22 marca 2018 Katarzyny, Boguslawa

  FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Co w trawie piszczy
#MarekChrapan

  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-03-03

Szanowni Państwo! Istnieją w debacie historycznej obszary tabu, których nie pozwala poruszać kaganiec politycznej poprawności. Nie służy to zrozumieniu i krytycznemu a zarazem twórczemu podejściu do naszych dziejów, zwłaszcza najnowszych. Dlatego czas zacząć owe obszary tabu przełamywać. Najwyższy również czas wprowadzić symetrię i zasadę wzajemności w relacjach polsko-żydowskich. Od dekad dyskusja historyczna, polityczna i kulturalna w tym zakresie jest bowiem zdominowana przez słabo tajony antypolonizm oraz, z drugiej strony, przez omijanie tematów niewygodnych z żydowskiego punktu widzenia. Dlatego Fundacja Piastowska przygotowuje wystawę poświęconą jednej z najciemniejszych, a zarazem najbardziej przemilczanych kart stosunków polsko-żydowskich. Chodzi o mroczne czasy stalinizmu, naznaczone przez brutalną sowietyzację Polski. Pełne mordów, prześladowania i nękania Polaków a zwłaszcza aktywnych polskich patriotów. Olbrzymią, zupełnie nieproporcjonalną rolę w tym strasznym okresie odegrali komuniści pochodzenia żydowskiego. Wystawa, którą przygotowujemy, ma za zadanie przypomnieć o tym fakcie i sprowokować szerszą debatę na temat omawianego zjawiska. Odpowiednie przepracowanie problematyki różnych aspektów stalinizmu w Polsce przyczyni się również do uczynienia dialogu polsko-żydowskiego pełniejszym i bardziej zrównoważonym. Szanowni Państwo! Bardzo prosimy o finansowe wsparcie tej inicjatywy. Wystawa będzie mobilna, chcemy ją również przygotować w dwóch wersjach językowych - po polsku i po angielsku. Liczy się każdy grosz. Już dziś wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy! Fundacja Piastowska ul. Noakowskiego 10/12 00-666 Warszawa Bank PKO BP nr 83 1020 1068 0000 1602 0319 1525 Wystawę przygotowujemy we współpracy z Ruchem Narodowym. https://www.facebook.com/FundacjaPiastowska/posts/... RODZENIA POLSKI


#Shoah

  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-03-03

Większość nie uważała walczących Żydów za bohaterów. Ci sami sąsiedzi, teraz pełni patriotycznych uczuć [w czasie powstania warszawskiego - S.Z.], wówczas z szyderstwem powtarzali: "Żydki się biją, Rywki, Mońki idą strzelać do Niemców". Zastanawiając się nad tymi dwoma warszawskimi powstaniami, ze smutkiem myślałam o Żydach, którzy ginęli wówczas samotnie, zmagając się z niemiecką potęgą bez nadziei na zwycięstwo. Ich bohaterska walka nie spowodowała braterskiej wspólnoty z polskim narodem, mimo że walczący wywiesili biało-czerwona chorągiew. Zmagania żydowskich powstańców nie wzbudziły uznania i szacunku. O wywieszeniu polskich sztandarów przez żydowskich bojowników antysemici mówili, jak następuje: "Chcą się przypodobać Polakom".

Obraz warszawiaków, z podziwem kibicujących tłumiącym powstanie w getcie Niemcom, utrwalił na gorąco w swoich Dziennikach Adolf Rudnicki:

Kanonierzy na Krasińskich i Bonifratrach ładowali i odpalali wśród życzliwości tłumu. Dzieci głaskały wrogów po rękawach. Wzrok kobiet towarzyszył brawurowym podjazdom SS-ów pod mury. Patrzyło się na to i nie chciało wierzyć. Nazbyt bolało.

 

 


#oburzony

  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-03-03

Co za dużo, to niezdrowo. Jakieś nędzne indywiduum pod nazwą Shoah, które tu usiłuje przedstawić Polaków jako strasznych antysemitów, przekroczyło wszelkie granice. Pisze oto, że podczas likwidacji przez NIemców żydowskiego getta w Warszawie, polskie dzieci "głaskały wrogów po rękawach". Co za bezczelne łgarstwo! W czasie okupacji Polacy powszechnie uwazali, że "dobry Niemiec to martwy Niemiec" a tu takie łgarstwo. Oczywiście, że wśrod Polaków byli szmalcowniny, jak w każdym narodzie są różne typy z pod ciemnej gwiazdy ale tu łgarstwo przekroczyło już wszelkie granice.


#Januszko

  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-03-03

Chrapan >  W związku z apelem o dokonywanie wpłat na tzw Fundację Piastowską proponuję , aby na wzór towarzystwa działającego w latach  1817- 1822  zbierać fundusze na niezmiernie potrzebne  dzisiaj w Polsce TOWARZYSTWO SZUBRAWCÓW. Wikipedia określa jak pożyteczną była ta organizacja . Historia kołem się toczy. Przepuść też przez swój mózg dzisiejszy artykuł na onecie  ,, Putin może dokonać inwazji na pełną skalę już za 2 lata ". Pytanie - w jakim położeniu wtedy znajdzie się Polska ?


#czy chrapan ma mozg

  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-03-03

Jak chrapan może to przepuscic jak jego mozg zlasowany?


#wyborca

  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-03-03

Oj Januszko. Towarzystwo zwane narodowcami, u którego chrapan chodzi na pasku będzie wniebowzięte. Rosja putinowska jest dla nich wzorem do naśladowania. I nie wymagaj cudu. Co może wyjść z wyprasowanego z fałd przez komunistyczną armię  mózgu. 


#wyborca

  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-03-03

Nie oburzaj sie oburzony. Widząc jakie skrywane antyżydowskie i antyniemieckie fobie uaktywniła obecnie rządząca partia, można dojść do wniosku, że dobry Niemiec to martwy Niemiec, ale najlepszy to jest martwy Żyd. Niestety.


#oburzony

  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-03-03

Wyborco, nie przeszkadza Ci tak paskudne obrzucanie błotem Polaków przez jakąś kłamliwą wywłokę? Koniecznie musisz skręcać w inną stronę, zamiast odnieść się do konkretnego kłamstwa?


#ab

  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-03-04

Wyborco. Partia rządząca pokazała jakie mechanizmy rządzą w polityce i gospodarce miedzynarodowej i krajowej. Pokazała też antypolskość w krajach Zachodu tylko dlatego , że Polacy wybrali PIS a nie uległą PO. A fobię to masz tylko Ty na punkcie M.Chrapana.


#abc

  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-03-04

Szkoda cieplego moczu żeby go olać a ty o fobiach piszesz


#Roman

  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-03-06

 Nigdy IPN nie zapodał, ilu faszystów niemieckich, tych umundurowanych, morderców hitlerowskich, "żołnierze przeklęci" (czy jakoś tak) NSZ zabili w walce na terenach Polski. Tak ogólnie, jakiemu rządowi NSZ podlegały?


#ab

  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-03-06

Roman, masz braki historyczne takie same jak niektórzy posłowie z Nowoczesnej.


#jedynak

  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-03-06

# ab   > tylko tyle jesteś w stanie napisać ?  Napisz jaką wiedzę uzyskałeś na ten temat. Chrapan takiego tematu nie odpuści. A z Nowoczesnej , to kto są ci ,, niektórzy "


#ab

  Dwa tygodznie temu, 2018-03-07

Dla mądrego wystarczy, resztę sobie dopowiedz.


#jedynak

  Ponad tydzień temu, 2018-03-08

Mądrych na tym portalu nie lubią i tekstów ich nie puszczają . Jeden Chrapan ma pełny zakres publikacji głupot , wichrzycielskich upodobań , konfabulacji........


#wsk

  Ponad tydzień temu, 2018-03-08

Bo chrapan nie mieści się w żadnych ramach. Przekroczyl dawno zarówno granicę rozumu jak i glupoty. Dinozaury niby wygineły ale jeden sie ostał.


#spokojny

  Ponad tydzień temu, 2018-03-09

Na tym portalu króluje antypolska tępota. Jeśli pojawi się jakiś propolski tekst, natychmiast rzuca się na niego jak wygłodzony pies wszelka hołota z pod szyldu o nazwie HOMOSOWIETIKUS. Z tą hołotą jakikolwiek dyskurs jest wykluczony. Co ciekawe, nawet osobniki pokroju Romana, wydawające sie jakimiś chlubnymi wyjątkami, tymi wyjątkami nie są, co potwierdzają od czasu do czasu.


#jak ja nie cierpię idiotów

  Ponad tydzień temu, 2018-03-09

To po co tu włazisz jak ci towarzystwo nie pasuje, nedzna katopolska kreaturo?


#gepard

  Ponad tydzień temu, 2018-03-09

Jw >Tylko tyle masz do napisania ? Na tym ma polegać POLSKA WOLNOŚĆ  i SPRAWIEDLIWOŚĆ ? Co jutro powie Przywódca Narodu Kaczyński na temat katastrofy smoleńskiej ? Przeciągać będą sledztwo do czasu aby Macierewicz miał limuzynę gabinet ministerialny ogromne dochody ,,zewsząd " i glupich wyborców ?


#ab

  Ponad tydzień temu, 2018-03-09

Na tym polega DEMOKRACJA!!! magiczne słowo, które wykrzykują osoby podważające demokratycznie wybrane rządy. Zresztą najwięcej krytykują osoby, które nie głosowały na PIS. Ja głosowałem i w większości nie zawiodłem się na działaniach dobrej zmiany.


#bogdan dziaslo

  Ponad tydzień temu, 2018-03-09

podobno  co piaty czlowiek ma problemy psychiczne , to by tlumaczylo wynik wyborczy z 2015 roku


#Shoah

  Ponad tydzień temu, 2018-03-09

Brawa dla Pani Ambasador za celną wypowiedź:

8 marca Anna Azari wygłosiła przemówienie na Dworcu Gdańskim z okazji 50. rocznicy wydarzeń Marca 1968 roku. – Przez ostatnie półtora miesiąca już wiem jak łatwo w Polsce obudzić i przywołać wszystkie demony antysemickie, nawet kiedy w kraju prawie nie ma Żydów. Są ludzie, którzy mówią, że wtedy nie było Polski – powiedziała ambasador. Dodała, że o ile Związkowi Radzieckiemu i innym krajom z bloku wschodniego można przypisać zakończenie stosunków dyplomatycznych z Izraelem, to Marzec'68 zdarzył się tylko w Polsce. – Ciekawe jest to, że wyrzucenie Żydów z Polski nie pomogło Gomułce i partii w rozwiązaniu problemów społecznych – dodała Azari.


#gazeta matołska

  Ponad tydzień temu, 2018-03-09

celna wypowiedz


#Demokracja

  Ponad tydzień temu, 2018-03-09

Tygodnik "The Economist" opublikował raport Wskaźnik Demokracji podsumowujący rok 2017. Według prestiżowego, corocznego badania, Polska spadła o cztery pozycje, plasując się na 53. miejscu. Oznacza to, że nasz kraj zajął najgorsze jak dotąd miejsce w publikowanym od 2006 roku rankingu. Wyprzedzają nas takie kraje, jak: Filipiny, Indonezja, Jamajka, Timor Wschodni czy Trynidad i Tobago.

Indeks Demokracji tygodnika to coroczny raport na temat stanu demokracji na świecie. Badanie, które od 2006 roku opracowuje dla tygodnika zespół specjalistów, opiera się na kilkudziesięciu wskaźnikach pogrupowanych w pięciu różnych kategoriach. Są to m.in.: swobody obywatelskie, proces wyborczy i pluralizm, a także kultura polityczna oraz funkcjonowanie administracji publicznej.

 Twórcy raportu zauważają, że żadne z państw Europy Wschodniej - do której zaliczana jest w rankingu Polska - nie osiągnęło statusu "pełnej demokracji".Gorzkie słowa wypowiedziano, wspominając o PiS-ie i Jarosławie Kaczyńskim. PiS określono jako nacjonalistyczną, prawicową i konserwatywną partię, która demontuje instytucje demokratyczne. Wspomniano o zniszczeniu Trybunału Konstytucyjnego, kontroli mediów publicznych, sytuacji w służbie zdrowia, ograniczeniu prawa do zgromadzeń oraz zmianach w mianowaniu sędziów. Przypomniano o uruchomieniu artykułu 7.  Aby uzupełnić obraz Polski roku ubiegłego dodano informację o wycince Puszczy Białowieskiej, ograniczanie dostępności antykoncepcji oraz faszystowskie symbole na marszu 11 listopada.


#bogdan dziaslo

  Ponad tydzień temu, 2018-03-09

BRAWO PIS 


#ab

  Ponad tydzień temu, 2018-03-09

Tygodnik nie podaje źródeł informacji . Ich ocena to jakbym słyszał wypowiedź przedstawiciela totalnej opozycji.


#oburzony

  Ponad tydzień temu, 2018-03-10

Azari, ta Litwaczka już po pierwszym swym haniebnym wystąpieniu powinna być pogoniona z Polski. Nie pojmuję czemy rząd PiS-u jeszcze jej nie wyrzucił.


#jak ja nie cierpię idiotów

  Ponad tydzień temu, 2018-03-10

do oburzony: Bo masz doopku za ciasną główkę zeby cokolwiek pojąć. Szkoda ci  tłumaczyć bo i tak nie pojmiesz a będziesz powtarzać bezrefleksyjnie to co powiedział Żaryn.


#hi hi

  Ponad tydzień temu, 2018-03-10

Przewodniczącym Komisji Obrony Narodowej, który przeprowadził ustawe degradacyjną jest gośc, który roił karierę w Ludowym Wojsku Polskim. Pracował dla Jaruzelskiego kiedy opozycjoniści siedzieli w więzieniu a dziś chce go degradować


#oburzony

  Ponad tydzień temu, 2018-03-10

A ty Jw widocznie masz rozdętą makówkę przez wodogłowie, jeśli sądzisz, że swoją opinię opieram na słowach pana Żaryna.Ty widocznie kierujesz się opiniami żydowskich geszefciarzy z USA, których dokładnie opisał pan Norman Finkelstein, żydowski historyk i opinią Netanjacha, żydowskiego kryminalisty pełniącego obowiązki premiera Izraela.


#Januszko

  Ponad tydzień temu, 2018-03-10

Przeczytałem  5 ostatnich komentarzy. Wszystkie opracowane przez SZUBRAWCA, Bezsensowne wypociny półgłowków . Piszcie co robić dziś i jutro ,,aby Polska nie zginęła "
Formularz odpowiedzi


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Jarmark Wielkanocny

Pozostało3 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się...