20 kwietnia 2018 Czeslawa, Agnieszki, Mariana

W Młynarach promowali bezpieczny i aktywny wypoczynek

dodał 2017-10-24
W Młynarach promowali bezpieczny i aktywny wypoczynek
W minioną sobotę w Gardynach policjanci z Młynar wspólnie z pracownikami ośrodka kultury zorganizowali spotkanie dla mieszkańców poświęcone bezpieczeństwu pieszych w ruchu drogowym.

 

Była to też okazja do promowania aktywnego spędzania czasu wolnego. Uczestnicy spotkania wspólnie przeszli do Grubej Kaśki – sosny, będącej pomnikiem przyrody liczącym blisko 300 lat. Kaśka ma 40 m wysokości i średnicy pierśnicy 125 cm. Co roku jest o niej głośniej z okazji organizowanych tam biegów. Tym razem była miejscem mety dla chodziarzy. Specjalne szkolenie dla kijkarzy przeprowadził instruktor Nordic Walking Pasłęk Marcin Jankowski. Opowiedział on o technice chodzenia z kijkami:

Podczas szkolenia okazało się, iż większość uczestników nie miała do tej pory styczności z prawidłową techniką marszu. Pojawiły się osoby wyposażone w kije do trekkingu, maszerujące w charakterystyczny sposób – „na sapera” z kijami z przodu, czy też podpierające się nimi niczym laskami. Grupa jednak była chętna do nauki, zatem niepoprawna technika marszu przeszła w Młynarach do lamusa – podsumowuje Marcin Jankowski, dodając, że było to udane spotkanie.

Na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Gardyny – Leśniczówka sporo mówiono też o zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się piesi. Policjanci podkreślali ogromną rolę elementów odblaskowych. Jesień i zima to pory roku, gdy dzień jest bardzo krótki. Zdarza się, że w tym okresie dochodzi do różnego rodzaju zdarzeń drogowych z udziałem dzieci. By takich wypadków uniknąć, dzieci od najmłodszych lat powinny wiedzieć, jak ważnym elementem ubioru są odblaski.


Pomimo opadów deszczu spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Byli zarówno dorośli jak i dzieci. Pomysł na tego typu spotkanie zrodził się z inicjatywy asp. Tomasza Rębowskiego, który jako uczestnik zawodów sportowych organizowanych w ramach cyklu Pucharu Bałtyku w Nordic Walking reprezentuje na zawodach Komendę Miejska Policji w Elblągu.

Na zakończenie spotkania organizatorzy przygotowali ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

 

info nadesłane

0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Chodziarz   2017-10-25

W Pasłęku dzieje się, bo ludzie sami się organizują. W Młynarach się dzieje, bo ludzie chcą i pomagają im instytucje.


#Tyu   2017-10-24

w koncu coś nowego dzieje się w Pasłęku i okolicach:) brawo tak trzymać


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało49 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...