21 Lutego 2017
 

Sesja nadzwyczajna                                                                                                                                        W kinie: Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej oraz SING                                                                                                                                        Uwalić burmistrza - kiedy wybory samorządowe?                                                                                                                                        Wernisaż wystawy WYKLĘCI w czwartek w galerii POK                                                                                                                                        Będą kopać na Starym Mieście                                                                                                                                        Tablica ku czci żołnierzy wyklętych                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Zatańczyli dla Sebastiana...

Charytatywny maraton taneczny – to kolejna akcja, podczas której zbierano pieniądze na leczenie chorego na białaczkę Sebastiana. Wczorajsze dwie godziny treningu zaowocowały zbiórką...

Data dodania: 20-02-2017, 10:24

Charytatywny turniej piłki nożnej...

Wczoraj młodzi piłkarze zagrali w jednym z ważniejszych turniejów w swojej karierze, gdzie stawką było zebranie pieniędzy dla chorego kolegi z boiska. Sebastian, który jeszcze do niedawna...

Data dodania: 19-02-2017, 07:57

Pożegnanie dowódcy...

Z początkiem lutego dowódca Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Pasłęku Mirosław Czyszejuk przeszedł na emeryturę. Wczoraj samorządowcy i przedstawiciele Komendy Miejskiej Straży Pożarnej...

Data dodania: 17-02-2017, 08:29

1% dla bezdomnych zwierząt...

W  okresie rozliczeń podatkowych, zachęcamy wszystkich naszych czytelników do przekazywania 1% podatku na rzecz zwierząt, znajdujących się w pasłęckim schronisku „Psi raj”. Od...

Data dodania: 14-02-2017, 09:11

1

2

3

4

5

Archiwum


Łowcy B. w Młynarach...

Anna

Data dodania:wtorek 21 lutego 2017 godz: 08:54:51

W Dniu Kobiet 8. marca Ośrodek Kultury w Młynarach zaprasza na występ kabaretu Łowcy B. Widowisko rozpocznie się o godz. 19-stej w sali widowiskowej OK w Mlynarach Grupa Łowcy B działa od kilkunastu lat w przemyśle rozrywkowym.  Ich spektakle to niezwykła mieszanka spontaniczności i improwizacji oraz zabawnych, choć absurdalnych żartów słowno-muzycznych. Bilety w cenie 35 zł do nabycia w Ośrodku Kultury w Młynarach przy ul. Dworcowej 10. Kontakt tel. z organizatorem: 55-248-60-50. Dla każdej Pani przybyłej na występ kabaretu- niespodzianka.
aw
"Ośmiu wspaniałych" - zgłoś swojego kandydata...

Anna

Data dodania:wtorek 21 lutego 2017 godz: 08:45:38

Już po raz piąty pasłęcki samorząd włącza się do lokalnej edycji konkursu "Ośmiu Wspaniałych", którego celem jest wyłonienie i promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw młodzieży, przeciwdziałanie przemocy i agresji oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. "Wspaniali" to młodzi ludzie, którzy budują lepszy, bardziej humanitarny świat. Jeśli zatem znasz takie osoby, koniecznie zgłoś je do konkursu - masz czas do 3. marca. Plebiscyt dotyczy dzieci w wieku 10-13 lat (kategoria „Ósemeczki” - tylko etap lokalny) oraz młodzieży w wieku14-19 lat (kategoria „Ósemki” - etap lokalny i ogólnopolskim). Termin zgłoszenia kandydatów do Gminnego Komitetu Konkursu "Ośmiu Wspaniałych" upływa 3 marca 2017r. o godz. 15.30.

Zgłoszenia do udziału w Konkursie należy przesyłać na adres: Urząd Miejski w Pasłęku, pl. św. Wojciecha 5, 14-400 Pasłęk z dopiskiem na kopercie "Konkurs Ośmiu Wspaniałych" lub dostarczyć osobiście pod w/w adres – pok. 21, piętro II)
Tablica ku czci żołnierzy wyklętych…

Jerzy

Data dodania:wtorek 21 lutego 2017 godz: 05:29:23

W imieniu pasłęckiego samorządu zapraszam Państwa na uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się w Pasłęckim Ośrodku Kultury w dniu 1 marca 2017 r. (program poniżej). W ramach uroczystości, które objęte zostały patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego, dokonane zostanie odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych.
Ciepło – gorący temat…

Jerzy

Data dodania:wtorek 21 lutego 2017 godz: 05:26:41

Ogrzewanie mieszkań i innych obiektów staje się gorącym tematem. U nas też tzw. niska emisja jest problemem. W sezonie grzewczym, przy bezwietrznej pogodzie dymy z kominów snują się po Starym Mieście i osiedlach domków jednorodzinnych. Do tego palimy czym popadnie, a ekogroszek wcale nie jest ekologiczny. Władze miasta próbują rozmawiać na temat alternatywnych sposobów ogrzewania (gaz), ale na razie bez skutku. W dniu dzisiejszym prowadzone będą rozmowy dotyczące ewentualnych inwestycji firmy Veolia Północ Sp. z o.o. Ciepłownia Pasłęk, która jest właścicielem obiektów po dawnym PEC. A może warto skorzystać z doświadczeń innych i stworzyć fundusz (pieniądze z UE) na dopłaty dla gospodarstw domowych wymieniających piece niskiej emisji. Przykładem może być tu Zakopane.
jp
Będą kopać na Starym Mieście…

Jerzy

Data dodania:wtorek 21 lutego 2017 godz: 05:23:11

Prawdopodobnie w czerwcu br. zaczną się prace wykopaliskowe na skwerze między zamkiem, a kościołem św. Bartłomieja. Ma to oczywiście związek z wynikami badań prowadzonymi w minionym roku przez naukowców z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Przypominamy, że w tym miejscu badania georadarem potwierdziły istnienie tunelu lub korytarza biegnącego w stronę kościoła. Temat jest znany starszym mieszkańcom Pasłęka. W końcu lat 50 – tych i na początku 60 – tych plac i zamek stanowiły teren naszych zabaw i amatorskiej eksploracji.
jp
Ogłoszenie - znaleziono telefon...

Anna

Data dodania:poniedziałek 20 lutego 2017 godz: 11:47:47

W piątek 17. lutego na ul. Kościuszki znaleziono telefon -  huawei ascend g620. Telefon jest uszkodzony, ma popękaną szybkę. Zguba jest do odbioru w Rewirze Dzielnicowych KP Pasłęk - tel. 552499922.
Zatańczyli dla Sebastiana...

Anna

Data dodania:poniedziałek 20 lutego 2017 godz: 10:24:48

Charytatywny maraton taneczny – to kolejna akcja, podczas której zbierano pieniądze na leczenie chorego na białaczkę Sebastiana. Wczorajsze dwie godziny treningu zaowocowały zbiórką ponad 5 tys. zł., a to jeszcze nie jest końcowe podsumowanie– Nie podliczyliśmy jeszcze pieniędzy ze sprzedaży ciast, więc suma ta będzie na pewno większa – poinformowała Agnieszka Lejman z pasłęckiego studia Energy Fitness, która była głównym organizatorem całego przedsięwzięcia. Jednak jak sama podkreśla, gdyby nie pomoc innych osób, trudno byłoby cokolwiek zrobić – Motorem do działania była Monika i Marcin Stąpór, z kolei Urząd Miejski zapewnił nam podesty, Zespół Szkół udostępnił salę, firmy przekazały ciekawe nagrody do losowania, osoby prywatne piekły ciasta… – wylicza pani Agnieszka. Warto dodać, że maraton prowadziło siedmiu profesjonalnych instruktorów, którzy porwali zumbastycznym krokiem do wspólnej zabawy ponad setkę uczestników, a tych z  kolei wspierała dopingiem liczna publiczność.
Minął weekend...

Anna

Data dodania:poniedziałek 20 lutego 2017 godz: 09:14:49

W miniony weekend policjanci interweniowali 28 razy. 7 wezwań dotyczyło interwencji domowych. Funkcjonariusze z ruchu drogowego nałożyli 29 mandatów na łączną sumę 5.800 zł (głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości). Policjanci ukarali też mandatem porządkowym po sto zł. dwie osoby, które zakłócały spokój i piły alkohol w miejscu niedozwolonym. W weekend doszło również do przywłaszczenia telefonu komórkowego, kradzieży sklepowej, kradzieży paliwa na jednej ze stacji oraz do kolizji dwóch aut na ul. Boh. Westerplatte. Policjanci zatrzymali też nietrzeźwego rowerzystę na ul. A. Steffena. 65-latek z gminy Pasłęk miał 0,5 promila w organizmie. Strażacy z JRG Pasłęk w miniony weekend nie odnotowali wyjazdów. Z kolei strażacy z OSP Godkowo interweniowali w Nawtach, gdzie otwierali drwi w jednym z mieszkań, a strażacy z OSP Młynary  wzywani byli do pomiaru ilości tlenku węgla.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Mieszkanie na sprzedaż

Posiadam na sprzedaż kawalerkę po remoncie. Mieszkanie z zasobów Spółdzielni "Pasłęczanka". cena 90 tyś zł - więcej »

Sprzedam Dom Kamienice z 4 oddzielnymi...

Posiadam do sprzedaży kamienicę składającą się z czterech niezależnych mieszkań plus 2 lokale sklepowe po 12m2, mieszkania : parter 40m2 2 pokoje, zabudowany balkon 12m2 + taras 12m2 1 piętro... więcej »

Mieszkanie na sprzedaż

Posiadam na sprzedaż mieszkanie o powierzchni 45 mkw.: 3 pokoje, kuchnia, łazienka. Mieszkanie na parterze, w bloku nr 6 przy ul. Krasickiego w Pasłęku.  Cena 140 tys. zł - do... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 136611455 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:49

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl