22 marca 2018 Katarzyny, Boguslawa

W kinie

dodał 2017-10-12
W kinie
"Teraz i w godzinę śmierci" to film religijny, który będzie można zobaczyć już jutro w pasłęckim Kinie Zamkowym.

 

Inspiracją do stworzenia produkcji było zdjęcie, na którym ranny, amerykański żołnierz trzyma różaniec - najlepszą broń w walce ze złem, którą równo sto lat temu Maryja podarowała ludziom w Fatimie. Polscy filmowcy: Mariusz Pilis i Dariusz Walusiak zabiorą widzów w wielomiesięczną podróż z kamerą przez cztery kontynenty, by przekonać się, czy naprawdę, jak twierdzą katolicy, modlitwa różańcowa może zmieniać bieg historii... Kolejne propozycje Kina Zamkowego na weekend to:  produkcja Patryka Vegi "Botoks" oraz animacja "LEGO® NINJAGO: FILM". Szczegóły poniżej: 

 

REPERTUAR KINA

 

13.10.2017 /piątek/

16:00 Teraz i w godzinę śmierci, dokumentalny, religijny, Polska, 110 min.

18:15 Botoks, thriller, Polska, 135 min.

 

14.10.2017 /sobota/

16:00 LEGO® NINJAGO: FILM, animacja, komedia, USA, 100 min.

18:10 Botoks, thriller, Polska, 135 min.

 

15.10.2017 /niedziela/

16:00 LEGO® NINJAGO: FILM, animacja, komedia, USA, 100 min.

18:10 Botoks, thriller, Polska, 135 min.

 

16.10.2017 /poniedziałek/

17:00 LEGO® NINJAGO: FILM, animacja, komedia, USA, 100 min.

 

 

Ceny biletów: 14 zł – normalny,
12 zł – ulgowy,
10 zł – zbiorowy (grupy zorganizowane, min. 15 osób)

 

 

PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW PROWADZONA JEST W PIĄTKI W GODZ. 14:00-16:00

 

 

LEGO® NINJAGO: FILM - od 14  października

W pełnometrażowym filmie "Ninjago" do walki o Ninjago City staną: młody Lloyd, zwany również Zielonym Ninją, oraz jego przyjaciele – tajni wojownicy i Master Builderzy LEGO. Grupie przewodzi mistrz kung fu, Wu, równie mądry, co dowcipny. Bohaterowie filmu muszą pokonać złego lorda Garmadona, Najgorszego Gościa Wszech Czasów — i jednocześnie ojca samego Lloyda. To epickie starcie mecha z mechem i ojca z synem wystawi na próbę członków groźnej, choć niezdyscyplinowanej grupy współczesnych wojowników ninja. Każdy z nich będzie musiał poskromić swoje ego i uczynić wszystko, by pokazać swoją prawdziwą moc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TERAZ I W GODZINĘ ŚMIERCI - od 13. października w kinie

Czy prawdą jest, że równo sto lat temu w Fatimie Maryja, zachęcając do odmawiania różańca, podarowała światu najlepszą broń w walce ze złem? Na zdjęciu młody amerykański żołnierz. Chwilę wcześniej został ciężko ranny. Cierpi, ale jest spokojny. W zaciśniętej pięści, brudnej od krwi i ziemi wznosi różaniec... Autorka tego ujęcia zginie w Afganistanie trzy lata później... Historia tej fotografii staje się inspiracją dla dwóch polskich filmowców: Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka, do wyruszenia w wielomiesięczną podróż z kamerą przez cztery kontynenty, by przekonać się, czy naprawdę – jak twierdzą katolicy – modlitwa różańcowa może zmieniać bieg historii. Czy to prawda, że to krucjata różańcowa spowodowała, że z Austrii wycofały się wojska sowieckie, a modlitwa różańcowa setek tysięcy demonstrantów spowodowała upadek Ferdynanda Marcosa na Filipinach? Czy sprawdza się mistyczna wizja nigeryjskiego biskupa, że Boko Haram w jego kraju zostanie pokonane dzięki modlitwie różańcowej? Czy milion białych różańców przywróci pokój na Ukrainie?

 

 

 

 

 

BOTOKS

Szpital ukazany w „Botoksie" to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. W jego murach splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesyprzedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy. Poukładany świat cenionej chirurg – Patrycji (Marieta Żukowska) rozsypuje się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Podkopane poczucie wartości popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje odkrycia Patrycja chce sprawdzić w związku z metroseksualnym Michałem (Piotr Stramowski), który jest zaprzeczeniem mężczyzny. Beata (Agnieszka Dygant) to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu. Wówczas poznaje Marka (Sebastian Fabijański), sanitariusza, który ukrywa przed światem własny sekret.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Grzesiek   2017-10-13

Czy można zamieścić repertuar na cały miesiąc? Można sobie wtedy zaplanować czy jechać na film, którego nie będą grali w Pasłęku do E-ga.


#Koszerny Koszar   2017-10-13

Jaka bieda :| w ogóle ktoś chodzi do tego shitu?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Jarmark Wielkanocny

Pozostało3 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się...


W Pasłęckim Ośrodku Kultury trwa VII Wiosna Teatralna. Widzowie we wtorek i środę...