18 Sierpnia 2017
 

Konferencja na temat wykopalisk...                                                                                                                                        20 sierpnia kolejne Grand Prix Zakrzewka II                                                                                                                                        Trwają przygotowania do jubileuszu miasta                                                                                                                                        Drugie badanie wody w Jeziorku Miejskim                                                                                                                                        Apel o pomoc dla ofiar gwałtownych burz i nawałnic                                                                                                                                        Polonia - Fortuna Dorotowo 1:0 (1:0)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Archiwum

Kadeci z ZSEiT na „arktycznym obozie szkoleniowym”...

Data dodania: piątek 19 maja 2017 godz: 08:17:29

dodał(a): Anna

„Ubierać się ciepło, dresy i kalesony włóż” - między innymi takie komendy padały codziennie od godz. 6.00 na obozie szkoleniowym II klasy LO /klasy mundurowej/ o nachyleniu obronnym w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej w Braniewie.
Po raz drugi odbyliśmy szkolenie w jednostce wojskowej pod opieką nauczycieli: Edyty Sienkiewicz  i Bolesława Czechowskiego. Niestety pogoda była „taktyczna”, jak mówią żołnierze, czyli było bardzo zimno, wietrznie i padał śnieg. I taka pogoda jest najlepsza do odbywania zajęć z taktyki.

W poniedziałek po przyjeździe i zakwaterowaniu odbyło się spotkanie w Sali Tradycji, gdzie przywitał nas szef Sekcji Wychowawczej mjr Jan Smalarz. Następnie, zgodnie z planem szkolenia, uczestniczyliśmy w treningu musztry. Od pierwszego dnia wszyscy musieliśmy przestrzegać regulaminu oraz porządku dnia. Każdy dzień rozpoczynał się  pobudką o godz. 6.00. Potem odbywała się zaprawa fizyczna. Trzy okrążenia jednostki, to ponad 3 km. Na początku nie wszyscy byli przygotowani na taki wysiłek, niemniej zaprocentowało doświadczenie z poprzedniego obozu i  w kolejnych dniach nie było już żadnych problemów.
We wtorek po śniadaniu odbyło się strzelanie z karabinku pneumatycznego. Z powodu pogody, wyniki nie były rewelacyjne. Z zimna drętwiały palce, nikt nie był przygotowany na to, aby zabrać ze sobą rękawiczki. Za to „na punktach” dużo się nauczyliśmy, czyli poruszania się w terenie różnymi sposobami, przenoszenia amunicji w skrzyniach, zakładania masek pgaz i odzieży ochronnej, składania i rozkładania kbk AK, rzutu granatem, holowania rannego z pola walki.
We środę po śniadaniu udaliśmy się na marsz, czyli przemieszczenie plutonu na dużą odległość. Zadanie taktyczne polegało na dostarczeniu z portu morskiego Nowa Pasłęka zaopatrzenia w postaci amunicji i żywności dla 9 Brygady walczącej w okrążeniu. To był marsz w ekstremalnych warunkach. Ciągle padał mokry śnieg i był silny wiatr, który potęgował odczucie zimna. Niektórzy byli już na krawędzi wytrzymałości fizycznej i psychicznej, ale wszyscy wspierali się nawzajem. Zadanie zostało wykonane. Przeszliśmy około 25 km i po krótkim odpoczynku nad Zalewem Wiślanym powróciliśmy do garnizonu Braniewo z zaopatrzeniem. Ten marsz przeszedł do historii jako najbardziej wyczerpujący, dający naprawdę dużą dawkę silnych wrażeń. Po obiedzie trening musztry, potem hala sportowa i basen. O godz. 22.00 codziennie padała komenda: „Kompania capstrzyk, capstrzyk”.
W czwartek zawody w pokonywaniu „taktycznego toru przeszkód”, czyli wykonywanie tego, czego nauczyliśmy się na punktach nauczania, na strzelnicy pistoletowej. Pierwsze miejsce zajęła drużyną „MAJORKÓW” pod dowództwem Sebastiana Jabłońskiego.
Przez cały pobyt, mimo przejmującego zimna,  panowała znakomita atmosfera. „Co nas nie zabije, to nas wzmocni”, tak wszyscy mówiliśmy. Nasza klasa doskonaliła współdziałanie w zespole. Poznaliśmy siebie nawzajem, dobrze znamy już zasady służby wojskowej i pobytu w jednostce wojskowej oraz umiemy przestrzegać regulaminów i potrafimy realizować szkolenie  zgodnie z porządkiem dnia. Z niecierpliwością czekamy więc na następny obóz, który odbędzie się na przełomie września i października 2017 roku.
Czołem żołnierze 9BBKPanc. Dziękujemy.

inf. ZSEiT: Uczniowie II LOZobacz zdjęcia

Komentarze

Uwaga: redakcja www.glospasleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Elmro meble kuchene na wymiar

Elmro to produkcja i projektowanie mebli kuchennych i szaf na wymiar. Zadzwoń 507559799 i umów się na darmowy pomiar. Na miejscu ustalimy wygląd kuchni, dopasujemy odpowiednie wyposażenie,... więcej »

Zatrudnimy Pracowników Produkcyjnych

Zakład tapicerski w Pasłęku ul. Bohaterów Westerplatte 37d, poszukuje pracowników na stanowiska; TAPICER, DO ZBIJANIA STELAŻY, MONTAŻYSTA MEBLI, OSOBY DO KLEJENIA PIANKI PAKOWACZY... więcej »

Honda na sprzedaż

Sprzedam samochód marki HONDA CITY  1.4 Comfort. Rok produkcji 2008, auto jest czterodrzwiowe, benzyna, 60 tys. przebiegu. Pojazd w kolorze szampańskim, nie jest uszkodzony, bezwypadkowy,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 145920552 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:70

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl