22 Sierpnia 2017
 

Jarmark św. Bartłomieja                                                                                                                                        4 września początek roku szkolnego                                                                                                                                        Trwają przygotowania do jubileuszu miasta                                                                                                                                        Polonia Iłowo - Polonia Pasłęk 6:2                                                                                                                                        Apel o pomoc dla ofiar gwałtownych burz i nawałnic                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Nowe alejki na cmentarzu…

Ogłoszony został przetarg na budowę nowych alejek na cmentarzu komunalnym przy ul Steffena. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na wykonaniu alejek o nawierzchni...

Data dodania: 22-08-2017, 05:19

Udana zabawa na Jarmarku św. Bartłomieja...

Pasłęcki Jarmark św. Bartłomieja cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród wystawców, jak i uczestników imprezy. Wśród nich są osoby, które przyjeżdżają tu z sąsiednich gmin, a nawet...

Data dodania: 21-08-2017, 09:09

Balony już w środę…

XXI Zawody Balonowe im. Bogusława Stankiewicza rozpoczynają się już w środę 23 sierpnia. Miejmy nadzieję, że do środy wyklaruje się pogoda i przestanie wiać i padać. Poniżej program...

Data dodania: 21-08-2017, 05:23

Chodziarze z Pasłęka walczą o Puchar Bałtyku....

Prawie dwustu zawodników wystartowało w sobotnich zawodach nordic walking w Łężycach, będących piątym etapem Pucharu Bałtyku. Oczywiście wśród chodziarzy nie mogło zabraknąć pasłęczan,...

Data dodania: 20-08-2017, 11:19

4 września początek roku szkolnego…

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017 – 2018 będzie miała miejsce w poniedziałek 4 września o godzinie 11:00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Sprzymierzonych. Przy okazji oddany...

Data dodania: 19-08-2017, 05:14

1

2

3

4

5

Archiwum


Turniej młodych piłkarzy…

Jerzy

Data dodania:sobota 19 sierpnia 2017 godz: 05:11:11

26 sierpnia 2017r. (sobota) na Stadionie Miejskim w Pasłęku odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pasłęka dzieci rocznika 2008. W turnieju weźmie udział 12 drużyn z regionu województwa warmińsko-mazurskiego i drużyny z kaliningradzkiego klubu FC Olympic Kaliningrad. Początek turnieju o godz. 9.00. Puchary i medale dla wszystkich uczestników turnieju funduje Burmistrz Pasłęka. Kibiców serdecznie zapraszamy do kibicowania młodym adeptom piłki nożnej. Organizatorami turnieju są: Klub Sportowy Polonia Pasłęk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Pasłęku.
mp
Wakacyjna wycieczka…

Jerzy

Data dodania:sobota 19 sierpnia 2017 godz: 05:09:33

W miniony czwartek dzieci uczęszczające do świetlicy „Pomost” działającej przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pasłęku uczestniczyły w wycieczce do Malborka. Grupa zwiedziła Dino Park, gdzie dzieci mogły zobaczyć około 40 ruchomych dinozaurów. Uczestnicy spędzili także czas w parku linowym i na placu zabaw. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobił seans filmowy w kinie 5D.
ml
Odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych z wiosek...

Anna

Data dodania:piątek 18 sierpnia 2017 godz: 10:11:33

Urząd Miejski w Pasłęku informuje, iż dnia 26 sierpnia 2017 r. (sobota) zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. przeprowadzi zbiórkę odpadów budowlanych i rozbiórkowych tj. takich, które powstają podczas remontów, demontażu i prac modernizacyjnych przeprowadzanych na posesjach zamieszkałych (w mieszkaniach i domach).

W podanym wyżej terminie nastąpi odbiór przedmiotowych odpadów z terenu gminy Pasłęk (miejscowości wiejskie). Odbiór odpadów jest realizowany w ramach uiszczanej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów wywozu i utylizacji.
Ogłoszenie...

Anna

Data dodania:piątek 18 sierpnia 2017 godz: 09:34:23

Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniach od 6. do 8. września 2017r. Wyjazd 6. września o godz. 8:30 (środa) z placu Straży Pożarnej w Pasłęku przy ul. Boh. Westerplatte, powrót 8. września (piątek) około godz. 22:00. Koszt 200 zł od osoby. Zapisy w Kancelarii parafii św. Józefa w Pasłęku, z przedpłatą 100 zł. Wyżywienie we własnym zakresie, noclegi w Domu Pielgrzyma.
Więcej informacji pod nr tel. 726-746-535.
W niedzielę będą utrudnienia w ruchu na Starówce...

Anna

Data dodania:piątek 18 sierpnia 2017 godz: 08:50:41

W godzinach 13:40–14:10 ulicami Krasickiego i Chrobrego przejdzie korowód Jarmarku św. Bartłomieja. W tym czasie ruch pojazdów na Starym Mieście będzie utrudniony.
Korowód wyruszy spod Bramy Wysokiej. W trakcie przemarszu ruchem będzie kierować policja. Prosimy, by w tym czasie nie parkować aut na ul. Krasickiego i Chrobrego. Przypominamy również, że w czasie niedzielnej imprezy, w godzinach od 8.30 do około 22, parkingi pod zamkiem, na pl. św Wojciecha, będą całkowicie niedostępne dla pojazdów. Przepraszamy za czasowe niedogodności!
organizatorzy
Pasłęk Pomagamy zaprasza na wspólne gry i zabawy...

Anna

Data dodania:piątek 18 sierpnia 2017 godz: 08:31:41

Stowarzyszenie Pasłęk Pomagamy zaprasza na III część projektu „Organizacja wolnego czasu dla dzieci i młodzieży poprzez gry i zabawy sportowe we współpracy z organizacjami senioralnymi”. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego. Zajęcia zaplanowano na środę 23. sierpnia o godz. 17-stej. Miejscem spotkania będzie Oratorium przy parafii św. Józefa w Pasłęku. Zabawę poprowadzi dj. Wstęp wolny.
aw
Apel o pomoc…

Jerzy

Data dodania:piątek 18 sierpnia 2017 godz: 05:25:39

W wyniku kataklizmu jaki miał miejsce z 11 na 12 sierpnia na terenie województwa pomorskiego, kujawsko – pomorskiego i wielkopolskiego ucierpiało wielu ludzi. Doszło też do ogromnych strat w mieniu prywatnym i gospodarce. Zniszczeniu uległo wiele gospodarstw domowych i rolnych. Na odbudowę i naprawę potrzebne są środki finansowe. Stanisław Skaja, starosta szczególnie dotkniętego tragedią powiatu chojnickiego, zwraca się z apelem do samorządów o pomoc i wsparcie finansowe. W załączniku treść apelu starosty.
jp
Wiatraki – nowe zasady…

Jerzy

Data dodania:piątek 18 sierpnia 2017 godz: 05:21:36

Szykują się zmiany w ustawie regulującej budowę farm wiatrowych. Od ponad roku wstrzymane zostały praktycznie wszystkie inwestycje dotyczące odnawialnych źródeł energii. Ministerstwo Energii proponuje zastąpienie zasady 10H (obecnie wiatraki mogą powstawać w odległości od zabudowań nie mniejszej niż dziesięciokrotność ich wysokości) nowym zapisem dotyczącym obliczania odległości wiatraków od budynków mieszkalnych. Według niektórych fachowców znowu będzie zagrożone zdrowie i życie osób narażonych na szkodliwe działanie farm wiatrowych.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Remont-budowlane>szukam usługi

Wspólnota Mieszkaniowa DOMATOR 14-400 Pasłęk ul. Ogrodowa 13. Poszukuje firmy na wykonanie przyłącza budynku do sieci kanalizacji deszczowej i drenażu opaskowego budynku. więcej »

PRACA

Praca dla mężczyzny na stanowisku KIEROWCA w sklepie mięsnym. Wymagane prawo jazdy kategorii B. Praca dla osoby z Pasłęka! Więcej informacji udzielę telefonicznie: 660-404-607 więcej »

Elmro meble kuchene na wymiar

Elmro to produkcja i projektowanie mebli kuchennych i szaf na wymiar. Zadzwoń 507559799 i umów się na darmowy pomiar. Na miejscu ustalimy wygląd kuchni, dopasujemy odpowiednie wyposażenie,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 146195869 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:29

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl