23 Maja 2017
 

Dzień Dziecka z wędką - zawody w niedzielę 4. czerwca                                                                                                                                        Bieg Filipidesa i Festiwal Zdrowia - 3. czerwca.                                                                                                                                        20 kg karp z Zakrzewka II                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Karp olbrzym…

Wczoraj wieczorem około godziny 20:20 złowiony został w zbiorniku Zakrzewko II karp o wadze 20 kg mierzący 95 cm długości. Szczęśliwym wędkarzem jest Kazimierz Jarzyński. Ryba złowiona...

Data dodania: 21-05-2017, 05:53

Powiatowy Dzień Działacza Kultury - nagrody i wyróżnienia...

W tym roku miejscem uroczystości, związanych z Powiatowym Dniem Działacza Kultury był Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Zwyczajem corocznych spotkań są nagrody i...

Data dodania: 20-05-2017, 08:28

Zasłużeni dla kultury...

10 osób odebrało wczoraj odznaki honorowe nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wród odznaczonych znaleźli się: Joanna...

Data dodania: 20-05-2017, 07:21

Wspaniali - to oni dają przykład...

Maria Cieśla będzie w tym roku reprezentować nasze miasto w Eliminacjach Ogólnopolskich samorządowego konkursu "Ośmiu Wspaniałych". Prócz niej wyróżnienia odebrały jeszcze: Agnieszka...

Data dodania: 20-05-2017, 07:26

Festiwal faktem…

W czasie wczorajszej sesji rady miejskiej sfinalizowano przedsięwzięcie pn. „Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Pasłęku”. Umowa zawarta została pomiędzy: Akademią Muzyczną...

Data dodania: 20-05-2017, 05:25

1

2

3

4

5

Archiwum


Niezwykła podróż sentymentalna…

Anna

Data dodania:piątek 12 maja 2017 godz: 09:33:11

Tomasz Mackiewicz to uczeń drugiej klasy pasłęckiego Zespołu Szkół, którego wyróżnia wyjątkowa pasja – od dziesięciu lat gromadzi przedmioty, związane z czasem PRL. Wczoraj, za namową burmistrza Wiesława Śniecikowskiego, zaprezentował swój zbiór w miejscowej galerii. Tomasz w swoim zbiorze posiada ponad 200 sztuk unikatowych przedmiotów. Część z nich, z racji tego, że jest za duża (np. komarek, czy klasyk w postaci poloneza) nie została zaprezentowana, ale to, co znalazło się na wystawie i tak było imponujące. Ci, którzy pojawili się wczoraj na wernisażu z uśmiechem na ustach wspominali czasy, kiedy wystawione przedmioty były elementem ich życia codziennego. Co ciekawe większość prezentowanych przedmiotów, takich jak magnetofony, adaptery, telewizory, czy też odkurzacze nadal działa bez zarzutu. Sam autor wystawy przyznał, że do dziś jeździ rowerem z minionej epoki – Moim wigry bardzo łatwo pokonuje się górki  - przekonywał  Tomasz.
Tak było w bibliotece...

Anna

Data dodania:piątek 12 maja 2017 godz: 08:38:40

Za nami kolejny Tydzień Bibliotek. Pasłęcka biblioteka, jak co roku, przygotowała mnóstwo wydarzeń, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W poniedziałek 8. maja młodzież uczestniczyła w "grze miejskiej", którą poprowadził znany dziennikarz i detektyw, instruktor survivalu Krzysztof Petek. Tego samego dnia w bibliotece pojawili się aktorzy z olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza ze sztuką "Kredyt", by zaprezentować ją pasłeckiej publiczności w popularnym "teatrze przy stoliku". We wtorek gościem w oddziale dziecięcym biblioteki była Żaneta Cieśla, wielokrotna mistrzyni kick-boxingu, kóra opowiedziała o sukcesach sportowych i ciekawostkach związanych z tą dyscypliną sportu. Zaprezentowała także sprzęt kick-bokserski oraz pokazała elementy sztuki walki. Uczestnikami spotkania były dzieci z klas początkowych SP nr 3 w Pasłęku.
Sołectwo się dzieli…

Jerzy

Data dodania:piątek 12 maja 2017 godz: 05:12:57

Wczoraj mieszkańcy sołectwa Robity zdecydowali o podziale na sołectwo związane z wsią Robity i sołectwo oparte o mieszkańców osiedli, które powstały obok dawnego Państwowego Gospodarstwa Rolnego. Wniosek o podział złożyli mieszkańcy wsi niezadowoleni z tego co dzieje się na ich terenie oraz ze współpracy z obecną panią sołtys. W zebraniu wiejskim uczestniczyły 54 osoby. Siedem osób wstrzymało się od głosu, reszta była za podziałem. Formalną decyzję o podziale podejmą radni rady miejskiej.
jp
Kolejny ważny mecz Polonii…

Jerzy

Data dodania:piątek 12 maja 2017 godz: 05:08:24

W sobotę o godzinie 17:00 rozpocznie się na stadionie miejskim przy ul. Kraszewskiego kolejne spotkanie Polonii Pasłęk w ramach rozgrywek klasy okręgowej. Mecz z Orłem Janowiec Kościelny jest bardzo ważny dla układu tabeli. W przypadku wygranej jest szansa na poprawę miejsca i zapewnienie utrzymania. Nasz przeciwnik zajmuje 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 37 punktów. We wrześniu 2016 roku przegraliśmy w Janowcu 1:3.
jp
Sprawny w zawodzie...

Jerzy

Data dodania:piątek 12 maja 2017 godz: 05:05:55

Bardzo miło zawiadomić nam Czytelników Głosu Pasłęka, iż w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Pasłęku w dniach 15-18 maja 2017 roku odbędzie się finał Ogólnopolskiego Konkursu XIV edycji : „Sprawny w zawodzie- bezpieczny w pracy”. Tegoroczne wydanie konkursu sprowadzi do Pasłęka najlepszych stolarzy oraz murarzy-tynkarzy, którzy wygrali eliminacje wojewódzkie. Nagrody przypadną uczestnikom wykazującym się najwyższym poziomem wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Impreza otrzymała patronat honorowy Wojewody warmińsko-mazurskiego p. Artura Chojeckiego. Więcej informacji wkrótce.


Tekst: OSiW Pasłęk
Pasłęcki Dzień Recyklingu już w sobotę...

Anna

Data dodania:czwartek 11 maja 2017 godz: 09:46:00

Festyn z okazji pasłęckiego dnia recyklingu zaplanowano na sobotę 13. maja. Wśród atrakcji: występy dzieci i młodzieży oraz konkursy z nagrodami.
 
Urząd Miejski corocznie organizuje festyn proekologiczny. Tym razem będzie to jego V edycja. W sobotę 13. maja na terenie parku Ekologicznego impreza potrwa od godz. 10-tej do 14-stej. W tym czasie mieszkańcy będą mogli wymienić odpady komunalne (np. zużyte baterie, makulaturę, puszki aluminiowe, opakowania szklane, nakrętki z tworzyw sztucznych, opakowania z tworzyw sztucznych, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) na nagrodę w postaci drzewka, krzewu, kwiatów wiszących doniczkowych typowo tarasowo – balkonowych, sadzonki kwiatów, ziół, bylin lub innej nagrody rzeczowej. W części artystycznej festynu zaprezentują się dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Pasłęku, Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pasłęku, Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku – oddział przedszkolny, oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku, jak również podopieczni Świetlicy Środowiskowej „Pomost”.
W kinie....

Anna

Data dodania:czwartek 11 maja 2017 godz: 09:16:50

Riko prawie bocian to animacja opowiadająca o przygarniętym przez bociany wróbelku, który wraz ze swoimi towarzyszami wyruszy w podróż do Afryki. W związku z tym, że nie dysponuje on takimi dużymi skrzydłami jak jego przybrani rodzice, będzie zmuszony korzystać z różnych środków transportu, by dotrzeć na miejsce. Efektem wprawy będą nie tylko nowe znajomości, ale i niezwykłe przygody… Film ten jest pierwszą propozycją Kina Zamkowego na najbliższy weekend. Druga produkcja, jaka już jutro pojawi się na dużym ekranie to film Azyl, opowiadający o żonie dyrektora warszawskiego zoo, która wspólnie z mężem, ukrywała podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Niektórzy kryli się w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi państwa Żabińskich. To wyjątkowy film, opowiadający niezwykłą historię ludzi, którzy musieli zderzyć się z brutalną agresją Niemiec. Szczegóły tutaj.
aw
Miss z Pasłęka...

Anna

Data dodania:czwartek 11 maja 2017 godz: 07:53:09

Interesuje się modelingiem, uczestniczy w profesjonalnych sesjach, ale i nie zapomina o nauce, którą uważa za najważniejszą. Obecnie jest uczennicą ostatniej klasy pasłęckiego Gimnazjum nr 1, a w przyszłości marzy o byciu stomatologiem. Patrycja Wydra, bo o niej mowa, jest jedną z grona tegorocznych finalistek jubileuszowej gali Miss Ziemi Elbląskiej. Podczas plebiscytu, jaki miał miejsce pod koniec kwietnia w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu zdobyła tytuł I Wicemiss Nastolatek Ziemi Elbląskiej 2017 oraz Miss Czytelników Portel.pl 2017.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

sprzedaż mieszkania

Drulity, gmina Pasłęk. Sprzedam mieszkanie bezczynszowe, w budynku jednopiętrowym na parterze, środkowe, o powierzchni 51 m² (2 pokoje, kuchnia, przedpokój, łazienka, spiżarnia). Budynek... więcej »

PRACA - doradca klienta

Stanowisko- Doradca KlientaNa teren- Pasłęk i okolice,Rodzaj ogłoszenia - dam praceTyp pracy- dodatkowaTyp umowy –  praca dodatkowaTyp Umowy – umowa zlecenieDodatkowe wymagania... więcej »

Praca - operator koparki obrotowej

Przyjmę do pracy operatora koparki kołowej. UWAGA - wymagane uprawnienia. Więcej informacji pod nr tel. 607 580 273 więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 139949485 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:36

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl