27 Czerwca 2017
 

70-lecie Kół Łowieckich Jenot i Bóbr                                                                                                                                        Na początek wakacji impreza disco - polo                                                                                                                                        2:30 - Wypadek w Olkowie. Samochód wjechał do rowu. Trzy osoby przewieziono do szpitala w Elblągu i Olsztynie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Zaproszenie do Aniołowa…

Zlot Aniołów już 8. lipca. To będzie XIII edycja cyklicznej imprezy w Aniołowie, podczas której każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha. Organizatorzy zapraszają wielbicieli aniołów z...

Data dodania: 27-06-2017, 08:45

70-lecie Koła Bóbr...

Wczoraj myśliwi z Koła Łowieckiego Bóbr świętowali 70-lecie istnienia swojego stowarzyszenia. Miejscem uroczystości był teren przy domku myśliwskim "Brzozówka". Wśród gości pojawili się...

Data dodania: 25-06-2017, 11:14

Disco Polo w Parku Ekologicznym…

Miłośników muzyki Disco Polo zapraszamy do Parku Ekologicznego w sobotę 1 lipca. O godzinie 18:00 rozpocznie się tam kolejne wydanie Festiwalu Disco Polo. W imprezie przygotowanej przez...

Data dodania: 25-06-2017, 05:10

Sobota pod znakiem koni…

Kolejne zawody jeździeckie organizowane przez MKJ Nenia i MOSiR w Parku Ekologicznym zgromadziły ponad 50 koni z różnych klubów Warmii i Mazur oraz województwa pomorskiego. Mimo...

Data dodania: 25-06-2017, 04:53

"Daj włos" - pasłęczanie biorą udział w akcji...

Fundacja onkologiczna Rak’n’Roll w ramach akcji „Daj włos” prowadzi zbiórkę ściętych włosów, które przeznaczane są na peruki dla kobiet chorych na nowotwór i...

Data dodania: 23-06-2017, 08:34

1

2

3

4

5

Archiwum


Uczniowie ZSEiT zdobywali polskie góry...

Jerzy

Data dodania:czwartek 22 czerwca 2017 godz: 05:21:07

„Podróżować, doznawać wrażeń i uczyć się – znaczy żyć” - taki cel przyświecał wyjazdowi uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, którzy w zeszłym tygodniu udali się do Zakopanego, aby przekonać się, jaka tkwi w nich siła, by poznać swoje możliwości, ale i powalczyć z własnymi słabościami.
Świętojańska Familiada w Krasinie...

Anna

Data dodania:środa 21 czerwca 2017 godz: 10:25:05

W sobotę 24. czerwca mieszkańcy Krasina zapraszają na Świętojańską Familiadę. W programie: występy taneczne i wokalne, konkursy z nagrodami, pokazy straży pożarnej i policji, przejażdżki rowerem wodnym, przeciąganie liny, mecz siatkówki i oczywiście zabawa taneczna. Dodatkową atrakcją będą stoiska Eco Wind, gdzie eksperci będą odpowiadać na pytania dotyczące odnawialnych źródeł energii oraz stoisko edukacyjne dla dzieci. Tam najmłodsi będą mieli okazję przeprowadzić ciekawe eksperymenty. Będzie też stoisko firmowe Snails Garden z produktami ze ślimaka (w tym także kosmetyki). W sobotę Snails Garden organizuje dzień otwarty na swojej farmie. Warto zatem wybrać się i tam, by zobaczyć jak wygląda to unikatowe miejsce i spróbować ślimaka w kulinarnej odsłonie. Program poniżej
aw
NW Pasłęk zaprasza na zawody....

Anna

Data dodania:środa 21 czerwca 2017 godz: 09:03:22

W najbliższą sobotę w Elblągu odbędzie się Puchar Polski w Nordic Walking. Zapowiada się jedna z większych imprez dla kijkarzy na północy kraju. Organizatorzy spodziewają się około 600 uczestników z całej Polski i zagranicy. Wśród startujących nie zabraknie chodziarzy z grupy Nordic Walking Pasłęk, którzy wystartują na dwóch dystansach 5 i 10 kilometrów. Główną areną zmagań będzie duża polana w Bażantarni, na której znajdzie się miasteczko zawodów, start i meta. Zawodnicy będą się ścigali po trudnej trasie (pętla 5 km) z wymagającymi podejściami. Impreza w Elblągu zaliczana jest to tych, w których powinno się wziąć udział. Znakomita organizacja, dobra zabawa w koleżeńskiej atmosferze przyciągają rzesze sportowców do naszego regionu.
Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej...

Materiały partnera

Data dodania:środa 21 czerwca 2017 godz: 08:13:33

Kto ma prawo uzyskać świadczenia odszkodowawcze?
Zgodnie z przepisami prawa o świadczenia odszkodowawcze po śmierci bliskiego w wypadku komunikacyjnym mogą starać się najbliżsi członkowie rodziny. Niestety brakuje doprecyzowania ustalającego krąg osób nabywającym prawo do zadośćuczynienia i innych świadczeń. Czy w taki razie istnieje możliwość uzyskania rekompensaty przez osoby niespokrewnione np. konkubenta? Na to newralgiczne dla wielu pytanie odpowiemy w dalszej części artykułu.
Zajęcia na UWM...

Anna

Data dodania:środa 21 czerwca 2017 godz: 08:00:44

W środę 14 czerwca uczniowie klas I i II o nachyleniu przyrodniczo – medycznym mieli niecodzienną okazję uczestniczenia w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uczniowie klasy pierwszej zaczęli od zajęć pt. „Czy wiesz co jesz?”, które poprowadziła bardzo energiczna pani dr hab. Beata Kurowicka. Uczestnicy  mogli m. in. zbadać na własnych organizmach, w jaki sposób narządy zmysłów rozpoznają rodzaj spożywanego pokarmu. Dużo emocji wywołało ćwiczenie polegające na sporządzaniu mapy smakowej języka. Okazuje się, że wrażliwość kubków smakowych poszczególnych osób na podstawowe smaki jest bardzo różna.
Podsumowanie projektu Erasmus+ w ZSEiT...

Anna

Data dodania:środa 21 czerwca 2017 godz: 07:42:56

W piątek 2. czerwca w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyło się podsumowanie I tury projektu unijnego ERASMUS+ „Otwarci na wiedzę - otwarci na Europę”, w ramach którego 13 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych wraz z opiekunami przebywało na dwutygodniowych praktykach zawodowych w Rimini, we Włoszech.
Uczniowie odbywali praktyki w obiektach gastronomicznych na stanowisku cook asisstent. Na spotkaniu podsumowującym obecny był  dyrektor Marian Matuszczak, nauczyciele, uczestnicy projektu i ich rodzice oraz szkolna społeczność.
Jazdy konne w czasie wakacji…

Jerzy

Data dodania:środa 21 czerwca 2017 godz: 05:43:12

Uwaga miłośnicy jazdy konnej. W czasie wakacji rekreacyjne jazdy konne w Parku Ekologicznym odbywały się będą we wtorki, czwartki i soboty o godzinie 11:00. W przypadku wyjazdu na zawody, sobotnie jazdy będą odwołane. Nieletni mieszkańcy miasta i gminy Pasłęk korzystają z przejażdżek bezpłatnie.
jp
Sesja na koniec czerwca…

Jerzy

Data dodania:środa 21 czerwca 2017 godz: 05:41:30

30 czerwca odbędzie się XXXIII sesja rady miejskiej w Pasłęku. Głównym punktem porządku obrad będzie rozpatrzenie sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Pasłęk za 2016 rok oraz wniosku o udzielenie Burmistrzowi Pasłęka absolutorium z tego tytułu. Oprócz tego dyrektorzy: Biblioteki Publicznej, Pasłęckiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przedstawią oferty przedsięwzięć rekreacyjnych, sportowych i kulturalnych na sezon wakacyjny 2017.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Zatrudnię pracownika do obsługi i sprzedaży w...

Poszukuję pracowników na stanowisko obsługi punktu lombardowego. Oferujemy: - umowę o pracę - system płatnych szkoleń - możliwość rozwoju - pracę w miłym, młodym zespole - możliwość wykazania... więcej »

Zatrudnię

Zakład tapicerski w Pasłęku ul. Bohaterów Westerplatte 37d zatrudni osoby na stanowisko ; TAPICER, DO ZBIJANIA STELAŻY, MONTAŻYSTA MEBLI, OSOBY DO KLEJENIA PIANKI Również osoby do przyuczenia.... więcej »

dam pracę

Zatrudnię na dobrych warunkach następujących pracowników: -stolarzy -cieśli -zbrojarzy -mechanika samochodowego -pracowników fizycznych Gwarantujemy terminowe wypłaty i uczciwość Kontakt... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 142443757 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:60

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl