24 Kwietnia 2014
 

10 maja, godzina 19:15, kościół św. Bartłomieja koncert Józefa Skrzeka                                                                                                                                        KINO ZAMKOWE w nadchodzący weekend: Snowpiercer: Arka Przyszłości, Syn Boży, Sarila                                                                                                                                        Test w biegu na 1000 m - sobota 26 kwietnia stadion miejski godz. 9:30                                                                                                                                        Niedziela 27. kwietnia godz. 15.00 msza odpustowa w Zielonce Pasłęckiej                                                                                                                                        Przegrana Polonii w Janowcu. Orzeł Janowiec - Polonia Pasłek 1:0 (0:0)                                                                                                                                        11 maja Grand Prix Zakrzewka II                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Warsztaty rzeźbiarskie w Aniołowie...

Mieszkańcy Aniołowa zapraszają dzieci i dorosłych na warsztaty rzeźbiarskie, organizowane w dniach 24 – 29 kwietnia (w dni powszednie) w godzinach 17.00-19.00 przy posesji nr 34 w...

Data dodania: 24-04-2014, 10:45

Przedszkolaki promują segregację odpadów...

Jak co roku z okazji obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki z obu pasłęckich przedszkoli odwiedziły burmistrza Wiesława Śniecikowskiego. Dzieci, wyposażone w transparenty z proekologicznymi...

Data dodania: 23-04-2014, 11:09

Majówka z POK...

Pasłęcki Ośrodek Kultury przedstawił program tegorocznej majówki. W czwartek 1. maja na placu św. Wojciecha przy zamku od godz. 16-stej rozpoczną się występy grup tanecznych POK Dance...

Data dodania: 23-04-2014, 08:11

Moje Bociany - wernisaż wystawy Jaromira Nowaka...

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Jaromira Nowaka pt. „Moje Bociany”, który odbędzie się 25.04.2014 r. (piątek) o godz. 18:00 w miejscowej...

Data dodania: 18-04-2014, 08:42

1

2

3

4

5

Archiwum


Przedszkolaki promują segregację odpadów...

Anna

Data dodania:środa 23 kwietnia 2014 godz: 11:09:38

Jak co roku z okazji obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki z obu pasłęckich przedszkoli odwiedziły burmistrza Wiesława Śniecikowskiego. Dzieci, wyposażone w transparenty z proekologicznymi hasłami złożyły władzom miasta swoje postulaty w trosce o całą planetę. Wśród nich znalazł się zapis dotyczący częstszego wywozu odpadów, wymiany pojemników ażurowych na plastikowe, zwiększenia ilości ulicznych koszy na śmieci, dostosowania godzin otwarcia punktów zbiórki odpadów niebezpiecznych do potrzeb mieszkańców oraz wykonania nasadzeń kwiatów w mieście. Burmistrz odbierając apel przedszkolaków zapowiedział, że pierwsze kroki w kierunku zmian już zostały wprowadzone. Będzie więcej pojemników do zbiórki odpadów, a śmieci będą wywożone częściej.
Majówka z POK...

Anna

Data dodania:środa 23 kwietnia 2014 godz: 08:11:20

Pasłęcki Ośrodek Kultury przedstawił program tegorocznej majówki. W czwartek 1. maja na placu św. Wojciecha przy zamku od godz. 16-stej rozpoczną się występy grup tanecznych POK Dance (balet klasyczny, hip-hop, cheerleaders). Tuż po nich na scenie pojawi się zespół folklorystyczny Pasłęczanie, a po nim wystąpi kapela Sztama. O godz. 18-stej pasłęckiej publiczności zaprezentuje się grupa wokalna z POK, a po niej, na zakończenie imprezy zagrają Stare Drobne Małże.
aw
Ul. Cicha do remontu...

Anna

Data dodania:środa 23 kwietnia 2014 godz: 08:08:47

W bieżącym roku realizowana będzie inwestycja, polegająca na przebudowie 190 metrów ul. Cichej. Szacowany koszt zadania to 350 tys. zł. W zadaniu partycypować będą mieszkańcy tego osiedla, którzy już rok temu zwrócili się do władz miasta z propozycją współpracy przy rozwiązaniu problemu złego stanu technicznego swojej ulicy - Propozycja  obejmuje świadczenie pracy oraz wsparcie finansowe ze strony mieszkańców ul. Cichej w celu wybudowania nawierzchni i chodnika tej ulicy.  W szczególności zobowiązali się oni do przygotowania dokumentacji projektowej oraz do przekazania na rzecz gminy kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej  wybudowanej przez trzech właścicieli działek – tłumaczą pracownicy Urzędu Miejskiego.
Doktor Dolittle i przyjaciele...

Jerzy

Data dodania:środa 23 kwietnia 2014 godz: 05:42:10

5 maja (poniedziałek) o godz. 15:30 Bibliotekę Publiczną w Pasłęku odwiedzi ponownie Teatr Art-Re z Krakowa. Tym razem dzieci obejrzą spektakl pt. „Doktor Dolittle i przyjaciele”. Humoreska sceniczna o niezwykłym lekarzu, znającym mowę wszystkich zwierząt. Spektakl ma na celu zachęcenie dzieci do właściwego wyboru pozytywnych wartości i zastanowieniem się nad własnym postępowaniem. Czas trwania: 40 min. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci i ich rodziców.
Znaleziono ludzkie szczątki…

Jerzy

Data dodania:środa 23 kwietnia 2014 godz: 05:36:41

Wczoraj około godziny 16:00 poinformowano komisariat policji w Pasłęku o znalezieniu ludzkich szczątków (czaszka i kości oraz pozostałości po ubraniu). Znalezisko znajdowało się na polu (obok zdewastowanego obiektu budowlanego) koło kolonii Zdroje. Znaleziskiem zajęli się technicy z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Na miejscu obecna była pani prokurator.
jp
Wyjaśnienie do artykułu "Zostały śmieci"...

Jerzy

Data dodania:środa 23 kwietnia 2014 godz: 05:25:02

W związku z zamieszczonym artykułem wraz z fotografią w dniu 22.04.2014 r. „zostały śmieci” na łamach strony glospasleka informuję, iż zamieszczona fotografia przedstawia pojemniki usytuowane na ul. Piłsudskiego, a odbiór tych odpadów następuje zgodnie z harmonogramem wywozu we wtorki. W dniu dzisiejszym tj. 22.04.2014 r. odpady te zostaną odebrane. W sobotę zostały odbierane odpady, których termin odbioru przypadał zgodnie z harmonogramem na poniedziałek wielkanocny.
Śmierć młodej dziewczyny w Wysokiej…

Jerzy

Data dodania:środa 23 kwietnia 2014 godz: 05:19:27

Ratownicy medyczni nie zdołali uratować dziewczyny, która zasłabła i straciła przytomność podczas dyskoteki w klubie Arena. Zdarzenie miało miejsce około godziny 23:00 w dniu 20 kwietnia (pierwszy dzień świąt). Świadkowie potwierdzają informacje na temat dużej liczby osób w lokalu. Podczas zabawy było duszno i brakowało powietrza. Zmarła dziewczyna piła alkohol w czasie imprezy. Policja podała informację na temat przeprowadzenia sekcji zwłok.
jp
Minął świąteczny weekend – badanie trzeźwości…

Jerzy

Data dodania:wtorek 22 kwietnia 2014 godz: 09:17:41

W dniu wczorajszym do komisariatu policji zgłosiło się 30 osób z prośbą o badanie trzeźwości. Osoby te chciały mieć pewność, że mogą prowadzić auta. Oprócz tego odnotowano: 37 interwencji (9 domowych), 2 wypadki (Traugutta i Kwitajny), 3 kolizje (S 7 z sarną, Młynary i Nowe Monasterzysko). W czasie świąt 6 delikwentów skorzystało również z pomieszczeń dla osób nietrzeźwych. Przypominamy, że koszt takiego pobytu to kwota 200 zł.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

OGRODNICTWO - sprzedaż sadzonek warzyw i kwiatów

Gospodarstwo ogrodnicze: produkcja / sprzedaż kwiatów oraz sadzonek warzyw i kwiatów.  Kontakt: J.K. Krawczyk Rogajny 103tel. 889-545-955 więcej »

ABC NIERUCHOMOŚCI

Poszukujesz mieszkania,  wymarzonego domu, lokalu użytkowego lub działki w Pasłęku albo w okolicach?  Może ta nieruchomość znajduje się w naszej ofercie?   SPRAWDŹ... więcej »

PRZETARG

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Pasłęczanka” w Pasłęku ogłasza przetarg nieograniczony  na wykonanie w 2014 roku zakresu robót:1.    Wykonanie... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 60953795 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:10

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 PRASA Jerzy Przedpełski, Barbara Budkiewicz, Jadwiga Zajac-Przedpełska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl