23 Sierpnia 2017
 

Jarmark św. Bartłomieja                                                                                                                                        4 września początek roku szkolnego                                                                                                                                        Trwają przygotowania do jubileuszu miasta                                                                                                                                        Polonia Iłowo - Polonia Pasłęk 6:2                                                                                                                                        Apel o pomoc dla ofiar gwałtownych burz i nawałnic                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Archiwum

Strzelnica w Grądkach gotowa...

Data dodania: środa 26 lipca 2017 godz: 09:06:57

dodał(a): Anna

Jeszcze kilka miesięcy temu terminy: strzelectwo sportowe, broń pneumatyczna, zawody strzelectwa sportowego niewiele interesowały naszych mieszkańców. Teraz zaledwie 4 m-ce później zainteresowanie tym tematem jest coraz większe, a to dopiero początek przygody ze strzelectwem sportowym w naszej gminie. Zaczęło się niepozornie jak większość ważnych zdarzeń, od drobnej iskry, a mianowicie od odwiedzin Mirosława Kurendy w biurze GOKSiR w Godkowie. Pan  M. Kurenda mieszkaniec Olkowa sędzia PZSS  i współzałożyciel sesji strzeleckiej Orneta jest prawdziwym pasjonatem strzelectwa i nie chodzi tutaj tylko o samo strzelanie, ale również o całą jego otoczkę m.in. sportową rywalizację fair play, dyscyplinę, koncentrację, szacunek do rywali oraz odpowiedzialność. Mirosław Kurenda z taką pasją i zaangażowaniem opowiadał o swoich treningach, że dyrektor GOKSiR — Magdalena Przybysz-Pietrzak w niedługim czasie po tej wizycie wraz z trójką nastolatków uczestniczyła w zawodach zorganizowanych przez Redutę Orneta. Tam przekonali się,  na czym tak naprawdę polega strzelectwo sportowe i poczuli klimat prawdziwych zawodów. I wtedy narodził się pomysł, aby utworzyć strzelnicę w gminie Godkowo, tak żeby w następnych zawodach móc naprawdę rywalizować i stanowić silną konkurencję.

Należało tylko znaleźć osoby, które również podzielą tą pasję. To wcale nie okazało się trudne, zaledwie jedna wzmianka wystarczyła i tacy pozytywni zapaleńcy zaczęli działać. Utworzyła się nieformalna grupa "Sokół Grądki", na której czele stanął przewodniczący grupy Robert Knyżewski, sekretarz Jadwiga Knyżewska, wiceprzewodnicząca Elżbieta Przybyłowska. Dodatkowo, władze Gminy, a przede wszystkim Wójt A. Bondaruk również od początku przychylnie odniosły się do tej kwestii. Dalej wszystko potoczyło się lawinowo, najpierw padło hasło tworzymy strzelnicę, następnie w poszukiwaniu środków otrzymaliśmy wsparcie merytoryczne LGD Łączy Nas Kanał Elbląski. Udało się wygrać projekt w ramach FIO. Otrzymaliśmy również  pomoc od Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń", które objęło nasze działanie parasolem ochronnym, w międzyczasie Wójt oddał i wyremontował do naszego użytku budynek po byłej OSP w Grądkach. I dzisiaj jesteśmy właśnie w tym miejscu. 23 LIPCA nastąpiło uroczyste otwarcie strzelnicy i pierwszy trening, na którym zjawili się mieszkańcy Grądek i okolic oraz zaproszeni goście. Atmosfera podczas pierwszego strzelania była bardzo pozytywna, zaczęło się dziać coś nowego, interesującego zarówno dla młodych i starszych osób. Jednak co najbardziej cieszy, wszystko idzie w tym kierunku, który założyliśmy pisząc projekt. Umiejscowienie strzelnicy w Grądkach było nieprzypadkowe. Wpłynęło na to kilka czynników. Po pierwsze zaangażowanie grupy osób, którzy poświęcali czas prywatny podczas tworzenia projektu i przygotowania miejsca pod strzelnicę. Jednak najważniejszym powodem było dotychczasowe wykluczenie mieszkańców Grądek i okolic z życia społecznego naszej Gminy. Słaba sytuacja materialna, odległość od Godkowa i innych ośrodków gminnych sprawiły, iż tak jak większość miejscowości popegeerowskich, Grądki tworzą raczej zamkniętą enklawę. Dlatego należało utworzyć coś właśnie w tej miejscowości. Na zasadzie powiedzenia, iż lepiej dać wędkę niż gotowe ryby. I okazuje się, że to działa, część mieszkańców już zaangażowała się w pomoc w przygotowywaniu strzelnicy, co mogą,  to oddają żeby ją doposażyć. W niedzielne popołudnie pomimo deszczu ludzie licznie zjawili się na pierwszym treningu. I nawet, jeśli taka frekwencja nie utrzyma się do końca, my już się cieszymy, a jeśli poprzez treningi rozbudzimy pasje i zainteresowania choć jednej osoby, lub damy alternatywę do zazwyczaj bezproduktywnego spędzania wolnego czasu dla grupki osób, to już jesteśmy wygrani!!!

Serdecznie dziękujemy, tym bez których pomocy mniejszej, większej nie udało by się utworzyć strzelnicy:
- Mirosławowi Kurędzie, Waldemarowi Olenderowi – za rozbudzenie zainteresowania tą dyscypliną sportu oraz za przeprowadzenie profesjonalnego treningu w Grądkach.
- Magdalenie Przybysz-Pietrzak – dyrektor GOKSiR Godkowo – za pomoc w pisaniu projektu, felietonów, artykułów, za wspieranie nas całym sercem, naszych pomysłów i inicjatyw.
- Andrzejowi Bondarukowi – Wójtowi Gminy Godkowo – za wsparcie oraz udostępnienie i wyremontowanie budynku po byłej remizie OSP.
- Stanisławie Pańczuk – za udzielenie pomocy merytorycznej i cierpliwość.
- Renacie Korwel - prezes, Urszuli Dzikiej – wiceprezes  Stowarzyszenia ,,Pomocna Dłoń' – za opiekę prawną oraz prowadzenie księgowości realizowanego projektu.
- Zdzisławowi Aziewicz, Markowi Kraszewskiemu – za wsparcie finansowe
- Mirosławowi Paluch i Lucynie Młynarskiej – za doposażenie strzelnicy
- Młodzieży za pomoc w sprzątaniu i mieszkańcom za zainteresowanie i poparcie inicjatywa"Sokół Grądki"Zobacz zdjęcia

Komentarze

Uwaga: redakcja www.glospasleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Remont-budowlane>szukam usługi

Wspólnota Mieszkaniowa DOMATOR 14-400 Pasłęk ul. Ogrodowa 13. Poszukuje firmy na wykonanie przyłącza budynku do sieci kanalizacji deszczowej i drenażu opaskowego budynku. więcej »

PRACA

Praca dla mężczyzny na stanowisku KIEROWCA w sklepie mięsnym. Wymagane prawo jazdy kategorii B. Praca dla osoby z Pasłęka! Więcej informacji udzielę telefonicznie: 660-404-607 więcej »

Elmro meble kuchene na wymiar

Elmro to produkcja i projektowanie mebli kuchennych i szaf na wymiar. Zadzwoń 507559799 i umów się na darmowy pomiar. Na miejscu ustalimy wygląd kuchni, dopasujemy odpowiednie wyposażenie,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 146257024 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:71

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl