20 kwietnia 2018 Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Zagłosuj na kijkarzy z Pasłęka

dodał 2017-12-13
Zagłosuj na kijkarzy z Pasłęka
Największy serwis internetowy o tematyce nordic walking Chodzezkijami.pl ogłosił plebiscyt, który wyłoni m.in. osobowość roku, najlepszego trenera i drużynę. Wśród nominowanych w kategorii sportowiec roku znaleźli się także reprezentanci grupy Nordic Walking Pasłęk: Anna Szarszunowicz i Adam Kuźmicz.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że spośród setek zawodników i zawodniczek na liście nominowanych na sportowca roku są nasi klubowicze Anna Szarszunowicz i Adam Kuźmicz. Uważam, że zasługują na wyróżnienie. Ciężką pracą i dobrymi wynikami potwierdzają, że należą do czołowych kijkarzy w kraju. – powiedział założyciel grupy Nordic Walking Pasłęk Marcin Jankowski.

Anna Szarszunowicz swoją przygodę z nordic walking rozpoczęła na początku tego roku. Na przełomie stycznia i lutego rozpoczęła szkolenie pod okiem instruktora, by w marcu wystartować w swoich pierwszych zawodach we Władysławowie. Tu, ku zdziwieniu wszystkich, zajęła trzecie miejsce. Kolejne starty były pasmem sukcesów, zawodniczka w szesnastu tegorocznych startach tylko raz nie stanęła na podium! Największymi sukcesami Anny Szarszunowicz są: wygranie tegorocznego Pucharu Bałtyku i zajęcie trzeciego miejsca podczas Mistrzostw Polski w Barlinku. Zawodniczka uplasowała się na ósmej pozycji podczas Mistrzostw Europy na 5 kilometrów na stadionie.

Adam Kuźmicz należy do NW Pasłęk od września tego roku. Mieszkaniec Maszewka (gmina Wicko) w imprezach nordicowych startuje od 2015 roku. Pierwszym większym sukcesem mógł się poszczycić podczas Grand Prix Wicka na 14 kilometrów, zajął tam drugie miejsce open i pierwsze w kategorii wiekowej. Nastepnie wygrał popularny cykl w Gminie Nowa Wieś Lęborska. W 2016 roku był trzeci w Pucharze Bałtyku. Rok 2017 należał do naszego zawodnika. Wygrał Puchar Bałtyku, był drugi w Grand Prix Zachodniopomorskiego, uzyskał tytuł najszybszego zawodnika Gminy Wicko, jest aktualnym wicemistrzem Polski z Barlinka i brązowym medalistą Mistrzostw Europy na 5 kilometrów na stadionie.

Zwracam się z prośbą o oddanie głosów na Anię i Adasia. Samo głosowanie jest bardzo proste i zajmie dosłownie jedną minutę. – zachęca M. Jankowski.

 

Ankieta pod linkiem:  https://chodzezkijami.pl/relacje/g-osowanie-rozpocz-te-wybierz-najlepszych-w-roku-2017-a585


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało49 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...