20 PaŸdziernika 2014
 

Helikopter zabrał 66 - letniego mieszkańca ul. Polnej do szpitala w Olsztynie - chory miał ciężki zawał serca                                                                                                                                        Polonia Pasłęk wugrała w Bartoszycach 5:3                                                                                                                                        Liga Zimowa - zapisy                                                                                                                                        Ulica Sprzymierzonych przekazana do użytku                                                                                                                                        SKANSKA remontuje Orgodową i Dworcową - są utrudnienia w ruchu                                                                                                                                        Wtorek 21. października godz. 17-sta Teatr przy stoliku w Bibliotece Publicznej                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Hubertus w Nenii…

Tradycji stało się zadość. Młodzi adepci jeździectwa z MKJ Nenia i w tym roku wyruszyli na poszukiwanie lisa. Mimo chłodu, poczynania kilkunastu jeźdźców śledzili rodzice i kibice. Tym...

Data dodania: 19-10-2014, 06:01

KP Pasłęk z nowym radiowozem...

Wczoraj policjanci z Pasłęka otrzymali nowy, nieoznakowany radiowóz kia venga. To auto o mocy 125 koni mechanicznych kosztowało 54 tys. zł, a wkład finansowy w jego zakup ma samorząd...

Data dodania: 18-10-2014, 08:26

Wstęga i tablica…

Wczoraj na terenie Szpitala Powiatowego w Pasłęku odbyła się uroczystość oddania do użytku nowo wybudowanych dojazdów i chodników oraz ciekawie zaaranżowanych terenów zielonych. W swoim...

Data dodania: 18-10-2014, 05:39

Ul. Sprzymierzonych otwarta...

Po trwającej 13 miesięcy przebudowie ulicy Sprzymierzonych w Pasłęku, nowa trasa została wczoraj oficjalnie oddana do użytku. Inwestycję realizowała firma SKANSKA S.A. Remont kosztował...

Data dodania: 15-10-2014, 07:35

1

2

3

4

5

Archiwum


Ogłoszenie - zaginął kot...

Anna

Data dodania:sobota 18 pażdziernika 2014 godz: 09:24:35

W dniu 16 października około godz. 23.00 nasz kot wyszedł z domu przez balkon i dotychczas nie wrócił. Jest to samiec reagujący na imię Albin. W całości biały, długowłosy z charakterystycznym sterczącym puchatym ogonem, ma kilkanaście miesięcy. Na szyi ma obrożę z zawieszką, w środku której znajdują się namiary. W przypadku zauważenia Albina prosimy o kontakt na którykolwiek z poniższych numerów:787 878 336, 600 267 759, 55 248 28 21 lub 660 095 538.
Trzech kandydatów na burmistrza…

Jerzy

Data dodania:sobota 18 pażdziernika 2014 godz: 09:20:38

Do wczoraj do godziny 24:00 Miejska Komisja Wyborcza czekała na zgłoszenia kandydatów na burmistrza Pasłęka. Według potwierdzonych informacji mamy trzy kandydatury. Są to: Wiesław Śniecikowski – KW Pasłęczanie, Krzysztof Kopański i Janusz Otręba – KWW Nowy Pasłęk. Nie ma głośno zapowiadanego kandydata PiS. Są natomiast „przecieki” z komitetów, które wystawiły swoich kandydatów. Komitet Nowy Pasłęk, po ewentualnym wygraniu wyborów, zapowiada np. przywrócenie stanowiska wiceburmistrza (chyba w ramach oszczędności). Ma je otrzymać W. Ś., szara eminencja komitetu, jednocześnie członek Miejskiej Komisji Wyborczej.
jp
ul. Cicha nie do poznania...

Anna

Data dodania:sobota 18 pażdziernika 2014 godz: 08:42:06

Z inicjatywy mieszkańców wczoraj na wyremontowanej ul. Cichej odbyło się spotkanie z burmistrzem Wiesławem Śniecikowskim i przedstawicielami wykonawcy zadania - firmą Trakt. Zebranie miało związk z zakończoną przebudową drogi. Przypomnijmy, że w ramach zadania powstała nowa jezdnia o szerokości 5,50 m na odcinku 0,183 km i chodnik o szerokości 1,90 m z kostki betonowej po jednej stronie jezdni oraz zjazdy do istniejących działek. Powstała też sieć kanalizacji burzowej o długości 170 m. W prace zaangażowani byli wszyscy mieszkańcy tego osiedla, którzy sfinansowali wykonanie dokumentacji projektowej, a to w historii  gminnych inwestycji nie jest to zjawiskiem częstnym. Fakt, każda nowa ulica i chodnik, jaka pojawia się w mieście i poza nim cieszy. To, że mieszkańcy wyszli z pomysłem partycypacji w kosztach zadania z pewnością ją przyspieszyło, co może być również sygnałem dla pozostałych osób, czekających na realizację podobnych przedsięwzięć.
aw
KP Pasłęk z nowym radiowozem...

Anna

Data dodania:sobota 18 pażdziernika 2014 godz: 08:26:19

Wczoraj policjanci z Pasłęka otrzymali nowy, nieoznakowany radiowóz kia venga. To auto o mocy 125 koni mechanicznych kosztowało 54 tys. zł, a wkład finansowy w jego zakup ma samorząd pasłęcki i starostwo powiatowe (po 15 tys. zł) oraz samorząd gminy Godkowo i Rychliki (po 3 tys. zł) - Wsparcie policji ze strony samorządów co roku jest odczuwalne, za co dziękujemy i mamy nadzieję, że te inwestycje przełożą się na jeszcze lepsze wyniki naszej pracy - mówił wczoraj komendant Edward Szydłowski. Kluczyki od samochodu przekazał policjantom starosta Sławomir Jezierski, burmistrz Wiesław Śniecikowski i wójt Janusz Grzywalski. W spotkaniu udział wziął również komendant KMP Elbląg Marek Osik  wraz z zastępcą - mł. insp. Robertem Muraszko, dyrektor elbląskiego WORD-u Zbigniew Lichuszewski oraz policjanci z Pasłęka.
aw
W niedzielę kolejny koncert orgnowy...

Anna

Data dodania:sobota 18 pażdziernika 2014 godz: 08:10:38

Już jutro, tj. 19 października 2014r. o godz. 19:00 w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku odbędzie się kolejny koncert w ramach II Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Na zabytkowych organach Andreasa Hildebrandta zagra Radosław Kuliberda z Łodzi. Wstęp wolny.
Zmiany w obwodach głosowania…

Jerzy

Data dodania:sobota 18 pażdziernika 2014 godz: 05:46:38

Poniżej zamieszczono Obwieszczenie Burmistrza Pasłęka z dnia 10 października 2014 r. o numerach i granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych na terenie Miasta i Gminy Pasłęk, lokalach obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych oraz o możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w Wyborach Samorządowych zarządzonych na dzień 16 listopada 2014 roku oraz Informację o zmianach w granicach obwodów głosowania na terenie Miasta i Gminy Pasłęk.
Wybory 2014 – kandydaci do powiatu…

Jerzy

Data dodania:sobota 18 pażdziernika 2014 godz: 05:42:41

Do rady powiatowej z okręgu pasłęckiego zgłoszono 62 kandydatów z sześciu komitetów wyborczych. Na listach są nowe twarze i ludzie młodzi, ale liderzy pozostają bez zmian. Tak jest np. w KWW SLD Lewica Razem. Należy mieć tylko nadzieję, że w przypadku tego komitetu sukces wyborczy odniosą młodzi i zdolni. Poniżej lista KWW SLD Lewica Razem.
jp
Wstęga i tablica…

Jerzy

Data dodania:sobota 18 pażdziernika 2014 godz: 05:39:59

Wczoraj na terenie Szpitala Powiatowego w Pasłęku odbyła się uroczystość oddania do użytku nowo wybudowanych dojazdów i chodników oraz ciekawie zaaranżowanych terenów zielonych. W swoim wystąpieniu pani Teresa Cierachowska, prezes szpitalnej spółki, podkreślała pomoc władz powiatowych i miejskich oraz firm pasłęckich w realizacji tego zadania. Otoczenie szpitala wygląda rzeczywiście imponująco. Teraz kolej na parking.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

ZAGINĄŁ KOT

W dniu 16 października około godz. 23.00 nasz kot wyszedł z domu przez balkon i dotychczas nie wrócił. Jest to samiec reagujący na imię Albin. W całości biały, długowłosy z charakterystycznym... więcej »

DŻEJKOP

Przedsiębiorstwo usługowo-budowlane DŻEJKOP świadczące usługi w zakresie: przygotowania i niwelacji ternu pod budowę, wykopów pod fundamenty, wykopów pod przyłącza kanalizacyjne i sanitarne,... więcej »

Mieszkanie na sprzedaż

Bardzo sympatyczne małe mieszkanie 43 mkw. plus piwnica z wygodami, na parterze przy ul. Sienkiewicza 3 m.1 w bloku na Starym Mieście za atrakcyjną cenę SPRZEDAM. Dzwoń tel. 605-371-352 więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 87960076 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:42

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 PRASA Jerzy Przedpełski, Barbara Budkiewicz, Jadwiga Zajac-Przedpełska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl