27 Czerwca 2017
 

70-lecie Kół Łowieckich Jenot i Bóbr                                                                                                                                        Na początek wakacji impreza disco - polo                                                                                                                                        2:30 - Wypadek w Olkowie. Samochód wjechał do rowu. Trzy osoby przewieziono do szpitala w Elblągu i Olsztynie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Zaproszenie do Aniołowa…

Zlot Aniołów już 8. lipca. To będzie XIII edycja cyklicznej imprezy w Aniołowie, podczas której każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha. Organizatorzy zapraszają wielbicieli aniołów z...

Data dodania: 27-06-2017, 08:45

70-lecie Koła Bóbr...

Wczoraj myśliwi z Koła Łowieckiego Bóbr świętowali 70-lecie istnienia swojego stowarzyszenia. Miejscem uroczystości był teren przy domku myśliwskim "Brzozówka". Wśród gości pojawili się...

Data dodania: 25-06-2017, 11:14

Disco Polo w Parku Ekologicznym…

Miłośników muzyki Disco Polo zapraszamy do Parku Ekologicznego w sobotę 1 lipca. O godzinie 18:00 rozpocznie się tam kolejne wydanie Festiwalu Disco Polo. W imprezie przygotowanej przez...

Data dodania: 25-06-2017, 05:10

Sobota pod znakiem koni…

Kolejne zawody jeździeckie organizowane przez MKJ Nenia i MOSiR w Parku Ekologicznym zgromadziły ponad 50 koni z różnych klubów Warmii i Mazur oraz województwa pomorskiego. Mimo...

Data dodania: 25-06-2017, 04:53

"Daj włos" - pasłęczanie biorą udział w akcji...

Fundacja onkologiczna Rak’n’Roll w ramach akcji „Daj włos” prowadzi zbiórkę ściętych włosów, które przeznaczane są na peruki dla kobiet chorych na nowotwór i...

Data dodania: 23-06-2017, 08:34

1

2

3

4

5

Archiwum


Pożegnania nadszedł czas...

Jerzy

Data dodania:niedziela 25 czerwca 2017 godz: 04:43:45

 W piątek o godzinie 13:00, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęk, odbyła się najważniejsza i najstaranniej przygotowywana uroczystość roku szkolnego czyli pożegnanie absolwentów kończących naukę w szkole. Swoją obecnością zaszczycili szkołę zaproszeni goście w osobach pana burmistrza Wiesława Śniecikowskiego, prezesa zarządu oddziału ZNP w Pasłęku pana Kazimierza Jacka, zastępcy komendanta komisariatu policji w Pasłęku podkomisarza Roberta Papierowskiego, dowódcy jednostki ratowniczo gaśniczej w Pasłęku st. kapitana Tomasza Marcinkowskiego, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół pani Katarzyny Panimasz (ZS) oraz pana Mariana Matuszczaka (ZSEiT) i dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku pani Teresy Brewki. Obecny był także cały zarząd Rady Rodziców gimnazjum z przewodniczącą rady panią Moniką Kozakiewicz na czele.
Pensjonat nad rozlewiskiem…

Jerzy

Data dodania:sobota 24 czerwca 2017 godz: 05:08:02

Powstają kolejne odcinki hitowego serialu „Nad rozlewiskiem”. Zdjęcia kręcone są w Spręcowie i okolicach. Oprócz głównych bohaterów granych przez znanych aktorów, na planie jest też Pasłęczanka Gosia Pasternak. Gosia gra dziewczynę ze stadniny Konrada i jest fachową siłą w sprawie koni. W dniu dzisiejszym zobaczymy Małgorzatę Pasternak na parkurze w Parku Ekologicznym.
jp
Świetlica w czasie wakacji…

Jerzy

Data dodania:sobota 24 czerwca 2017 godz: 05:05:52

W okresie wakacji świetlica środowiskowa „Pomost” działająca przy MOSiR w Pasłęku będzie czynna w godz. 10.00 – 15.00. Codziennie zapewniamy opiekę, dostęp do komputerów, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Organizowane będą także konkursy plastyczne, wyjścia na kąpielisko miejskie, ogniska, spacery na plac zabaw, lody lub do kina. W świetlicy dzieci mogą liczyć na poczęstunek i herbatę. Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku od 7 do 18 lat.
ML
Liga amatorska…

Jerzy

Data dodania:sobota 24 czerwca 2017 godz: 05:04:00

W czwartek i piątek rozegrano kolejne mecze Ligi amatorskiej. Oto wyniki i tabela.
Mecze czwartek
Białe Orły – Dobre Zmiany 2:6. Bramki: Prusak-2 dla Orłów i Greloch, Roman, Jakimowicz Mateusz – 2, Jakimowicz Mariusz, Smolak dla Dobrych Zmian
Atomówki – Meyer Team 3:8. Bramki: Talarek, Ślusarski, Filaszkiewicz dla Atomówek i Laenart -2, Rosenau -2, Konczewski-3, Pietrewicz dla Meyera.
Wystawa sekcji plastycznej POK...

Anna

Data dodania:piątek 23 czerwca 2017 godz: 10:23:59

Wczoraj w miejscowej galerii swoje prace zaprezentowali członkowie sekcji plastycznej Pasłęckiego Ośrodka Kultury. W sumie na zajęcia prowadzone przez Małgorzatę Olewnik uczęszcza ponad 30 osób w różnym wieku. Uczestnicy spotykają się dwa razy w tygodniu i tworzą prace o najróżniejszej tematyce i w rozmaitych technikach. Pani Małgorzata przyznała, że najbardziej kreatywne są dzieci, ich prace, nawet gdy temat jest z góry narzucony, potrafią zaskoczyć.  Gratulacje młodym artystom składał burmistrz Wiesław Śniecikowski i dyrektor POK Izabela Wiśniewska.
"Daj włos" - pasłęczanie biorą udział w akcji...

Anna

Data dodania:piątek 23 czerwca 2017 godz: 08:34:20

Fundacja onkologiczna Rak’n’Roll w ramach akcji „Daj włos” prowadzi zbiórkę ściętych włosów, które przeznaczane są na peruki dla kobiet chorych na nowotwór i poddawanych chemioterapii. W akcji może wziąć udział każdy, kto zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych. Są jednak istotne warunki, np. włosy, przeznaczone do ścięcia muszą mieć co najmniej 25 cm i nie mogą być wcześniej rozjaśniane (szczegółowe instrukcje tutaj). Można też skorzystać z pomocy fryzjerów, którzy współpracują z fundacją. W Pasłęku mamy dwa takie miejsca, gdzie uzyskamy konkretne informacje i pomoc w odpowiednim ścięciu włosów: Salon Agnieszka przy ul. Boh. Westerplatte oraz Salonik MK przy ul. Ogrodowej. W akcji aktywny udział biorą także dzieci. Ostatnim tego przykładem są uczennice klasy III e z pasłęckiego Zespołu Szkół Powszechnych Maja i Amelka. Dziewczynki przekazały fundacji warkocze o długości 42 i 30 cm.
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych - nabór...

Anna

Data dodania:piątek 23 czerwca 2017 godz: 07:56:02

Jeśli chcesz zdobyć średnie wykształcenie nie rezygnując z pracy i codziennych obowiązków – ZESPÓŁ SZKÓŁ w Pasłęku ma dla Ciebie znakomitą ofertę. Ruszył nabór do pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych, którzy ukończyli Zasadniczą Szkołę Zawodową. Nauka trwa 2 lata tj. 4 semestry. Zajęcia odbywają się w piątki (od 15.00) i soboty (od 8.00).
 
W LO dla Dorosłych oferujemy:
1. nauczanie podstawowych przedmiotów,
2. przygotowanie do egzaminów maturalnych,
3. legitymację szkolną, która uprawnia do zniżek na przejazdy i bilety wstępu,
4. zaświadczenia do ZUS, KRUS, MOPR, MOPS i inne wymagane do świadczeń alimentacyjnych,
5. przyjazną atmosferę, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną oraz naukę w nowocześnie wyposażonych pracowniach,
6. wsparcie pedagoga i doradcy zawodowego.
Woda nadaje się do kąpieli…

Jerzy

Data dodania:piątek 23 czerwca 2017 godz: 05:46:47

W Jeziorku Miejskim można korzystać z kąpieli. Otrzymaliśmy właśnie wynik badania wody, które wykonano w laboratorium przy ul. Gen. J. Bema w Elblągu. Woda w tzw. miejscu wykorzystywanym do kąpieli ma bardzo dobre parametry. Przy okazji przypominamy wędkarzom, że obowiązuje nad Jeziorkiem całoroczny zakaz nęcenia. Zakazana jest również kąpiel psów i wprowadzanie rowerów na drewniany pomost.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Zatrudnię pracownika do obsługi i sprzedaży w...

Poszukuję pracowników na stanowisko obsługi punktu lombardowego. Oferujemy: - umowę o pracę - system płatnych szkoleń - możliwość rozwoju - pracę w miłym, młodym zespole - możliwość wykazania... więcej »

Zatrudnię

Zakład tapicerski w Pasłęku ul. Bohaterów Westerplatte 37d zatrudni osoby na stanowisko ; TAPICER, DO ZBIJANIA STELAŻY, MONTAŻYSTA MEBLI, OSOBY DO KLEJENIA PIANKI Również osoby do przyuczenia.... więcej »

dam pracę

Zatrudnię na dobrych warunkach następujących pracowników: -stolarzy -cieśli -zbrojarzy -mechanika samochodowego -pracowników fizycznych Gwarantujemy terminowe wypłaty i uczciwość Kontakt... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 142443760 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:60

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl