17 lipca 2018 Anety, Bogdana, Jadwigi

Uwalić burmistrza - wybory na jesieni

dodał 2017-02-10
Uwalić burmistrza - wybory na jesieni

Pewien pochodzący z Warmii i Mazur parlamentarzysta (znany nam bardzo dobrze) obstawia jesienny termin wyborów samorządowych (w tym roku). Mówi też, że głosowali będziemy według nowych zasad, które wykluczą z kandydowania wójtów, burmistrzów i prezydentów mających za sobą dwie kadencje. Według naczelnika Kaczyńskiego z jedynie sprawiedliwej partii nie ma tu mowy o działaniu prawa wstecz, a jest na pewno wola i oczekiwanie ludu. Ma to zlikwidować „kliki samorządowe” i „małe dyktaturki”. No cóż, chodzi oczywiście o wyeliminowanie z lokalnej polityki ludzi sprawdzonych, wybieranych przez miejscową społeczność, z którymi żadnych szans w wyborach nie mają popaprańcy od naczelnika.

Zamiary rządzących zmieniają diametralnie sytuację polityczną w naszej gminie. Już teraz trzeba zaczynać przygotowania do wyborów wiedząc, że swojego kandydata na burmistrza wystawi PiS. Nazwisko kandydata już zresztą krąży w rozmowach kuluarowych. Padają też nazwiska innych potencjalnych burmistrzów. Nie wiemy jeszcze jakie niespodzianki czekają nas w wyborach do sejmików i powiatów. Z przecieków słychać o wyznaczaniu starosty przez wojewodę i tradycyjnym wyborze radnych rady powiatowej. Pożyjemy zobaczymy. Jedno jest pewne, zmiany w ordynacji wcale nie zapewnią sukcesu wyborczego ludziom Kaczyńskiego. jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Asa   2017-02-14

Bardzo dobry pomysł. Popieram


#Podpis   2017-02-11

Uwalić burmistrza i co dalej???? Są godni następcy ??? Nim wejdą w buty starego włodarza, kadencja minie. Małe środowiska dobrze się znają i wybrać potrafią włodarzy: jak kiepskich to kadencja, albo referendum i zmiana, jak dobrych to niech rządzą aż do śmierci. Natomiast głosowanie na listy zamiast na ludzi - to jest oszukaństwo :)


#Kto sieje wiatr, zbiera burzę.   2017-02-11

że przeciwnicy PiS-u pierwsi zaczęli uprawiać ten proceder. Więc mają to co sami wynaleźli.


#Kto sieje wiatr, zbiera burzę.   2017-02-11

Tak na prawdę, to mowę nienawiści rozpoczęła w Polsce PO gdy była u władzy. Obawiając się aby PiS kiedyś nie wygrał wyborów, postanowiła go odczłowieczyć i napuszczała na niego społeczeństwo, mówiąc że pisowcy to najgorszy obciach i nic nie są warci. I długo im się to udawało. Do czasu. Obecnie na każdą krytyczną uwagę pod swoim adresem reagują krzykiem że to mowa nienawiści. Dziewiąta fala wróciła. Inna sprawa że po każdej stronie jest też ekstrema, to normalne ale to nie zmienia faktu


#Wyborca   2017-02-11

Do obywatela. A kto podsyca takie nastroje. Lęk przed Niemcem, Żydem, islamistami, masonami. Wskazanie obcego/wroga i manipulowanie ciemna masą. Jakie przynosi to skutki, widać na zacofanym podlasiu. Twój kebab zjem, ale wyp....Ścigać z tego artykułu trzeba, ale nie tych co piszą gdzieś tam jakieś komentarze, a tych którzy prowokują takie nastroje. Ale sam wiesz, że tym układzie politycznym ten przepis jest teraz martwy.


#Obywatel   2017-02-11

Panie Jurku,, znajdują się tu komentarze, które powinno się ścigać z kodeksu karnego za sianie nienawiści. W cywilizowanym kraju ludzie mieliby już zarzuty. Tak nie może być, że niektórzy piszą co chcą. Czas najwyższy zwalczyć to zjawisko. Przypominam artykuł 256 kk § 1.


#Wyborca   2017-02-11

Co do diagnozy, szczególnie jak chodzi o mniejsze ośrodki (patrz Pasłęk), z Kaczyńskim z grubsza można by się zgodzić. Ale z wykonaniem będzie kiepsko jak ze zawsze. Ta formacja potrafi tylko demolować. Już próbowali z Wilkiem w Elblągu i wyszło słabo. 10 kwietnia 2010, pierwsza myśl, jaka mi przyszła na wiadomość, to - ech! żeby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała...


#Zdzich   2017-02-11

Uwalic burmistrza i wielkiego kuniuszego oraz asystenta placu grunwaldzkiego


#Only you   2017-02-11

Widzę że co niektórym oczy się szerzej otworzyły co do dwuletniej kadencji na burmistrza,tylko kto go za każdym razem wybierał jak nie wy sami a teraz macie jakieś obiekcje.Jestem też za tym - dwie kadencje i i niema że boli , odsunąć KK od polityki nie dotować tych darmozjadów bo oni żerują na naiwnych.


#Podpis   2017-02-11

Przeczytalem wszystkie komentarze. Jakos nikt nie wyminil nikogo z pisiaczkow na stanowisko burmistrza. Padala tylko propozycja chrapcia i buca z wodociagow. Ale to raczej w ramach zartow.


#Wojtek   2017-02-11

Często w programach wyborczych różnych partii jest,że wprowadzą kadencyjność w parlamencie. Jednak gdy już dorwą się do koryta,szybko o tym zapominają i zawsze znajdą wytłumaczenie. Ma być kadencyjność,to niech będzie na wszystkich szczeblach władzy.


#Wojtek   2017-02-11

Nie chodzi tylko o Jarosława,ale innych darmozjadów,którzy całe swoje życie spędzają w ławach poselskich czy senatorskich,dostając się tam dzięki temu,jak wysoko są na liście swojej partii. Dlaczego nie są to wybory bezpośrednie na osoby,które znamy,cenimy i szanujemy? Często są tam ludzie,którzy nigdy nie zabierają głosu i nie mają nic do powiedzenia czy swojego zdania,ale posłusznie wykonują polecenia swojego prezesa. PiS chce zeobić skok po władzę i tyle w temacie.


#Wojtek   2017-02-11

Dlaczego ludzie popierający PiS sądzą,że kto jest przeciw nim,jest od razu za PO? Można być apolitycznym,żeby widzieć do czego dążą PiSowcy. Dlaczego w samorządach ma być kadencyjność i to działająca wstecz,a taki Jarosław Kaczyński może siedzieć w Sejmie 20 czy 30 lat i żyć za nasze pieniądze? Skoro wprowadzamy kadencyjność w samorządzie,to może wprowadźmy też w Sejmie i Senacie!


#Bogdan dziaslo   2017-02-10

w jaki sposób sa reprezentowane interesy niemieckie?


#Apolityczny   2017-02-10

Zaślepionych zwolenników PO powinno się zsyłać na Syberię jako wrogów polskości i narodu polskiego. Nie do wiary jak wielu jeszcze naiwniaków widzi w PO partię polityczną godną sprawować władzę i piastować najwyższe urzędy, jak trzeba być naiwnym i otumanionym aby w zdrajcach, sprzedawczykach, reprezentantach interesów niemieckich widzieć polaków godnych zaszczytów. Zobaczycie przyjdzie jeszcze czas, że więzienia zapełnią się PO-wcami. - pierwsza syrenka warszawska.


#Bogdan dziaslo   2017-02-10

naczelnika tuska? myślałem ,ze jest tylko jeden naczelnik ,prezes tysiąclecia


#Rasista   2017-02-10

Jurek woli być pod butem naczelnika tuska. Na tym portalu wali komuną!!!!


#Cuda   2017-02-10

Napoleon


#Ja nie polityczny   2017-02-10

Ty poniżej chyba piszesz sam o osobie.


#Bogdan dziaslo   2017-02-10

no jaki duren obiawil sie


#Realista   2017-02-10

POpaprańcy najbardziej przeżywają zmiany boją się wypaść za burtę już dziś słychać ich kwik odstawienia od koryta a teraz przyjdzie się żegnać wzorem mamusi UW Unii Wolności dziś przyszła kolej na córeczkę PO ale wraz z nią upadnie wnuczka Nowoczesna. Te komunistyczne stwory nie mają istnieć za wrogie działania Polsce i Polakom. Ich miejsce za kratami za grabież majątku Narodowego lub Wraz z Bolkiem wywiezieni do Moskwy jak to robili ich zwierzchnicy na Polakach po wojnie, Sybir tylko Sybir jesz


#Sprawdzanie musi być   2017-02-10

Pan Józef Czenczak napisał ponownie bardzo dobry artykuł do naszej lokalnej gazety Głos Pasłęka . Pan Józef już prawie dogonił w swoich felietonach Stanisława Tyma. Od jego artykułu czytamy ten godny uwagi miesięcznik - to jest b. pozytywne zjawisko w tam małym środowisku - gazeta działa już ponad 20 lat !! - Ad multos annos ! - Ale musi być przykra uwaga - Pan Józef musi sprawdzać swoje teksty! Ten ostatni bryluje - za mało kropek ! Panie Józefie - niech się pan skorektuje !


#Bogdan dziaslo   2017-02-10

ale nikt ci nie każe tu wchodzić , nie pasuje to poszedł na strony radia maryja


#Ja nie polityczny   2017-02-10

No i może przyjdzie w końcu czas na redaktora naczelnego tej gazety no bo chyba gorszych bzdur i artykułów nikt nie jest zdolny pisać jak tylko POpaprańcy.


#Bogdan dziaslo   2017-02-10

na burmistrza może być każdy aby nie pisior bo pomników smoleńskich nastawia


#Mieszkaniec   2017-02-10

Targowica rządząca w Pasleku otoczona marionetkami i emerytami. Rozwój Pasleka w ich glowach to parkingi i place zabaw za kolosalne ceny. Tereny atrakcyjne zamiast sprzedawać to oni budują jak wyżej parkingi. Pytamy sie zasiedzialych gdzie sa mieszkania dla mlodych? Wiecej zakladow odeszlo niz przybyło. Dla tej wladzy mowimy adie. Wreszcie przyjda mlodzu a nie marionetki ktorzy beda dążyli do rozwoju Pasleka a nie zwijania


#Ab   2017-02-10

Ostatnie zdanie wypowiadane było przed podwójnymi wyborami w 2015 roku. Pożyjemy, zobaczymy. Proponuję zawczasu zaopatrzyć się redaktorze w maść na ból ... . Popaprańcy od naczelnika mogą zrobić niespodziankę.


#Mieszkaniec Pasłęka   2017-02-10

... wyeliminowanie z lokalnej polityki ludzi sprawdzonych - albo wyeliminowanie ludzi napasionych władzą i kasą, którym władza wychodzi już uszami i nie ma sił lokalnych aby to zmienić - temu mają służyć zmiany.


#Aaa   2017-02-10

Nic nie piszecie,żadnej treści tylko plucie jadem i obsrywanie wszystkiego dookoła. Każdy ma prawo do poglądów i za to nie można kogoś dyskryminować. Pokaż przewagę swoich poglądów ,udowodnij wyższość swoich racji. Nie pluj jadem i nie zachowuj się jak świnia i nie ryj bez ładu i składu. Masz pusty łeb to patrz tępo w lustro i nie pisz na forum.


#Podpis   2017-02-10

Maja- komuszego sierzanta bo graba slawek wywalil z pisu.


#Tom   2017-02-10

A macie lepszego kandydata na burmistrza


#Niestety   2017-02-10

To nie PiS, to popłuczyny po PiS-ie.


#Kółko graniaste   2017-02-10

Jak to nie ma pisu a inkasent z wodociagow i vicewojewoda


#Podpis   2017-02-10

Redaktorek specjalnie pisze takie głupoty żeby tylko liczba wyświetleń wzrosła.


#Podpis   2017-02-10

napoleon nie jest chory?


#Ucho prezesa   2017-02-10

No to i kadencyjnosc w mosirze Czas Napoleona dobiega końca tylko że po nim jest totalna pustka


#Tom   2017-02-10

Zamiast Po lski będzie kaczogród


#WYBORCA   2017-02-10

SŁAWEK STANDO NA BURMISTRZA ZROBI PORZĄDEK W GMINIE


#TakaJa   2017-02-10

Dobrze dobrze, bardzo dobrze! W końcu może coś zmieni się na lepsze. Czas na zmiany!


#Tom   2017-02-10

Jak szeregowy poseł Pis moze rządzić całą polska?


#Podpis   2017-02-10

Bardzo slaby artykuł ale czego się spodziewać po zwykłym chamie 👿


#Marek Chrapan   2017-02-10

Być może nareszcie rozerwane zostaną układy zamknięte - jeżeli oczywiście wyjdą z emigracji wewnętrznej zwykli ludzie nie powiązani z żadną bandycką kliką Magdalenkową.


#Podpis   2017-02-10

z jedynie sprawiedliwej partii i to jest demokracja w wydaniu PO. Jest dobrze ale tylko jak my przy korycie. Tak się pon powołujesz na wolę ludu przy wyborach samorządowych, a przy wyborach parlamentarnych woli ludu już nie szanujesz bo nie po twojej myśli hipokryto !!!


#XXX   2017-02-10

Lubisz takie artykuły pisać. Bo przecież przez cały dzień można będzie komentarze czytać i dzień zleci i się posmiejesz z negatywnych ocen PO.


#Ale byk   2017-02-10

I po co ta mowa nienawiści? Brak tematów?


#Ok   2017-02-10

i bardzo dobrze!!!!!!! dość tego urzędu wzajemnej adoracji burmistrza a raczej jednostronnej adoracji burmistrza!!! ... DO ROBOTY;)


#Uwalić burmistrza? Dlaczego nie?   2017-02-10

W Pasłęku PiS nie będzie wystawiał swojego kandydata, bo w Pasłęku PiS nie istnieje. Owszem, są zwolennicy PiS-u ale żyją w rozproszeniu, nie są zorganizowani. PiS przecież nie ma nawet ani jednego przedstawiciela w pasłęckiej radzie, to kudy im do burmistrza. Ale dwukadencyjność wójtów, burmistrzów, prezydentów to dobry pomysł i to już od przyszłych wyborów.


#?   2017-02-10

Ale 1 kadencja na stanowisko-to dobry pomysł.żadne stanowisko nie powinno być dożywotnie!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Od 16 do 21 lipca w Rzecznej potrwa plener rzeźbiarski. Będzie to już druga edycja...


Wędkarzom planującym swój pobyt na wodą podajemy datę kolejnych zawodów...


Najbliższy koncert w ramach projektu Artystyczne Lato, jaki realizuje Pasłęcki...