18 Sierpnia 2017
 

Konferencja na temat wykopalisk...                                                                                                                                        20 sierpnia kolejne Grand Prix Zakrzewka II                                                                                                                                        Trwają przygotowania do jubileuszu miasta                                                                                                                                        Drugie badanie wody w Jeziorku Miejskim                                                                                                                                        Apel o pomoc dla ofiar gwałtownych burz i nawałnic                                                                                                                                        Polonia - Fortuna Dorotowo 1:0 (1:0)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych z wiosek...

Urząd Miejski w Pasłęku informuje, iż dnia 26 sierpnia 2017 r. (sobota) zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. przeprowadzi...

Data dodania: 18-08-2017, 10:11

W niedzielę będą utrudnienia w ruchu na Starówce...

W godzinach 13:40–14:10 ulicami Krasickiego i Chrobrego przejdzie korowód Jarmarku św. Bartłomieja. W tym czasie ruch pojazdów na Starym Mieście będzie utrudniony. Korowód wyruszy...

Data dodania: 18-08-2017, 08:50

VI Jarmark św. Bartłomieja w Pasłęku...

W najbliższą niedzielę na pasłęckiej starówce będzie można spotkać prawdziwych wojów i rycerzy, wziąć udział w konkursie na najciekawsze przebranie nawiązujące do historii, obejrzeć...

Data dodania: 17-08-2017, 10:27

Wygrali zawodnicy z Kenii…

Wczorajszy VIII Bieg Wokół Pasłęckich Murów Obronnych zgromadził 97 biegaczy z różnych stron Polski i z zagranicy. Na trasie wiodącej ulicami Starego Miasta, z trudnym podbiegiem pod Bramę...

Data dodania: 16-08-2017, 06:04

Noc z organami Hildebrandta…

„Noc z organami Hildebrandta” w Kościele Św. Bartłomieja w Pasłęku to kolejne wydarzenie muzyczne realizowane w ramach V Pasłęckiego Festiwalu Organowego. Koncert, który...

Data dodania: 15-08-2017, 05:19

1

2

3

4

5

Archiwum


Wystawa malarstwa Izabeli Sak...

Anna

Data dodania:czwartek 10 sierpnia 2017 godz: 08:54:28

Przez najbliższy miesiąc w galerii Pasłęckiego Ośrodka Kultury można oglądać wystawę
malarstwa Izabeli Sak z Zielonej Góry.
Ekspozycja prezentuje bogaty zbiór obrazów namalowanych farbami akrylowymi. Artystka tworzy obrazy w różnych stylach: na płótnie, kartonie przy użyciu pędzla, szpachli, a nawet wałków malarskich. Wśród jej prac znaleźć można realistyczne obrazy, jak i abstrakcje. I. Sak używa również technik drippingu i action painting. Wstęp do galerii nie jest biletowany.
oprac.aw
Ruszają rozgrywki klasy okręgowej…

Jerzy

Data dodania:czwartek 10 sierpnia 2017 godz: 05:30:23

W sobotę 12 sierpnia rozpoczyna się runda jesienna klasy okręgowej w piłce nożnej. Polonia Pasłęk występująca w grupie II rozegra swój pierwszy mecz na wyjeździe. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Zająca będzie Płomień Turznica. Mecz rozpoczyna się o godzinie 16:00. Poniżej skład Polonii na dzień 10 sierpnia br.
jp
Artystyczne lato na pl. 1000 - lecia…

Jerzy

Data dodania:czwartek 10 sierpnia 2017 godz: 05:26:58

Burmistrza Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert Orkiestry Dętej Parafialnej z Zielonki Pasłęckiej, który odbędzie się w ramach "Artystycznego Lata Pasłęk 2017" 3 września 2017 o godz. 16:00 w Parku Rekreacyjno - Edukacyjnym na Placu Tysiąclecia.
Wstęp wolny!
Koncert jest przedsięwzięciem zorganizowanym z okazji Jubileuszu 720-lecia nadania praw miejskich Pasłękowi.
Dożynki powiatowe…

Jerzy

Data dodania:czwartek 10 sierpnia 2017 godz: 05:25:13

Na zdjęciu obok znajdą Państwo program Dożynek Powiatowych, które odbędą się w tym roku w Zielonce Pasłęckiej w dniu 16 września (sobota). W trakcie imprezy wręczone zostaną m.in. nagrody starosty elbląskiego w dziedzinie kultury i sportu. Na godzinę 19:30 przewidziano występ zespołu disco polo. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Junior. O godzinie 23:00 rozpocznie się zabawa ludowa.
jp
Przypominamy o wakacyjnych zajęciach w bibliotece...

Anna

Data dodania:środa 9 sierpnia 2017 godz: 09:14:09

Przypominamy, że Biblioteka Publiczna w Pasłęku podczas wakacji prowadzi zajęcia dla dzieci i rodziców w każdy wtorek i czwartek o godzinie 11:00. Jutro najmłodsi wezmą udział w zajęciach ruchowych, podczs których zaplanowano zabawy z chustą animacyjną. Z kolei w przyszłym tygodniu (spotkanie tylko w czwartek 17. sierpnia) uczestnicy zajęć wykonają wakacyjną biżuterię ze skrawków materiałów, makaronu i innych, ciekawych przedmiotów. Poniżej plan na ostatni tydzień wakacji w bibliotece.
Konferencja na podsumowanie badań wokół zamku...

Anna

Data dodania:środa 9 sierpnia 2017 godz: 08:58:57

Prace archeologiczne przy pasłęckim zamku dobiegają końca. Jak już wcześniej informowaliśmy, przesunięcie wykopu pozwoliło na odkrycie muru gotyckiego o układzie równoległym do ściany zamkowej. Nie znaleziono jednak śladów tunelu, o którym mówiło się już w ubiegłym roku, po przeprowadzonych wówczas badaniach. Dziś wiemy, że dziewiętnastowieczna przebudowa murów miejskich spowodowała zamknięcie starej fosy murem, który obecnie przebiega po linii wschód-zachód, pomiędzy wieżą a budynkiem plebanii. Fosa, której funkcja stała się zbędna została w dużej mierze wtedy zasypana. Z kolei pierwotny mur został całkowicie zasypany dopiero po drugiej wojnie światowej.
Konkurs filmowy – zgłoszenia do 16 sierpnia…

Jerzy

Data dodania:środa 9 sierpnia 2017 godz: 05:21:24

Przypominamy o trwającym konkursie, ogłoszonym przez Burmistrza Pasłęka, na najlepszy film o Pasłęku, z okazji Jubileuszu 720-lecia Pasłęka, pt. „Pasłęk w kilka minut". Termin składania lub nadsyłania filmów do Urzędu Miejskiego w Pasłęku upływa w dniu 16 sierpnia 2017 r. (środa). Przypominamy, iż prawo udziału w konkursie i złożenia filmu mają mieszkańcy lub grupa mieszkańców Miasta i Gminy Pasłęk nieprofesjonalnie zajmujący się utrwalaniem obrazów za pomocą dźwięku i obrazu, w wieku do 20 lat, którzy wzięli udział w warsztatach tematycznych zorganizowanych przez Pasłęcki Ośrodek Kultury.
Zaproszenie na zawody wędkarskie…

Jerzy

Data dodania:środa 9 sierpnia 2017 godz: 05:18:23

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na kolejne zawody wędkarskie (spławikowe) z cyklu Grand Prix Zakrzewka II. Zawody odbędą się w niedzielę 20 sierpnia. Tym razem łowić będziemy na brzegu od strony rzeki Wąskiej. Zbiórka zawodników tradycyjnie o godzinie 5:45. Uczestnicy imprezy walczą o puchary fundowane przez burmistrza Pasłęka i nagrody zakupione przez MOSiR. Zapraszamy.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Elmro meble kuchene na wymiar

Elmro to produkcja i projektowanie mebli kuchennych i szaf na wymiar. Zadzwoń 507559799 i umów się na darmowy pomiar. Na miejscu ustalimy wygląd kuchni, dopasujemy odpowiednie wyposażenie,... więcej »

Zatrudnimy Pracowników Produkcyjnych

Zakład tapicerski w Pasłęku ul. Bohaterów Westerplatte 37d, poszukuje pracowników na stanowiska; TAPICER, DO ZBIJANIA STELAŻY, MONTAŻYSTA MEBLI, OSOBY DO KLEJENIA PIANKI PAKOWACZY... więcej »

Honda na sprzedaż

Sprzedam samochód marki HONDA CITY  1.4 Comfort. Rok produkcji 2008, auto jest czterodrzwiowe, benzyna, 60 tys. przebiegu. Pojazd w kolorze szampańskim, nie jest uszkodzony, bezwypadkowy,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 145919909 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:77

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl