23 Maja 2017
 

Dzień Dziecka z wędką - zawody w niedzielę 4. czerwca                                                                                                                                        Bieg Filipidesa i Festiwal Zdrowia - 3. czerwca.                                                                                                                                        20 kg karp z Zakrzewka II                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Karp olbrzym…

Wczoraj wieczorem około godziny 20:20 złowiony został w zbiorniku Zakrzewko II karp o wadze 20 kg mierzący 95 cm długości. Szczęśliwym wędkarzem jest Kazimierz Jarzyński. Ryba złowiona...

Data dodania: 21-05-2017, 05:53

Powiatowy Dzień Działacza Kultury - nagrody i wyróżnienia...

W tym roku miejscem uroczystości, związanych z Powiatowym Dniem Działacza Kultury był Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Zwyczajem corocznych spotkań są nagrody i...

Data dodania: 20-05-2017, 08:28

Zasłużeni dla kultury...

10 osób odebrało wczoraj odznaki honorowe nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wród odznaczonych znaleźli się: Joanna...

Data dodania: 20-05-2017, 07:21

Wspaniali - to oni dają przykład...

Maria Cieśla będzie w tym roku reprezentować nasze miasto w Eliminacjach Ogólnopolskich samorządowego konkursu "Ośmiu Wspaniałych". Prócz niej wyróżnienia odebrały jeszcze: Agnieszka...

Data dodania: 20-05-2017, 07:26

Festiwal faktem…

W czasie wczorajszej sesji rady miejskiej sfinalizowano przedsięwzięcie pn. „Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Pasłęku”. Umowa zawarta została pomiędzy: Akademią Muzyczną...

Data dodania: 20-05-2017, 05:25

1

2

3

4

5

Archiwum


Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy...

Jerzy

Data dodania:środa 17 maja 2017 godz: 05:08:42

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Pasłęku rozpoczęły się zmagania uczestników XIV Ogólnopolskiego Konkursu „Sprawny w zawodzie – Bezpieczny w pracy” w zawodzie murarz-tynkarz i stolarz. Do OSiW przybyło 52 uczestników z 15 Wojewódzkich Komend OHP.
Koncert zespołu Akcent...

Tekst sponsorowany

Data dodania:wtorek 16 maja 2017 godz: 08:05:28

Zenon Martyniuk, lider disco-polowej formacji Akcent, to postać doskonale znana na polskim rynku muzycznym. Bez przebojów Martyniuka nikt już chyba nie wyobraża sobie imprezy, a jego piosenki mają na portalu YouTube dziesiątki milionów wyświetleń. Zobacz „Królową nocy”, „Przez Twe oczy zielone”, „Pragnienie miłości”, „Przekorny los” czy „Kochana wierzę w miłość” w zupełnie nowych aranżacjach i niezwykłym wykonaniu. To będzie niezapomniany wieczór.
 
28 maja 2017r. o godz.18.00 w hali MOSiR przy ul.Grunwaldzkiej 135 w Elblągu odbędzie się koncert zespołu Akcent.
To będzie już VI Jarmark św. Bartłomieja...

Anna

Data dodania:wtorek 16 maja 2017 godz: 08:00:20

Przygotowania do sierpniowego VI Jarmarku św. Bartłomieja ruszyły w najlepsze. Niebawem rozpocznie się szykowanie mieczy do pierwszych pasłęckich warsztatów z szermierki oraz treningowych tarcz do strzelania z łuku. Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej Kuźnia Pruska zaprasza wystawców, kramarzy, wolontariuszy i darczyńców do współpracy w przygotowaniu i poprowadzeniu tej wyjątkowej społecznej imprezy.

Inspirowany średniowieczem Jarmark św. Bartłomieja odbędzie się w tym roku 20 sierpnia.
Przedsiębiorco! Pamiętaj o II racie...

Anna

Data dodania:wtorek 16 maja 2017 godz: 07:59:09

Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach oraz placówkach gastronomicznych zobowiązani są do uiszczenia drugiej raty opłaty za korzystanie z zezwoleń w 2017 roku. Termin wpłaty upływa w dniu 31 maja 2017 r.
W przypadku niedokonania w powyższym terminie opłaty II raty, zezwolenie wygasa jeżeli przedsiębiorca w terminie 30 dni od dnia upływu terminu do dokonania ww. czynności nie wniesie raty opłaty określonej w art. 111 ust. 2 albo 5 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 487 z późn. zm.), powiększonej o 30% tej opłaty.
Niedokonanie opłaty w wymaganej wysokości w ww. terminie spowoduje wygaśnięcie zezwolenia. Przedsiębiorca, któremu zezwolenie wygaśnie z powodu niedokonania opłaty będzie mógł wystąpić z nowym wnioskiem nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od dnia wydania decyzji o wygaśnięciu zezwolenia.
Spotkanie z posłami PO…

Jerzy

Data dodania:wtorek 16 maja 2017 godz: 05:28:05

Posłowie Platformy Obywatelskiej RP Kazimierz Plocke, Wiesław Kilian, Ewy Drozd, Małgorzata Chmiel spotkają się z mieszkańcami powiatu elbląskiego. Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu elbląskiego do dyskusji z politykami Platformy Obywatelskiej RP o programie w ramach spotkań z cyklu "POrozmawiajmy".
Zygmunt Prończyk wystawia w Światowidzie…

Jerzy

Data dodania:wtorek 16 maja 2017 godz: 05:26:16

W sobotę 13 maja w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu odbył się wernisaż wystawy „Remanent” Zygmunta Prończyka. Artysta mieszkający obecnie w Pasłęku, a pochodzący z Podlasia znany jest głównie z realizacji scenografii i kostiumów. Na wystawie można obejrzeć również rysunki, malarstwo i ilustracje. Podczas wernisażu autorowi prac gratulował i życzenia składał burmistrz Wiesław Śniecikowski.
Wystawa czynna jest do 14 czerwca br. Wstęp wolny.
jp
Powiat Elbląski laureatem...

Jerzy

Data dodania:wtorek 16 maja 2017 godz: 05:23:29

11 maja br. podczas XXII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, który miał miejsce w Kołobrzegu, odbyła się uroczystość wręczania nagród zwycięzcom Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2016. Wicestarosta Zbigniew Lichuszewski miał okazję i przyjemność reprezentować nasz powiat i odebrać wyróżnienie. Związek Powiatów Polskich od 2003 roku prowadzi Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów. Ranking ten oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego.
Półkolonia ze Szkołą Korepetycji Pasłęk...

Tekst sponsorowany

Data dodania:poniedziałek 15 maja 2017 godz: 13:40:43

Szukasz pomysłu na zorganizowanie Twojemu dziecku czasu wolnego w okresie wakacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Mamy atrakcyjne rozwiązanie na wakacje, które zainteresuje każde dziecko w wieku 7 – 12 lat!  Twoje dziecko spędzi czas aktywnie, a atrakcje które przygotowaliśmy będą miały 100% aprobatę! Ruszyliśmy właśnie z rekrutacją na dwa turnusy Półkolonii ze Szkołą Korepetycji Pasłęk, które odbędą się:
I turnus: 3.07 - 7.07.2017
II turnus: 10.07 - 14.07.2017

 Atrakcje na półkolonii:

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

sprzedaż mieszkania

Drulity, gmina Pasłęk. Sprzedam mieszkanie bezczynszowe, w budynku jednopiętrowym na parterze, środkowe, o powierzchni 51 m² (2 pokoje, kuchnia, przedpokój, łazienka, spiżarnia). Budynek... więcej »

PRACA - doradca klienta

Stanowisko- Doradca KlientaNa teren- Pasłęk i okolice,Rodzaj ogłoszenia - dam praceTyp pracy- dodatkowaTyp umowy –  praca dodatkowaTyp Umowy – umowa zlecenieDodatkowe wymagania... więcej »

Praca - operator koparki obrotowej

Przyjmę do pracy operatora koparki kołowej. UWAGA - wymagane uprawnienia. Więcej informacji pod nr tel. 607 580 273 więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 139949363 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:29

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl