5 Maja 2016
 

Od 1 maja 2016 rozpoczyna pracę wiceburmistrz Pasłęka                                                                                                                                        Festyn ekologiczny - 28 maja w Parku Ekologicznym                                                                                                                                        Trwa V Wiosna Teatralna                                                                                                                                        Samorząd województwa przeznaczył 18 tys. złotych na pmoc dla pogorzelców z Pólka                                                                                                                                        22 maja (niedziela) pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Zakrzewka II                                                                                                                                        Projekt nowej ustawy antyterorystycznej - możliwość eliminowania niewygodnych portali z internetu                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Msza w intencji strażaków i ich rodzin…

W środę, w dniu świętego Floriana patrona strażaków, w kościele w Zielonce Pasłęckiej odprawiona została Msza święta w intencji strażaków i ich rodzin. W uroczystości kościelnej...

Data dodania: 05-05-2016, 05:05

Wiceburmistrz...

Wraz z początkiem maja w Urzędzie Miejskim pracę rozpoczął zastępca Burmistrza Pasłęka. Został nim Henryk Żukowski, będący dotychczas radnym. Zastępca Burmistrza ma sprawować nadzór nad...

Data dodania: 02-05-2016, 15:04

Śmiertelny wypadek w Wysokiej...

Tuż po godzinie 16-stej w miejscowości Wysoka (gm. Rychliki) doszło do wypadku, w którym zginęła kierująca vw golfem kobieta. Auto jechało od strony Marwicy. Po wjechaniu na kostkę...

Data dodania: 30-04-2016, 16:59

Wspaniali...

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Wiesław Śniecikowski wręczył pamiątkowe statuetki laureatom gminnego konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. "Wspaniali" to młodzi ludzie,...

Data dodania: 23-04-2016, 09:13

Apel do ludzi dobrej woli...

W związku z pożarem, jaki miał miejsce 31 marca 2016r. w Pólku, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pasłęku zwraca się z prośbą o wsparcie dla rodzin, które straciły dorobek życia....

Data dodania: 04-04-2016, 06:09

1

2

3

4

5

Archiwum


Finał Wojewódzki Mieszanych Sztafetowych Biegów Przełajowych...

Jerzy

Data dodania:niedziela 1 maja 2016 godz: 05:30:16

28.04.2016r. na terenach Stadionu Miejskiego w Iławie rozegrano Finał Wojewódzki Mieszanych Sztafetowych Biegów Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych. Wśród najlepszych zespołów ( 5 dziewcząt x 800m i 5 chłopców x 1500m) z całego województwa nie zabrakło także sportowców z ZSEiT w Pasłęku, którzy na trudnej, przełajowej trasie wywalczyli V miejsce.
Skład sztafety: Anna Żabka, Justyna Kazimierczak, Marlena Tokarewicz, Paulina Żochowska, Żaneta Tymicka, Arkadiusz Tabaka, Bartłomiej Słowiński, Karol Mrozek, Kacper Trachniewicz, Jacek Plawgo.
Opiekunem zespołu był Robert Koszyk.
Śmiertelny wypadek w Wysokiej...

Anna

Data dodania:sobota 30 kwietnia 2016 godz: 16:59:00

Tuż po godzinie 16-stej w miejscowości Wysoka (gm. Rychliki) doszło do wypadku, w którym zginęła kierująca vw golfem kobieta. Auto jechało od strony Marwicy. Po wjechaniu na kostkę kamienną, kobieta straciła panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał na pobocze i dachował. 43-letnia mieszkanka Rejsyt zginęła na miejscu. Jechała sama. Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi. Wstępne ustalenia wskazują, że jechała za szybko. Na miejscu pracują policjanci, którzy czekają na przyjazd prokuratora.
jp
Zadania publiczne - III edycja...

Anna

Data dodania:sobota 30 kwietnia 2016 godz: 07:48:11

Ważna informacja dla stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Do wzięcia w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych pozostało jeszcze 6 tys. zł. Zadanie dotyczy Propagowania historii i tradycji kulturowych na terenie gminy Pasłęk. Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Pasłęku, pl. św. Wojciecha 5, 14-400 Pasłęk, w terminie do dnia 19 maja 2016 roku do godz. 15.30 w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Konkurs ofert na zlecenie zadań organizacjom pozarządowym – 2016”. Otwarcie ofert zaplanowano na 20 maja.
aw
"Sprawni jak policjanci "

Anna

Data dodania:sobota 30 kwietnia 2016 godz: 07:39:50

W czwartek 21 kwietnia 2016 r. reprezentacja ZSEiT składająca się  z 12 uczniów /kadetów/ (6 chłopców i 6 dziewcząt) oraz opiekuna - kierownika drużyny udała się do Ostródy, aby uczestniczyć w turnieju  klas mundurowych. W zawodach udział wzięło 6 reprezentacji klas mundurowych z całego regionu, w tym z Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie - gospodarza turnieju. Zawody polegały na rywalizacji drużynowej i składały się z trzech konkurencji sprawnościowych. Pierwsza konkurencja polegała na pokonaniu toru przeszkód i odbyła się na hali MOS Ostróda przy ul. Piłsudskiego, druga konkurencja to pierwsza pomoc przedmedyczna - odbyła się na terenie szkoły przy ul. Sportowej, trzecia - strzelanie dynamiczne odbyło się na terenie strzelnicy klubu sportowego "Garda" w Kaczorach.
Uczniowie ZSEiT  walczyli bardzo dzielnie i w tak doborowym towarzystwie zajęli III miejsce.
Radni na rzecz pogorzelców…

Jerzy

Data dodania:sobota 30 kwietnia 2016 godz: 05:31:39

Na ostatniej sesji rady miejskiej jej przewodniczący Edward Skalij zaapelował do radnych o pomoc finansową na rzecz pogorzelców z Pólka. Do wczorajszego dnia (piątek 29 kwietnia) wpłynęły dwie wpłaty w wysokości 500 zł. W dalszym ciągu namawiamy Państwa do wspierania poszkodowanych w pożarze. Jest ogromna szansa na zebranie kwoty niezbędnej do wykonania nowego dachu (około 70 tys. zł).
jp
Polonia gra w Giżycku…

Jerzy

Data dodania:sobota 30 kwietnia 2016 godz: 05:25:06

Każdy mecz Polonii Pasłęk ma obecnie ogromne znaczenie w walce o utrzymanie IV ligi. W dniu dzisiejszym podopieczni Rafała Starzyńskiego rozegrają kolejne spotkanie z Mamrami w Giżycku. Piłkarze z Giżycka mają 35 pkt. i też nie mają zapewnionego bytu w lidze. We wrześniu minionego roku zremisowaliśmy z Mamrami 1:1. Mecz rozpoczyna się o godzinie 16:00.
jp
Ostatni Dzwonek dla absolwentów zabrzmiał…

Jerzy

Data dodania:sobota 30 kwietnia 2016 godz: 05:14:30

Po raz ostatni 29 kwietnia zabrzmiał dzwonek szkolny dla uczniów klas IV technikum i III liceum. Tradycyjnie odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów trzech klas nazywana w ZSEiT „Ostatnim Dzwonkiem”. Część oficjalną wypełniły przemówienia i podziękowania. Pani wicedyrektor Lidia Zawarczyńska pokierowała aktem zmian w składzie pocztu sztandarowego szkoły. Miejsce Rafała Mirysa zajął Mateusz Rapacki z klasy II liceum, a funkcję asysty sztandarowego objęła po Monice Tyburskiej – Monika Finster z klasy II technikum.
Podwójny sukces w ZSEiT w Pasłęku...

Anna

Data dodania:piątek 29 kwietnia 2016 godz: 08:59:13

W ubiegły piątek 22 kwietniana Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie odbyły się XL eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Brało w nich udział 186 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, rywalizujących w 8 blokach tematycznych. Dwoje uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych zakwalifikowało się do etapu centralnego. Są to: Maciej Baliński -  II miejsce w bloku produkcja roślinna oraz Jakub Jagodziński - III miejsce w bloku produkcja zwierzęca. Eliminacje centralne odbędą się  w dniach: 3-6 czerwca w Trzciance, woj. wielkopolskie.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

sprzedam mieszkanie Ogrodowa

Sprzedam mieszkanie w Pasłęku ul. Ogrodowa, 1 piętro, 49 metrów, trzy osobne pokoje z osobną kuchnią z wyposażeniem (kuchnia gazowa, zmywarka, lodówka, meble), łazienka z kabiną prysznicową,... więcej »

Sprzedam mieszkanie ul. Zwycięstwa

Sprzedam mieszkanie dwupoziomowe w centrum Pasłęka, trzy pokoje, sypialnia, garderoba, kuchnia i łazienka. Mieszkanie bezczynszowe z ogrodem, własne ogrzewanie na ekogroszek (koszt roczny... więcej »

Mieszkanie do wynajęcia

Posiadam do wynajęcia od zaraz mieszkanie, zlokalizowane w Pasłęku przy ul. Kopernika. Cena najmu 750 zł (najem + czynsz +energia), kaucja 750 zł.   Więcej informacji udzielę... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 122282931 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:41

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl