22 września 2018 Tomasza, Maurycego, Joachima

Umowa podpisana

dodał 2017-08-30
Umowa podpisana

Marszałek Gustaw Brzezin pojawił się dziś rano w pasłęckim szpitalu, by podpisać umowę na dofinansowanie budowy Ośrodka Rehabilitacji Dziennej i Fizjoterapii oraz Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej – Tydzień temu zarząd województwa warmińsko –mazurskiego podjął decyzję, dotyczącą dofinansowania właśnie naszego projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. To nie było łatwe, ponieważ o środki ubiegały się 22 podmioty lecznicze. Zarząd wybrał 7 projektów, w tym ten nasz. To jest ogromny sukces – mówiła dziś prezes pasłęckiego szpitala Iwona Chełchowska – Ten sukces oznacza dla szpitala kontynuację świadczeń rehabilitacyjnych w dużo bardziej komfortowych warunkach oraz ich rozwój poprzez utworzenie Ośrodka Rehabilitacji Dziennej i Fizjoterapii, których w swoich strukturach jak dotąd nie mamy (…), ale będę zabiegała o te właśnie nowe kontrakty  - deklarowała pani prezes, podkreślając jednocześnie, że najnowsza inwestycja jest szansą na ogromny rozwój pasłęckiej placówki.

Marszałek Gustaw Brzezin przyznał, że w tym okresie programowania jest mało pieniędzy z przeznaczeniem na służbę zdrowia – Mamy na uwadze, ze szpitale bardzo potrzebują środków finansowych, dla niektórych jednostek jest to czasami nawet kwestia być, albo nie być(…). Przede wszystkim liczy się dobry projekt i taki właśnie złożyliście – mówił dziś G. Brzezin do pracowników pasłęckiej lecznicy, dodając, że szpital w Pasłęku jest perełką w mieście i całym subregionie. Starosta Maciej Romanowski przyznał, że w porównaniu z innymi podobnymi jednostkami, pasłęcka lecznica jest liderem – Pamiętam jak przekształcaliśmy szpital w spółkę prawa handlowego, wtedy były ogromne nerwy, ale zaraz potem pojawiło się samo pasmo sukcesów – wspominał  – Już jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej, bo powstanie nowy obiekt – mówił. Burmistrz Wiesław Śniecikowski podkreślał przy okazji bardzo dobrą współpracę z Urzędem Marszałkowskim, który wspiera realizację różnych inwestycji w gminie Pasłęk. Ostatnio podpisana została umowa na dofinansowanie budowy kanalizacji w Rogajnach na kwotę ponad 2 mln. zł (...)


Dodajmy jeszcze, że dofinansowanie na budowę nowego obiektu przy pasłęckim szpitalu opiewa na kwotę prawie 1,7 mln zł, a cała inwestycja pochłonie ponad 2 mln. zł. Teraz trzeba przeprowadzić postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę zadania. Jest szansa, że budowa ruszy jeszcze w tym roku.
aw

0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Podpis   2017-08-31

Wszelkiej rehabilitacji będzie potrzeba coraz więcej, bo społeczeństwo coraz starsze i coraz grubsze, zwłaszcza w Pasłęku.


#Podpis   2017-08-31

Przecież obok szpitala jest rehabilitacja w budynku za apteką.


#Olaf   2017-08-31

Roman ty i korniki takie jak ostatnio o nich wszyscy słyszeli to to samo.. Brnij w to dalej nic z tego nie będzie.


#Gall anonim   2017-08-30

Jeszcze przywróćcie porodówkę:D


#Roman   2017-08-30

No i brawo! Co prawda, jestem zaskoczony tym, że szpitalem rządzi prezes, nie dyrektor. Widocznie nie nadążam za zmianami w lecznictwie.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało5 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...