30 Sierpnia 2016
 

Weronika Wiśniewska z brązowym medalem mistrzostw Warmii i Mazur                                                                                                                                        Remont ulicy Buczka i zmiana nazwy                                                                                                                                        Ulica Firmowa do realizacji - podpisano umowę z firmą Strabag                                                                                                                                        Kino Zamkowe zaprasza po wakacyjnej przerwie                                                                                                                                        10 września świętujemy 719 jubileusz miasta                                                                                                                                        Polonia - Kormoran Zwierzewo 6:0                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Naładniejsze posesje...

Podczas piątkowej sesji poznaliśmy laureatów konkursu na Najładniejszą posesję. Urząd Miejski corocznie organizuje ten plebiscyt, by promować pomysłowość oraz nowatorskie rozwiązania w...

Data dodania: 29-08-2016, 08:28

Weronika Wiśniewska z brązowym medalem mistrzostw WiM…

Wczoraj zakończyły się trzydniowe zawody w skokach przez przeszkody organizowane przez ośrodek jeździecki U Robsonów w Dąbrówce Małej. Impreza miała rangę Mistrzostw Warmii i Mazur i stała...

Data dodania: 29-08-2016, 05:37

W Rychlikach już po dożynkach...

Wczoraj mieszkańcy Rychlik bawili się na tradycyjnym święcie plonów. Uroczystości poprzedziła msza święta. Po niej, reprezentanci sołectw gminy Rychliki i ich goście przeszli w korowodzie...

Data dodania: 28-08-2016, 09:20

Wysoka wygrana Polonii…

Podopieczni trenera Andrusewicza wysoko pokonali zespół Kormorana Zwierzewo i awansowali na piąte miejsce w tabeli. Oby tak dalej panowie. Polonia Pasłęk - Szeląg Kormoran Zwierzewo 6:0...

Data dodania: 28-08-2016, 05:09

Dobra zabawa na Jarmarku...

Wczoraj pasłęczanie i ich goście w średniowiecznym klimacie bawili się na Jarmarku św. Bartłomieja. Imprezę rozpoczął tradycyjny korowód ulicami miasta. Chwilę później pod ratuszem...

Data dodania: 22-08-2016, 09:30

1

2

3

4

5

Archiwum


Jarmark św. Bartłomieja - podziękowania i ogłoszenie konkursu...

Anna

Data dodania:czwartek 25 sierpnia 2016 godz: 08:59:08

SWAL Kuźnia Pruska dziękuje z całego serca darczyńcom, wolontariuszom, organizacjom społecznym i wszystkim pozytywnie nastawionym ludziom – to dzięki waszemu zaangażowaniu i wsparciu miniony sierpniowy weekend był tak wyjątkowy! Dziękujemy obecnym podczas jarmarku kramarzom, którzy wsparli organizację jarmarku!To dzięki im wszystkim uczestnicy konkursów otrzymali wspaniałe nagrody, goście Jarmarku mogli raczyć się pysznym poczęstunkiem, a my staraliśmy się dopiąć na ostatni guzik mniejsze i większe sprawy organizacyjne, nie zawsze widoczne dla zwiedzających.Z całego serca dziękujemy za wsparcie Parafii Rzymskokatolickiej św Józefa oraz zaangażowanie, ciężką pracę wolontariuszy oraz organizacji społecznych! Serdecznie dziękujemy za pomoc w zabezpieczeniu imprezy: Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu - Komisariatowi Policji w Pasłęku, Komendzie Miejskiej PSP w Elblągu - Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Pasłęku, a także Straży Miejskiej w Pasłęku.
Lingo School przedstawia...

Tekst sponsorowany

Data dodania:czwartek 25 sierpnia 2016 godz: 07:41:30

INEKTUALNE WYTWORY KUBY – THE BEAUTIFUL POLAND. Hi, it’s Kuba here again. OK, let’s start with football. After I had sent, my last article to the publisher, Polish national team played two more matches in EURO 2016; one with Switzerland and one with Portugal. We won the first match but we lost the other. And even though Portugal eliminated us from the Play-offs, we have a lot to be proud of. First, for the first time in history, Polish team qualified to the quarterfinals of European Cup. Lewandowski finally scored a goal during the match and what a goal that was! Already in the 2nd minute of the match against Portugal, Lewy sent the ball to the goal. It was the fastest scored goal of the tournament, and the second fastest in EURO history. The goal build up our hopes to beat Portugal. Unfortunately, we were stopped by Sanchez and Penalty Kicks. Still, we lost only to the Champions of EURO 2016, as all the commentators liked to emphasize.
Cały odcinek do pobrania w pliku pdf poniżej.
Będzie nowa elewacja…

Jerzy

Data dodania:czwartek 25 sierpnia 2016 godz: 05:41:30

Powoli dobiega końca remont placu Grunwaldzkiego. Firma Skanska ma czas na realizację zadania do końca września. Przypominamy, że cała inwestycja kosztuje 1,255 mln złotych. Przy okazji remontu placu powstał nowy podjazd do budynku przychodni. Jest też spora szansa na wykonanie nowej elewacji budynku przychodni. Burmistrz Wiesław Śniecikowski zapowiada poszukiwanie w budżecie gminy środków finansowych na ten cel.
jp
Remis Polonii…

Jerzy

Data dodania:czwartek 25 sierpnia 2016 godz: 05:39:33

Wczorajszy wyjazd piłkarzy Polonii do Stawigudy zakończył się remisem 2:2. Po trzech kolejkach nasi piłkarze plasują się na ósmym miejscu w tabeli. W sobotę 27 sierpnia o godzinie 17:00 podopieczni trenera Andrusewicza zagrają w Pasłęku z Kormoranem Zwierzewo.
GKS Stawiguda – Polonia Pasłęk 2:2 (2:1). Bramki dla Polonii: Wiernicki, Żukowski. Skład: Gołębiewski, Trejmak, Basarab, Bildziuk, Rokicki, Musiński, Srebnik, Żukowski, Konczewski (Lender), Zaborny, Wiernicki.
jp
Koniec demokracji?…

Jerzy

Data dodania:czwartek 25 sierpnia 2016 godz: 05:37:52

Samorządowcy z różnych rejonów Polski z niepokojem nasłuchują pomysłów rządzących w sprawie zmiany ordynacji wyborczej. Spodziewana jest zmiana, która ma przywrócić prawo wyboru burmistrza, wójta i prezydenta przez rady. Kolejne antysamorządowe działania to m.in. zmiany w kuratoriach oświaty i zapowiedź nowelizacji ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych. Konkursy na prezesów izb ma ogłaszać premier.
jp
Warsztaty teatralne...

Anna

Data dodania:środa 24 sierpnia 2016 godz: 09:33:12

W dniach od 19 do 21 sierpnia w Pasłęckim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty teatralne. W zajęciach uczestniczyły dzieci i młodzież z grup teatralnych z Pasłęka i Zielonki Pasłęckiej, które przez trzy dni poznawały tajniki sztuki aktorskiej. Efekty warsztatów uczestnicy zaprezentowali publiczności w sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury. Zajęcia poprowadził Marcin Tomasik – aktor Teatru im. A. Sewruka w Elblągu.
info: POK
Oczyszczalnia i kanalizacja…

Jerzy

Data dodania:środa 24 sierpnia 2016 godz: 05:17:01

Niebawem rozpocznie się realizacja inwestycji polegającej na budowie oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej w Kwitajnach. Kilkuletnie starania władz miasta dały w końcu pozytywny efekt. Agencja Nieruchomości Rolnych rozstrzygnęła przetarg na budowę oczyszczalni ścieków, przepompowni oraz ponad 4 km sieci kanalizacyjnej. Cała inwestycja będzie kosztowała 1,3 mln złotych. Swój udział w zadaniu ma gmina, która wydała 100 tys. zł na dokumentację. Inwestycja zakończona zostanie w styczniu 2017 roku.
jp
Pszczelarze na obchodach rocznicy nadania praw miejskich…

Jerzy

Data dodania:środa 24 sierpnia 2016 godz: 05:14:28

Zbliża się termin obchodów 719 rocznicy nadania praw miejskich. Podczas uroczystości, które odbędą się ponownie na parkingu przy ulicy Ogrodowej swoje święto obchodzili będą pszczelarze z koła Bartnik w Pasłęku. Koło Bartnik liczy sobie 70 lat. W specjalnym namiocie będzie można zaopatrzyć się w wyroby pszczelarskie i na miejscu spróbować najlepszych miodów pochodzących z okolic Pasłęka. Miody pochodzące z naszych terenów znane są w całym kraju i zagranicą.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Zatrudnię

Firma OKNA STASIAK zatrudni pracowników na stanowisko - monter okien i drzwi. Wymagane doświadczenie i Prawa Jazdy kat.B Wynagrodzenie 2.500zł/mc więcej »

DOMLUX zatrudni ELEKTRYKA

Firma DOMLUX zatrudni na stanowisko:ELEKTRYKWymagania:- świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji i dozoru- staż... więcej »

Praca dla Tapicerów

Zakład tapicerski w Pasłęku ul. Bohaterów Westerplatte 37d zatrudni od zaraz osoby z doświadczeniem jak i do przyuczenia na stanowisko TAPICER (praca akordowa). Osoby zainteresowane proszone o... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 127354445 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:90

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl