17 lipca 2018 Anety, Bogdana, Jadwigi

W kinie

dodał 2017-10-12
W kinie
"Teraz i w godzinę śmierci" to film religijny, który będzie można zobaczyć już jutro w pasłęckim Kinie Zamkowym.

 

Inspiracją do stworzenia produkcji było zdjęcie, na którym ranny, amerykański żołnierz trzyma różaniec - najlepszą broń w walce ze złem, którą równo sto lat temu Maryja podarowała ludziom w Fatimie. Polscy filmowcy: Mariusz Pilis i Dariusz Walusiak zabiorą widzów w wielomiesięczną podróż z kamerą przez cztery kontynenty, by przekonać się, czy naprawdę, jak twierdzą katolicy, modlitwa różańcowa może zmieniać bieg historii... Kolejne propozycje Kina Zamkowego na weekend to:  produkcja Patryka Vegi "Botoks" oraz animacja "LEGO® NINJAGO: FILM". Szczegóły poniżej: 

 

REPERTUAR KINA

 

13.10.2017 /piątek/

16:00 Teraz i w godzinę śmierci, dokumentalny, religijny, Polska, 110 min.

18:15 Botoks, thriller, Polska, 135 min.

 

14.10.2017 /sobota/

16:00 LEGO® NINJAGO: FILM, animacja, komedia, USA, 100 min.

18:10 Botoks, thriller, Polska, 135 min.

 

15.10.2017 /niedziela/

16:00 LEGO® NINJAGO: FILM, animacja, komedia, USA, 100 min.

18:10 Botoks, thriller, Polska, 135 min.

 

16.10.2017 /poniedziałek/

17:00 LEGO® NINJAGO: FILM, animacja, komedia, USA, 100 min.

 

 

Ceny biletów: 14 zł – normalny,
12 zł – ulgowy,
10 zł – zbiorowy (grupy zorganizowane, min. 15 osób)

 

 

PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW PROWADZONA JEST W PIĄTKI W GODZ. 14:00-16:00

 

 

LEGO® NINJAGO: FILM - od 14  października

W pełnometrażowym filmie "Ninjago" do walki o Ninjago City staną: młody Lloyd, zwany również Zielonym Ninją, oraz jego przyjaciele – tajni wojownicy i Master Builderzy LEGO. Grupie przewodzi mistrz kung fu, Wu, równie mądry, co dowcipny. Bohaterowie filmu muszą pokonać złego lorda Garmadona, Najgorszego Gościa Wszech Czasów — i jednocześnie ojca samego Lloyda. To epickie starcie mecha z mechem i ojca z synem wystawi na próbę członków groźnej, choć niezdyscyplinowanej grupy współczesnych wojowników ninja. Każdy z nich będzie musiał poskromić swoje ego i uczynić wszystko, by pokazać swoją prawdziwą moc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TERAZ I W GODZINĘ ŚMIERCI - od 13. października w kinie

Czy prawdą jest, że równo sto lat temu w Fatimie Maryja, zachęcając do odmawiania różańca, podarowała światu najlepszą broń w walce ze złem? Na zdjęciu młody amerykański żołnierz. Chwilę wcześniej został ciężko ranny. Cierpi, ale jest spokojny. W zaciśniętej pięści, brudnej od krwi i ziemi wznosi różaniec... Autorka tego ujęcia zginie w Afganistanie trzy lata później... Historia tej fotografii staje się inspiracją dla dwóch polskich filmowców: Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka, do wyruszenia w wielomiesięczną podróż z kamerą przez cztery kontynenty, by przekonać się, czy naprawdę – jak twierdzą katolicy – modlitwa różańcowa może zmieniać bieg historii. Czy to prawda, że to krucjata różańcowa spowodowała, że z Austrii wycofały się wojska sowieckie, a modlitwa różańcowa setek tysięcy demonstrantów spowodowała upadek Ferdynanda Marcosa na Filipinach? Czy sprawdza się mistyczna wizja nigeryjskiego biskupa, że Boko Haram w jego kraju zostanie pokonane dzięki modlitwie różańcowej? Czy milion białych różańców przywróci pokój na Ukrainie?

 

 

 

 

 

BOTOKS

Szpital ukazany w „Botoksie" to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. W jego murach splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesyprzedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy. Poukładany świat cenionej chirurg – Patrycji (Marieta Żukowska) rozsypuje się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Podkopane poczucie wartości popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje odkrycia Patrycja chce sprawdzić w związku z metroseksualnym Michałem (Piotr Stramowski), który jest zaprzeczeniem mężczyzny. Beata (Agnieszka Dygant) to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu. Wówczas poznaje Marka (Sebastian Fabijański), sanitariusza, który ukrywa przed światem własny sekret.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Grzesiek   2017-10-13

Czy można zamieścić repertuar na cały miesiąc? Można sobie wtedy zaplanować czy jechać na film, którego nie będą grali w Pasłęku do E-ga.


#Koszerny Koszar   2017-10-13

Jaka bieda :| w ogóle ktoś chodzi do tego shitu?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Od 16 do 21 lipca w Rzecznej potrwa plener rzeźbiarski. Będzie to już druga edycja...


Wędkarzom planującym swój pobyt na wodą podajemy datę kolejnych zawodów...


Najbliższy koncert w ramach projektu Artystyczne Lato, jaki realizuje Pasłęcki...