20 listopada 2018 Anatola, Sedzimira, Rafala

Uwaga czad

dodał 2018-01-19
Uwaga czad

Strażacy przypominają o cichym zabójcy. Tak nazywany jest bezbarwny i bezwonny tlenek węgla. Objawami zatrucia są silny ból głowy i wymioty. Przed sezonem grzewczym niezbędne są przeglądy instalacji grzewczych i przewodów kominowych. W mieszkaniach nie można zasłaniać kratek wentylacyjnych i trzeba je koniecznie wietrzyć. Przedstawiciele straży pożarnej zalecają wyposażenie mieszkań w czujniki tlenku węgla. Według ostatnich danych w wyniku zatrucia tlenkiem węgla w tym sezonie grzewczym zmarły już 34 osoby.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Niespokojny   2018-01-21

Patrzcie, patrzcie. Mam i plusy, nawet przeważają nad minusami. Czyli nie jest tak źle. Nadzieja wstępuje w moje niespokojne serce, he, he, ...


#Niespokojny   2018-01-21

Konsekwencjo - widocznie niedokładnie przeczytałeś mój wpis. Wyraźnie piszę "uświadamiać nieświadomych i karać bezczelnych". Ale pasłęcka władza tego nie czyni - ukarze się winnych, to się obrażą i zagłosują na innych. A winnych byłoby dużo.To już lepiej nic nie robić i dalej być przy korycie. Jedyne wyjście to takie by wybrać ludzi, którym zależy na zaprowadzeniu porządku a nie na dostępie do koryta. Ale czy tacy znajdą się w Pasłęku? Mam nadzieję, że znaleźliby się.


#Niespokojny   2018-01-20

Do Ja - mam już trzy minusy. To świadczy jak brakuje niektórym świadomości, że źle czynią. Chciałoby się powtórzyć - Panie, wybacz im, bo nie wiedzą co czynią. Jednak ja, zwykły śmiertelnik mogę najwyżej powiedzieć - władzo, weź się wreszcie poważnie za swoją powinność i zacznij konsekwentnie rozwiązywać ten problem przez uświadamianie nieświadomych i karanie bezczelnych, bo przez takich wszyscy się systematycznie podtruwamy i żadne leki nie zwrócą nam utraconego zdrowia. A jeśli o naszą, pasłęcką władzę chodzi to olewa ona sprawę trucicieli, zasranych przez psy chodników i parę innych problemów. Dlatego postuluję wymianę jej przy najbliższej okazji.


#Niespokojny   2018-01-20

Do Ja - sposób jest taki, że ma wiele postaci i rozciągnięty jest w czasie. Ale do tego trzeba zrozumienia i wytrwałości - mówię oczywiście o władzy. I to na szczeblu centralnym jak i lokalnym. Pierwsze, to edukacja obywateli. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia. Inny znowu aspekt to koszt. Słusznie zauważył przedmówca, że ludzie zaoszczędzając na porządnym opale tracą te oszczędności na zakup leków a i tak te leki nie zawsze zwrócą utracone zdrowie. Takich aspektów jest więcej ale te dwa dobitnie udowadniają, że sprawa jest od lat zaniedbana i potrzebuje rozwiązania. Sądzę, że nikt rozsądny nie zaneguje tych słów i poprze postulat poważnego zajęcia się rozwiązaniem tego problemu.


#Konsekwencja#Niespokojny  2018-01-20

Edukacja, nie wystarczy, tylko, konsekwencja w karaniu. Podam taki prawdziwy przykład, idę sobie w Warszawie, rozwijająca się dzielnica, ulica przy której trwają budowy domków, część to tylko ogrodzone działki, śniegu napadało jak u nas dzisiaj a tam chodnik czarny, odśnieżony do kafelek, podjeżdża pod ogrodzoną działkę mercedes, facet wyciąga łopatę i czyści chodnik, choć nawet nie ma zaczętej budowy, pytam o co chodzi a on że nawet jemu się nie opłaca nie odśnieżyć, takie mają wysokie kary


#Ja#Niespokojny  2018-01-20

I zobacz, już masz 2 "minusy" . Nie, nie ode mnie, podejrzewam że od właścicieli "śmieciuchów", które spalą wszystko. Mieć świetne pomysły to jedno a mentalność głównie starszych ludzi drugie. Oni nawet gdyby bylo ich stać nadal bedą palić czym popadnie.


#Niespokojny   2018-01-20

Ludzie palący w piecach drewnem nasyconym chemią lub co gorsza, plastykowymi elementami, nie zdają widocznie sobie sprawy, że trują siebie, swoje dzieci i mnóstwo sąsiadów. Bezmyślność wprost niepojęta. Ale władza gminna, gdyby naprawdę chciała, znalazłaby sposób na likwidację tego problemu. Niestety, ma to w nosie.


#Pozdrawiam#Niespokojny  2018-01-20

Z tego co wiem gmina naciska na budowę sieci ciepłowniczej na Osiedlu Północ ( Sprzymierzonych) Tylko mieszkańcy nie bardzo pałają entuzjazmem. Bo to zawsze drożej. Wolą truć siebie i sąsiadów oraz wnuki. A pieniądze i tak zostawią, tyle że, u doktorów i w aptece


#Ja#Niespokojny  2018-01-20

Słucham mądralo, jaki to sposób?


#Blenston   2018-01-19

Na litość boską codziennie rano jadę sprzymierzonych do Pracy czy nikt nie widzi że ludzie palą czymś dziwnym w piecach. Z kominów kilku budynków regularnie wydobywają się gęste czarne kłęby dymu. Dym z węgla czy ekogroszku nie wydobywa się z taką prędkością i intensywnością. Domy wyglądają prawie jak radzieckie okręty podwodne http://www.bestchinanews.com/url.php?p=http://p2.q...


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Pozostało1 dzień

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało2 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...