28 Czerwca 2016
 

2 lipca (sobota) zapraszamy na Zawody w Skokach Przez Przeszkody o Puchar Prezesa MKJ Nenia                                                                                                                                        Marian Matuszczak nowym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej                                                                                                                                        Rusza Artystyczne Lato 2016 - pierwszy koncert w niedzielę 3 lipca o godz.19-stej                                                                                                                                        Disco Polo - sobota godzina 18:30 Park Ekologiczny                                                                                                                                        Kacper Oleszczuk brązowym medalistą Mistrzostw Polski seniorów                                                                                                                                        Cyrk Arena zaprasza 8 lipca do Parku Ekologicznego                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Zaproszenie do Aniołowa...

Zlot Aniołów potrwa od 14 do 16 lipca. To będzie XII edycja cyklicznej imprezy w Aniołowie, podczas której każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha. Na czwartek 14. lipca zaplanowano...

Data dodania: 28-06-2016, 09:10

Po sesji...

Poza przyjęciem sprawozdania Burmistrza Pasłęka z wykonania budżetu za 2015 rok oraz głosowaniem nad udzieleniem mu absolutorium radni mieli na piątkowej sesji jeszcze sporo pracy. Najpierw...

Data dodania: 27-06-2016, 09:48

Kapitalne skoki Weroniki Wiśniewskiej…

Wczoraj w SK Rzeczna odbyły się Regionalne Zawody w Skokach Przez Przeszkody pod Patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego. Mimo upału nie brakowało emocji i pasjonującej walki....

Data dodania: 26-06-2016, 06:17

Zasłużeni dla kultury...

Na wczorajszej sesji burmistrz Wiesław Śniecikowski wręczył nagrody za działalność kulturową. Odznaczenia honorowe nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony...

Data dodania: 25-06-2016, 07:53

Disco polo w Parku Ekologicznym…

Tradycyjnie na początku lipca zapraszamy do Parku Ekologicznego miłośników muzyki disco polo. W sobotę 2 lipca o godzinie 18:30 rozpocznie się kolejny Festiwal Disco Polo. Oprócz muzyki na...

Data dodania: 22-06-2016, 05:39

1

2

3

4

5

Archiwum


Spotkanie pokoleń u hotelarzy...

Anna

Data dodania:piątek 24 czerwca 2016 godz: 07:10:27

W środę 15 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół w Pasłęku odbyło się niecodzienne spotkanie członków Uniwersytetu III Wieku w Pasłęku i uczniów klasy I Gimnazjum nr 1 w Pasłęku oraz klasy II Technikum hotelarskiego. Na zajęciach młodzież zasady dobrego zachowania w odpowiednich sytuacjach, jak np. sposób powitania, czy wręczania kwiatów. W drugiej części spotkania uczniowie samodzielnie dekorowali potrawy, dzielili i podawali ciasto i tort. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz prawidłowego zachowania się przy stole.
info:ZS
Z Kataru do Pasłęka, czyli trening z naszym absolwentem...

Jerzy

Data dodania:piątek 24 czerwca 2016 godz: 05:13:01

W miniony czwartek 23 czerwca reprezentacja Gimnazjum nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku w piłce nożnej odbyła niezwykle ciekawe spotkanie i jednostkę treningową z panem Wojciechem Ignatiukiem, trenerem piłkarskim, pracującym na co dzień w Katarze. Pan Wojciech, absolwent naszego gimnazjum, kontynuował naukę w liceum sportowym w Gdańsku, a następnie ukończył tam Akademię Wychowania Fizycznego. Zdobyta wiedza, połączona z sukcesami naukowymi w dziedzinie przygotowania fizycznego piłkarzy zaowocowała angażem do ekstraklasowej Arki Gdynia, gdzie pan Ignatiuk pracował jako trener przygotowania fizycznego. Od trzech lat uczestniczy w projekcie, kierowanym przez Valtera Di Salvo, który w przeszłości pracował w takich klubach jak Lazio Rzym, Manchester United czy Real Madryt. W grupie dwunastu trenerów z całego świata przygotowują Katarczyków do Mistrzostw Świata w piłce nożnej zaplanowanych na 2022 r. Wojciech Ignatiuk w poprzednim sezonie pracował w katarskim klubie piłkarskim Al-Saad. W tym roku przeniósł się do klubu Al Wakrah. Pracuje też w Aspire Academy.
Podopieczni DPS w Parku Ekologicznym…

Jerzy

Data dodania:piątek 24 czerwca 2016 godz: 05:08:51

Tradycyjnie, jak co roku Park Ekologiczny odwiedzili podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Niepełnosprawnych Intelektualnie z Elbląga wraz z opiekunami. Tym razem oprócz spaceru, ogniska i pieczenia kiełbasek na grillu, główną atrakcją pobytu w Parku był pokaz rycerski w wykonaniu członków stowarzyszenia „Kuźnia Pruska”. Cieszymy się, że możemy chociaż w niewielkim stopniu pomóc młodym osobom potrzebującym wsparcia.
jp
Nowy - stary dyrektor…

Jerzy

Data dodania:piątek 24 czerwca 2016 godz: 05:05:07

W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego wyłoniono kandydata do objęcia funkcji dyrektora Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Pasłęku na kolejną 5-letnią kadencję. Od 1 września 2016 r. Zarząd Powiatu powierzył tę funkcję ponownie Teresie Brewce. Odpowiednia uchwała w tej sprawie została podjęta podczas posiedzenia Zarządu Powiatu 21 czerwca 2016 r.
info. powiat
Pierwsze spotkanie Gminnej Rady Działalności Pożytku...

Anna

Data dodania:czwartek 23 czerwca 2016 godz: 07:05:35

Wczoraj burmistrz Wiesław Śniecikowski zwołał pierwsze zebranie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego. O jej powstaniu radni zadecydowali jesienią ubiegłego roku. Po ustaleniu składu osobowego, przyszedł czas na wybór zarządu. Rada ze swojego grona (skład stanowi 10 osób) wybrała na przewodniczącego Piotra Szczepkowskiego (reprezentującego Urząd Miejski w Pasłęku). Wiceprzewodniczącą została Grażyna Wasilewska (Kuźnia Pruska), a sekretarzem Mariusz Ficak  (Szkolny Związek Sportowy). Głównym zadaniem powołanej na trzy lata rady jest opiniowanie projektów, dotyczących stowarzyszeń, działających na terenie miasta i gminy Pasłęk. Aktualnie mamy 61 takich organizacji, choć nie wszystkie są aktywne.  Dodajmy jeszcze, że członkowie rady pracują społecznie.
aw
Kino Zamkowe poleca...

Anna

Data dodania:czwartek 23 czerwca 2016 godz: 06:37:09

W najbliższy weekend w Kinie Zamkowym wyświetlane będą dwa nowe filmy.  Pierwszy z nich to animacja Były sobie człowieki, opowiadająca o losach młodego małpoluda, który po tym  jak spadł z drzewa i połamał łapę, musiał nauczyć chodzić się na dwóch nogach i przystosować do życia w nowych warunkach. Druga propozycja Kina Zamkowego to film obyczajowy Zanim się pojawiłeś, będący ekranizacją jednej z najpiękniejszych historii o miłości autorstwa Jojo Moyes. Fabuła dotyczy losów  ekscentrycznej 26-latki, mieszkającej w niewielkiej miejscowości. Pewnego dnia na swojej drodze spotyka ona młodego i bogatego bankiera o trudnym charakterze i postanawia zmienić jego podejście do życia… Szczegóły dotyczące repertuaru tutaj.
aw
Klasa mundurowa na paintballu...

Anna

Data dodania:czwartek 23 czerwca 2016 godz: 06:16:59

W czwartek 16 czerwca 2016r. uczniowie klasy mundurowej 2D oraz klasa 3THL z Zespołu Szkół w Pasłęku wybrali się na paintball do Elbląga. Wyjazd był okazją do oderwania się od nauki i codziennych obowiązków.Wydawało się nam, że wiele wiemy o grze, na którą się zdecydowaliśmy. Wiedzieliśmy, że zabawa odbywa się według ściśle ustalonych zasad, które obowiązują uczestników. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że znaczenie ma tutaj planowanie, taktyka, komunikacja z pozostałymi członkami drużyny. Dopiero w dalszej kolejności chodzi o celność, albo szybkość. Nie zdawaliśmy sobie jednak sprawy z tego, że zaproponowane nam scenariusze gry, wywołają mnóstwo pozytywnej energii.
Zniszczono drzewa przy ul. Partyzantów...

Jerzy

Data dodania:czwartek 23 czerwca 2016 godz: 05:59:21

Urząd Miejski w Pasłęku informuje, iż w związku z kolejnym już aktem wandalizmu związanym ze zniszczeniem nowych nasadzeń drzew w pasie ulicy Partyzantów w Pasłęku (pas drogowy za sklepem LIDL w kierunku ulicy Dębowej), wzmożone zostaną patrole Straży Miejskiej w Pasłęku. O sprawie poinformowano również Dyżurnego Komisariatu Policji w Pasłęku, który zaoferował pomoc w ujęciu sprawcy bądź sprawców dokonujących dewastacji drzew. Mieszkańcy Pasłęka proszeni są również o włączenie się w akcję ujęcia sprawców niszczenia nasadzeń. Wszystkie zgłoszenia można kierować do tut. Komisariatu Policji w Pasłęku pod ogólnym nr telefonu 997, bądź do Straży Miejskiej pod nr telefonu 606 810 667 (w godzinach 7.30-15.30 w środy od godz. 8.00 do 16.00).

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Szukam pracy

Kobieta po 30 poszukuje pracy/stażu. Mam doświadczenie biurowe i bankowe. Poszukuję zajęcia, adekwatnego do posiadanych umiejętności, na przykład pracy w charakterze doradcy klienta. tel.... więcej »

PRZETARG

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Pasłęczanka” w Pasłęku ogłasza przetarg nieograniczony ofertowy na :      1. wykonanie regulacji podpionowej... więcej »

Działka budowlana na sprzedaż

Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni około 5 arów w miejscowości Nowe Kusy. Działka położona w centrum wsi, posiada warunki zabudowy, nowo wyznaczone granice. Malownicze tereny: park, staw,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 124843529 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:70

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl