23 Czerwca 2017
 

70-lecie Kół Łowieckich Jenot i Bóbr                                                                                                                                        W sobotę rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz - start o godz.10.00                                                                                                                                        Świętojańska Familiada w Krasinie - 24. czerwca od godz. 15-stej                                                                                                                                        Wygrana Polonii w ostatnim meczu. Czarni Rudzienice - Polonia Pasłęk 2:3                                                                                                                                        Intergracje w Młynarach - 23 i 24 czerwca                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

"Daj włos" - pasłęczanie biorą udział w akcji...

Fundacja onkologiczna Rak’n’Roll w ramach akcji „Daj włos” prowadzi zbiórkę ściętych włosów, które przeznaczane są na peruki dla kobiet chorych na nowotwór i...

Data dodania: 23-06-2017, 08:34

W kinie...

Od jutra na ekranie pasłęckiego Kina Zamkowego będzie wyświetlany film Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara. To już piąta część tej pirackiej serii. Tym razem nikczemny kapitan Salazar wraz...

Data dodania: 22-06-2017, 09:10

Świętojańska Familiada w Krasinie...

W sobotę 24. czerwca mieszkańcy Krasina zapraszają na Świętojańską Familiadę. W programie: występy taneczne i wokalne, konkursy z nagrodami, pokazy straży pożarnej i policji, przejażdżki...

Data dodania: 21-06-2017, 10:25

Dołącz do bibliotekarzy, wsiądź na rower i wyrusz z nimi na wycieczkę!

Jesteś miłośnikiem książek oraz rowerów? W takim razie ta akcja jest właśnie dla Ciebie! Dołącz do bibliotekarzy i czytelników, wsiądź na rower i razem z nami przejedź ulicami miasta....

Data dodania: 20-06-2017, 08:07

Zaproszenie na zawody jeździeckie…

Młodzieżowy Klub Jeździecki Nenia oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na zawody jeździeckie, które odbędą się w najbliższą sobotę (24.06.17) w Parku Ekologicznym. Impreza...

Data dodania: 20-06-2017, 05:50

1

2

3

4

5

Archiwum


Zaproszenie na zawody jeździeckie…

Jerzy

Data dodania:wtorek 20 czerwca 2017 godz: 05:50:50

Młodzieżowy Klub Jeździecki Nenia oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na zawody jeździeckie, które odbędą się w najbliższą sobotę (24.06.17) w Parku Ekologicznym. Impreza organizowana jest z myślą o młodzieży jeździeckiej, ale nie tylko. Początek zawodów o godzinie 10:00. Na miejscu czynne będzie stoisko gastronomiczne oraz punkt sprzedaży sprzętu jeździeckiego. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 720 rocznicy nadania praw miejskich i objęte jest patronatem burmistrza Pasłęka i starosty elbląskiego.
jp
Studenci z Sopotu z wizytą w Parku…

Jerzy

Data dodania:wtorek 20 czerwca 2017 godz: 05:43:36

W minioną niedzielę gościliśmy w Parku Ekologicznym studentów z Sopockiej Szkoły Wyższej. Studenci architektury w ramach zajęć dotyczących budownictwa proekologicznego zapoznali się z historią powstania budynku dydaktyczno doświadczalnego z surowej ziemi. Przypominamy, że budynek powstał z inicjatywy naukowców Politechniki Warszawskiej, przy współpracy z gminą Pasłęk. Pomysł i realizacja doświadczalnego obiektu to głównie zasługa prof. Teresy Kelm. Budynek jest opisywany i prezentowany w wielu fachowych wydawnictwach.
jp
Artystyczne lato 2017…

Jerzy

Data dodania:wtorek 20 czerwca 2017 godz: 05:40:13

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury serdecznie zapraszają w piątek 30 czerwca 2017 r. o godz. 18:30 na koncert inaugurujący Artystyczne Lato 2017. Na scenie w Parku Rekreacyjno - Edukacyjnym na Placu 1000-lecia wystąpi Orkiestra Miłośników Akordeonu z Litwy w koncercie pt. „Od Bacha do Offenbacha”. Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny.
Koło myśliwskie JENOT świętuje 70-lecie...

Anna

Data dodania:poniedziałek 19 czerwca 2017 godz: 10:59:17

W sobotę Koło Łowieckie JENOT świętowało 70-lecie swojego istnienia. Z tej okazji myśliwi, ich rodziny, przyjaciele i przedstawiciele instytucji wpierających łowiectwo spotkali się na jubileuszowej uroczystości. Po powitaniu gości, prezes KŁ Jenot Andrzej Kutkiewicz wspominał początki myślistwa na naszych terenach – Pasłęckie Towarzystwo Łowieckie powstało w 1947 roku, kiedy to na ulicach były jeszcze powojenne gruzy. Dopiero od dwóch lat zasiedlane były pasłęckie domostwa, organizowało się życie miasta i okolic(…) - mówił w swoim wystąpieniu. Przypomniał również, że założycielami Towarzystwa Łowieckiego byli: Wilhelm Berecki, Teodor Janson, Jan Jędrzejas i Zygmunt Klepando. Co warto podkreślić, na początku PKŁ liczyło 10 członków i dzierżawiło teren całego powiatu elbląskiego. Kiedy w 1959 roku weszła w życie nowa ustawa łowiecka, określająca m.in. podział kraju na obwody łowieckie, doszło do podziału koła. Tym sposobem od 1961r. na terenie Pasłęka zaczęły funkcjonować dwie jednostki: JENOT i BÓBR.
Minął weekend....

Anna

Data dodania:poniedziałek 19 czerwca 2017 godz: 10:12:16

W miniony weekend policjanci z KP Pasłęk odnotowali 38 interwencji. 9 z nich to interwencje domowe. Funkcjonariusze z drogówki nałożyli 15 mandatów na łączną sumę 2.250 zł. Był też jeden mandat porządkowy na kwotę 500 zł. Policjanci odnotowali także trzy kolizje: w Godkowie, w Krośnie i na ul. Kraszewskiego w Pasłęku. W weekend doszło również do włamania. Poza tym funkcjonariusze odiweźli jednego nietrzeżwego mężczyznę do domu i odebrali trzy zgłoszenia o groźbach karalnych. Strażacy z JRG Pasłęk wyjeżdżali jedynie w czwartek do zerwanego przewodu telekomunikacyjnego. Ponadto, wspólnie z policjantami zabezpieczali czwartkową procesję z okazji Bożego Ciała, imprezę rowerową MTB Maraton oraz zlot samochodowy na polu golfowym.
jp
Piknik Organizacji Pozarządowych ...

Anna

Data dodania:poniedziałek 19 czerwca 2017 godz: 08:37:18

W piątek 8 lipca wszystkie drogi  poprowadzą do Aniołowa, gdzie przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji  i grup mieszkańców z Powiatu Elbląskiego będą mogli zaprezentować  swoją działalność,  albo zobaczyć jak robią to inni. Świętowanie rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do 15-tej.
W czasie trwania VI Pikniku Organizacji Pozarządowych Powiatu Elbląskiego będzie można przedstawić swoją organizację lub miejscowość wierszem, w piosence, wystąpić w strojach lub poprowadzić tematyczne zajęcia. Ze środków projektowych zakupione będą materiały do ich przeprowadzenia. Gospodarze zapewniają  ciekawe warsztaty rękodzielnicze i zajęcia animacyjne. Zapraszają do degustacji anielskich przysmaków i czarcich napojów.  Zachęcają do spędzenia czasu w towarzystwie przeróżnych aniołów.
Oni znajdą zatrudnienie … również w Elblągu...

Tekst sponsorowany

Data dodania:poniedziałek 19 czerwca 2017 godz: 08:11:42

Polski rynek pracy potrzebuje i będzie potrzebował inżynierów-specjalistów. Odzwierciedleniem tego są dane pozyskane z popularnego serwisu ogłoszeniowego dotyczącego pracy, z którego wynika, że co dziesiąte ogłoszenie w III kwartale 2016 r. było skierowane do pracowników tej specjalności.
Solidne kształcenie inżynierów oferuje od 18 lat Instytut Politechniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, w którym prowadzone są kierunki studiów, dające szansę zdobycia atrakcyjnej pracy zarówno w Elblągu, ale również innych miastach oraz za granicą. Są to: mechanika i budowa maszyn, inżynieria środowiska oraz budownictwo, gdzie kształceni są inżynierowie, dobrze przygotowani do wykonywania zawodu.
Udana niedziela Justyny…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 19 czerwca 2017 godz: 05:28:48

W połowie czerwca odbywa się w Babiaku (gmina Lidzbark Warmiński) tradycyjny festyn połączony z Regionalnymi Zawodami w Skokach przez Przeszkody. Organizatorami festynu i zawodów jest KJ Kamińskich i Gmina Lidzbark Warmiński. Patronat nad imprezą sprawuje starosta lidzbarski i burmistrz Lidzbarka Warmińskiego. Wczoraj wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: poseł Jacek Protas, starosta Jan Harhaj oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Sołtysów Halina i Zbigniew Cieśla z Aniołowa. Zawody jeździeckie zakończyły się sporym sukcesem Justyny Wrótnej z MKJ Nenia na klaczy Luizjana. Nasza amazonka na trudnym, trawiastym parkurze wygrała konkurs kl. N (jedyny czysty przejazd) i była druga w konkursie kl. P.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Zatrudnię opiekunkę

Poszukuje Niani do dwóch chłopców: 6 i 4 lata tel.505 592 741 więcej »

Zatrudnimy wychowawcę kolonijnego

Poszukujemy wychowawcy kolonijnego do opieki nad dziećmi z Placówek Opiekuńczo Wychowawczych "Orle Gniazdo" w Marwicy i "Samodzielne Mieszkanie" w Pasłęku w okresie wakacyjnym,... więcej »

Kierowca HDS

Firma NomEx zajmująca się sprzedażą materiałów budowlanych i pokryć dachowych zatrudni kierowcę z kat. C+E.Oferujemy:- pracę na miejscu tj. w promieniu 150km od Pasłęka- umowę o pracę - auto z HDSOd... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 142156509 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:39

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl