29 Listopada 2015
 

Serpentyna (nie) dla wszystkich                                                                                                                                        Boże Narodzenie w sztuce                                                                                                                                        SPECTRE - 4-6 grudnia w Kinie Zamkowym                                                                                                                                        WOŚP 2016 - sztab w Zespole Szkół                                                                                                                                        Świeczka zgasła - kolejne spotkanie z Teatrem przy stoliku już 3. grudnia                                                                                                                                        Jakie inwestycje czekają nas w przyszłym roku? Sprawdziliśmy projekt budżetu na 2016.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Apel o pomoc...

W związku z pożarem, jaki miał miejsce w dniu 26 listopada 2015r. w Pasłęku przy ul. Mickiewicza, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pasłęku zwraca się z prośbą o wsparcie dla...

Data dodania: 27-11-2015, 12:07

Spotkanie krwiodawców...

Corocznie spotkania honorowych dawców krwi są doskonałą okazją do wymiany spostrzeżeń, dotyczących krwiodawstwa oraz podziękowań za zaangażowanie klubowiczów na rzecz ratowania ludzkiego...

Data dodania: 27-11-2015, 09:43

Likwidacja punktu krwiodawstwa?...

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie zamierza zlikwidować swój Oddział Terenowy w Pasłęku. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Szefowa RCKiK w...

Data dodania: 24-11-2015, 05:43

Długa i inne - przebudowa zakończona...

Przebudowa ul. Długiej, Wiosennej, Elbląskiej i Gen. Andersa to jedno z  największych przedsięwzięć inwestycyjnych ostatnich lat na terenie gminy Pasłęk. Zwieńczeniem tego zadania było...

Data dodania: 20-11-2015, 12:40

Maraton Amnesty International - napisz list...

W piątek 4 grudnia 2015 o godz. 10:00 w Zespole Szkół w Pasłęku rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International. Każdy będzie mógł pomóc więźniom sumienia i innym osobom  narażonym na...

Data dodania: 19-11-2015, 09:40

1

2

3

4

5

Archiwum


Rok Szkoły Zawodowców w Zespole Szkół w Pasłęku...

Anna

Data dodania:wtorek 24 listopada 2015 godz: 08:37:05

W ubiegłym tygodniu (17 listopada 2015 r.) odbyło się pierwsze w roku szkolnym 2015/16 otwarte spotkanie, w którym wzięli udział pracodawcy, rodzice, uczniowie oraz dyrekcja szkoły i nauczyciele. Uczniowie Szkoły Zawodowej kształcą się u 45 pracodawców w następujących zawodach: sprzedawca, fryzjer, mechanik samochodowy, cukiernik, piekarz, lakiernik, wędliniarz, stolarz, murarz-tynkarz, mechanik pojazdów samochodowych. Uczeń naszej szkoły praktyczne umiejętności zawodowe zdobywa u pracodawcy 2 lub 3 dni w tygodniu, pozostałe dni kształci się w szkole. Na spotkanie z pracodawcami zaproszono Panią Kierownik Filii PUP w Pasłęku Mirosławę Siwińską, która wygłosiła krótką prelekcję. Obecnie uczeń, młodociany pracownik, a w przyszłości pracownik a nie bezrobotny bez perspektyw na pracę, to cel kształcenia zawodowego. Na spotkaniu omówione zostały sprawy związane z zatrudnianiem pracowników młodocianych, m.in.: regulamin praktycznej nauki zawodu, refundacja kosztów za szkolenie uczniów, egzaminy zawodowe, a także nowości związane z wprowadzeniem reformy w szkołach.
Przedświąteczna zbiórka żywności…

Jerzy

Data dodania:wtorek 24 listopada 2015 godz: 05:45:38

Stowarzyszenie Wspierające Rodziny Potrzebujące "Jutrzenka" z Pasłęka organizuje w dniach 27 listopada i 4 grudnia. 2015r /piątki/ w godz.16.00 - 18.00 oraz w dniach 28 listopada i 5 grudnia /soboty/w godz.9.00 - 14.00 zbiórki żywności dla rodzin potrzebujących. Zapraszamy Państwa do aktywnego wsparcia ludzi będących w potrzebie.
                                                                                                                                               
Likwidacja punktu krwiodawstwa?...

Jerzy

Data dodania:wtorek 24 listopada 2015 godz: 05:43:32

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie zamierza zlikwidować swój Oddział Terenowy w Pasłęku. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Szefowa RCKiK w Olsztynie dr Grażyna Kula szuka oszczędności. Te oszczędności może dać likwidacja placówki w Pasłęku lub reorganizacja Oddziału w Elblągu. Oddział Terenowy w Pasłęku zatrudnia dwie osoby i lekarza na część etatu. W gabinecie na Pl. Grunwaldzkim co roku gości około 800 osób chcących oddać krew. W skali roku jest prawie 2500 oddań krwi, co daje średnią roczną około 1000 litrów cennego płynu.
Podatki bez zmian, woda i ścieki lekko górę…

Jerzy

Data dodania:wtorek 24 listopada 2015 godz: 05:29:49

Zapowiadane na najbliższej sesji rady miejskiej uchwały dotyczące podatków od nieruchomości i środków transportu nie powodują ich wzrostu. Podatki pozostają na tym samym poziomie. Mniejsze podatki zapłacą w roku przyszłym rolnicy.
W związku z nową taryfą wzrośnie nieco cena wody z ujęcia w Krasinie i cena odprowadzanych ścieków do oczyszczalni w Pasłęku (o 20 gr.).
jp
Minął weekend – kierowca po amfie…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 23 listopada 2015 godz: 09:44:13

Policjanci z Pasłęka zatrzymali 27 letniego kierowcę samochodu VW Golf, który kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. Młody Pasłęczanin posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Oprócz tego odnotowano: 27 interwencji (7 domowych), 2 kolizje (rondo 3 Maja i ul. Zamkowa) oraz kradzież linii niskiego napięcia w gminie Godkowo. Policjanci z ruchu drogowego wystawili w czasie weekendu 11 mandatów na kwotę 2500 zł i zatrzymali prawo jazdy obywatelce Niemiec (przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym). Były też 4 mandaty porządkowe (1600 zł) za używanie wulgaryzmów, spożywanie alkoholu i zakłócanie spokoju.
Strażacy z JRG pomagali w piątek w gaszeniu pożaru w miejscowości Zalewo (podnośnik), a w sobotę (koło Majek) zabezpieczali uszkodzony samochód.
jp
Seniorzy świętowali z młodzieżą...

Anna

Data dodania:poniedziałek 23 listopada 2015 godz: 09:24:34

18 listopada w auli Zespołu Szkół w Pasłęku młodzież klasy I b LO wspólnie z wychowawcą Tomaszem Rozenbajgierem zorganizowali spotkanie ze słuchaczami Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Tematem przewodnim uroczystości były słowa znanej piosenki Wojciecha Gąsowskiego „Gdzie się podziały tamte prywatki niezapomniane…”. Młodzież przygotowała poczęstunek i część artystyczną spotkania. W pierwszej części imprezy zaproszeni goście obejrzeli dwie scenki kabaretowe – „Typy tancerzy” i „Na poczcie” oraz wysłuchali przebojów Heleny Majdaniec, Marii Koterbskiej oraz Andrzeja Zauchy w wykonaniu Poli Żylis. W drugiej części zostały przywołane wspomnienia seniorów z okresu ich młodości.
III Boże Narodzenie w sztuce...

Anna

Data dodania:poniedziałek 23 listopada 2015 godz: 09:03:37

Pasłęcki Ośrodek Kultury już po raz trzeci przygotowuje się do Bożego Narodzenia w sztuce. To przedsięwzięcie, które zaplanowano w dniach 7 - 14 grudnia. Na początek organizatorzy zapowiadają przedświąteczny koncert oraz projekcję filmu Listy do M. 2. W plenerze malarskim weźmie udział czternastu artystów, doskonale znanych miłośnikom sztuki z Pasłęka. Będą to: Ewa Łukiewska, Benedykt Kroplewski, Ewa Bogucka Pudlis, Grażyna Komorska, Zygmunt Prończyk, Józef Chomnicki, Anna Panek, Bohdan Paczkowski, Robert Hubner, Zygmunt Opalewski, Janusz Hankowski, Ewa Prelewska, Halina Różewicz – Książkiewicz oraz Gabriela Trynkler. Wernisaż prac poplenerowych odbędzie się 14. grudnia o godz. 18-stej w miejscowej galerii.
aw
Koncert muzyczny w ZS w Pasłęku...

Anna

Data dodania:poniedziałek 23 listopada 2015 godz: 08:09:11

W środę 4 listopada kolejny raz ZESPÓŁ SZKÓŁ w Pasłęku odwiedzili muzycy z Agencji Artystycznej MAT z Olsztyna. Koncert poświęcony był Ignacemu Janowi Paderewskiemu - wybitnemu polskiemu kompozytorowi, wielkiemu patriocie i politykowi. Prowadzący, Konrad Kozubowski, zaprezentował sylwetkę twórczą pianisty oraz przedstawił najważniejsze informacje z życia kompozytora. Paderewski urodził się 6 listopada 1860 r. w Kuryłówce, zmarł 29 czerwca 1941 r. w Nowym Jorku. Był człowiekiem szczególnie utalentowanym. W wieku 18 lat został nauczycielem gry na fortepianie. Jego kariera trwała ponad 50 lat i przez ten cały czas był jednym z najbardziej pożądanych artystów świata. Określono go duchowym spadkobiercą Chopina, królem pianistów i czarodziejem klawiatury. Był obywatelem świata- koncertował w Europie, Afryce, Australii, Ameryce.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

poszukuje kierowcy kat C + E

Wymagania: W związku z powiększeniem naszej floty poszukujemy zaangażowanych pracowników na stanowisko: Kierowca Międzynarodowy kat. C+E Miejsce pracy: Europa Zachodnia i... więcej »

SPRZEDAM MIESZKANIE

Sprzedam mieszkanie w Pasłęku przy ulicy Ogrodowej w bloku. Mieszkanie ma 71m2, w tym: 3 pokoje, kuchnie, łazienke, wc, przedpokój, balkon. Mieszkanie jest słoneczne, ciepłe, w dobrej lokalizacji,... więcej »

Do wynajęcia - mieszkanie ul. Ogrodowa

Posiadam do wynajęcia mieszkanie o powierzchni 35 mkw.: kuchnia, pokój, łazienka, przedpokój. Mieszkanie umeblowane, wyposażone w sprzęt AGD, ogrzewanie centralne i ciepła woda z miasta. Do... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 115388986 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:19

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl