22 września 2018 Tomasza, Maurycego, Joachima

Uroczystości w Świętym Gaju

dodał 2016-04-29
Uroczystości w Świętym Gaju

Jutro do Świętego Gaju wyruszą pielgrzymki piesze, rowerowe i autokarowe. Coroczne uroczystości, związane z patronem diecezji elbląskiej św. Wojciechem gromadzą setki wiernych. W tym licznym gronie, obok mieszkańców Malborka, Elbląga i Dzierzgonia są też pasłęczanie. Na wspólne uroczystości zaprasza kustosz sanktuarium ks. Piotr Łatacz. Poniżej szczegółowy program uroczystości.

29 KWIETNIA - piątek
Godz. 14.00 Dzień skupienia dla kapłanów i sióstr zakonnych.
30 KWIETNIA – sobota
Godz. 14.30 – przybycie i powitanie pielgrzymów przy ołtarzu polowym,
Godz. 14.45 procesja z relikwiami św. Wojciecha z kościoła do ołtarza polowego,
Godz. 15.00 – msza św. Pod przewodnictwem biskupa Jacka Jezierskiego (homilię wygłosi metropolita warmiński z Olsztyna ks. Wojciech Ziemba.
1 MAJA niedziela
Godz. 10.00 uroczysta msza św. w kościele.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Jhgf   2016-05-01

A to ci dopiero, gałganek bezzębny kłamie i sie podszywa pod innego komentatora.. a to szmata.


#Bogdan dziaslo   2016-05-01

przepraszam ,ze odważyłem się negatywnie wypowiedzieć o miłosiernych kapłanach , uraziłem twoja wrażliwość


#Zatroskany   2016-05-01

O, już się ujawnił ten podły osobnik, który się pod graba podszył. Zdradził go IP i sam się zdradził, wypierając się bluzgów. To rzeczywiście wyjątkowo odrażający osobnik ten bogdan.


#Bogdan dziaslo   2016-05-01

a co ja bluzgam? czy nie jest prawda ze kler to wyłudzacze?


#Józek   2016-05-01

zatroskany ,dołączasz do takich debili jak ten podpis z IP 37 128 .....,przytulak,chrapan i chyba jest już was trzech.Przeczyta co ty piszesz.Jakieś bezmyślne obrażania ,dorady i td.Takie same dostajecie odpowiedzi.Napisz coś mądrego.


#Jhgf   2016-05-01

O, widze, że się ktos pod GRABA podszył, ale to jest typowe dla komuchów. Grab, ten co tu pisze ma inne IP i nie widzelismy, żeby tak bluzgał.


#Grab   2016-05-01

a w dupie ma ten caly kler , kupa pedofili i wyłudzaczy


#Zatroskany   2016-05-01

Oj, biednyś ty Józek, biednienki. Oczywiście na umyśle, bo twojej sytuacji materialnej nie znam. Nie ciskaj się tak, bo ci jakaś żyłka może pęknąć i nieszczęście gotowe. Ucieszą się tylko karawaniarze. I po co ci to? Żyj w spokoju i bez nerwów a zdrówko ci jeszcze posłuży.


#Józek   2016-05-01

Podpis z IP37 128......ty bydlaku z wypranym mózgiem nie obchodzi mnie islam czy też kk tylko prawda i przeciwstawienie się złu jakie robiły i robią te sekty.Skoro oni się afiszują i udają uczciwych ,bez skaz itd to internauci reagują.


#Zatroskany   2016-05-01

Osobnik ten sam ze sobą gada a gadka ta przypomina jakieś majaczenia. Znak że z jego psychiką jest coś niedobrze. Rodzina powinna zająć się nim jak najszybciej, póki jeszcze nie biega z siekierą.


#Podpis   2016-05-01

Poza tym, jak widac po numerze IP - sam ze soba gada, sam siebie wyzywa... na móżdzek padło..... he he


#Podpis   2016-05-01

Czyli sługus ubeków, jeszcze gorszy sort.


#Podpis   2016-05-01

Jaki tam ubek, zwykły donosiciel ten plujący poniżej komuch.


#Podpis   2016-05-01

a ty skad? Polska to jeszcze wolny kraj a zamykanie ust adwersarzowi swiadczy o twoim nedznym poziomie intelektualnym. Moze napiszesz skad sie u ciebie bierze nazywanie przeciwnikow ubekami? Bezradnosc, glupota, siroctwo umyslowe....?


#Podpis   2016-05-01

IP:188.146.77.28 przymknij sie ubeku


#Podpis   2016-05-01

Nie boga nad allaha i nie ma komucha nad jarka. dzieckiem w kolebce mial wpajana czerwona zaraze a na urodziny dostal pieknie oprawione dziela lenina. Stary tez byl bolszewickim sluga.


#Podpis   2016-05-01

Oczywiście ::komuchy:: , ale jak zwał tak zwał, jedno próchno.


