18 listopada 2018 Romana, Klaudyny, Karoliny

Zawyją syreny

dodał 2018-08-01
Zawyją syreny

74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego jest okazją do złożenia hołdu wszystkim walczącym i poległym. Ofiar tego zrywu było niestety bardzo dużo. Nadal trwają polemiki historyków dotyczące zasadności wywołania powstania. Część z nich twierdzi, że powstanie z góry skazane było na klęskę. Zawsze rocznica Powstania wykorzystywana była do uprawiania polityki. Tak jest też obecnie. W dniu dzisiejszym o godzinie 17:00 zawyją syreny alarmowe w Pasłęku i gminie. Uczcijmy chwilą zadumy pamięć bohaterów z Warszawy i okolic.

jp

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#LorenHoore   Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-02

Wiecej szacunku rodacy, skoro byl tam cmentarz to nalezy ekshumowac. Troche glupio grac w pilke na grobach. Tez bym nie chcial , zeby na grobach moich przodków wybudowali boisko. --- https://www.facebook.com/andrzej.pisula.kazimierzd...


#Marek Chrapan   2018-08-03

Kolejny post kasuje nas forum "wyborca" WSIarzy i SBcji upoważniony przez Admina. Załączam więc tu: PodpiszApel.pl PODPISZ list z żądaniem ukarania Hanny Gronkiewicz-Waltz i jej urzędników! - http://podpiszapel.pl/petycje/koniechgw/ ‼️ Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz tuż po VII Marszu Powstania Warszawskiego zapowiedział, że organizatorzy zgromadzenia będą skarżyć skandaliczną decyzję warszawskiego ratusza i wszystkich, którzy nie znają definicji słów nazizm i faszyzm! Link do filmu - http://podpiszapel.pl/petycje/koniechgw/ — dumny(a).


#Ciekawy#Marek Chrapan  2018-08-04

No i podpisał ktoś poza sierżancką komunistyczną mendą?


#St Bosm Szt w st spocz#Marek Chrapan  2018-08-03

Panie Chrapanie jesteś emerytowanym sierżantem Ludowego Wojska Polskiego i z tego faktu kasujesz szmal.Pytanie:Czy jesteś wierny przysiędze wojskowej złożonej klęcząc na jednym kolanie?


#Londek   2018-08-02

przez tych pisiorow to wstyd przyznac sie do polski


#Blenston#Londek  2018-08-03

Wolę być za PIS niż Niemcom dawać ładować się w kakao czy amerykańcom robić laskę!


#Mieszkaniec Pasłęka   2018-08-02

To nie są polemiki o zasadności wybuchu powstania, to zwykła demagogia i gadanie bzdur znawców od siedmiu boleści. Zawsze się znajdą popaprańcy, którym wszystko w życiu przeszkadza. Tu nie ma miejsca na długie wywody ale wiem jedno ci co szukają dziury w całym i podważają sens powstania teraz nie ruszyli by tyłka gdyby ich dotknęła trauma wojny. To są zwykli tchórze ukryci za bezimiennym netem.


#WPiS dU#Mieszkaniec Pasłęka  2018-08-03

To rusz duupe i działaj tchórzu.


#Mieszkaniec Pasłęka#Mieszkaniec Pasłęka  2018-08-02

CHWAŁA I CZEŚĆ BOHATEROM!


#Obłęd 44   2018-08-02

I pomyśleć, że żaden z tych zbrodniarzy którzy wywołali Powstanie Warszawskie - Bór, Monter a zwłaszcza alkoholik Niedźwiadek - nie zginął a nawet nie został ranny.


#Spokojny   2018-08-01

Tym wyjątkiem jest obarczanie dowództwa Powstania wymordowaniem cywili i zburzeniem miasta po kapitulacji. Normą jest na wojnie, że nie morduje się masowo cywili i nie burzy się miast po kapitulacji. To Niemcy zrobili w tym wypadku potworny wyjątek i tylko ich należy obwiniać za te zbrodnie na cywilach i na Warszawie. Dowódcy Powstania mogą być rozliczani jedynie za straty powstałe w czasie walk. Wbijmy to sobie i innym do głów i nie powtarzajmy bezmyślnie bzdur wymyślonych przez komunistów.


#Mieszkaniec Pasłęka#Spokojny  2018-08-02

Brawo! Tylko te bzdury to wiesz, moim zdaniem to nawet nie są komunistyczne, to są typowo trolowe, internetowe wypociny nam współczesnych, chorych ludzi z nienawiści do wszystkiego i wszystkich. Zobacz 20-30 lat temu gdy net nie był dostępny i powszechny nie było takich cwaniaków co "walczyli" z powstańcami. A teraz, wystarczy jeden bzdurę napiszę i już mu wtórują ludzie, którzy nie mają bladego pojęcia w temacie. Dla nich Powstanie Warszawskie to taki sam temat jak Doda czy inna gwiazdka pomponika.


#Madzia#Spokojny  2018-08-01

A świstak siedział i zawijał w sreberka no nie?


#Powstaniec#Spokojny  2018-08-01

Pięknie wytłumaczone, a kto tego nie wbije sobie do głowy, to wiadomo kim jest. Komuszym psem


#Nick#Powstaniec  2018-08-01

racja!


#Nigdy więcej amatorszczyzny#Nick  2018-08-01

Pewni, że racja. Kilkuset zapaleńców granatem oderwanych od realiów i paru amatorów niby dowódców chciało sobie postrzelać do niemiaszkow wbrew rozkazowi Naczelnego Dowództwa AK. Takich nigdy nie brakowało i nie brakuje. Wszystko można wytłumaczyć tylko niekoniecznie tym co bezsensownie zginęli i ich rodzinom.


#Spokojny   2018-08-01

To oczywiste, że o godzinie "W" należy oddać hołd walczącym i poległym. Dywagacje, czy powstanie było konieczne, czy miało szansę zwycięstwa i kto jest odpowiedzialny za śmierć mieszkańców i potworne zniszczenie Warszawy będą trwały zawsze i nic w tym dziwnego. Z jednym wyjątkiem.


#Mieszkaniec Pasłęka#Spokojny  2018-08-02

Oczywiście tylko jak można takie bzdury ludziom opowiadać, że dowództwo powstania jest winne rzezi mieszkańców Warszawy, To nie powstańcy są odpowiedzialni za ludobójstwo Hitlera!!! Zrównanie Warszawy z ziemią to rozkaz Hitlera nie powstańców. Polaków w czasie II wojny zginęło prawie 6 mln...To byli zbrodniarze, hitlerowcy, naziści i nie tylko, mordercy i ludobójcy - grzechem by było nie przeciwstawiać się temu i próbować walczyć!


#Abc   2018-08-01

Chyba w sąsiedniej gminie


#Tak sobie   2018-08-01

A w Pasłęku cisza o 17


#Fan konia #Tak sobie  2018-08-01

Zawyły te syreny bardzo głośno


#Qaz#Fan konia   2018-08-01

W którym miejscu słyszałeś?


#Qaz#Tak sobie  2018-08-01

A juz myślałem ze tylko ja nie słyszałem.. na 3-go maja nic nie slyszalem a syrena jest na bloku koło sp3


#Małpa Polak   2018-08-01

Hołd Powstańcom należy jak najbardziej oddać. Należy to robić z pełnym szacunkiem i powagą. Wątpię natomiast, czy używanie syren alarmowych w ramach rocznic (itp.) jest dobrym posunięciem. Syreny powinny być użyte tylko gdy mają ostrzec społeczeństwo. Niestety, w sytuacji gdy są uruchamiane kilka razy do roku, to przestaniemy na nie w ogóle reagować, nawet w sytuacji rzeczywistego zagrożenia.


#Lalamido   2018-08-01

Oho redaktorek czlowiek renesansu. Historyk, zoolog, rybak, lesnik, filantrop.


#Nivea   2018-08-01

nie mogłeś adminie zablokować komentarzy? liczysz na pseudo dyskusje domoroslych historyków?. jesteś tak ciezki jak przejście na drugą stronę wąskiej bez mostków.


#Jasiu#Nivea  2018-08-01

nawołujący do blokady komentarzy pisze komentarz jako pierwszy... Jakbys prezentował jakiś poziom, to byś milczał człowieczku i zadna blokada nie byłaby ci potrzebna


#Nivea#Jasiu  2018-08-01

Jasiu jakby Edison milczał to do tej pory przy lampie naftowej byś siedzial


#Jasiu#Nivea  2018-08-01

no właśnie mądry człowek wie kiedy coś powiedzieć :p ale ty takim nie jestes jak widać po pierwszym komentarzu


#Bolo   2018-08-01

Czego się obawiasz? Prawdy o bohaterach, których posłano na śmierć.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Pozostało3 dni

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało4 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...