23 Maja 2017
 

Dzień Dziecka z wędką - zawody w niedzielę 4. czerwca                                                                                                                                        Bieg Filipidesa i Festiwal Zdrowia - 3. czerwca.                                                                                                                                        20 kg karp z Zakrzewka II                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Karp olbrzym…

Wczoraj wieczorem około godziny 20:20 złowiony został w zbiorniku Zakrzewko II karp o wadze 20 kg mierzący 95 cm długości. Szczęśliwym wędkarzem jest Kazimierz Jarzyński. Ryba złowiona...

Data dodania: 21-05-2017, 05:53

Powiatowy Dzień Działacza Kultury - nagrody i wyróżnienia...

W tym roku miejscem uroczystości, związanych z Powiatowym Dniem Działacza Kultury był Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Zwyczajem corocznych spotkań są nagrody i...

Data dodania: 20-05-2017, 08:28

Zasłużeni dla kultury...

10 osób odebrało wczoraj odznaki honorowe nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wród odznaczonych znaleźli się: Joanna...

Data dodania: 20-05-2017, 07:21

Wspaniali - to oni dają przykład...

Maria Cieśla będzie w tym roku reprezentować nasze miasto w Eliminacjach Ogólnopolskich samorządowego konkursu "Ośmiu Wspaniałych". Prócz niej wyróżnienia odebrały jeszcze: Agnieszka...

Data dodania: 20-05-2017, 07:26

Festiwal faktem…

W czasie wczorajszej sesji rady miejskiej sfinalizowano przedsięwzięcie pn. „Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Pasłęku”. Umowa zawarta została pomiędzy: Akademią Muzyczną...

Data dodania: 20-05-2017, 05:25

1

2

3

4

5

Archiwum


Spotkanie autorskie z założycielem zespołu Kombi…

Jerzy

Data dodania:środa 3 maja 2017 godz: 05:39:00

Zapraszamy do Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie 09 maja (wtorek) godz. 17:00 ze Sławomirem Łosowskim, liderem zespołu KOMBI i menadżerem zespołu Wojciechem Korzeniewskim, którzy zaprezentują książkę „Kombi. Słodkiego miłego życia. Prawdziwa historia”.
Wstęp wolny!
Młodzi Pasłęczanie wyróżnieni w konkursie plastycznym…

Jerzy

Data dodania:środa 3 maja 2017 godz: 05:33:14

W dniu 28 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Elblągu odbyły się eliminacje do XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2016/2017 pod hasłem: „25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Celem konkursu jest kształtowanie prawidłowych postępowań w sytuacjach zagrożenia życia. Konkurs daje możliwość rozwoju wyobraźni uczestników, dzięki czemu promuje się tak ważne dla każdego człowieka zasady bezpiecznego zachowania.
Spokojny, świąteczny weekend...

Jerzy

Data dodania:wtorek 2 maja 2017 godz: 10:59:09

Spokojnie mija półmetek długiego, majowego weekendu. Do poniedziałku włącznie policjanci z komisariatu w Pasłęku odnotowali: 24 interwencje (7 domowych), 3 kolizje (ul. Jagiełły, 3 Maja – rondo, Wojska Polskiego) i kradzież paliwa na stacji Orlen. Policjanci z ruchu drogowego wystawili 23 mandaty na kwotę 3.900 zł. Było też 5 mandatów porządkowych po 100 zł za zaśmiecanie i spożywanie alkoholu.
Strażacy z OSP Młynary w sobotę gasili palące się drzewo. Wczoraj do pożaru traw w miejscowości Pólko wyjeżdżali strażacy z JRG. Kolejna interwencja strażaków miała miejsce na ul. Ogrodowej (otwarcie drzwi).
jp
Radość i smutek, czyli pożegnanie klas maturalnych w ZSEiT...

Anna

Data dodania:wtorek 2 maja 2017 godz: 08:54:27

Po raz ostatni 28. kwietnia zabrzmiał dzwonek szkolny dla uczniów klas IV technikum i III liceum. Tradycyjnie odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów nazywana w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych „Ostatnim Dzwonkiem”. W roku szkolnym 2016/2017 szkołę ukończyli uczniowie klas IV technikum kształcącego w zawodach: technik ekonomista, technik agrobiznesu, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz klas III LO z elementami kształcenia wojskowego i liceum o nachyleniu pedagogicznym.
Najlepsze prace trafią do kalendarza...

Anna

Data dodania:wtorek 2 maja 2017 godz: 08:35:44

Komenda Miejska Policji w Elblągu zaprasza uczniów szkół podstawowych do klas 3, by wzięli udział w osiemnastej edycji konkursu plastycznego pt. ”Bezpieczni w ruchu drogowym”.Tematyka konkursu może dotyczyć takich zagadnień jak bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas wakacji i ferii zimowych, bezpieczeństwa rowerzystów, propagowania urządzeń poprawiających bezpieczeństwo pasażerów. Prace mogą dotyczyć także elementów odblaskowych i bezpiecznego przekraczania jezdni. Prace  należy złożyć w terminie do dnia 31.05.2017r. w siedzibie Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przy ul. Królewieckiej 106. 
Biegam bo lubię…

Jerzy

Data dodania:wtorek 2 maja 2017 godz: 05:09:59

W minioną niedzielę dwoje pasłęckich biegaczy z KB BiegamBoLubię Pasłęk startowała w biegach ulicznych. Jan Świderski wystartował w I Biegu im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim na dystansie 10 km , zajmując 55 miejsce wśród 359 uczestników, którzy dotarli do mety. Tomasz Ulikowski wystartował w 16 PZU Cracovia Maraton. Linię mety osiągnął po 3.28.06 na 922 miejscu. Krakowski maraton ukończyło 5614 zawodników i zawodniczek. Tomek poprawił swój rekord życiowy o ponad 10 minut. Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcie biegowe organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pasłęku w każdą sobotę o godz. 9.30 (stadion) i środę 18.00 (Park Ekologiczny).
MP
Zgodnie z regulaminem…

Jerzy

Data dodania:wtorek 2 maja 2017 godz: 05:06:41

Osobom odwiedzającym Park Ekologiczny przypominamy o regulaminie, z którym można się zapoznać przy wejściu do Parku. Park jest dla nas, ale musimy pamiętać o bezpieczeństwie wszystkich gości. Właściciele psów muszą bezwzględnie wprowadzać swoje pociechy na uwięzi. Psy można kąpać ewentualnie w rzece Wąskiej (nie w Jeziorku). Osoby chcące rozpalić ognisko mogą to robić w miejscach do tego wyznaczonych, jednak po uprzednim powiadomieniu administratora. Przypominamy również wędkarzom o całorocznym zakazie nęcenia nad Jeziorkiem Miejskim.
jp
Drużynowy sukces wędkarzy...

Jerzy

Data dodania:wtorek 2 maja 2017 godz: 05:02:52

W dniach 29-30 kwietnia br. na rzece Elbląg w Elblągu odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Okręgu PZW w Elblągu na rok 2017. Mistrzostwa te przeprowadzone były w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. W zawodach tych startowała drużyna z Koła PZW w Pasłęku, która w składzie: Dobosz Henryk, Szuryga Alina, Kukliński Krzysztof i Stańczuk Alan zajęła III miejsce. Ogółem sklasyfikowanych było osiem drużyn. Indywidualnie najlepsze miejsce z reprezentantów Koła zajął Stańczuk Alan, który w kategorii kadetów był drugi.
R.Tokarski

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

sprzedaż mieszkania

Drulity, gmina Pasłęk. Sprzedam mieszkanie bezczynszowe, w budynku jednopiętrowym na parterze, środkowe, o powierzchni 51 m² (2 pokoje, kuchnia, przedpokój, łazienka, spiżarnia). Budynek... więcej »

PRACA - doradca klienta

Stanowisko- Doradca KlientaNa teren- Pasłęk i okolice,Rodzaj ogłoszenia - dam praceTyp pracy- dodatkowaTyp umowy –  praca dodatkowaTyp Umowy – umowa zlecenieDodatkowe wymagania... więcej »

Praca - operator koparki obrotowej

Przyjmę do pracy operatora koparki kołowej. UWAGA - wymagane uprawnienia. Więcej informacji pod nr tel. 607 580 273 więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 139949387 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:30

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl