17 października 2018 Wiktora, Marity, Ignacego

Zagłosuj na kijkarzy z Pasłęka

dodał 2017-12-13
Największy serwis internetowy o tematyce nordic walking Chodzezkijami.pl ogłosił plebiscyt, który wyłoni m.in. osobowość roku, najlepszego trenera i drużynę. Wśród nominowanych w kategorii sportowiec roku znaleźli się także reprezentanci grupy Nordic Walking Pasłęk: Anna Szarszunowicz i Adam Kuźmicz.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że spośród setek zawodników i zawodniczek na liście nominowanych na sportowca roku są nasi klubowicze Anna Szarszunowicz i Adam Kuźmicz. Uważam, że zasługują na wyróżnienie. Ciężką pracą i dobrymi wynikami potwierdzają, że należą do czołowych kijkarzy w kraju. – powiedział założyciel grupy Nordic Walking Pasłęk Marcin Jankowski.

Anna Szarszunowicz swoją przygodę z nordic walking rozpoczęła na początku tego roku. Na przełomie stycznia i lutego rozpoczęła szkolenie pod okiem instruktora, by w marcu wystartować w swoich pierwszych zawodach we Władysławowie. Tu, ku zdziwieniu wszystkich, zajęła trzecie miejsce. Kolejne starty były pasmem sukcesów, zawodniczka w szesnastu tegorocznych startach tylko raz nie stanęła na podium! Największymi sukcesami Anny Szarszunowicz są: wygranie tegorocznego Pucharu Bałtyku i zajęcie trzeciego miejsca podczas Mistrzostw Polski w Barlinku. Zawodniczka uplasowała się na ósmej pozycji podczas Mistrzostw Europy na 5 kilometrów na stadionie.

Adam Kuźmicz należy do NW Pasłęk od września tego roku. Mieszkaniec Maszewka (gmina Wicko) w imprezach nordicowych startuje od 2015 roku. Pierwszym większym sukcesem mógł się poszczycić podczas Grand Prix Wicka na 14 kilometrów, zajął tam drugie miejsce open i pierwsze w kategorii wiekowej. Nastepnie wygrał popularny cykl w Gminie Nowa Wieś Lęborska. W 2016 roku był trzeci w Pucharze Bałtyku. Rok 2017 należał do naszego zawodnika. Wygrał Puchar Bałtyku, był drugi w Grand Prix Zachodniopomorskiego, uzyskał tytuł najszybszego zawodnika Gminy Wicko, jest aktualnym wicemistrzem Polski z Barlinka i brązowym medalistą Mistrzostw Europy na 5 kilometrów na stadionie.

Zwracam się z prośbą o oddanie głosów na Anię i Adasia. Samo głosowanie jest bardzo proste i zajmie dosłownie jedną minutę. – zachęca M. Jankowski.