26 Sierpnia 2016
 

Pierwsza, powakacyjna sesja rady miejskiej w piątek 26. sierpnia                                                                                                                                        Kolejne Grand Prix Zakrzewka II 28 sierpnia 2016 roku                                                                                                                                        10 września świętujemy 719 jubileusz miasta                                                                                                                                        Remis Polonii w Stawigudzie (2:2)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Dobra zabawa na Jarmarku...

Wczoraj pasłęczanie i ich goście w średniowiecznym klimacie bawili się na Jarmarku św. Bartłomieja. Imprezę rozpoczął tradycyjny korowód ulicami miasta. Chwilę później pod ratuszem...

Data dodania: 22-08-2016, 09:30

Pewna wygrana Polonii…

Biorąc pod uwagę fakt, że z poprzedniego składu (IV ligowego) ubyło 17 zawodników, trener Andrusewicz zmontował całkiem solidną ekipę piłkarzy. Kadra jest skromna, ale po uzupełnieniach...

Data dodania: 22-08-2016, 05:15

Wokół murów po raz VII…

Tomasz Grycko z Blizy Władysławowo i Victoria Pogorelska z Ukrainy zwyciężyli w VII Biegu Wokół Pasłęckich Murów Obronnych z Okazji Dnia Wojska Polskiego na dystansie 10 218 m. Bieg...

Data dodania: 16-08-2016, 05:38

Amazonki z Nenii skakały w Kętrzynie…

Stado Ogierów w Kętrzynie było organizatorem zawodów regionalnych w skokach przez przeszkody. W niedzielę w imprezie brały udział amazonki z MKJ Nenia w Pasłęku. Nasze zawodniczki...

Data dodania: 15-08-2016, 06:15

1

2

3

4

5

Archiwum


Polonia gra w Stawigudzie…

Jerzy

Data dodania:środa 24 sierpnia 2016 godz: 05:11:45

Polonia Pasłęk wyjeżdża w dniu dzisiejszym na mecz do Stawigudy. Spotkanie podopiecznych Marcina Andrusewicza rozpoczyna się o godzinie 17:00. W sobotę 27 sierpnia kibice z Pasłęka zobaczą naszych piłkarzy ponownie na miejscowym stadionie. O godzinie 17:00 Polonia Pasłęk rozpocznie mecz z Kormoranem Zwierzewo. W obu spotkaniach można walczyć o pełną zdobycz punktową.
jp
III Dycha nad Wisłą -Pomorskie Święto Biegania...

Anna

Data dodania:wtorek 23 sierpnia 2016 godz: 11:28:15

W ubiegłą niedzielę (21.08) czwórka Pasłęczan z miejscowego klubu Biegam Bo Lubię wzięła udział w biegu na dystansie 10 km. w Tczewie. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych jakie panowały tego dnia na trasie cała czwórka poprawiła swoje rekordy życiowe. Reprezentanci Pasłęka w biegu w Tczewie Jacek Królik (37.51) Piotrek Satkiewicz (37.54) Janek Świderski (42.11) i Beata Królik (46.42).
bk
Wyprawka szkolna 2016...

Anna

Data dodania:wtorek 23 sierpnia 2016 godz: 08:07:09

Pomoc w zakupie podręczników i materiałów dydaktycznych w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2016 roku - „Wyprawka szkolna” przysługuje wyłącznie uczniom niepełnosprawnym, tzn. słabowidzącym, niesłyszącym, słabosłyszącym, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją, z autyzmem, w tym zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, uczęszczającym w roku szkolnym 2016/2017 do klasy VI szkoły podstawowej, klasy III gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego, technikum lub szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym.
Tańsza woda?...

Jerzy

Data dodania:wtorek 23 sierpnia 2016 godz: 05:37:11

Przez kilka tygodni mieszkańcy wsi: Surowe, Rogajny, Gryżyna, Majki, Kielminek, Zielonka Pasłęcka, Nowy Cieszyn, Rzędy, Sałkowice, Kronin, Tulno, Kwitajny, Leżnica, Marzewo, Wakarowo oraz Zielno mieli problemy z jakością wody dostarczanej przez PUWK ze Stacji Uzdatniania Wody w Surowem. Woda nadaje się już do spożycia bez konieczności gotowania. W związku z dostawą niepełnowartościowej wody, mieszkańcy wymienionych miejscowości mają szansę na nieco mniejsze rachunki (o 10 %). Warto się o to upomnieć.
jp
Uwaga rolnicy...

Jerzy

Data dodania:wtorek 23 sierpnia 2016 godz: 05:30:19

Burmistrz Pasłęka apeluje do rolników o pilne składanie wniosków o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi uniemożliwiającymi prowadzenie prac żniwnych.
19 sierpnia 2016 roku pismem IGR-XI.7160.41.2016 Wojewoda Warmińsko-Mazurski zwrócił się z prośbą do Burmistrzów Miast i Gmin i Wójtów Gmin o przesłanie stosownych wniosków o uruchomienie prac komisji ds. szacowania szkód i oszacowania strat w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.
Odbiór odpadów budowlanych...

Jerzy

Data dodania:wtorek 23 sierpnia 2016 godz: 05:27:05

Urząd Miejski w Pasłęku informuje, iż dnia 1 września 2016 r. (czwartek) zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych firma Koma przeprowadzi zbiórkę odpadów budowlanych i rozbiórkowych tj. takich, które powstają podczas remontów, demontażu i prac modernizacyjnych przeprowadzanych na posesjach zamieszkałych tzn. w naszych mieszkaniach i domach. W podanym wyżej terminie nastąpi odbiór przedmiotowych odpadów z części miejscowości wiejskich, wykaz miejscowości podano niżej.
Minął weeekend...

Anna

Data dodania:poniedziałek 22 sierpnia 2016 godz: 10:11:02

21 interwencji odnotowali pasłęccy policjanci w miniony weekend. 5 z nich to interwencje domowe.  Funkcjonariusze z drogówki nałożyli 11 mandatów na łączną sumę 3.100 zł. Były też mandaty porządkowe za zaśmiecanie i picie alkoholu w miejscu niedozwolonym (5 na kwotę 1.000 zł). Policjanci zatrzymali również nietrzeźwego traktorzystę w gminie Młynary – 47-letni mężczyzna miał  3 promile alkoholu w organizmie. W Pasłęku z kolei kierowca osobówki stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km w terenie zabudowanym. W weekend doszło też do dwóch kolizji: w gminie Młynary zderzyły się dwa pojazdy, a w Osieku (gm. Godkowo) nieletni rowerzysta zderzył się z osobówką.
Dobra zabawa na Jarmarku...

Anna

Data dodania:poniedziałek 22 sierpnia 2016 godz: 09:30:55

Wczoraj pasłęczanie i ich goście w średniowiecznym klimacie bawili się na Jarmarku św. Bartłomieja. Imprezę rozpoczął tradycyjny korowód ulicami miasta. Chwilę później pod ratuszem zobaczyliśmy sąd nad złodziejaszkiem, którego z rąk kata uratowała matka i zakonnik. Najwięcej atrakcji było jednak na terenie za kościołem, gdzie równolegle odbywał się odpust parafialny. Można było tam obejrzeć i kupić wyjątkowe przedmioty. Nie zabrakło także zabaw dla najmłodszych uczestników jarmarku. Sporym zainteresowaniem cieszyło się miejsce z drapieżnymi ptakami, gdzie ich opiekunowie opowiadali o zwyczajach swoich podopiecznych. Stałym punktem Jarmarku jest także Turniej Gmin. Tym razem w strzałach z łuku, wyścigach i przeciąganiu liny rywalizowały cztery drużyny. Po zaciętej walce na pierwszej pozycji triumfowała gmina Elbląg. Drugie miejsce zajął zespół z Pasłęka, trzecie przypadło reprezentacji  Młynar, a czwarte gminie Sztutowo.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Pisemny przetarg ofertowy na sprzedaż działki...

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Pasłęku ul. Jagiełły 24, tel.55 248-20-66  ogłasza przetarg ofertowy na sprzedaż działki gruntu nr 9/15 o powierzchni 0,6002 ha zabudowanej... więcej »

PRACA - specjalista do spraw kredytów

Nowo otwierane i jedyne w naszym mieście biuro finansowe poszukuje osoby na stanowisko specjalista do spraw kredytów. Poszukujemy osoby nastawionej na zyski za swoje zaangażowanie i ... więcej »

Zatrudnię Sprzedawcę - doradcę klienta do sklepu...

Zatrudnię Sprzedawcę - doradcę klienta do sklepu budowlano - narzędziowego w Pasłęku.  Zakres obowiązków: -obsługa klientów - sprzedaż towaru dostępnego w sklepie -kompletowanie... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 127172551 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:40

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl