24 Lipca 2014
 

Sobota 2 sierpnia Rockowisko - Przystanek Pasłęk                                                                                                                                        Powstało Stowarzyszenie Walki z Wiarakami z siedzibą w Majkach                                                                                                                                        Beata Choma z Poznania wygrała XVIII Zawody Balonowe im. śp. Bogusława Stankiewicza                                                                                                                                        Cyrk Arena zaprasza na przedstawienie do Parku Ekologicznego                                                                                                                                        Festyn Policyjny - przyjdź w czwartek od godz. 14-stej na plac przy ul. 11 Listopada                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Święto Policji…

W czwartek 24 lipca o godzinie 14:00 rozpoczną się obchody Święta Policji w Pasłęku. Impreza będzie miała miejsce na placu przy ulicy 11 Listopada, obok przedszkola. Na uczestników imprezy...

Data dodania: 22-07-2014, 05:18

Grają najlepsi…

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski – LOTOS Polish Open 2014 rozpoczęły się wczoraj na polu golfowym Sand Valley. Do walki stanęło 90 golfistów z różnych stron Europy. Są też...

Data dodania: 22-07-2014, 05:06

Wspaniały koncert…

Potwierdziły się opinie fachowców na temat młodych muzyków z Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Wczorajszy koncert w kościele św. Bartłomieja organizowany w ramach Festiwalu ,,Muzyka polska...

Data dodania: 18-07-2014, 06:01

Zasłużona dla Kultury Polskiej…

Podczas wczorajszej uroczystości w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku minister Piotr Żuchowski udekorował Panią Marię Korzeniewską odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”....

Data dodania: 18-07-2014, 05:54

1

2

3

4

5

Archiwum


Minął weekend – było spokojnie…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 21 lipca 2014 godz: 09:35:27

Miniony weekend minął spokojnie. Wysokie temperatury zmuszają nas do szukania ochłody. Jedziemy więc nad wodę nie zważając często na przepisy i regulaminy. Osobom korzystającym z Parku Ekologicznego przypominamy o przestrzeganiu regulaminu całego Parku, a szczególnie kąpieliska. Nie wszyscy pamiętamy o zakazie wjazdu na teren Parku i o konieczności wprowadzania psów na uwięzi. W czasie weekendu policjanci odnotowali: 28 interwencji (6 domowych) i 3 kolizje (S 7, Bankowa, Zastawno i dzisiaj rano Boh. Westerplatte). Zatrzymano też nietrzeźwego kierowcę, który mając 1,5 promila alkoholu w organizmie jechał samochodem Skoda (ul. Kopernika). Były również mandaty: 17 w ruchu drogowym na kwotę 3800 zł i 3 porządkowe (300 zł) za picie alkoholu w niedozwolonym miejscu. 
ZDW kładzie nowy asfalt...

Anna

Data dodania:poniedziałek 21 lipca 2014 godz: 08:29:00

Zarząd Dróg Wojewódzkich realizuje właśnie zadanie, polegające na wzmocnieniu konstrukcji drogi nr 505 na odcinkach Robity – Stegny (1,2 km.) oraz Dawidy – Sąpy (1,4 km.). Inwestycja polega na ułożeniu nowych warstw bitumicznych jezdni z betonu asfaltowego na wskazanych miejscach. Koszt wzmocnienia nawierzchni wyceniono na niespełna milion zł. Choć nie jest to gruntowna przebudowa drogi, to zadanie to z pewnością poprawi komfort jej użytkowania. Tym bardziej, że nie tak dawno na tej samej trasie poprawiony został odcinek od Stegny. 
aw
Zbadaj piersi…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 21 lipca 2014 godz: 05:28:55

We wtorek 22 lipca na placu św. Wojciecha w Pasłęku stanie mammobus do badania piersi. Kobiety w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu dwóch ostatnich lat nie miały wykonywanej mammografii, mogą się zbadać bezpłatnie. Osoby zainteresowane badaniem proszone są o telefoniczną rejestrację pod numerem 58 666 24 44.
jp
Koncert niedzielny…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 21 lipca 2014 godz: 05:26:23

Wczoraj w kościele św. Bartłomieja na organach Andreasa Hildebrandta grał młody muzyk z Rzeszowa Andrzej Nurcek. Pan Andrzej jest studentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie organów. Na niedzielę 3 sierpnia zapowiadany jest kolejny koncert tym razem w wykonaniu Romana Peruckiego, organisty z Gdańska. Roman Perucki jest  dyrektorem Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku oraz pierwszym organistą Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku - Oliwie.
jp
Sukcesy amazonek z Pasłęka…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 21 lipca 2014 godz: 05:22:37

W czasie weekendu amazonki z Pasłęka brały udział m.in. w zawodach jeździeckich organizowanych w Siedlisku Nawiady (Gmina Piecki) oraz miejscowości Żegoty (Gmina Kiwity). W dwudniowych zawodach w Nawiadach startowała amazonka MKJ Nenia Paulina Klimek. Pani Paulina dosiadająca konia Dystrykt wygrała niedzielny konkurs klasy L oraz zanotowała czyste przejazdy w konkursie klasy P. W Żegotach rozegrano zawody o Puchar i Nagrody Wójta Gminy Kiwity (powiat lidzbarski). W trakcie zawodów konkurs klasy N wygrała pani Ala Soroka (Baskil Rzeczna) na koniu Irys. Gratulujemy.
jp
Cyrk Arena prezentuje spektakl 2014...

Jerzy

Data dodania:niedziela 20 lipca 2014 godz: 05:34:04

Nowemu sezonowi towarzyszą  wielkie zmiany, spektakle odbywają się pod nowym ogromnym  niebiesko - białym namiotem o średnicy 32 metrów uszytym przez Włoską renomowaną firmę Scola Teloni. Nowoczesne oświetlenie, piękne kostiumy,  najlepsi artyści, dobrze dobrana muzyka wszystko po to by program prezentowany przez  cyrk Arena spotkał się z jeszcze większym uznaniem  wśród nawet najbardziej wymagających widzów. (Przedstawienie w Pasłęku odbędzie się w poniedziałek 21 lipca).
Zawody myśliwych…

Jerzy

Data dodania:niedziela 20 lipca 2014 godz: 05:28:56

Na strzelnicy Koła Łowieckiego Bóbr w Gołąbkach rozegrano wczoraj XXVIII Okręgowe Mistrzostwa PZŁ w Strzelaniach Myśliwskich. W imprezie uczestniczyło 96 zawodników. Indywidualnie najlepszy był Tomasz Prill z Cyranki Sztum przed Dariuszem Skibiakiem (ten sam klub) i Markiem Goerickiem z Mewy Braniewo. Na siódmym miejscu uplasował się Adam Filipczak, nasz najlepszy strzelec reprezentujący Koło Bóbr. Drużynowo zawody wygrała Cyranka Sztum przed Mewą Braniewo i Odyńcem Kwidzyn.
jp
Siatkówka plażowa w ekstremalnych warunkach…

Jerzy

Data dodania:niedziela 20 lipca 2014 godz: 05:24:05

Para Gierczak/Szostek wygrała II Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Pasłęka. Drugie miejsce wywalczyła para Taurogiński/ Moląg, a trzecie duet rodzinny Szałkowski/Szałkowski. Zawody rozgrywano w trudnych warunkach przy 30 stopniowym upale. Na kolejny turniej Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza 23 sierpnia 2014 r.
mp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Przyjmę nieodpłatnie

Potrzebująca rodzina przyjmie nieodpłatnie tapczanik dziecięcy, wersalkę, meble do niedużego pokoju oraz działający telewizor.  kontakt: 603-071-114 więcej »

ZATRUDNIĘ PRACOWNIKA

Firma PPHU "ARTECH" w Pasłęku zatrudni pracownika fizycznego na produkcję okien PCV, kontakt osobisty w siedzibie firmy w Pasłęku na ul. Działka 3. Tel kontaktowy 55 248 55 22 więcej »

SPRZEDAM MIESZKANIE PILNIE

Sprzedam 3 pokojowe mieszkanie o powierzchni 49.1 m2 położone na trzecim piętrze przy ulicy Ogrodowej w Pasłęku. Mieszkanie słoneczne z balkonem, wyremontowane, panele na podłogach, gładzie na... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 73882054 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:25

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 PRASA Jerzy Przedpełski, Barbara Budkiewicz, Jadwiga Zajac-Przedpełska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl