23 września 2018 Tekli, Boguslawa, Linusa

VI Jarmark św. Bartłomieja

dodał 2017-08-04
VI Jarmark św. Bartłomieja

Przygotowania do tegorocznej edycji Jarmarku św. Bartłomieja nabrały tempa – Do udziału w imprezie zgłosiło się już kilkunastu wystawców – informuje Adam Makarewicz ze Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej Kuźnia Pruska, które jest organizatorem tego wydarzenia. Rejestracja stanowisk trwa nadal – Zachęcamy także aktywne sołectwa do zaprezentowania swojej działalności podczas jarmarku – dodaje A. Makarewicz, który zdradził nam też roboczy plan imprezy, planowanej na 20. sierpnia. Tak jak przed rokiem Jarmark św. Bartłomieja przy pasłęckim zamku rozpocznie kiermasz handlowy, gdzie będzie można przekąsić coś z lokalnych wyrobów i kupić wszelkiego rodzaju drobiazgi i różności, w tym rękodzieło. O godzinie 13.40 spod Bramy Kamiennej wyruszy średniowieczny orszak.

I tu prośba do wszystkich uczestników przemarszu, by już pomyśleli o stroju nawiązującym do średniowiecza. Najciekawsze przebrania zostaną nagrodzone! Podczas pikniku nie zabraknie też dawnych gier, warsztatów łuczniczych i szermierki oraz konkursów z nagrodami. Kuźnia Pruska zaprezentuje również inscenizacje historyczne. Pomoże jej w tym Drużyna Wojów Pruskich Karrega i Chorągiew Komturii Elbląskiej. Ciekawym elementem pikniku będzie też turniej gmin oraz próba bicia rekordu w opasaniu murów obronnych „żywym łańcuchem”. W programie znalazł się też występ grupy teatralnej "Proscenium" z Rychlik, która zaprezentuje „Starą Baśń”.  


W tym roku organizatorzy Jarmarku św Bartłomieja włączyli go w cykl obchodów związanych z jubileuszem 720-lecia nadania praw miejskich Pasłękowi. W tegorocznej edycji Kuźni partnerują Urząd Miejski w Pasłęku. Pasłęcki Ośrodek Kultury oraz Parafia Rzymskokatolicka św Józefa.
Jeśli jesteś wystawcą ,chcesz zostać wolontariuszem lub przekazać rzeczowy datek, skontaktuj się z Kuźnią Pruską:
telefonicznie: 781 993 439,
drogą elektroniczną: swal.paslek@gmail.com
Wsparcie finansowe można przekazywać na rachunek SWAL Kuźnia Pruska:
Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej "Kuźnia Pruska"
Ul. Wiosenna 8, 14-400 Pasłęk


Nr konta: 48 2030 0045 1110 0000 0219 6970

(z dopiskiem: darowizna Jarmark św Bartłomieja).


Projekt jest współfinansowany przez Zarząd Powiatu w Elblągu oraz Miasto i Gminę Pasłęk.
Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Piotr   2017-08-05

J. Włodarski, W. Śniecikowski, Tajemnice zamku w Pasłeku - to tyle w kwestii mitycznych osadników holenderskich w tamtej epoce. Dl kogo imprezy? Dla mieszkańców. A jak się nie podoba - to proszę o pomysły jak ulepszyć, prosimy o włączenie się w przygotowywanie i prowadzenie działania, w sponsorowanie, ew. stworzenie czegoś innego. Z przyjemnością wezmę udział i zobaczę. Wtedy będziemy mogli porównywać. Kiepskie stroje? TO zrób najlepszy i wystąp w nim. Jak zwykle co roku narzekanie. Tradycja...


#Wyborca   2017-08-05

No czemu ma służyć, organizatorom. Zaraz przeczytasz antonii, że jak taki mądry jesteś, to zrób to lepiej. A teraz ja zapytam: tylko po co, po co są takie imprezy. Kota też można nauczyć grać na bałałajce, tylko po co? Dla Burmistrza? Ale przecież on ma już tam tylu grajków...


#Podpis   2017-08-05

Ile lat w Wilnie rządzili Polacy? Aż siedemnaście - od 1922 do 1939. I to po zajęciu gwałtem przez Żelichowskiego.


#Antoni   2017-08-05

Ciekawszym pomysłem byłoby nawiązanie do osadników Holenderskich niż lansowanie rycersko- krzyżackiej przeszłości które to ma każde okoliczne miasto i miasteczko. Grupy rekonstrukcyjne są powszechne, a takie jarmarki to nic odkrywczego + słabo przebrani uczestnicy = nie wiem czemu ma służyć ta impreza, jak dla mnie słabo przemyślana!


#Roman   2017-08-04

Szukanie tunelu pomiędzy Zamkiem, a Kościołem nie będzie wadziło Jarmarkowi?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało4 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...