19 listopada 2018 Seweryny, Maksyma, Salomei

Uwagi dla planu można składać do 28. lutego

dodał 2018-02-13
Uwagi dla planu można składać do 28. lutego
Emocje po pierwszym spotkaniu, kiedy to rozpoczęły się konsultacje społeczne na temat wprowadzenia zmian w planie zagospodarowania przestrzennego przy drodze prowadzącej nad pasłęckie jeziorko jeszcze nie opadły. Widać to było podczas wczorajszego spotkania w sali rycerskiej, gdzie mieszkańcy znów mówili o tym, że nie chcą działalności usługowej w sąsiedztwie, że dbają o swoje interesy i chcą po prostu mieć spokój. Nadal stoją na stanowisku, że proponowane zmiany są sprzeczne ze studium, a w przyszłości mogą one doprowadzić do tego, że w okolicy powstanie duży market.

 

Wcześniej sugerowali także, że proponowane zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego są robione po prostu na wyrost. Przypomnijmy, że na samym początku mowa była o lokalizacji w obrębie ul. Partyzantów obiektu o dwóch kondygnacjach i powierzchni nawet do tysiąca metrów kwadratowych z płaskim dachem. Ten zapis zmieniono, zapisując w projekcie dopuszczalną powierzchnię obiektu do 450 mkw. Wczoraj architekt Katarzyna Łukowicz, autorka planu, zaproponowała kilka zmian, wprowadzając obostrzenia dotyczące dachu o odpowiednim nachyleniu oraz wysokości obiektu do 8 metrów. Inwestor akceptuje te warunki, bo jak tłumaczył – chodzi o wybudowanie sklepu motoryzacyjnego o powierzchni około 100 mkw. z działem sprzedaży i magazynu wraz z niezbędnymi sanitariatami. Bez dodatkowych pięter. W jego opinii – to nie żadna hala, tylko zwykły sklep, którego działalność nie wiąże się z przyjazdem ciężarówek, czy innego ciężkiego sprzętu, więc nie będzie uciążliwa dla innych. Mieszkańcy mówili o tym, że chcieliby zobaczyć wizualizację obiektu i uzyskać gwarancję tego, że w przyszłości nie pojawią się inne osoby, które będą chcieliby tu prowadzić wielkopowierzchniową działalność usługową. Architekt, sporządzająca projekt zmian zagospodarowania przestrzennego mówiła o tym, że na osiedlach domków jednorodzinnych pojawiają się sklepy, czy też inna działalność usługowa, co jest zjawiskiem powszechnym. Tłumaczyła także, że okoliczni mieszkańcy mają prawo z czymś się nie zgadzać. Podobnie jak ktoś inny ma prawo wnioskować o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, a decyzję o racji rozstrzygają stosowne organy. Podjęcie zmian w zagospodarowaniu terenu wymaga odpowiedniej procedury. Teraz jest czas na składanie pisemnych wniosków dotyczących ustaleń przyjętych w projekcie planu miejscowego. Uwagi należy składać na piśmie do Burmistrza Pasłęka z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 lutego 2018r. Jako wniesione na piśmie uznaje się również uwagi wniesione w postaci elektronicznej na adres mailowy paslek@paslek.pl , w formie zgodnej z art. 18 ust. 3 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Uwagi złożone po upływie wyżej podanego terminu pozostaną bez rozpatrzenia. Organem właściwym do rozpatrzenia uwag jest Burmistrza Pasłęka.

aw

0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Hgf   2018-02-16

Wylot na Rogajny, wylot na Elbląg i wylot na Warszawę, a także tereny po odlewni. Jeszcze pewnie kilka miejsc nadaje sie na takie inwestycje. Zachęcam inwestora.


#Tak dla autolandu gdzie indziej   2018-02-15

Jesteś słabo zorientowany lub masz problem z elementarna matematyka, 9 (czytaj dziewięć) rodzin broni się przed zdewastowaniem przestrzennym, za to otwarcie popierają rozwoj takiej przedsiebiorczosci w adekwatnym miejacu do tego typu dzialalnosci np ul Westerplatte Tylko Pan Inwestor kręci i lawiruje co chwilę zmieniając zdanie i wymagania


#Stachu#Tak dla autolandu gdzie indziej   2018-02-16

Firmowa czeka.


#Hgfd#Stachu  2018-02-16

zdaje się, że na Firmowej zrobiono drogą infrastrukturę. Ładny pawilon, ale bardziej pasuje do dzielnicy przemysłowej niż spacerowo-mieszkalnej.


#NEO   2018-02-16

Tak. Dobrze powiedziane. Pawilon usługowo-handlowy wzdłuż trasy spacerowej...Budować, ale na Westerplatte!


#Mieszkaniec   2018-02-16

Gdyby sklep miał stanąć przed budynkami jednorodzinnymi stojącymi po prawej stronie ul. Cichej, też bym protestował. Pawilon związany jest jednak z ul. Partyzantów i do niej przynależy. Budować.


#Bolo   2018-02-16

Ładny i estetyczny pawilon. Dużo lepiej wygląda niż ten obiekt należący do szpitala.


#Tak dla auto landu   2018-02-15

To nie do wiary, że dwie egoistycznie nastawione rodziny blokują rozwój miasta. Chcecie spokoju, to na wieś. Trzeba było budować się w Krasinie.


#Blenston#Tak dla auto landu  2018-02-15

Albo w baciutach wielkich. Może nawet w drulitach!


#Ale numer   2018-02-15

To nie do wiary że można taką halę budować w osiedlu domów Szok ...ale to właśnie Pasłęk


#Ab#Ale numer  2018-02-15

Te kilka domków między cmentarzem a polem to osiedle ? Inwestycja powierzchniowo wielkości dwóch posesji a mieszkańcy szaty drą.


#Zwolennik inwestycji   2018-02-15

To tylko przykład jak może wyglądać pawilon. Projekt dopiero powstaje. Obiekt nie będzie większy jak 450 m 2.


#NEO   2018-02-15

No i co niedowiarki? – mina zrzedła jak Inwestor dziś zamieścił wizualizację w artykule Cicha – sprostowanie: zamiast małego sklepu z częściami - siedziba FILII 500 m2 podobna do tej w Nidzicy – tylko że tam położona tuż przy głównej drodze wlotowej do miasta, z łatwym dojazdem, własnym parkingiem a nie zlokalizowana w obszarze domków jednorodzinnych!


#Mediator   2018-02-14

A czemu nikt nie wspomni o kosztach zmiany miejscowego planu zagospodarowania? Podejrzewam, że większość z was nie ma o tym pojęcia, a koszty wcale nie są małe!


#KRYSTYNA   2018-02-13

tyle zacofanego narodu w jednym miejscu,niech postawią sobie ten pawilon i handlują po co tyle zawiści i zazdrości trzeba było kupić ten hektar ziemi żeby nikt się nie wybudował.Wasze jest to co sobie ogrodziliście i wybudowaliście.Burmistrz jest za miękki powinien bez pytania przekształcić działkę i już.


#Antykorupcja#KRYSTYNA  2018-02-13

Ale dlaczego , kupili działkę , która jest do innego celu ? Plany są po to żeby się ich trzymać a nie zmieniać, bez przedstawienia pełnej dokumentacji „inwestycji” tj jaki budynek, jaka architektura, jaka droga dojazdowa, jaki parking, miejsce składowania odpadów, typ ogrzewania, sposób zasilania i kanalizacji,..., itd, itp...


#Blenston#KRYSTYNA  2018-02-13

Właśnie chodzi o zazdrość. Bo ktoś ma! Ktoś ciężko pracował i ma! a wy zamiast protestować brać się za robotę!


#Głupotanieboli#Blenston  2018-02-13

Myślisz że te wieżowce na starym mieście czy baraczki handlowe na Bankowej, czy nawet Chrobrego, to się ludziom z zazdrości nie podobają ?


#Blenston#Głupotanieboli  2018-02-13

Nie czepiam się wieżowców one są tam dłużej niż ja żyje. Mury są jeszcze starsze. Nie wciskaj tutaj ciemnoty i bierzesz jakiś przykład który w twojej sytuacji mieszkańca cichej nie ma najmniejszego znaczenia. Kiedy się tam wybudowaliście? Rozumiem gdyby były tam kamienice a potem ktoś nagle chcę coś postawić wyrwanego z kontekstu. I tak i tak będzie tam ten sklep! Żałośni zazdrośnicy!


#Yes#Blenston  2018-02-13

Nie, nie o to chodzi..... chodzi o to, ze ktos kupił grunt jako działkę budowlaną, a teraz za nasze pieniądze, czyli podatników przekształca ją usługową.... niech kupi od razu taki grunt, jak chce inwestować, a nie zakłóca ludziom spokój na osiedlu domków jednorodzinnych..... ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze... ile jest warta taka działka każdy wie!


#FUCK#Blenston  2018-02-13

chlapnij se jednego szybkiego na rozluźnienie i idź spać ,jutro kolejny dzień wylewania jadu i sprzedawania części mechanikom...


#Gacek#Yes  2018-02-14

Widze że komentują a nie wiedzą kupił działkę handlowo-usługową.


#Ghjk#Gacek  2018-02-14

kupili działkę mieszkalno-usługową a nie handlowo-usługową. Może sobie zrobić gabinet lub sklepik na parterze.


#Mieszkanka   2018-02-14

Arystokracja powinna mieć specjalną niedostępną dzielnicę najlepiej zabudowaną murem berlińskim. Panie burmistrzu niech się Pan nie da wkręcać i podejmuje decyzje , które będą służyły dla społeczeństwa a nie dla wybranych.


#Sztygar   2018-02-13

Ja bym się śmiał jakby tam wybudowali dom wszyscy by się cieszyli że udało im się. Potem w tym domu ktoś by zrobił b****l. Wtedy żony by pilnowały mężów :)


#Sztygar#Sztygar  2018-02-13

Miałem na myśli dom uciech, salon masażu z finałem, happy hour, happy finish :) Jakkolwiek


#Nick#Sztygar  2018-02-13

pokój uciech będzie w Ratuszu i to prawie za 300 tys


#Klko#Nick  2018-02-13

Juz jest, "fitness"po godzinach i w weekendy i niech mi nikt nie mowi ze nie mam racji, bo sama SZEFOWA chwali się zdjęciami z afterkow


#Ja#Klko  2018-02-13

i co z tego


#D5   2018-02-13

Jakąś knajpę by mogli wybudować z basenami żeby można było drinki z parasolkami sączyć... bo nie ma gdzie.


#Sztygar   2018-02-13

Żałośni ludzie. Kupili działki i teraz problem bo ktoś się buduje obok. Mogli k***a kupić i tamte posadzić trawę albo cebulę cebulaki. Grażyny i Janusze przez takich polaczków jak wy którym się wiecznie coś nie podoba ten kraj stoi w miejscu. Za granicą nawet by was nie wysłuchali. To w naszym chorym jeszcze kraju takie patologie jak na cichej ciągną ten kraj na dno. Może wam chodzi po prostu o kasiore. Może jak żydzi uwęszyliście biznes i jak hajs będzie się zgadzał to i nawet złomowiec wam nie będzie przeszkadzał!.


#Patrzący z boku   2018-02-13

Drodzy mieszkańcy ,decydujac się na budowę własnego domu dosonale wiedzieliście że czas nie stoi w miejscu że z biegiem czasu nie będziecie sami że miasto zbiegiem czasu będzie się rozbudowywało że na to nie ma wpływu ale z uporem maniaka przystajecie przy swoim .Rozumiem was że chcecie spoju więc trzeba było myśleć,tak jak zmieniają się władze tak zmienia się wszystko.Pasłęk niechce być zasciankiem bez rozwoju i bez rozbudowy.


#Powiem tak   2018-02-13

gdybym miał miec takich sasiadow jak ci z Cichej to tez bym protestował


#Kononowicz   2018-02-13

brawo mieszkańcy, jeszcze zlikwidujcie sąsiadujace dwa bloki przy Partyzantow, przenieście cmentarz i wyburzcie Lidla! aż nie bedzie niczego


#Pasleczanin#Kononowicz  2018-02-13

Pasłęk prawie jak średniowieczne miasteczko (zacofane) prawie nic się nie dzieje, popatrzcie np . na Lubawę - tryska radością i inwestycjami. Ale widocznie jest w Pasłęku grupa sfrustrowanych ludzi -placu zabaw nie, centrum handlowego nie itp., buueee, wymiotować się chce. Ludzie mieszkacie w mieście, bez nowych inwestycji i ogólnego rozwoju miasto umrze. Jak ktoś chce spokoju to nad rozlewisko!!! W Elblągu była taka grupa-skandowali nie chcemy sądu za blisko bloków i co? jest sąd. A Pasłęk niech też się rozwija !!!


#Głupota nie boli#Pasleczanin  2018-02-13

A co to za rozwój przeniść sklep z miejsca gdzie jest handel, parkingi, zaplecze z placem do razładunku, na osiedle domków jednorodzinnych, na skraj parku, niszcząc infrastrukturę obecnego chodnika i drogi rowerowej, bez parkingu i z brakiem dojazdu dla tirów


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Pozostało2 dni

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało3 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...