzi wywieźli, wszak Szwedzi zabili, wszak Szwedzi spowodowali wiele ciąż u naszych dziewczyn. Jaki odwet wobec nich zaproponujesz?


#Siczowy   2017-09-04

Panie Dziasło, nie agituj Pan wyborczo. To są sprawy międzyludzkie - brak zadośćuczynienia ofiarom okrutnego nacjonalizmu. Tu obecna władza, nie ma nic do tego. Trzeba się pokajać, a przynajmniej milczeć. Logika zdarzeń jest następująca. Okrucieństwo i zadana śmierć nie było adekwatną karą dla rzekomych przewinień Polaków. Resztę należy rozumieć w kategoriach odwetu i tak nieadekwatnie małego ww stosunku do tych wszystkich okropieństw, Co może należało jeszcze przepraszać i dziękować banderze?


#Podpis   2017-09-04

obecna władza pomaga Ukraińcom nic w zamian nie żądając. Moim zdaniem to błąd.


#Bogdan dziaslo   2017-09-04

oto właśnie przykład jak obecna władza miesza ludziom w głowach , szczują jednych na drugich , tak robił hitler ,


#Podpis   2017-09-04

odezwała się niedorobiona ,,ona.,, To ma wspólnego , że to festyn Ukraińców, którzy gloryfikują banderowskich morderców. Którzy siekierami mordowali polskch chłopów, bezbronne kobiety i dzieci Być może nawet dzieci albo wnuki banerowców tu wystepowały. Dopoóki nie pokajają się, dopóty im nie wybaczymy. Capito dzidzio niedorobiona??


#Ona   2017-09-04

Ludzie macie dojebane..co ma Akcja Wisła i wszystko inne do festynu?Tamto to zamierzchłe czasy.Dajcie spokój tym Ukraińcom.Co za róźnica kto jest jakiej narodowości waźne jakim jest człowiekiem.Nie kaźdego liczyć jedną miarą...


#He, he, he,   2017-09-04

Ukraińcy wciąż pokładają nadzieję w Niemcach, mimo iż ci ich już zawiedli. Ale Niemcy mają kasę i wpływy.


#Podpis   2017-09-04

Polacy nigdy na układy z Niemcami Hitlera nie poszli. Za to Ukraincy poszli z Niemcami przeciwko Polakom i potem zostali przez Niemców oszukani.


#Podpis   2017-09-04

walka o niepodległość z Sowietami, to jest mit.


#Podpis   2017-09-04

Tysiące Polaków zostały wymordowane, Ukraińcy powinni się pokajać i przeprosić!


#Podpis   2017-09-04

Zydzi w Jedwabnem mieli kulki po niemieckiej broni maszynowej , tak ze tego....


#Podpis   2017-09-04

Co ty mieszasz. Dla Ukraińców właśnie banderowcy to wyzwoliciele spod jarzma sowieckiego. Wiesz, że była rozważana koncepcja traktatu z Niemcami i wspólne ruszenie na sowietów? Cobyś wtedy mówił o hitlerowcach jakby z naszymi mordowali ruskich?


#Spekulant   2017-09-04

Widać 50tys Polaków wymordowanych to tyle samo co 340 żydów w jednorazowym akcie zbrodni. A ci co chcileby wrocic to droga wolna. Ttzeba przypomonac Ukraincom ten pogrom zeby w tych ich głowach zaświtała mysl, że jednak banderowcy to bylo źli a nie wyzwoliciele. To tak jak u nas było i noeraz jest, że czerwona armia to była wyzwolicielem Polski


#Nivea   2017-09-03

tja, a upa gloryfikuja trupy z II wojny. nikt z mlodych. byles jeden z drugim na wykladzie?? delikatne aluzje jacy to polacy zli. akcja wisla? a kto na podkarpaciu wspieral mordercow z upa? a pioseneczka o czerwonej i czarnej nitce? jaka flge mialo upa? i do myslenia. wielce popularny zespol enej. a kim byl enej??Petro Olijnyk pulkownik upa. dalej uwazacie ze wsio jest ok i czas zapomniec? oni pluja w twarz a wy kwiczycie ze deszcz pada. dzieki takim jak wy mowia ze i krakow to rdzene ziemie ua


#Antoni   2017-09-03

do podpis: Powiedz jak się nazywasz a z pewnością ci wszyscy podziękują odważny patrioto, co do Akcji Wisła to wszyscy zostali deportowani siłą mając 2 h na spakowanie, nikt tu przyjeżdżać nie chciał i wielu by wróciło gdyby mogło! ... zapytam jeszcze raz tych którzy tak szczują na tę imprezę - czy co niedziela przepraszacie np. za Jedwabne? Pewnie nie bo sami się podpalii przecież... Reasumując przyłączam się do córki leśniczego i galla anomnim - debile!!!


#Gall anonim   2017-09-03

Co wy ludzie macie w głowach !!! ??? Poje.... się wam?? Po co gadacie o Wołyniach itp?? Co ma wspólnego Uczta Kultur Wschodu z Wołyniem ?? Debile !!! Jestem Polakiem !! Ale wy macie naje.... !!!


#Córka leśniczego   2017-09-03

no kurwa debile


#Podpis   2017-09-03

Na tę ziemię trafili tylko Ci, którzy mieli cokolwiek wspólnego z polskim pochodzeniem (albo sobie załatwili), reszta pojechała na wschód i ślad po nich zaginął - w większości, bo niektórym udało się wrócić, ale do banderowców już się nie przyznają. Zresztą banderowcami byli zwykle nocą, w dzień udawali normalnych obywateli.


#Podpis   2017-09-03

Świadczy o tym (że skorzystali na akcji Wisła) cisza tu na forum


#Podpis   2017-09-03

Świadczy o ty cisza tu na forum.Żaden się nie wypowie, bo wie, że dobrze na tym wyszli. I że Wołyń to krwawa i haniebna plama na ich historii.


#Podpis   2017-09-03

Ukraińcy na akcji Wisła skorzystali i to duzo.


#Kt   2017-09-03

podczas akcji Wisla Ukraincow przesiedlano na ziemie odzyskane i kazdy z nich mówi jaka to ich spotkala tragedia, Rosjanie całe rodziny i wsie za pomoc banderowcom zsyłali na Syberie -opracowanie Grzegorza Motyki-niech nie płaczą i dziekują komu trzeba ze na Sybir ich nie wysłano


#Bogdan dziaslo   2017-09-03

grab to radimsryjny debil , stary los tego nie zrozumie


#Grab   2017-09-03

UPA-owkie zbrodnie to nie zamierzchła przeszłość - to świeża rana, świadkowie jeszcze żyją. Na zapomnieniu nie zbudujemy przyjaźni między Ukraińcami i Polakami, która jest nam wszystkim bardzo potrzebna, zwłaszcza teraz, kiedy Rosja, wroga wobec I Ukrainy i Polski, stara się i będzie zawsze się starała nas skłócić. Czyż nie warto dojść do prawdziwej a nie pozornej zgody, aby uniemożliwić Rosji napuszczania nas na siebie? Niestety, władcy Ukrainy są ślepi na to i to się może zemścić.


#Roman   2017-09-03

Do grab: Pomyślałem i dlatego pytanie: czy wiesz, że nasz Bolesław Chrobry, księciem jedynie jeszcze będąc wyszczerbił swój miecz na bramie cerkwi na terenach Rusi Czerwonej, w Kijowie konkretnie? To tereny obecnej Ukrainy. Jak daleko sięgać trzeba w zaszłości, by wzajemnie sobie wybaczyć? Wedle mnie narodowcy, normalnie nacjonalistami zwani, w tym wadzą. A normalni obywatele powinni zająć się gospodarką, ekonomią , także rodzinną. Faszyzm powinien odejść w niepamięć.


#Anotni   2017-09-03

Do podpis: Nie można uogólniać tego co stało się na Wołyniu do wszystkich, bo skoro tak to jesteś winny morderstwa na Żydach w Jedwabnem i pytanie czy już za to przeprosiłeś? Wracając do Wołynia to tylko w Polsce jest to mityczna kraina gdzie ilość ofiar Polska podaje od 20 do 180 tys w regionie gdzie mieszkało najwięcej Ukrainców potem Żydów a dopiero potem Polaków. To co się stało było bardzo złe, ale napisz wszystkim dlaczego do tego doszło, bo to co się stało to tylko finał !


#Grab   2017-09-03

Te wpisy to dowód, że nigdy nie opłaca się zamiatać niewygodnych kwestii pod dywan. Gdyby UPA-owskie zbrodnie były uczciwie rozliczone, nie byłoby takich wpisów. Oliwa zawsze wypływa na wierzch, mimo upływu czasu. W interesie Ukraińców a także i naszym, jest zmierzenie się z tym tragicznym okresem historycznym. Niestety, głupota i polityczna ślepota ukraińskich władz uniemożliwiają to. Szkoda. A Ty Romanie, mógłbyś trochę pomyśleć przed napisaniem tego tekstu.


#Roman   2017-09-03

Można wiele pisać o przestępstwach i zbrodniach Ukraińców popełnionych na ukraińskiej [obecnie] ziemi. Można także pisać o zbrodniach szaulisów litewskich, popełnionych na żołnierzach AK i ludności polskiej.Białorusini podpalili polską wieś w ok. Kowna. Co to ma wspólnego z przeglądem kultur wschodu w czasach obecnych?


#Nivea   2017-09-03

podsumuje ukrainski weekend na ziemi pasleckiej refrenem piosenki, Zamknij oczy i weź sobie to wyobraź Kobieta gwałcona na oczach jej ojca Konające dzieci nabite na płotach Martwy mężczyzna z bagnetami w oczach Zarżnięta Matka z flakami na wierzchu Unoszący się zapach krwi w powietrzu Wyobraź to sobie siostro, bracie zanim zsolidaryzujesz się z Ukraińcami!


#Do Bonaparte   2017-09-03

A kim wg Ciebie jest lokalna patola?


#Słuchacz   2017-09-03

Teraz moda taka żeby było jak najgłośniej,i wcale to nie idzie w parze z przyjemnym słuchaniem.Głośno nie znaczy dobrze.,tylko co do niektórych akustyków to nie dociera.


#Bonaparte   2017-09-03

To samo będzie za tydzien na 720 leciu Pasłęka napoleon nie moze zrobic imprezy nad jeziorkiem gdzie jest do tego przystosowany teren tylko bedzie granie muzyki miedzy blokami i lokalna patola bedzie darla ryja , wszystko na pokaz . Wiechu rob sobie imprezy na podworku


#Cisza Nocna   2017-09-03

Organizator powinien dostac kare dlaczego nikt sie za niego nie wezmie ? Koncerty mialy trwac do godziny 24 a grali dalej i skonczyli o 0:50 .Jak zwykle zostanie to zmiecione pod dywan .Nic tylko Łapówkarstwo i kolesiostwo w Pasłęku


#Podpis   2017-09-03

Ukraińcy przeproście za Wołyń


#Podpis   2017-09-03

29 sierpnia 1943 była niedziela, ulubiony dzień ukraińskich „powstańców” z UPA do zarzynania swoich polskich sąsiadów, zwłaszcza dzieci. Łatwo ich było dopaść, bo tego dnia byli w kościele. Tym razem bandyci „czcili” Dzień Pański w Woli Ostrowieckiej na Wołyniu. Dzień później wymordowali także Polaków z sąsiedniej wsi Ostrówki. Jako narzędzi krwawych żniw użyli ci „powstańcy” siekier, młotków i pałek. Tylko w Woli Ostrowieckiej zamordowali 220 polskich dzieci w wieku od niemowlęcia do lat 14.


#Podpis   2017-09-03

W nocy z 2 na 3 września 1943 roku: We wsi Kadłubiska pow. Brody banderowcy zamordowali 21 Polaków, w tym rodziny 4, 5- oraz 7-osobową; ta ostatnia z dziećmi: 8 miesięcy, 2, 3, 5 i 6 lat. „W nocy z 2 na 3.IX.1943. Rzeszowianka gmina Ponikowca pow. Brody. Zamordowani zostali przez bandę ukr. złożoną z chłopów wsi Wysocko i innych okolicznych proboszcz rzym-kat. ks. Michał Duszenko.


#Podpis   2017-09-03

2 września we wsi Charatanowce pow. Zaleszczyki Ukraińcy zamordowali małżeństwo polskie oraz we wsi Leszeczniki pow. Zaleszczyki 2 małżeństwa polskie.


#Polak   2017-09-03

Wołyń pamiętamy!


#Podpis   2017-09-03

czyżby elektorat napoleona się powoli wykruszał impreza bez polotu i bez zainteresowania publiczności niestety ciemny lód już tego nie kupuje totalna porażka Ukraina to nie Europa


#Ze Lwowa   2017-09-03

a oficjeli to więcej nie było? wybory za rok a oni juz się promują


#Zizu   2017-09-03

nono frekfencji to chyba TVN Cie uczył liczyć Jurku


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało4 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...