#Podpis   2016-05-01

Widzę, że komuhy już się trzęsą, a to przed islamem, a to przed :Jarkiem:... chłe chłe


#Podpis   2016-05-01

A ty grabisko to jaka masz mentalnosc? Wszyscy co jarkowi lachy nie liza to wg ciebie wrogowie, zdrajcy i kto tam jeszcze. Cieszysz sie, ze ateisci pojda pierwsi pod noz. Ich zarzna a ty jeszcze bedziesz drzal w kolejce. Czekasz na jakas mityczna sprawiedliwosc. I sie doczekasz bo smierc nas wyzwoli jako jedyna sprawiedliwosc dla wszystkich. Reszta jest ulotna.


#Grab   2016-05-01

To była zupełnie inna mentalność w tamtych czasach. Wszyscy prześladowali wszystkich inaczej myślących. I właśnie chrześcijaństwo pierwsze wprowadziło swego rodzaju cywilizację w tych sprawach i wraz ze zmieniającymi się obyczajami mamy obecnie to, co mamy. Ale islam zastygł w tych dawnych obyczajach i stąd u nich nakaz nawracania wszystkich siłą tam gdzie mają większość. Dążą do tego właśnie w Europie. A ateiści mają u nich jeszcze gorzej niż chrześcijanie, pierwsi pójdą pod nóż.


#Grab   2016-05-01

Jak się komuś nie podoba niech nie chodzi do kościoła, nikt go nie zmusza, ale i nie musi go zwalczać. Religia chrześcijańska jest oparta na miłości bliźniego. Inna sprawa, że wielu chrześcijan nie przestrzega do końca tego przykazania, ale to nie powód do psioczenia na wiarę katolicką. Spróbowałby jeden z drugim mądralą skrytykować islam, tam gdzie islamisci stanowią większość, to szybko pozbyłby się swojej głowy. A u nas są bezkarni, bo my już wyrośliśmy z prześladowań heretyków.


#Konrad .T.   2016-04-30

TY OBROŃCO pedofili i .......................Ćwoku ,takimi wpisami dajesz im przyzwolenie na takie dalsze przestępstwa a może jesteś jednym z nich.Wpisz w google przestępstwa ,pedofilia itd wśród kleru i poczytaj. baranie.Wpisz też TRYBUNAŁ ITCCS W BRUKSELI.


#Wspólne dobro   2016-04-30

M.A. i Wierna - nie oceniaj, żeby ciebie nie ocenili. Nie podoba ci się KK to nie chodź do kościoła, idź do meczetu, tylko po co to plucie jadem???? Historycy z bożej łaski się znaleźli. Dokładnie wiedzą jak było.


#Wierna   2016-04-30

Czarni doskonale wiedzą że wierni coraz częściej odkrywają prawdę ,kościoły pustoszeją przez nich kłamią nam w żywe oczy. Już syminariach uczą ich jak mają otumaniać nas


#M.A.   2016-04-30

A co tu jest nie tak czy kłamstwem.Przeszłość kk nawet do dzisiejszego dnia jest haniebna.Czarni mordowali okradali i gwałcili,dzieci też do dzisiejszego dnia.Gdyby ci zwyrodnialcy wierzyli w boga to żaden z nich nie odważyłby się krzywdzić dziecko ( boga) itd.Czym większy zbrodniarz tym większy święty.Taka prawda!!!!!!!!!!!!


#Cholerny Ateista   2016-04-30

ten Adam M. to ma coś z główką na tym punkcie nie mowie żeby tych czarnych bronic bo tez ich nie lubię ale nie wszyscy są tacy jak o nich piszesz Panie Adamie lekka przesada z twojej strony


#Tak samo wierzacy   2016-04-30

W takim razie kto Wojciechowi nadał przydomek święty . dlaczego do tych pierwotniaków to nie dociera. Porobili tych swiętych W moim pojęciu tylko Bóg jest święty i nikt inny.Tak samo z Jana Pawła jeszcze za życia tytułowali świetym.I dobre pytanie zadane przez A.M - Czy ci ludzie wiedza o całej prawdzie i o co tu chodzi.


#Podpis   2016-04-30

To ten sam biskup co w zywe oczy lgal przed Polonia w Stanach jak byla tam pierwsza jarkowa przynies, wynies?


#M.A.   2016-04-30

No fajnie będzie.Kapłani i siostrzyczki beda się skupiać.


#Podpis   2016-04-30

Ale głupia A.M.


#A.M.   2016-04-29

Czy ten cały niby święty wojciech nie był zbrodniarzem watykańskim i czy to nie wiąże się ze ŚWIĘTĄ INKWIZYCJĄ? CIEKAWE CZY CI CO TAM PÓJDĄ WIEDZĄ O CO TU CHODZI? Ten pedofil w czarnej sukience z Dominikany też był chowany z honorami!!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało5 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...