25 PaŸdziernika 2016
 

Wtorek 25. października godz. 18-sta koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w POK                                                                                                                                        W kinie: Wołyń oraz animacja Bociany                                                                                                                                        Radomniak - Polonia Pasłęk 3:2 (0:2) - niezły mecz Polonii                                                                                                                                        Nowe Prawo wodne - podrożeje woda                                                                                                                                        Śmieci obierze i wywiezie PUK                                                                                                                                        ks. Roman Żendarski kandydatem do tytułu Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Pasłęk                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Przetarg na dzierżawę nieruchomości...

Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na dzierżawę nieruchomości.W dniu 25.11.2016 roku o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ekonomicznych...

Data dodania: 25-10-2016, 08:11

Na Polnej pośpiech i chaos…

30 października mija termin zakończenia prac remontowych na ulicy Polnej. Przypominamy, że inwestycja realizowana przez Zarząd Dróg Powiatowych finansowana jest ze środków gminy, urzędu...

Data dodania: 25-10-2016, 04:41

70 lat Biblioteki Publicznej…

Biblioteka Publiczna w Pasłęku obchodzi 70 – lecie działalności. Uroczystość jubileuszowa odbędzie się w dniu 14 listopada (poniedziałek) o godzinie 13:00 w siedzibie biblioteki. W...

Data dodania: 24-10-2016, 05:52

Hubertus w deszczu…

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła miłośnikom jazdy konnej w zabawie, jaką był wczorajszy Hubertus organizowany przez MOSiR i MKJ Nenia w Parku Ekologicznym. Ponad dwudziestu jeźdźców i...

Data dodania: 23-10-2016, 05:55

Po sesji – nagrody i wyróżnienia…

Na początku wczorajszej sesji Rady Miejskiej laureaci tegorocznego festynu sołectw odebrali z rąk burmistrza Wiesława Śniecikowskiego nagrody. Przypomnijmy, że w klasyfikacji generalnej...

Data dodania: 22-10-2016, 08:42

1

2

3

4

5

Archiwum


Minął weekend...

Anna

Data dodania:poniedziałek 24 pażdziernika 2016 godz: 13:13:00

Miniony weekend minął wyjątkowo spokojnie, nie było zdarzeń o charakterze kryminalnym. Obyło się także bez kolizji i wypadków. W sumie policjanci interweniowali 19 razy. 4 zgłoszenia dotyczyły interwencji domowych. Funkcjonariusze wystawili 5 mandatów porządkowych na łączną sumę 500 zł za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Z kolei policjanci z drogówki nałożyli 7 mandatów na sumę 900 zł. Jeden z nich otrzymała osoba, która poruszała się poza terenem zabudowanym bez wymaganych po zmroku elementów odblaskowych. Na wiosek policji sąd zadecydował również o zatrzymaniu w areszcie na dwa miesiące mieszkańca gminy Pasłęk, który znęcał się nad swoją rodziną. Strażacy z JRG wyjeżdżali jedynie sobotę do pożaru sadzy w Krośnie.
aw
Sesja w powiecie...

Anna

Data dodania:poniedziałek 24 pażdziernika 2016 godz: 09:49:40

W piątek 28. października na kolejnej sesji spotkają się radni powiatowi. Podczas obrad starosta Maciej Romanowski wręczy nagrody, wyróżnienia i podziękowania reprezentantom wsi, uczestniczącym w tegorocznej edycji konkursu „Wieś z inicjatywą”. Radni zapoznają się także z informacją o stanie środowiska na obszarze powiatu, przeanalizują realizację zadań oświatowych oraz przyjrzą się rynkowi pracy. W porządku obrad znajdą się również projekty uchwał dotyczące między innymi udzielenia wsparcia finansowego na inwestycje w gminach: Tolkmicko, Markusy, Młynary i Elbląg oraz uchwała w sprawie partnerskiej współpracy między Powiatem Elbląskim a Rejonem Zielonogradskim w Obwodzie Kaliningradzkim.
aw 
Zawody z przyszłością...

Anna

Data dodania:poniedziałek 24 pażdziernika 2016 godz: 08:17:24

To tytuł konkursu, który odbył się w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku w czwartek 20 października. Jego głównym celem jest aktywizowanie uczniów do kreowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Młodzież w formie prezentacji multimedialnej przedstawiła takie zawody jak: fizjoterapeuta, adwokat, stomatolog, informatyk, weterynarz, pielęgniarka, lekarz, dietetyk, chirurg plastyczny, architekt oraz hotelarz. Jury oceniało prezentacje za: oryginalność, komunikatywność przekazu i walory ilustracyjne. Konkurs wygrała grupa uczniów z klasy II c LO – Dawid Kaszkin, Aleksandra Gronkowska i Agata Kisielewska, która w najbardziej atrakcyjny sposób zaprezentowała zawód chirurga plastycznego. Drugie miejsce zajęły uczennice z klasy II a LO: Kamila Baniel i Kinga Groblewska prezentując zawód informatyka, natomiast trzecie miejsce zostało przyznane Emilowi Makule z kl. III T, który przedstawił zawód, którego aktualnie się uczy – hotelarz. Gratulujemy!
nfo: ZS
Jubileusz Liceum Ogólnokształcącego...

Anna

Data dodania:poniedziałek 24 pażdziernika 2016 godz: 08:04:44

Trwają przygotowania do Jubileuszu 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku. Uroczystości zaplanowano na 10. czerwca 2017 roku. Będzie to okazja do wspomnień i spotkań ze znajomymi ze szkolnych lat. Rada Rodziców zachęca do wsparcia przygotowań jubileuszu i poszukuje sponsorów. Osoby, firmy i instytucje, które chciałyby mieć swój udział w przygotowaniu imprezy proszone są o kontakt telefoniczny pod nr 531-494-932. Przy okazji Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Pasłęku serdecznie dziękuje: Partnerowi Placówki Getin Noble Bank w Pasłęku oraz  Partnerowi Placówki Alior Bank w Pasłęku za finansowe wsparcie imprezy, dotyczącej oczekiwanego przez wielu Absolwentów, 70- lecia Zespołu Szkół w Pasłęku.
aw
70 lat Biblioteki Publicznej…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 24 pażdziernika 2016 godz: 05:52:35

Biblioteka Publiczna w Pasłęku obchodzi 70 – lecie działalności. Uroczystość jubileuszowa odbędzie się w dniu 14 listopada (poniedziałek) o godzinie 13:00 w siedzibie biblioteki. W trakcie uroczystości zapoznamy się z działalnością biblioteki, wysłuchamy wystąpień zaproszonych gości i obejrzymy część artystyczną. Poniżej historia Biblioteki Publicznej w Pasłeku.
jp
Budżet obywatelski – Co mówią obywatele?...

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 24 pażdziernika 2016 godz: 05:47:53

Budżet obywatelski powinien być jedną z form pobudzenia aktywności mieszkańców, a nie „odsyłaczem do próśb”. Niestety z ujawnionych w poprzednim GP projektów wygląda, że jest on trochę takim „odsyłaczem”. Budżet obywatelski powinien być też odpowiednio wysoki, aby nie działał demotywująco. W Polsce były lub są budżety obywatelskie 10 i więcej milionowe, a nawet sięgające 4% całego budżetu rocznego danej jednostki. A u nas co – 200 tysięcy i 14 projektów w większości po 50 tys. złotych. Pewnie 4 lub 5 przejdzie, reszta odpadnie. To na pewno wielu zniechęci na przyszłość. To nie jest dobrze. Ale może zacznę od pozytywów, a mianowicie: dobrze, że ten budżet w ogóle jest; że tworzy się go na podstawie uchwały Rady MiG; że jest mieszana komisja weryfikacyjna; że z góry nie ogranicza się ilości projektów; że są to projekty w ramach zadań własnych MiG; że nie zawęża się ilości głosujących tylko do posiadających prawo wyborcze; że nie jest ograniczony tematycznie i nie dzieli się uprawnień głosujących, wiejskie na wieś, miejskie na miasto.
Cały tekst autorstwa naszego czytelnika ukaże się w listopadowym Głosie Pasłęka
Będzie chodnik przy ul Traugutta…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 24 pażdziernika 2016 godz: 05:45:38

Będzie porozumienie z powiatem elbląskim w sprawie budowy chodnika przy ulicy Traugutta. Propozycja tej potrzebnej inwestycji wyszła od władz miasta. W roku przyszłym powstanie dokumentacja zadania opłacona po równo ze środków powiatu oraz UMiG. W roku 2018 planowana jest realizacja inwestycji zapewne przy finansowym udziale obu samorządów.
jp
Hubertus w deszczu…

Jerzy

Data dodania:niedziela 23 pażdziernika 2016 godz: 05:55:37

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła miłośnikom jazdy konnej w zabawie, jaką był wczorajszy Hubertus organizowany przez MOSiR i MKJ Nenia w Parku Ekologicznym. Ponad dwudziestu jeźdźców i amazonek brało udział w poszukiwaniu lisa. Najciekawszy był ostatni wyjazd w teren podczas, którego niektórzy uczestnicy imprezy schodzili z konia, aby skuteczniej szukać lisa. W tym roku szczęście dopisało Kasi, Natalce i Laurze. Wspólną zabawę zakończyła biesiada przy gorącej herbacie, kiełbasie z grilla i wyśmienitej grochówce przygotowanej przez panią Marysię.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Lokal do wynajęcia

Posiadam lokal do wynajęcia o powierzchni 60 mkw. w Pasłęku przy ul. Kościuszki 8. Lokal składa się z powierzchni handlowej, zaplecza i łazienki.  Więcej informacji udzielę telefonicznie: tel.... więcej »

Firma DOMLUX zatrudni na stanowiska:

pracownik robót wykończeniowych, glazurnik, pomocnik  wymagania: - staż pracy minimum 3 lata na adekwatnym stanowisku - preferowany wiek 20-50 lat - dyspozycyjność,... więcej »

WYNAJMĘ BUSA DO 3,5 TONY (BEZ KIEROWCY)

Świadczymy usługi w zakresie wynajmu auta dostawczego L4H2 (bez kierowcy): - model Fiat Ducato Maxi Furgon, rok produkcji 2015; - wymiary przedziału ładunkowego - długość 4070 mm, szerokość... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 130832589 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:68

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl