27 Czerwca 2017
 

70-lecie Kół Łowieckich Jenot i Bóbr                                                                                                                                        Na początek wakacji impreza disco - polo                                                                                                                                        2:30 - Wypadek w Olkowie. Samochód wjechał do rowu. Trzy osoby przewieziono do szpitala w Elblągu i Olsztynie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Archiwum

Przymiarki do wyborów samorządowych…

Data dodania: piątek 31 stycznia 2014 godz: 06:04:44

dodał(a): Jerzy

Szefowie partii ogólnopolskich dzielą miejsca na listach do europarlamentu. Natomiast w gminach rozmawia się już o kandydatach do rad gminnych i miejskich oraz powiatowych. W Pasłęku zapowiada się urodzaj na chętnych do udziału w wyborach. Już trwają rozmowy i nagabywania osób znanych z aktywności na lokalnym podwórku. Namawiani są do kandydowania znani lekarze, pracownicy oświaty, sportowcy i działacze sportowi. Najbardziej aktywne są struktury: PiS, PO, PSL, SLD, Pasłęczan, Dobrego Samorządu, ale słychać też o zupełnie nowej inicjatywie wyborczej mieszkańców jednej z dzielnic Pasłęka.


Mieszkańcy MiG Pasłęk nie będą mieli problemu z głosowaniem w wyborach do rady miejskiej. Głosować będziemy w okręgach jednomandatowych oddając głos tylko na jednego kandydata (jednomandatowa ordynacja większościowa). Nieco gorzej wygląda sytuacja w wyborach do powiatu i sejmiku województwa. Ordynacja proporcjonalna zakłada głosowanie na osobę, ale też partię (proporcjonalna ordynacja otwartych list partyjnych). Daje to szansę na dostanie się do rady powiatowej lub sejmiku ludzi związanych bardziej z ugrupowaniem politycznym niż miastem czy regionem. Znowu może powtórzyć się sytuacja z radnym z listy SLD, który z kilkudziesięcioma głosami zostaje radnym powiatowym, bo jest pierwszy na liście partyjnej.
Bez zmian pozostaje lista kandydatów do fotela burmistrza. Żelaznym kandydatem jest póki co miłościwie nam panujący. Czy pojawi się jakiś poważny konkurent dla obecnego burmistrza? Trudno obecnie zgadywać.
jp

Komentarze

Uwaga: redakcja www.glospasleka.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za komentarze znajdujšce sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoœ lub nadużycia będš usuwane przez administratora serwisu.

JKM
IP:62.87.224.103 data dodania: 2014-03-18 21:00:11
tylko NOWA PRAWICA!
głos
IP:78.9.115.250 data dodania: 2014-03-16 13:56:28
Tylko partia TWÓJ RUCH może dostać mój głos. Dość tych samych postaci od lat.
Pasłęczanka
IP:78.8.28.10 data dodania: 2014-03-09 09:41:35
kandydaci jak lekarze,nauczyciele,sportowcy mają dużo do zrobienia w swoich dziedzinach.Do lekarzy rodzinnych kolejki na tydzień czasu,nauczyciele - wielcy przepracowani,i ich jeszcze zatrudnić jako maszynki do głosowania czy brania dodatkową kasę.NIE! STOP! Czas na zmiany! Takich ludzi nam nie potrzeba.
Ad vocem
IP:77.253.22.176 data dodania: 2014-02-05 17:37:20
Kandydaci,lekarze, pracownicy oświaty, sportowcy i działacze sportowi, tylko czy któryś z nich ma choć blade pojęcie o zasadach funkcjonowania samorządów do których chcą kandydować ? Czy znowu chcą zostać tylko maszynkami do głosowania, za dość sowitą dietę ?
Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Zatrudnię pracownika do obsługi i sprzedaży w...

Poszukuję pracowników na stanowisko obsługi punktu lombardowego. Oferujemy: - umowę o pracę - system płatnych szkoleń - możliwość rozwoju - pracę w miłym, młodym zespole - możliwość wykazania... więcej »

Zatrudnię

Zakład tapicerski w Pasłęku ul. Bohaterów Westerplatte 37d zatrudni osoby na stanowisko ; TAPICER, DO ZBIJANIA STELAŻY, MONTAŻYSTA MEBLI, OSOBY DO KLEJENIA PIANKI Również osoby do przyuczenia.... więcej »

dam pracę

Zatrudnię na dobrych warunkach następujących pracowników: -stolarzy -cieśli -zbrojarzy -mechanika samochodowego -pracowników fizycznych Gwarantujemy terminowe wypłaty i uczciwość Kontakt... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 142456587 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:6

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl