15 grudnia 2017 Niny, Celiny, Waleriana

Z kijkami po Wyspie Sobieszewskiej

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2017-10-01
Z kijkami po Wyspie Sobieszewskiej
Wczorajsze zawody nordic walking w Sobieszewie były przedostatnią rundą zmagań w ramach tegorocznego Pucharu Bałtyku. Na starcie pojawiło się niemal 350 chodziarzy, którzy rywalizowali ze sobą na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Wśród zawodników nie zabrakło silnej, bo kilkunastoosobowej reprezentacji Pasłęka.

Nordic Walking Pasłęk reprezentowali Marcin Bujnicki i Mariusz Szarszunowicz, obaj startowali na 10 kilometrów. Na krótszym dystansie ścigali się: Magda Bujnicka, Agnieszka Drzewiecka, Alicja Drzewiecka, Weronika Drzewiecka, Asia Gibas, Beata Jankowska, Agnieszka Rębowska, Anna Szarszunowicz, Bartosz Domański, Andrzej Formela, Sławomir Gibas, Marcin Jankowski, Adam Kuźmicz, Dariusz Piątek, Grzegorz Rębowski, Mateusz Rębowski i Tomasz Rębowski.

Nasza drużyna już tradycyjnie wraca z zawodów z łupami w postaci pucharów. Wszyscy osiągnęliśmy rekordowe wyniki i bardzo dobre czasy. Najlepszy występ zanotowała Anna Szarszunowicz, która zdystansowała wszystkie konkurentki. Była pierwsza w kategorii wiekowej i klasyfikacji open. Bardzo dobrze wystartował debiutujący w naszych barwach Adam Kuźmicz. Brązowy medalista wrześniowych Mistrzostw Europy był pierwszy w kategorii wiekowej i trzeci open.

- tak chodziarze z Pasłęka relacjonują zawody na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Dodają też, że na drugich pozycjach w kategoriach wiekowych uplasowali się: Mateusz Rębowski i Tomasz Rębowski, a na najniższych stopniach podium stanęły: Magda Bujnicka i Asia Gibas.


Sobotnie zawody były przedostatnimi w cyklu Pucharu Bałtyku. Przed nami uroczysty finał w Łebie, który planowany jest na 25. listopada.

 

info, foto: NW Pasłęk

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

17 grudnia 2017 roku odbędzie się w Perfect Pubie przy ul. Wiśniowej w Pasłęku...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza na kolejne z zaplanowanych na grudzień...


Zapadła decyzja w sprawie powitania Nowego Roku na placu św. Wojciecha. Osoby,...