23 Sierpnia 2017
 

Jarmark św. Bartłomieja                                                                                                                                        4 września początek roku szkolnego                                                                                                                                        Trwają przygotowania do jubileuszu miasta                                                                                                                                        Polonia Iłowo - Polonia Pasłęk 6:2                                                                                                                                        Apel o pomoc dla ofiar gwałtownych burz i nawałnic                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Archiwum


Jaka przyszłość czeka nasze szkoły?

Anna

Data dodania:wtorek 6 września 2016 godz: 10:05:45

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący rok szkolny 2016/2017 przyniesie wielkie zmiany w polskiej edukacji, które, co oczywiste, nie ominą szkół zarządzanych przez naszą gminę. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji Narodowej, od przyszłego roku szkolnego, rozpocznie się proces wygaszania gimnazjów i powoływania ośmioletnich szkół podstawowych. Warto w tym miejscu przypomnieć, że gimnazja i sześcioletnie szkoły podstawowe zostały powołane w 1999 roku decyzją rządzącej wówczas ekipy politycznej spod znaku Akcji Wyborczej Solidarność.
Jazda na „pasłęczanina”

Anna

Data dodania:czwartek 10 grudnia 2015 godz: 11:37:37

Kultura drogowa obowiązuje każdego, zarówno pieszego jak i kierowcę. Mimo to, ta ogólnie znana prawda nie jest praktykowana na pasłęckich ulicach. Kierujący pojazdami wyrzucają przez okno  niezliczone ilości tworzyw sztucznych, tym samym zaśmiecając miasto. Co więcej, omijanie kałuży, by nie ochlapać pieszego jest sytuacją niespotykaną. Przecież jeden delikatny manewr kierownicą nie jest trudny, a tym bardziej nikomu nie zaszkodzi…
Piesi nie chcą być gorsi. Zdawać by się mogło, że są w pełni nieświadomymi członkami ruchu, ponieważ przecinają ulice w dowolnym miejscu i dowolnym czasie. Tyle niebezpieczeństw a tak mało rozwagi.
Nadchodzi Nowy Rok. Może jednym z naszych obywatelskich postanowień będzie przestrzeganie zasad ruchu drogowego?
A.M.
 
Czy może być inaczej?

Józef Czenczak

Data dodania:wtorek 20 pażdziernika 2015 godz: 09:12:09

Trwa kampania wyborcza do parlamentu. W tej rozgrywce liczą się tak naprawdę dwie partie: PO i Pis. Pozostałe partie walczą nie o władzę, ale o przekroczenie progu wyborczego, aby mogły zapewnić miejsca w Sejmie lub Senacie dla swoich liderów i gremiów kierowniczych. Weźmy dla przykładu lewicę, czyli SLD i inny plankton polityczny. Widać jak na dłoni, że im nie chodzi o dobro Polaków, czy Polski, ale o miejsca w ławach parlamentarnych. W ten sposób za nasze pieniądze będą mogli spokojnie funkcjonować i brylować w telewizji. O władzę w państwie walczą po raz pierwszy w historii RP nr 3 dwie kobiety. Muszę przyznać, że ta sytuacja mi się osobiście podoba. Miło jest słuchać jak każda z pań obiecuje, że zrobi mi dobrze. Wraz z przyśpieszeniem kampanii wyborczej, obie panie z każdym tygodniem będą obiecywały, że zrobią mi jeszcze lepiej i lepiej, aż do 25 października.
O samorządzie z perspektywy czasu...

Paweł Troszyński

Data dodania:wtorek 14 lipca 2015 godz: 10:16:32

Wspomnienia Pawła Troszyńskiego, pierwszego burmistrza Pasłęka...


Zostałem poproszony o napisanie jak postrzegam 25 lat polskiej, a tym samym pasłęckiej samorządności z perspektywy pierwszych, demokratycznych wyborów w roku 1990. W 1985 roku, a więc 30 lat temu przyjechałem z Gdańska do Pasłęka w celu podcięcia pracy w POHZ Pasłęk w Gołąbkach, którego kierownikiem był Tadeusz Ratyński. Zobaczyłem wówczas miasto, które zrobiło na mnie złe wrażenie. Padający deszcz ze śniegiem potęgował szarość i brak wyrazu małego miasteczka. Po obejrzeniu PGR i mojego mieszkania chciałem uciekać. Stało się jednak inaczej. 2 maja 1985 roku zamieszkaliśmy z żoną w Gołąbkach. Po 3 latach pracy jako zootechnik, decyzją dyrektora pana Sztwiertni zostałem kierownikiem Zakładu Rolnego Rzędy. W 1989 roku wstąpiłem do NSZZ Solidarność.
Równe żołądki

Anna

Data dodania:środa 4 lutego 2015 godz: 08:32:08

Wybory samorządowe mamy za sobą. Znane są ich wyniki, które nie wszystkich satysfakcjonują. W naszej gminie zwycięsko wyszło ugrupowanie rządzącego od dłuższego czasu burmistrza Wiesława Śniecikowskiego, które utrzymało większość w radzie gminy. Natomiast miłościwie nam panujący burmistrz wygrał już w pierwszej turze, czym zrobił przykrą niespodziankę członkom obwodowych komisji wyborczych, gdyż jego sukces pozbawił ich dodatkowego zarobku. Najwięcej jednak emocji wśród internautów i nie tylko, wywołała kwestia zarobków burmistrza, jak i starosty. Większość z nich uważa, że ich wynagrodzenie za przesadnie wysokie, przywołując różne argumenty. Nad jednym z nich się pochylę.
"Bój o Prusy" frontowym okiem – recenzja

Anna

Data dodania:czwartek 11 września 2014 godz: 10:03:53

Przełomowym momentem walk na froncie wschodnim podczas II wojny światowej była przegrana przez Niemców bitwa pod Kurskiem latem 1943 roku. Od tego momentu sowiecki walec zaczął nieubłaganie nacierać na pozostające w odwrocie wojska Rzeszy. Musiał więc nadejść moment, w którym front przekroczy granice przedwojennych Niemiec. Doszło do tego w październiku 1944 roku, kiedy czerwonoarmiści wkroczyli na obszar Prus Wschodnich.
Cywilny exodus Prus Wschodnich – Zatoka Gdańska 1945....

Anna

Data dodania:wtorek 19 sierpnia 2014 godz: 11:27:01

Na rynku wydawniczym można znaleźć setki, jeśli nie tysiące relacji, wspomnień, opracowań dotyczących II wojny światowej. Dominuje nurt „wojenny” – wielkie bitwy, pojedynki generałów, historie frontów to konik pasjonatów największego konfliktu w dziejach. Mniej doceniany jest nurt „cywilny”, opisujący codzienną rzeczywistość Europy i świata lat 1939-1945. Przy czym i on obejmuje historię całych krajów i rejonów Starego Kontynentu, pomijając historię lokalną. Tematem, która spaja historię globalną i historię naszego regionu jest ucieczka niemieckiej ludności cywilnej z Prus Wschodnich zimą 1945 roku.
Przymiarki do wyborów samorządowych…

Jerzy

Data dodania:piątek 31 stycznia 2014 godz: 06:04:44

Szefowie partii ogólnopolskich dzielą miejsca na listach do europarlamentu. Natomiast w gminach rozmawia się już o kandydatach do rad gminnych i miejskich oraz powiatowych. W Pasłęku zapowiada się urodzaj na chętnych do udziału w wyborach. Już trwają rozmowy i nagabywania osób znanych z aktywności na lokalnym podwórku. Namawiani są do kandydowania znani lekarze, pracownicy oświaty, sportowcy i działacze sportowi. Najbardziej aktywne są struktury: PiS, PO, PSL, SLD, Pasłęczan, Dobrego Samorządu, ale słychać też o zupełnie nowej inicjatywie wyborczej mieszkańców jednej z dzielnic Pasłęka.

« (1) »

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Remont-budowlane>szukam usługi

Wspólnota Mieszkaniowa DOMATOR 14-400 Pasłęk ul. Ogrodowa 13. Poszukuje firmy na wykonanie przyłącza budynku do sieci kanalizacji deszczowej i drenażu opaskowego budynku. więcej »

PRACA

Praca dla mężczyzny na stanowisku KIEROWCA w sklepie mięsnym. Wymagane prawo jazdy kategorii B. Praca dla osoby z Pasłęka! Więcej informacji udzielę telefonicznie: 660-404-607 więcej »

Elmro meble kuchene na wymiar

Elmro to produkcja i projektowanie mebli kuchennych i szaf na wymiar. Zadzwoń 507559799 i umów się na darmowy pomiar. Na miejscu ustalimy wygląd kuchni, dopasujemy odpowiednie wyposażenie,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 146256720 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:51

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl