23 lutego 2018 Romany, Damiana, Polikarpa

W Pasłęku też padł rekord

dodał Ponad miesiąc temu, 2018-01-15
W Pasłęku też padł rekord
36.888,95 zł – dokładnie tyle według pierwszych informacji zebrał pasłęcki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym samym jest to nowy rekord zbiórki w Pasłęku.

 

Wczoraj 35 wolontariuszy wyruszyło z puszkami fundacji WOŚP już od wczesnych godzin rannych. Można było ich spotkać przy pasłęckich parafiach i marketach, ale i nie tylko. Wzorem z ubiegłego roku Bartek Kulesza wraz z żoną Sabiną i synkiem Adasiem zajęli się zbiórką na terenach okolicznych wsi. Przy temperaturze, sięgającej nawet – 7 stopni Celsjusza wolontariusze nie mieli łatwego zadania. Jednak nie brakowało im zapału i dobrego humoru. Od godziny 15-stej w Sali Zespołu Szkół, gdzie znajdował się sztab WOŚP rozpoczął się główny program imprezy. Najpierw przed liczną publicznością wystąpiły dzieci z obu pasłęckich przedszkoli. Później bardzo dobry koncert zagrała Orkiestra OSP z Zielonki Pasłęckiej pod batutą Adriana Brackiego. Sporym zainteresowaniem cieszyła się licytacja przedmiotów przyniesionych na coroczną aukcję. Wśród fantów można było znaleźć prawdziwe perełki, jak na przykład sukienkę LaMani od Joanny Przetakiewicz, płyty z autografami gwiazd, karnety na masaże oraz cieszące się ogromnym powodzeniem chleby i przetwory z Aniołowa. Za największą kwotę został zlicytowany miś gigant, którego cena osiągnęła 510 zł.

Oprócz wspomnianych fantów można było kupić przedmioty przekazane przez darczyńców, w tym własnoręcznie wykonane poduszki, obrazy, maskotki, biżuterię i inne gadżety. Przez całą imprezę czynna była także kawiarenka z ciastami i kawą. Dodatkowo, przy stoisku pasłęckiego szpitala można było zasięgnąć porady zdrowotnej i zapoznać się z listą sprzętu, jaki trafił do Pasłęka z fundacji Jurka Owsiaka. I tak na przykład, dzięki WOŚP, w ubiegłym roku Oddział Pediatryczny wzbogacił się o 4 pompy infuzyjne, aparat EKG, 7 łóżek młodzieżowych, 3 łóżka elektryczne, 5 łózek niemowlęcych (w komplecie z szafkami), kardiomonitor, pulsoksymetr, skaner do żył i łóżka składane dla matek.

Wieczór w sztabie upływał pod znakiem koncertów, a o 20-stej wszyscy zainteresowani wzięli udział w symbolicznym światełku do nieba na boisku, gdzie odpalono sztuczne ognie. Warto też dodać, że dzień wcześniej w sali ZS odbył się charytatywny maraton taneczny, który zorganizował Marcin Wierzbicki. Dzięki niemu udało się zebrać dodatkowe 2,5 tys. zł.

W całą imprezę zaangażowanych było kilkudziesięciu wolontariuszy, głównie byli to uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół, którzy już kolejny raz wsparli sztab organizowany przez Tomasza Rozenbajgiera.

aw

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Brawo   Ponad miesiąc temu, 2018-01-16

Gratulacje Tomasz i cały sztab WOŚP Pasłęk!!! Gratulacje Pasłęczanie!!!


#Fifirafa żyrafa   Ponad miesiąc temu, 2018-01-15

Uważam, że prowadzący licytację popełnili gafę zwracając się do "wybrańców" po imieniu. Podczas aukcji najważniejsze są licytowane kwoty, a nie kto podnosi rękę. Rozumiem, że można wszystkich nie znać, ale takie traktowanie budzi mój niesmak i uczucie zlekceważenia.


#No tak#Fifirafa żyrafa   Ponad miesiąc temu, 2018-01-16

całe lewactwo mówiło zawsze po imieniu. W PRL-u był towarzysz Wiesław, towarzyszka Wanda, teraz Jurek, Kasia (Kolenda-Zaleska). Po tym poznać komuchów, że po imieniu wołają. Tfu!.


#Nick#Ajajaj  Ponad miesiąc temu, 2018-01-16

Na zdjęciu nie widać.


#Hehe#No tak  Ponad miesiąc temu, 2018-01-16

Jarek, Antek, Beata


#Janosik#Fifirafa żyrafa   Ponad miesiąc temu, 2018-01-15

Racja, a pani blond też musi się wszędzie pokazać nawet jak parkuje swój samochód to przed samymi drzwiami sklepu Lidl.


#Malina#Janosik  Ponad miesiąc temu, 2018-01-15

Bardzo mi przykro,ze nie masz co pod Lidlem parkowac. Dobrze , ze nie widzisz , ze kobieta pieniadze przekazala na WOSP. Skoncentruj sie na pomaganiu nie obgadywaniu...


#Ajajaj#Malina  Ponad miesiąc temu, 2018-01-15

Zapewne niepełnosprawna.


#Mało   Ponad miesiąc temu, 2018-01-15

We wsi sołeckiej Jegłownik pod Elblągiem zebrano 50.000 zł.


#Bywalec#Mało  Ponad miesiąc temu, 2018-01-15

Bo to bogata wieś i nie ma bezrobotnych


#I jak wam oszołomy   Ponad miesiąc temu, 2018-01-15

Prezes pamiętał, że jest finał Orkiestry, sprawdzał, czy aby ma w portfelu pieniądze, bo datek musi być. To było bardzo ważne - relacjonuje inny polityk PiS, wspominając historię z jednego z finałów WOŚP. Przekazał na aukcję charytatywną album "Atlas kotów" ze swoim podpisem - książkę, którą czytał na posiedzeniu Sejmu. Lekturę z dedykacją: "Dla przyjaciół zwierząt z bardzo serdecznymi pozdrowieniami Jarosław Kaczyński" wylicytowano za 25 300 zł


#No tak#I jak wam oszołomy  Ponad miesiąc temu, 2018-01-15

dzieci-wolontariusze zbierają uczciwie marznąc na mrozie. Co one winne, że Owsiak kłamie.


# bez #No tak  Ponad miesiąc temu, 2018-01-16

Też mi się nie podoba, że kłamie, aż go musiała własna żona Dzidzia Owsiak poprawiać.


#Pytam   Ponad miesiąc temu, 2018-01-15

Jeszcze kundle tego tematu nie oszczali?


#Wośp   Ponad miesiąc temu, 2018-01-15

Gratulacje Panie Tomaszu.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

W Parlamencie Róże Europy!

Pozostało13 13 minut

Już jutro w pasłęckim Klubie Parlament wystąpi jeden z najpopularniejszych, polskich...


Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 8 marca (czwartek) 2018 r . o...


Zagrają dla Przemka

Pozostało14 dni

Już dziś serdecznie zapraszamy na charytatywny koncert dla Przemka z Zielonki...