22 Sierpnia 2017
 

Jarmark św. Bartłomieja                                                                                                                                        4 września początek roku szkolnego                                                                                                                                        Trwają przygotowania do jubileuszu miasta                                                                                                                                        Polonia Iłowo - Polonia Pasłęk 6:2                                                                                                                                        Apel o pomoc dla ofiar gwałtownych burz i nawałnic                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Archiwum

O karierze nie tylko przy stoliku”-OTK Rychliki 2016

Data dodania: poniedziałek 24 pażdziernika 2016 godz: 11:40:45

dodał(a): Anna

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery –( OTK 2016), który przebiega pod hasłem ogólnopolskim „Nowe wyzwania na rynku pracy” w dniu 19 października 2016r w Zespole Szkół w Rychlikach odbyły się uroczyste obchody VIII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach.Na spotkanie zostali zaproszeni ludzie sukcesu z naszego środowiska z różnych branż zawodowych. Głównym celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom gimnazjum możliwości osiągnięcia sukcesu na rynku pracy, pokonywanie problemów i wyzwań jakie on dyktuje.

Na uroczystość zaproszeni zostali następujący goście : Pani Luiza Kania – Kania Meble, Pani  Maria Hildebrandt  i syn Michał Zarzeka– cukiernia ,,Hildebrandt”,  Pan  Paweł Boruch- reprezentował Meble Wójcik ( Pan Leszek Wójcik i Pan Bogdan Pudlik), Pani Halina Samborska –  projektant  ogrodów , Komendant Komisariatu Policji Pasłęk Pan Mirosław Suchodolski  i kierownik dzielnicowych Pan Robert Papierowski,  Pan Stanisław Jasina –firma  ubezpieczeniowa, Pan Łukasz Gesek-  muzyk i właściciel agencji artystycznej, Pan Szymon Zuehlke – saksofonista, muzyk jazzowy, Pan Artur Olewniczak – puzonista, muzyk jazzowy.
W gronie zaproszonych znaleźli się również  uczniowie i nauczyciele z okolicznych szkół: Zespół Szkół z Dzierzgonia z Panią Mariolą Ziębą, Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych z Pasłęka  z Panem dyrektorem Marianem Matuszczakiem i  Panią Anną Zalewską –koordynatorem powiatowym doradców zawodowych, Gimnazjum Nr 1 z Pasłęka z Panem dyrektorem Dariuszem Ponichterą i  Panią dyrektor i doradcą zawodowym Jolantą Ignatowicz . Ponadto zaszczycili nas swoją obecnością  Ksiądz Proboszcz Lech Wasilewski , Pan Marek Cieśla-przewodniczący Rady Gminy, Pani Bożena Helwak – kierownik GOPS Rychliki.
Gospodarzami spotkania byli Pan Dyrektor Jacek  Tuński oraz Pani Wicedyrektor Alicja Jolanta Goszcz- Zając, a główną organizatorką była Pani Marianna Mazur-pedagog i doradca zawodowy. Wydarzenie zorganizowano w formie studia telewizyjnego, które poprowadziła  studentka dziennikarstwa Pani Agnieszka Pawowicz  ( prezentacja zawodu) oraz Pani Marianna Mazur. Szkolny Zespół Wokalny pod kierunkiem Pani  Ewy Maciejewskiej zaprezentował utwory z repertuaru Bajm, Blue Cafe oraz Natalii Szreder. Uroczystość została rejestrowana przez Pana Marka Kamińskiego i zostanie udostępniona gościom.
Z dużym zainteresowaniem przysłuchiwano się wystąpieniom  gości, którzy opowiadali o kolejnych szczeblach swojej kariery, o determinacji w dążeniu do celu, przeciwnościach losu oraz trudzie,  uporze i efektach swojej pracy…pasji oraz szczęściu, które też się przydaje. Ciekawym elementem uroczystości był występ dwóch elbląskich artystów jazzowych Szymona Zuehlke oraz Artura Olewniczaka, którzy w duecie na instrumentach dętych zagrali blusowy utwór Theloniousa Monka –Blue Monk.
Przysłowiową wisienką na torcie był fragment filmu z występu elbląskiego chóru Cantata, w którym dziennikarka Pani Agnieszka Pawowicz perfekcyjnie zaśpiewała partię solową utworu Cykady na Cykladach. Brawom nie było końca. Okazało się, iż prowadząca uroczystość jest przykładem młodej ambitnej osoby, której w życiu towarzyszą pasje i praca, a ich celem jest osiągnięcie kariery artystycznej. Całość spotkania zakończyła się degustacją słodkości z cukierni „ Hildebrandt” Pani Marii Hildebrandt z Pasłęka.
Zaangażowanie ZS w Rychlikach w projekt OTK nie jest przypadkowe i wiąże się z realizacją celów edukacyjno- wychowawczych, które mają  zachęcić uczniów do poznania historii ludzi, którzy przez swój upór i chęć pracy nad sobą stali się funkcjonariuszami publicznymi , właścicielami firm i pracodawcami w regionie oraz rozbudzić wśród nich chęci do traktowania obowiązków szkolnych jako warunku i wstępu do realizowania marzeń i planów…być może uda się im stanąć na progu kariery i nie zmarnować swojej szansy. Szanowni Goście zaproszeni na tę uroczystość są tego przykładem.

info: nadełane

Komentarze

Uwaga: redakcja www.glospasleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Remont-budowlane>szukam usługi

Wspólnota Mieszkaniowa DOMATOR 14-400 Pasłęk ul. Ogrodowa 13. Poszukuje firmy na wykonanie przyłącza budynku do sieci kanalizacji deszczowej i drenażu opaskowego budynku. więcej »

PRACA

Praca dla mężczyzny na stanowisku KIEROWCA w sklepie mięsnym. Wymagane prawo jazdy kategorii B. Praca dla osoby z Pasłęka! Więcej informacji udzielę telefonicznie: 660-404-607 więcej »

Elmro meble kuchene na wymiar

Elmro to produkcja i projektowanie mebli kuchennych i szaf na wymiar. Zadzwoń 507559799 i umów się na darmowy pomiar. Na miejscu ustalimy wygląd kuchni, dopasujemy odpowiednie wyposażenie,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 146196019 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:64

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl