3 Wrzeœnia 2015
 

Uczta Kultur Wschodu - tłumy gości w Parku Ekologicznym                                                                                                                                        Rozmowa z Jackiem Protasem - czytataj wrześniowy Głos Pasłęka                                                                                                                                        Brązowy medal Weroniki Wiśniewskiej na Mistrzostwach Warmii i Mazur w Skokach przez Przeszkody                                                                                                                                        11 i 12 września kulminacja obchodów 25 lecia samorządu w Pasłęku                                                                                                                                        Polonia zremisowała z Warmiakiem 1:1 (0:1)                                                                                                                                        Komunikacja miejska w Pasłęku                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Zaproszenie na wystawę fotograficzną…

W ramach obchodów 25 lecia samorządu pasłęckiego w piątek 11 września o godzinie 12:30 nastąpi uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej dokumentującej ostatnie ćwierćwiecze w naszym...

Data dodania: 03-09-2015, 05:24

Rok szkolny 2015/2016...

1999- dokładnie tylu uczniów rozpoczęło naukę z dniem 1 września w szkołach, prowadzonych przez gminę Pasłęk (podstawówki i gimnazja). Do pasłęckich przedszkoli w roku szkolnym 2015/2016...

Data dodania: 01-09-2015, 10:50

Święto plonów w Godkowie…

Barwny korowód z przepięknymi wieńcami dożynkowymi rozpoczął wczorajsze święto plonów w Godkowie. Przemarsz uatrakcyjniła orkiestra dęta z Zielonki Pasłęckiej. W tym roku starościną dożynek...

Data dodania: 31-08-2015, 09:35

Brązowy medal Weroniki Wiśniewskiej…

Weronika Wiśniewska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Warmii i Mazur w Skokach Przez Przeszkody w kategorii juniorów.  Podczas dwudniowych zawodów 15 letnia amazonka MKJ Nenia potwierdziła...

Data dodania: 31-08-2015, 05:24

1

2

3

4

5

Archiwum


Ogłoszenie PUW-K...

Anna

Data dodania:środa 2 września 2015 godz: 07:52:28

Przedsiębiorstwo Usług Wodno - Kanalizacyjnych w Pasłęku - jednostka operatorska - Sp. z o.o. informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawach wody w dniu 02.09.2015r. w następujących miejscowościach:  Rogajny, Gryżyna, Majki, Kielminek, Zielonka Pasłęcka, Marzewo, Wójtowizna, Kronin, Zielno, Kwitajny, Tulno.
Przewidywany czas usuwania awarii 8:00 - 12:00.
Przepraszamy za powstałe utrudnienia.
PUW-K
Kolej na ul. Steffena…

Jerzy

Data dodania:środa 2 września 2015 godz: 06:24:21

Kierowcy z ogromną radością przyjęli częściowy remont nawierzchni na powiatowej ulicy Boh. Westerplatte. Nareszcie zginęły wieloletnie dziury na skrzyżowaniu z ulicą Dworcową i koło stacji paliw. Może w budżecie aktywnego i nagradzanego powiatu znajdą się pieniądze na załatanie dziur w ulicy Steffena. Ta zaniedbana i zapomniana przez decydentów ulica też leży w Pasłęku i należy do powiatu.
jp
Na referendum, czy na ryby?...

Jerzy

Data dodania:środa 2 września 2015 godz: 06:20:31

Wielu mądrych ludzi mówi o tym bez żenady. Zamiast na referendum, wybierają się na wypoczynek lub zakupy. Profesor Zoll uważa, że czekające nas referenda są niekonstytucyjne i dotyczą spraw, którymi powinien się zajmować parlament. W referendum trzeba pytać naród o problemy szczególnie ważne dla państwa. „Referendum jest wiążące, jeżeli weźmie w nim udział ponad połowa uprawnionych do głosowania. W przeciwnym razie ma jedynie charakter opiniodawczy”. Osobiście nie będę brał udziału w głosowaniu. Mam inne, ciekawsze zajęcia. Co do propozycji przesadnie uśmiechniętego i aroganckiego prezydenta Dudy, mam nadzieję, że jego plany pokrzyżuje senat.
jp
Utrudnienia w ruchu…

Jerzy

Data dodania:środa 2 września 2015 godz: 06:15:38

W związku z organizacją obchodów 25 lecia samorządu pasłęckiego w dniu 12 września (sobota) wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicy Polnej i Ogrodowej oraz parkingu przy ulicy Ogrodowej. O godzinie 13:00 rozpocznie się przemarsz z parkingu przy sklepie Netto ulicą Polną i Ogrodową. Orszak paradny dotrze do parkingu przy ulicy Ogrodowej około godziny 13:20. Duży parking przy ulicy Ogrodowej będzie niedostępny dla pojazdów od godziny 8:00 w dniu imprezy (sobota) do godziny 8:00 dnia następnego (niedziela). Organizatorzy zapewniają swobodny dojazd do sklepu Biedronka.
jp
Rok szkolny 2015/2016...

Anna

Data dodania:wtorek 1 września 2015 godz: 10:50:48

1999- dokładnie tylu uczniów rozpoczęło naukę z dniem 1 września w szkołach, prowadzonych przez gminę Pasłęk (podstawówki i gimnazja). Do pasłęckich przedszkoli w roku szkolnym 2015/2016 uczęszcza 399 dzieci. Liczba uczniów jest porównywalna z naborem ubiegłorocznym. Podczas wakacji, placówki oświatowe były  gruntownie przygotowywane do nowego sezonu edukacyjnego. Generalne porządki oraz drobne remonty można zauważyć we wszystkich szkołach. Ale są też duże zadania inwestycyjne, które poprawią komfort pracy i nauki.
"Kresy - pamiętamy" - zaproszenie na wystawę...

Anna

Data dodania:wtorek 1 września 2015 godz: 07:29:24

W piątek 4 września o godzinie 17-stej w galerii Pasłęckiego Ośrodka Kultury rozpocznie się wernisaż wystawy "Kresy - pamiętamy". Jest to zbiór fotograii z Instytutu Pamięci Narodowej, który dokumentuje zabytki architektury – ślady polskości na Kresach. Autorem zdjęć jest Krzysztof Gargas. Wystawa jest przedsięwzięciem zorganizowanym z okazji Jubileuszy 25-lecia pasłęckiego samorządu, 718-lecia nadania praw miejskich i 25-lecia partnerskiej współpracy Pasłęka i Itzehoe.
info: POK
Lingo School przedstawia - Welcome...

Anna

Data dodania:wtorek 1 września 2015 godz: 07:22:29

To, że znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach jest konieczna, jest rzeczą oczywistą. Aczkolwiek nie do końca zdajemy sobie sprawę jak bardzo i w jakich okolicznościach owa umiejętność się przyda. Niedawno, nasz uczeń Piotrek opowiedział nam o przygodzie, która przydarzyła mu się w wakacje. Otóż Piotrek z rodziną jedli obiad w pewnej karczmie w Beskidach. Przy stole obok nich, siedziała grupa Skandynawów z polskim przewodnikiem. Naturalnie rozmawiali oni po angielsku. Grupę tę obsługiwał nad wyraz zabawny kelner, co spowodowało, że Piotrek w pewnym momencie roześmiał się na głos. Jeden ze Skandynawów, na wpół dyskretnie, zapytał (po angielsku) polskiego przewodnika czy ten młody obok, przypadkiem nie śmieje się z nich, a mina jego była surowa. Poniżej cały materiał do pobrania.
Inauguracja roku szkolnego w Zielonce Pasłęckiej…

Jerzy

Data dodania:wtorek 1 września 2015 godz: 06:14:41

Dzisiaj o godzinie 9:00 rozpoczyna się inauguracja roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Zielonce Pasłęckiej. Dzień jest szczególny. Pracę w szkole rozpoczyna nowy dyrektor Krzysztof Guzek, Jednocześnie do użytku oddane zostaną wyremontowane sale lekcyjne, pokój nauczycielski, korytarze, pomieszczenia socjalne i zaplecze kuchenne oraz stołówka. Położona została też nowa instalacja elektryczna. Koszt remontu wyniósł 445 tys. złotych.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

PRACA

Zatrudnię w gospodarstwie rolnym z zamieszkaniem i wyżywieniem,mile widziana umiejętność wykonywania prac polowych i obsługa traktor, wysokie zarobki, praca w okolicy Warszawy.  tel. 508 074... więcej »

Sprzedam lokal użytkowy

Sprzedam lokal użytkowy (handel, usługi) o powierzchni 30 m2, Pasłęk - Pod Bramą, cena 75.000 zł (do negocjacji). Kontakt: 509-994-328 więcej »

ABC NIERUCHOMOŚCI

Poszukujesz mieszkania,  wymarzonego domu, lokalu użytkowego lub działki w Pasłęku albo w okolicach?  Może ta nieruchomość znajduje się w naszej ofercie?   SPRAWDŹ... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 109920075 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:43

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl