22 Sierpnia 2017
 

Jarmark św. Bartłomieja                                                                                                                                        4 września początek roku szkolnego                                                                                                                                        Trwają przygotowania do jubileuszu miasta                                                                                                                                        Polonia Iłowo - Polonia Pasłęk 6:2                                                                                                                                        Apel o pomoc dla ofiar gwałtownych burz i nawałnic                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Nowe alejki na cmentarzu…

Ogłoszony został przetarg na budowę nowych alejek na cmentarzu komunalnym przy ul Steffena. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na wykonaniu alejek o nawierzchni...

Data dodania: 22-08-2017, 05:19

Udana zabawa na Jarmarku św. Bartłomieja...

Pasłęcki Jarmark św. Bartłomieja cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród wystawców, jak i uczestników imprezy. Wśród nich są osoby, które przyjeżdżają tu z sąsiednich gmin, a nawet...

Data dodania: 21-08-2017, 09:09

Balony już w środę…

XXI Zawody Balonowe im. Bogusława Stankiewicza rozpoczynają się już w środę 23 sierpnia. Miejmy nadzieję, że do środy wyklaruje się pogoda i przestanie wiać i padać. Poniżej program...

Data dodania: 21-08-2017, 05:23

Chodziarze z Pasłęka walczą o Puchar Bałtyku....

Prawie dwustu zawodników wystartowało w sobotnich zawodach nordic walking w Łężycach, będących piątym etapem Pucharu Bałtyku. Oczywiście wśród chodziarzy nie mogło zabraknąć pasłęczan,...

Data dodania: 20-08-2017, 11:19

4 września początek roku szkolnego…

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017 – 2018 będzie miała miejsce w poniedziałek 4 września o godzinie 11:00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Sprzymierzonych. Przy okazji oddany...

Data dodania: 19-08-2017, 05:14

1

2

3

4

5

Archiwum


Dworzec kolejowy – co dalej?...

Jerzy

Data dodania:wtorek 8 sierpnia 2017 godz: 05:25:56

Przedstawiciele właściciela dworca PKP w Pasłęku spotkają się z pracownikami Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej i będą rozmawiali o możliwości zagospodarowania oraz remontu tego obiektu. Obiekt to nie tylko parter, ale też mieszkania znajdujące na górnej kondygnacji. Czy miasto stać na przejęcie i remont dworca? Są przykłady samorządów, które przejęły dworce od PKP. Niedaleki Kwidzyn za kwotę ponad 17 mln (7,5 mln środki z UE) wyremontuje teren wokół dworca i budynek dworcowy, w którym funkcjonowała będzie biblioteka miejska i kasa biletowa.
jp
Minął weekend...

Anna

Data dodania:poniedziałek 7 sierpnia 2017 godz: 09:57:35

W miniony weekend policjanci interweniowali 30 razy. 5 wezwań dotyczyło interwencji domowych. Funkcjonariusze z drogówki nałożyli 25 mandatów na łączną sumę 7.620 zł. Zatrzymali też prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Poza tym policjanci wystawili pięć mandatów porządkowych (w sumie 900 zł) oraz zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich to 27-latek, który w niedzielę rano wjechał w płot na ul. Partyzantów (miał 2,6 promila alkoholu w organizmie). Drugi to 56-letni mieszkaniec gminy Pasłęk, który „wpadł” na trasie Krosno - Rzeczna. Jego wynik to 1,2 promila. W weekend doszło również do kilku kolizji: w Młynarskiej Woli, Jelonkach i w Pasłęku na ul. Chrobrego. Policjanci odnaleźli też skradzione wcześniej BMW w Nowym Dworze Gdańskim oraz przyjęli zgłoszenie o kradzieży (ponad 500 zł), której sprawcami były osoby o romskim pochodzeniu.
 
Obowiązki przedsiębiorców w zakresie ochrony środowiska...

Tekst sponsorowany

Data dodania:poniedziałek 7 sierpnia 2017 godz: 08:00:17

Jeśli spytać przedsiębiorcę prowadzącego małą firmę o dotyczące go przepisy, najprawdopodobniej na myśl przyjdą mu ustawy podatkowe, kodeks cywilny czy kodeks pracy. Natomiast nie wszyscy wiedzą, że właściciel firmy jest także zobowiązany do dbania o środowisko naturalne. Przedsiębiorcy należą do podmiotów zobowiązanych do stosowania się do Ustawy prawo o ochronie środowiska oraz do dodatkowych przepisów w tej kwestii.

Regulacji ekologicznych jest nie mniej niż podatkowych, jednak niewielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że podlegają wymogom ochrony środowiska. Nawet właściciele niewielkich firm, mają do spełnienie szereg obowiązków. Wystarczy używać samochodu, wytwarzać nieco odpadów (np. tonery z drukarki) lub stosować w swojej pracy farby i rozpuszczalniki, aby mieć obowiązki wynikające z przepisów ochrony środowiska.
Nowoczesna metoda depilacji tylko w salonie DepilConcept...

Tekst sponsorowany

Data dodania:poniedziałek 7 sierpnia 2017 godz: 07:32:06

Jeszcze kilka dekad temu kobiety w ogóle nie stosowały depilacji. Dzisiaj ciężko w to uwierzyć, ponieważ depilacja stała się tak powszechna niczym mycie zębów. Każda kobieta z pewnością zgodzi się ze stwierdzeniem, że depilacja jest nieodłącznym elementem higieny i dbania o siebie. Samodzielne usuwanie włosków jest rytuałem uciążliwym, zabierającym cenny czas i często powodującym wrastanie włosków, podrażnienia, czy zapalenie mieszków włosowych.
 
Marka o międzynarodowym zasięgu
Marka DepilConcept powstała w Portugalii, a dziś posiada ugruntowaną pozycję na rynku i salony na całym świecie. Tylko w naszym kraju jest już 36 punktów, w których specjaliści świadczą najwyższej jakości usługi fotodepilacji w przystępnej cenie dla każdego.
Turniej piłki nożnej…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 7 sierpnia 2017 godz: 05:31:25

19 sierpnia 2017 roku odbędzie się jednodniowy turniej piłki nożnej, który zostanie rozegrany na boisku sportowym Orlik przy Gimnazjum Nr 1. Zapisy do turnieju na maila mosirmirek@vp.pl do 15.08.2017 r. Początek turnieju o godzinie 9.00. Gramy 2x15 minut, pięciu w polu plus bramkarz.
MP
Za zasługi dla pszczelarstwa…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 7 sierpnia 2017 godz: 05:20:42

W sobotę w Karczowiskach (koło Elbląga) podczas XIV Targów Pszczelarskich i Tradycyjnej Żywności wyróżniono i odznaczono zasłużonych dla naszego regionu pszczelarzy. Statuetkę ks. dr Jana Dzierżona „Za zasługi Dla Pszczelarstwa” otrzymał Antoni Pociejewski, od lat zajmujący się pszczelarstwem. Medalel ks. dr Jana Dzierżona „Za zasługi Dla Pszczelarstwa" z kolei odebrali: Roman Głuszyk i Piotr Czyszejuk.Wszyscy wyróżnieni należą do pasłęckiego Koła Bartnik.Gratulujemy!
jp
Motocykliści pomagają…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 7 sierpnia 2017 godz: 05:16:02

Podczas sobotniego Pikniku Motocyklowego można było wesprzeć Stowarzyszenie „Pasłęk Pomaga”. Wczoraj odbyło się komisyjne liczenie pieniędzy wrzuconych do skarbobki przez motocyklistów. Zebrano 1240 złotych i 30 euro. Pieniądze trafią za pośrednictwem stowarzyszenia do osób chorych i potrzebujących pomocy.
jp
Zatrzymał się na płocie…

Jerzy

Data dodania:niedziela 6 sierpnia 2017 godz: 09:22:43

Tuż przed godziną 5:00 pijany kierowca Forda uszkodził latarnię, a kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymał się na ogrodzeniu prywatnej posesji. Zdarzenie miało miejsce dzisiaj rano na ul. Partyzantów. Młody Pasłęczanin (27 lat), który miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, wracał z lokalu gastronomicznego. Naprawa szkód będzie kosztowała kierowcę kilka tysięcy złotych.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Remont-budowlane>szukam usługi

Wspólnota Mieszkaniowa DOMATOR 14-400 Pasłęk ul. Ogrodowa 13. Poszukuje firmy na wykonanie przyłącza budynku do sieci kanalizacji deszczowej i drenażu opaskowego budynku. więcej »

PRACA

Praca dla mężczyzny na stanowisku KIEROWCA w sklepie mięsnym. Wymagane prawo jazdy kategorii B. Praca dla osoby z Pasłęka! Więcej informacji udzielę telefonicznie: 660-404-607 więcej »

Elmro meble kuchene na wymiar

Elmro to produkcja i projektowanie mebli kuchennych i szaf na wymiar. Zadzwoń 507559799 i umów się na darmowy pomiar. Na miejscu ustalimy wygląd kuchni, dopasujemy odpowiednie wyposażenie,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 146195920 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:46

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl