27 Czerwca 2017
 

70-lecie Kół Łowieckich Jenot i Bóbr                                                                                                                                        Na początek wakacji impreza disco - polo                                                                                                                                        2:30 - Wypadek w Olkowie. Samochód wjechał do rowu. Trzy osoby przewieziono do szpitala w Elblągu i Olsztynie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Zaproszenie do Aniołowa…

Zlot Aniołów już 8. lipca. To będzie XIII edycja cyklicznej imprezy w Aniołowie, podczas której każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha. Organizatorzy zapraszają wielbicieli aniołów z...

Data dodania: 27-06-2017, 08:45

70-lecie Koła Bóbr...

Wczoraj myśliwi z Koła Łowieckiego Bóbr świętowali 70-lecie istnienia swojego stowarzyszenia. Miejscem uroczystości był teren przy domku myśliwskim "Brzozówka". Wśród gości pojawili się...

Data dodania: 25-06-2017, 11:14

Disco Polo w Parku Ekologicznym…

Miłośników muzyki Disco Polo zapraszamy do Parku Ekologicznego w sobotę 1 lipca. O godzinie 18:00 rozpocznie się tam kolejne wydanie Festiwalu Disco Polo. W imprezie przygotowanej przez...

Data dodania: 25-06-2017, 05:10

Sobota pod znakiem koni…

Kolejne zawody jeździeckie organizowane przez MKJ Nenia i MOSiR w Parku Ekologicznym zgromadziły ponad 50 koni z różnych klubów Warmii i Mazur oraz województwa pomorskiego. Mimo...

Data dodania: 25-06-2017, 04:53

"Daj włos" - pasłęczanie biorą udział w akcji...

Fundacja onkologiczna Rak’n’Roll w ramach akcji „Daj włos” prowadzi zbiórkę ściętych włosów, które przeznaczane są na peruki dla kobiet chorych na nowotwór i...

Data dodania: 23-06-2017, 08:34

1

2

3

4

5

Archiwum


Są też karasie…

Jerzy

Data dodania:środa 21 czerwca 2017 godz: 05:38:42

Ostatnio informowaliśmy o okazach dużych karpi ewentualnie amurów złowionych w zbiorniku Zakrzewko II. Dzisiaj prezentujemy okaz karasia japońskiego złowionego przez pana Henryka Buczko. Karaś ważący około 1 kg to efekt wczorajszego porannego połowu. Przy okazji przypominamy wędkarzom, że karnety upoważniające do połowu można nabyć od poniedziałku do piątku w siedzibie MOSiR przy ul Kraszewskiego 2 w godzinach 8:00 - 16:00. Karnety można kupić na określony dzień, tydzień i miesiąc.
jp
PUK zatrudni....

Tekst sponsorowany

Data dodania:wtorek 20 czerwca 2017 godz: 08:11:12

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp.zo.o w Pasłęku zatrudni na stanowisko samodzielnego pracownika d/s zatrudnienia i płac w pełnym wymiarze czasu pracy. Wykształcenie wyższe lub średnie.Osobę posiadającą 3 letnią praktykę w prowadzeniu spraw kadrowo-płacowych.CV wraz z listem motywacyjnym proszę składać w biurze spółki ul, Piłsudskiego 6 14-400 Pasłęk. Firma zatrudnia  średnio 40-50 osób.
Dołącz do bibliotekarzy, wsiądź na rower i wyrusz z nimi na...

Anna

Data dodania:wtorek 20 czerwca 2017 godz: 08:07:17

Jesteś miłośnikiem książek oraz rowerów? W takim razie ta akcja jest właśnie dla Ciebie! Dołącz do bibliotekarzy i czytelników, wsiądź na rower i razem z nami przejedź ulicami miasta. Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza do udziału w ogólnokrajowym rajdzie „Odjazdowy Bibliotekarz”, który odbędzie się w sobotę 24. czerwca. Tym razem skorzystamy z gościny Koła Łowieckiego „Bóbr” i spotkamy się na pikniku w miejscowości Gołąbki.
Program:
- godz. 10:00 - zbiórka uczestników na dziedzińcu zamkowym
- godz. 10:15 - 11:30 - przejazd ulicami miasta do miejscowości Gołąbki
- godz. 11:30 - 12:00 - konkursy literackie z nagrodami
- godz. 12:00 - 14:00 - piknik przy ognisku
Warto, aby każdy uczestnik miał na sobie pomarańczowy akcent – koszulka, spodenki – symbol rajdu.
Finał konkursu Picture Your English w ZS w Pasłęku ...

Anna

Data dodania:wtorek 20 czerwca 2017 godz: 07:57:57

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w drugiej już, edycji konkursu języka angielskiego PICTURE YOUR ENGLISH. Konkurs trwał przez cały rok szkolny i składał się z sześciu etapów. Na każdym z nich młodzież miała za zadanie zilustrowanie wybranego angielskiego przysłowia, bądź idiomu. Zadanie z pozoru łatwe, wywołało spore zamieszanie, ale sprawiło też mnóstwo radości zarówno samym uczestnikom, jak i nauczycielkom. Przysłowia angielskie różnią się od polskich, choć mają to samo znaczenie np. "To put the cat among the pigeons" – "Wsadzić kij w mrowisko" to spowodowało, że przedstawienie ich wymagało niezwykłych umiejętności.
Zaproszenie na zawody jeździeckie…

Jerzy

Data dodania:wtorek 20 czerwca 2017 godz: 05:50:50

Młodzieżowy Klub Jeździecki Nenia oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na zawody jeździeckie, które odbędą się w najbliższą sobotę (24.06.17) w Parku Ekologicznym. Impreza organizowana jest z myślą o młodzieży jeździeckiej, ale nie tylko. Początek zawodów o godzinie 10:00. Na miejscu czynne będzie stoisko gastronomiczne oraz punkt sprzedaży sprzętu jeździeckiego. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 720 rocznicy nadania praw miejskich i objęte jest patronatem burmistrza Pasłęka i starosty elbląskiego.
jp
Studenci z Sopotu z wizytą w Parku…

Jerzy

Data dodania:wtorek 20 czerwca 2017 godz: 05:43:36

W minioną niedzielę gościliśmy w Parku Ekologicznym studentów z Sopockiej Szkoły Wyższej. Studenci architektury w ramach zajęć dotyczących budownictwa proekologicznego zapoznali się z historią powstania budynku dydaktyczno doświadczalnego z surowej ziemi. Przypominamy, że budynek powstał z inicjatywy naukowców Politechniki Warszawskiej, przy współpracy z gminą Pasłęk. Pomysł i realizacja doświadczalnego obiektu to głównie zasługa prof. Teresy Kelm. Budynek jest opisywany i prezentowany w wielu fachowych wydawnictwach.
jp
Artystyczne lato 2017…

Jerzy

Data dodania:wtorek 20 czerwca 2017 godz: 05:40:13

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury serdecznie zapraszają w piątek 30 czerwca 2017 r. o godz. 18:30 na koncert inaugurujący Artystyczne Lato 2017. Na scenie w Parku Rekreacyjno - Edukacyjnym na Placu 1000-lecia wystąpi Orkiestra Miłośników Akordeonu z Litwy w koncercie pt. „Od Bacha do Offenbacha”. Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny.
Koło myśliwskie JENOT świętuje 70-lecie...

Anna

Data dodania:poniedziałek 19 czerwca 2017 godz: 10:59:17

W sobotę Koło Łowieckie JENOT świętowało 70-lecie swojego istnienia. Z tej okazji myśliwi, ich rodziny, przyjaciele i przedstawiciele instytucji wpierających łowiectwo spotkali się na jubileuszowej uroczystości. Po powitaniu gości, prezes KŁ Jenot Andrzej Kutkiewicz wspominał początki myślistwa na naszych terenach – Pasłęckie Towarzystwo Łowieckie powstało w 1947 roku, kiedy to na ulicach były jeszcze powojenne gruzy. Dopiero od dwóch lat zasiedlane były pasłęckie domostwa, organizowało się życie miasta i okolic(…) - mówił w swoim wystąpieniu. Przypomniał również, że założycielami Towarzystwa Łowieckiego byli: Wilhelm Berecki, Teodor Janson, Jan Jędrzejas i Zygmunt Klepando. Co warto podkreślić, na początku PKŁ liczyło 10 członków i dzierżawiło teren całego powiatu elbląskiego. Kiedy w 1959 roku weszła w życie nowa ustawa łowiecka, określająca m.in. podział kraju na obwody łowieckie, doszło do podziału koła. Tym sposobem od 1961r. na terenie Pasłęka zaczęły funkcjonować dwie jednostki: JENOT i BÓBR.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Zatrudnię pracownika do obsługi i sprzedaży w...

Poszukuję pracowników na stanowisko obsługi punktu lombardowego. Oferujemy: - umowę o pracę - system płatnych szkoleń - możliwość rozwoju - pracę w miłym, młodym zespole - możliwość wykazania... więcej »

Zatrudnię

Zakład tapicerski w Pasłęku ul. Bohaterów Westerplatte 37d zatrudni osoby na stanowisko ; TAPICER, DO ZBIJANIA STELAŻY, MONTAŻYSTA MEBLI, OSOBY DO KLEJENIA PIANKI Również osoby do przyuczenia.... więcej »

dam pracę

Zatrudnię na dobrych warunkach następujących pracowników: -stolarzy -cieśli -zbrojarzy -mechanika samochodowego -pracowników fizycznych Gwarantujemy terminowe wypłaty i uczciwość Kontakt... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 142443834 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:63

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl