7 Marca 2015
 

Wybory sołtysów na kadencję 2014 - 2018                                                                                                                                        29 marca wybory uzupełniające do rady miejskiej                                                                                                                                        Dzień Kobiet 8 marca - pokaz mody Barbary Cały w POK godz. 17.00                                                                                                                                        Błażewicz piłkarzem Sokoła Ostróda                                                                                                                                        Podaruj 1% swojego podatku                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Warsztaty scenariuszowe i spotkanie autorskie...

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza na warsztaty scenariuszowe dla młodzieży ze Zbigniewem Masternakiem. Zajęcia zaplanowano na czwartek 12. marca o godz. 12:30 w czytelni dla...

Data dodania: 05-03-2015, 08:05

Co dalej z targowiskiem ?…

W najnowszym wydaniu Głosu Pasłęka znajdą Państwo tekst Anny Włodarskiej dotyczący przyszłości targowiska położonego przy ulicy Jagiełły. Nie ulega wątpliwości, że ubyło klientów, a...

Data dodania: 05-03-2015, 06:02

Nowości w kinie i pokaz mody...

Premiery filmowe i pokaz mody w Dniu Kobiet - to propozycje Pasłęckiego Ośrodka Kultury na najbliższy weekend. Wśród kinowych nowości znajdzie się film animowany Fru, adresowany do...

Data dodania: 04-03-2015, 08:18

Ulice wasze i nasze…

Mamy idealną okazję (nasz burmistrz i starosta) do tego, aby uporządkować sprawy dróg i ulic gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich. Zdrowy rozsądek podpowiada oczywiste rozwiązanie....

Data dodania: 01-03-2015, 05:45

Koniec dotowania turystów…

Baza turystyczna położona obok Kanału Elbląskiego w Buczyńcu przez pięć lat dostępna była dla gości za darmo. Luksus ten był możliwy w związku z dotacją unijną na urządzenie całego obiektu...

Data dodania: 28-02-2015, 05:49

1

2

3

4

5

Archiwum


Zmiany w regulaminie połowu ryb…

Jerzy

Data dodania:czwartek 5 marca 2015 godz: 06:05:40

MOSiR Pasłęk zaproponuje na najbliższej sesji rady miejskiej (27 marca) wprowadzenie zmian w regulaminie połowu ryb w zbiorniku Zakrzewo II. Zgodnie z oczekiwaniami wędkarzy chcemy wprowadzić możliwość połowu ryb na dwie wędki. Będzie się to wiązało z dodatkową opłatą. Nadal będą też obowiązywały dotychczasowe zasady połowu na jedną wędkę.
jp
Co dalej z targowiskiem ?…

Jerzy

Data dodania:czwartek 5 marca 2015 godz: 06:02:32

W najnowszym wydaniu Głosu Pasłęka znajdą Państwo tekst Anny Włodarskiej dotyczący przyszłości targowiska położonego przy ulicy Jagiełły. Nie ulega wątpliwości, że ubyło klientów, a handlowców jest też coraz mniej. Sam plac i obiekty znajdujące się na nim wymagają „liftingu”.  Co dalej z targowiskiem? Czy ma to być tylko miejsce wieczornych spotkań młodzieży i palarnia dla gimnazjalistów ze szkoły naprzeciwko? Zapraszamy do lektury GP.
jp
Nowości w kinie i pokaz mody...

Anna

Data dodania:środa 4 marca 2015 godz: 08:18:56

Premiery filmowe i pokaz mody w Dniu Kobiet - to propozycje Pasłęckiego Ośrodka Kultury na najbliższy weekend. Wśród kinowych nowości znajdzie się film animowany Fru, adresowany do najmłodszcy widzów. Na dużym ekranie już od piątku wyświetlany będzie również dramat Body/Ciało oraz komedia Disco Polo. Oba filmy są polskimi produkcjami. W niedzielę o godz. 17-stej, z myślą o wszystkich paniach w dniu ich święta, POK organizuje pokaz mody kolekcji Barbary Cały. Dodatkowe projekcje filmowe zaplanowano również na poniedziałek. Szczegóły tutaj.
aw
Grupa baletowa POK z sukcesem po przeglądzie w Gdyni...

Anna

Data dodania:środa 4 marca 2015 godz: 08:17:12

W dniach 24-25 lutego w kino-teatrze Grom w Gdyni-Oksywiu odbył się Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Marynarki Wojennej, jako etap eliminacji regionalnych przeglądu ogólnopolskiego "Sztuki Militarne" organizowanego przez Wojsko Polskie. Dziewczynki ze starszej grupy baletu z Pasłęckiego Ośrodka Kultury wystąpiły razem z koleżankami z zespołu Klubu Marynarki Wojennej "Małe Róże". Wygrały eliminacje i teraz czeka je kolejny etap rywalizacji na poziomie półfinałów tego przeglądu. Półfinał odbędzie się w Gdyni między 26 a 29 marca. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy dziewczynkom wytrwałości, pracowitości i talentu, a także życzymy powodzenia na kolejnym etapie!
info: POK
Nowy sołtys w Krasinie i Nowej Wsi…

Jerzy

Data dodania:środa 4 marca 2015 godz: 05:37:22

Odbyły się pierwsze wybory sołtysów. Nowym sołtysem w Nowej Wsi został Zbigniew Tabor, na którego głosowało 22 mieszkańców obecnych na zebraniu (na 194 uprawnionych). Do rady sołeckiej wybrano: Marcina Białobrzeskiego – 21 głosów, Klaudię Głuszyk – 20 głosów i Agnieszkę Tuńską – 19 głosów.
Zmiana sołtysa nastąpiła również w miejscowości Krasin. Nowym sołtysem jest Małgorzata Grzybowska z poparciem 38 osób na 47 obecnych na zebraniu. Do udziału w wyborach uprawnione były 123 osoby. Radę sołecką Krasina stanowią: Grzegorz Majewski – 43 głosy, Artur Bednarczyk – 40 głosów i Marta Ziółek- Śmiszek – 40 głosów.
jp
Platforma czeka na bociany…

Jerzy

Data dodania:środa 4 marca 2015 godz: 05:35:20

Platforma ustawiona na słupie przy ulicy Partyzantów czeka na bociany. W dniu wczorajszym w stalową konstrukcję gniazda wpleciono leszczynowe gałęzie, a obok ustawiono kamerę. Kamera będzie śledziła życie młodych bocianów. Obraz z kamery będzie dostępny na pasłęckich portalach internetowych. Miejmy nadzieję, że w tym roku bociany z ulicy Partyzantów dochowają się potomstwa.
jp
Bajki znamy i czytamy...

Jerzy

Data dodania:środa 4 marca 2015 godz: 05:31:36

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza najmłodsze dzieci w wieku 2-4 lata wraz z rodzicami/ opiekunami na spotkania pt. „Bajki znamy i czytamy”, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 11:00 w Oddziale dla Dzieci. Podczas zajęć dzieci poznają różne pląsy i tańce oraz wykonują prace plastyczne razem ze swoimi rodzicami.Serdecznie zapraszamy!Spotkania realizowane są w ramach projektu „Bajkowa Edukacja Malucha – etap II” dofinansowany ze środków Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego.
„Rękodzieło mnie odpręża" - nowe hobby młodzieży z OSiW...

Anna

Data dodania:wtorek 3 marca 2015 godz: 12:09:10

Na przełomie listopada  i lutego  br. młodzież z OSiW w Pasłęku brała udział w warsztatach z decoupage i qulingu. Program szkolenia obejmował wiadomości teoretyczne oraz zajęcia praktyczne. Na zajęciach teoretycznych uczestnicy zdobywali wiedzę na temat technik stosowanych w decoupege, w skład których wchodzi materiałoznawstwo, zasady nakładania środków stosowanych podczas pracy (gruntu, kraku, farb, lakieru), zasady przyklejania motywów, zasady tepowania i cieniowania. Podczas zajęć praktycznych każdy z uczestników z zadowoleniem, pełną odpowiedzialnością i zaangażowaniem wykonywał swoją pracę pod okiem Barbary z Uniwersytetu III Wieku z Elbląga oraz kierownik OSiW Beaty Winiewskiej-Kowal.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Zapraszam do współpracy

Fryzjerstwo Damsko-Męskie Tomasz Romanowicz z początkiem kwietnia zmienia swoją lokalizację. Od przyszłego miesiąca zapraszamy do nowego zakładu przy ul. Ogrodowej 42 H (I piętro nad sklepem... więcej »

PRACA - opiekunka do dziecka

Zatrudnię kreatywną i odpowiedzialną opiekunkę do półtorarocznego chłopca.  Zainteresowane osoby proszę o wysłanie swojego CV na maila: wern-2000@wp.plSkontaktuję się z wybraną osobą. więcej »

Mieszkanie do wynajęcia - ul. 11 Listopada

Posiadam do wynajęcia mieszkanie w Pasłęku o powierzchni 150 m.kw., 1 piętro, dobra lokalizacja – ul. 11 Listopada 3. Całość 1 piętra nad przychodnią lekarską.Duży salon z aneksem kuchennym... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 97746791 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:14

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl