23 kwietnia 2018 Jerzego, Wojciecha

Z ZSEiT „migiem” do Malborka

dodał 2017-12-02
Z ZSEiT „migiem” do Malborka

W dniu 29.11.2017 r. klasa II LO o nachyleniu obronnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku zapoznała się z 22 Bazą Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

W imieniu dowódcy Bazy uczniów przyjął rzecznik prasowy mjr Tomasz Basaraba, który w Sali Tradycji przedstawił w krótkim zarysie historię 22 Bazy i jej obecne zadania. Następnie młodzież udała się na lotnisko w Królewie Malborskim. W hangarach umożliwiono zwiedzającym obejrzenie słynnych samolotów MIG 21 i innych używanych w przeszłości przez pilotów bazy –TS ISKRA, LIM, SU-22, samolotów szkolno-bojowych. Uczniowie mieli okazję, aby obejrzeć wnętrze kabiny pilota, urządzenia nawigacyjne i celownicze. Każdy mógł zasiąść w kabinie i na sucho przećwiczyć start i lądowanie. Młodzieży pokazano również, jak wygląda obsługa techniczna samolotów bojowych MIG-29. Kadeci dowiedzieli się, że ćwiczebne walki pilotów w powietrzu odbywają się także nad Pasłękiem. Dużym zaskoczeniem dla kadetek był fakt, że wśród pilotów są dwie panie.

Infrastruktura techniczna i wyposażenie lotniska zrobiły na uczniach duże wrażenie. Dowódca Bazy płk pil. Mirosław Zima poprzez rzecznika prasowego złożył kadetom życzenia wysokich i szczęśliwych lotów - ile startów tyle lądowań, a kadeci zrewanżowali się w imieniu dyrekcji ZSEiT drobnymi upominkami.

Info ZSEiT: mjr Bolesław Czechowski

0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Marpas   2017-12-02

a na tytułowym zdjęciu s**a....


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało46 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...