27 Czerwca 2017
 

70-lecie Kół Łowieckich Jenot i Bóbr                                                                                                                                        Na początek wakacji impreza disco - polo                                                                                                                                        2:30 - Wypadek w Olkowie. Samochód wjechał do rowu. Trzy osoby przewieziono do szpitala w Elblągu i Olsztynie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Zaproszenie do Aniołowa…

Zlot Aniołów już 8. lipca. To będzie XIII edycja cyklicznej imprezy w Aniołowie, podczas której każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha. Organizatorzy zapraszają wielbicieli aniołów z...

Data dodania: 27-06-2017, 08:45

70-lecie Koła Bóbr...

Wczoraj myśliwi z Koła Łowieckiego Bóbr świętowali 70-lecie istnienia swojego stowarzyszenia. Miejscem uroczystości był teren przy domku myśliwskim "Brzozówka". Wśród gości pojawili się...

Data dodania: 25-06-2017, 11:14

Disco Polo w Parku Ekologicznym…

Miłośników muzyki Disco Polo zapraszamy do Parku Ekologicznego w sobotę 1 lipca. O godzinie 18:00 rozpocznie się tam kolejne wydanie Festiwalu Disco Polo. W imprezie przygotowanej przez...

Data dodania: 25-06-2017, 05:10

Sobota pod znakiem koni…

Kolejne zawody jeździeckie organizowane przez MKJ Nenia i MOSiR w Parku Ekologicznym zgromadziły ponad 50 koni z różnych klubów Warmii i Mazur oraz województwa pomorskiego. Mimo...

Data dodania: 25-06-2017, 04:53

"Daj włos" - pasłęczanie biorą udział w akcji...

Fundacja onkologiczna Rak’n’Roll w ramach akcji „Daj włos” prowadzi zbiórkę ściętych włosów, które przeznaczane są na peruki dla kobiet chorych na nowotwór i...

Data dodania: 23-06-2017, 08:34

1

2

3

4

5

Archiwum


Czarni Rudzienice – Polonia Pasłęk 2:3 (0:0)…

Jerzy

Data dodania:niedziela 18 czerwca 2017 godz: 05:04:24

W ostatnim meczu rundy rewanżowej klasy okręgowej Polonia Pasłęk pokonała Czarnych Rudzienice 3:2 (0:0). Podopieczni trenera Andrusewicza kończą rywalizację na 11 miejscu w tabeli. Skład: Grabowski, Rosenau, Żabko (67’ Andrusewicz), Rokicki, Żukowski, Musiński, Pietrewicz, Gapski, Lender (76’ Szymański) Augustyńczyk, Rafalski. Bramki: Augustyńczyk - 2, Pietrewicz.
jp
Nowe zasady wycinki drzew…

Jerzy

Data dodania:niedziela 18 czerwca 2017 godz: 04:56:15

17 czerwca 2017 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wycinki drzew wprowadzone ustawą z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody (Dz. U. z 2017 r., poz. 1074).
Zgodnie z art. 83f ust. 1 pkt 3a ustawy o ochronie przyrody nie ma obowiązku uzyskania zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Niesolidny pracodawca…

Jerzy

Data dodania:sobota 17 czerwca 2017 godz: 05:25:47

Obok pasłęckiego szpitala powstaje nowy parking. Wykonawcą zadania jest firma budowlana z Dzierzgonia. Ta sama, która budowała osiedle przy ul. Słonecznej. Niestety, pracownicy firmy znowu mają problem z pracodawcą. Problem polega na tym, że właściciel firmy nie płaci terminowo poborów. Zaległości w stosunku do wszystkich pracowników sięgają miesiąca kwietnia.
jp
Wernisaż wystawy Sekcji Plastycznej POK…

Jerzy

Data dodania:sobota 17 czerwca 2017 godz: 05:22:33

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Sekcji Plastycznej POK, który odbędzie się 22 czerwca 2017 o godz. 18:00 w Galerii Pasłęckiego Ośrodka Kultury. Wystawa prezentować będzie prace dzieci, młodzieży i dorosłych uczęszczających na zajęcia sekcji plastycznej. Ekspozycja będzie zawierać prace wykonane w różnych technikach, m. in. malarstwo, rysunek, grafika warsztatowa.
Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny.
Gimnazjada Europejska w ZSEiT...

Jerzy

Data dodania:sobota 17 czerwca 2017 godz: 05:20:23

13 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbył się "Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej" skierowany do młodzieży gimnazjalnej. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań na temat państw członkowskich Unii Europejskiej, jej historii, wzbogacanie tożsamości europejskiej, poszanowania dla dziedzictwa historycznego i kulturowego Europy oraz kształtowanie umiejętności pracy w zespole.
Kolejny, udany start w zawodach…

Anna

Data dodania:piątek 16 czerwca 2017 godz: 12:20:48

W miniony weekend pasłęczanin Kamil Sierocki, startujący w rajdach samochodowych w załodze z Krzysztofem Samulewiczem ponownie stanął na podium. Tym razem, wraz ze swoim kolegą, zajął pierwsze miejsce w klasie K4 podczas 20. Rajdu Nowomiejskiego. Dobry wynik załogi przełożył się na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. - Od pierwszego sobotniego odcinka, który odbył się na nowomiejskim autodromie wszystko szło po naszej myśli, co bardzo motywowało nas do walki w niedzielę – wspomina Krzysiek i dodaje, że sam rajd tym razem zaskoczył chyba wielu kierowców, bo wielu z nich nie osiągnęło mety. Załodze, której kibicujemy, także nie wszystko szło gładko -  po dość szybkiej partii, za bardzo opóźnili hamowanie przy skręcie w prawo i znaleźli się poza drogą. To zdarzenie jednak, mimo że zabrało cenne sekundy, nie zaszkodziło załodze w zdobyciu najwyższego miejsca na podium – W sumie mieliśmy 8 odcinków  do pokonania, takich po 3-4 km., szło dość szybko, ale trzeba było uważać, by czegoś nie popsuć na drodze i nie popełnić błędu, bo później nie było gdzie odrobić straconych sekund – tłumaczy z  kolei Kamil.
Mury się sypią...

Anna

Data dodania:piątek 16 czerwca 2017 godz: 11:28:04

W środę około godz. 22.00 częściowo osunął się fragment murów obronnych, znajdujących się w sąsiedztwie plebanii na Starym Mieście. Teren od razu został zabezpieczony taśmą oraz opatrzony informacją o zakazie przechodzenia w pobliżu zawalonej części obiektu. Pracownicy Urzędu Miejskiego informują, że dziś powstanie drewniane ogrodzenie wokół tego miejsca. Jednocześnie proszą mieszkańców o to, by ze względu na bezpieczeństwo nie przechodzić ścieżką przy murze, gdzie doszło do awarii. Jeszcze nie ma decyzji, czy wspomniany fragment zostanie jedynie zabezpieczony, czy też wyremontowany – to zależy od tego, czy w budżecie znajdą się środki na ten cel oraz od wyniku konsultacji z konserwatorem zabytków.
Smerfy w kinie...

Anna

Data dodania:piątek 16 czerwca 2017 godz: 09:31:18

Ten weekend w Kinie Zamkowym będzie należał do Smerfów. Dziś, jutro i w niedzielę Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprezentuje najnowszy przebój, adresowany do najmłodszych widzów. Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski – to produkcja, której fabuła opiera się na historii o niebieskich stworzeniach, zamieszkujących wioskę, gdzie każdy smerf ma swoje zadania do wykonania. Smerfetka, która jako jedyna kobieta w wiosce nie ma nic do robienia postanawia wyruszyć w drogę na poszukiwanie smerfnych koleżanek. Kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi – Ważniakiem, Osiłkiem i Ciamajdą – wybierają się na wyprawę do Zakazanego Lasu, oddalając się poza wioskę i gubiąc się w pełnym niebezpieczeństw lesie. Niebieskie stworzenia nie wiedzą jednak, że w ślad za nimi podążą podstępny czarodziej Gargamel wraz ze swoim nierozgarniętym kotem Klakierem. Smerfy wyprzedzając Gargamela trafiają do tajemniczej zaginionej wioski, aby poznać i odkryć największą tajemnicę w historii Smerfów... Godziny emisji filmu - tutaj.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Zatrudnię pracownika do obsługi i sprzedaży w...

Poszukuję pracowników na stanowisko obsługi punktu lombardowego. Oferujemy: - umowę o pracę - system płatnych szkoleń - możliwość rozwoju - pracę w miłym, młodym zespole - możliwość wykazania... więcej »

Zatrudnię

Zakład tapicerski w Pasłęku ul. Bohaterów Westerplatte 37d zatrudni osoby na stanowisko ; TAPICER, DO ZBIJANIA STELAŻY, MONTAŻYSTA MEBLI, OSOBY DO KLEJENIA PIANKI Również osoby do przyuczenia.... więcej »

dam pracę

Zatrudnię na dobrych warunkach następujących pracowników: -stolarzy -cieśli -zbrojarzy -mechanika samochodowego -pracowników fizycznych Gwarantujemy terminowe wypłaty i uczciwość Kontakt... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 142443651 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:74

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl