19 listopada 2018 Seweryny, Maksyma, Salomei

W ZSEiT „Aktywni zawodowo w Europie”

dodał 2018-06-09
W ZSEiT „Aktywni zawodowo w Europie”

Dnia 08.06.2018r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyło się podsumowanie I tury projektu unijnego POWER „Aktywni zawodowo w Europie”.

W ramach projektu 15 uczniów ZSEiT wraz z opiekunami przebywało na dwutygodniowych stażach zawodowych w Rimini, we Włoszech. Uczniowie odbywali praktyki w zakładach branży spożywczej i nabywali nowe umiejętności zawodowe, w głównej mierze z zakresu produkcji lodów, choć niektórzy podnosili swoje kompetencje zawodowe w zakresie produkcji serów typu włoskiego, tj. ricotta i mozzarella.

Na spotkaniu podsumowującym obecni byli burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, przedstawiciel starosty elbląskiego p.Beata Winiewska-Kowal, prezes PUTW p.Helena Mendelewska, dyrektor ZSEiT Marian Matuszczak, nauczyciele, uczestnicy projektu i ich rodzice oraz szkolna społeczność.

Kluczowym punktem spotkania było uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnikom projektu. Do podsumowania działań wykorzystano prezentację multimedialną, na której zebrani mogli zobaczyć, jak przebiegały praktyki, praca w zakładach, a także wycieczka do San Marino, które stażyści zwiedzili w czasie wolnym od praktyk. Podczas spotkania uczennice serwowały lody włoskie, a w szczególności ukochane przez młodzież te, o samku „fragola” (tłum. truskawka).

Uczniowie zgodnie twierdzili, iż zdobyte doświadczenie jest bezcenne i z pewnością przyda się w ich przyszłej pracy zawodowej. Możliwość pracy w międzynarodowych zespołach, a także okazja do podniesienia kompetencji językowych oraz osobiste zetknięcie z kulturą Włoch, kuchnią śródziemnomorską, obyczajami tego pięknego kraju było nieocenionym doświadczeniem niemożliwym do zdobycia na gruncie polskim. No i ta podróż samolotemJ

W ramach realizacji projektu, już w następnym roku kolejna grupa 15 uczniów technikum kształcącego w zawodzie technik przetwórstwa mleczarskiego oraz technik agrobiznesu będzie miała możliwość realizacji praktyk we Włoszech.

 

Info ZSEiT: Bogumiła Olendzka-Kozicka

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Pozostało2 dni

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało3 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...