27 Czerwca 2017
 

70-lecie Kół Łowieckich Jenot i Bóbr                                                                                                                                        Na początek wakacji impreza disco - polo                                                                                                                                        2:30 - Wypadek w Olkowie. Samochód wjechał do rowu. Trzy osoby przewieziono do szpitala w Elblągu i Olsztynie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Zaproszenie do Aniołowa…

Zlot Aniołów już 8. lipca. To będzie XIII edycja cyklicznej imprezy w Aniołowie, podczas której każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha. Organizatorzy zapraszają wielbicieli aniołów z...

Data dodania: 27-06-2017, 08:45

70-lecie Koła Bóbr...

Wczoraj myśliwi z Koła Łowieckiego Bóbr świętowali 70-lecie istnienia swojego stowarzyszenia. Miejscem uroczystości był teren przy domku myśliwskim "Brzozówka". Wśród gości pojawili się...

Data dodania: 25-06-2017, 11:14

Disco Polo w Parku Ekologicznym…

Miłośników muzyki Disco Polo zapraszamy do Parku Ekologicznego w sobotę 1 lipca. O godzinie 18:00 rozpocznie się tam kolejne wydanie Festiwalu Disco Polo. W imprezie przygotowanej przez...

Data dodania: 25-06-2017, 05:10

Sobota pod znakiem koni…

Kolejne zawody jeździeckie organizowane przez MKJ Nenia i MOSiR w Parku Ekologicznym zgromadziły ponad 50 koni z różnych klubów Warmii i Mazur oraz województwa pomorskiego. Mimo...

Data dodania: 25-06-2017, 04:53

"Daj włos" - pasłęczanie biorą udział w akcji...

Fundacja onkologiczna Rak’n’Roll w ramach akcji „Daj włos” prowadzi zbiórkę ściętych włosów, które przeznaczane są na peruki dla kobiet chorych na nowotwór i...

Data dodania: 23-06-2017, 08:34

1

2

3

4

5

Archiwum


70-lecie OSP w Osieku i gminne zawody strażackie...

Anna

Data dodania:środa 14 czerwca 2017 godz: 10:44:26

W minioną sobotę (10. czerwca) strażacy ochotnicy z Godkowa rywalizowali w Gminnych Zawodach OSP. Miejscem sportowych zmagań było boisko w Osieku. Ochotnicza Straż Pożarna z Osieka, która była gospodarzem zawodów obchodziła w tym dniu także jubileusz 70-lecia istnienia. Dopisała pogoda, nie brakowało też atrakcji: była zjeżdżalnia dla najmłodszych uczestników imprezy, malowanie twarzy oraz stoiska z poczęstunkiem: pieczonymi ziemniakami oraz pyszną grochówką. W zawodach OSP wystartowało w sumie 7 drużyn. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej dorosłych wywalczyła OSP z Godkowa, wśród chłopięcych drużyn młodzieżowych najlepsza była OSP z Dobrego. Puchary wręczał wicewojewoda Sławomir Sadowski i starosta Maciej Romanowski. Wyniki poniżej.
W sobotę MTB Maraton - przyjdź! Weź udział lub kibicuj!

Anna

Data dodania:środa 14 czerwca 2017 godz: 08:25:39

Grupa Rowerowa Team Mustang Pasłęk zaprasza już w najbliższą sobotę do udziału w rowerowej imprezie pod nazwą MTB Maraton. W jej skład wchodzi: mini rajd dla dzieci, rajd rodzinny oraz wyścig główny na dwóch odcinkach: mini 22 km. oraz giga 44 km. To będzie już czwarta edycja tego wydarzenia, które co roku promuje aktywny wypoczynek oraz stanowi atrakcję dla sportowych kibiców. Tak jak przed rokiem miejscem startu i mety będzie plac św. Wojciecha, gdzie znajdzie się również biuro zawodów. Od godz. 8.30 będzie można rejestrować udział w zawodach na dystansie dla dzieci (odcinek 1,2 km). Rajd rowerowy najmłodszych uczestników startuje o godz. 9.30. Po nim zaplanowano rajd rodzinny na dystansie 4 km. Tutaj nie trzeba się wcześniej zapisywać, a udział w nim może wziąć każdy. Po tych widowiskowych przejazdach, o godz. 11-stej wystartują zawodnicy rajdu głównego. Na razie na liście startowej widzimy 145 sportowców (zapisy elektroniczne dziś do północy – tutaj).
Golf & Cars, czyli coś dla fanów motoryzacji i golfa…

Anna

Data dodania:środa 14 czerwca 2017 godz: 08:09:36

Prezentacja klasycznych i tuningowych samochodów, pokaz motocykli, turniej golfa, dodatkowe atrakcje dla dzieci oraz możliwość przejażdżki autami testowymi – to tylko część programu imprezy pod nazwą GOLF&CARS, która odbędzie się już w najbliższy weekend (17-18 czerwca) na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku. Jest to wydarzenie absolutnie unikatowe, które na pasłęckim polu golowym odbywa się już po raz drugi. Prócz turnieju golfowego organizatorzy zapowiadają zlot samochodowy, przygotowany dla wszystkich miłośników motoryzacji jak i golfa oraz kilka niespodzianek dla najmłodszych. Warto zatem wybrać się na tę imprezę cała rodziną. Poniżej szczegóły.
Otwarte Mistrzostwa Pasłęka...

Jerzy

Data dodania:środa 14 czerwca 2017 godz: 05:22:56

6 sierpnia 2017 r. (niedziela) na Stadionie Miejskim w Pasłęku odbędą się Otwarte Mistrzostwa Pasłęka w biegu na 5000m mężczyzn i 3000m kobiet. Zapisy do mistrzostw prosimy kierować na maila mosirmirek@vp.pl do dnia 25 lipca. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, datę urodzenia i ewentualnie nazwę klubu/drużyny. Na najlepszych czekają puchary oraz medale. Początek imprezy o godz. 19.30.
Wszystkim miłośnikom biegania przypominamy o zapisach do VIII Biegu Wokół Pasłęckich Murów Obronnych, który odbędzie się 15 sierpnia 2017 r. Do biegu można zapisać się poprzez portal WWW.elektronicznezapisy.com.
mp
Sambród – Marzewo do 20 czerwca…

Jerzy

Data dodania:środa 14 czerwca 2017 godz: 05:19:57

Trwa remont odcinka drogi powiatowej Sambród – Marzewo. Remont wykonuje firma Masters z Elbląga. Koszt inwestycji to kwota 430 tys. złotych. Termin zakończenia prac ustalono na dzień 20 czerwca br. Do tej pory wykonano nową koronę drogi i rowy odwadniające. Przypominamy, że na remont „składają się”: powiat elbląski, gmina Pasłęk, gmina Małdyty i przedsiębiorcy eksploatujący żwirownie leżące przy tej trasie.
jp
Przedłużenie terminu składania dokumentów...

Jerzy

Data dodania:środa 14 czerwca 2017 godz: 05:17:26

Informuję, że termin składania dokumentów aplikacyjnych w ramach naboru na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Miejskim w Pasłęku ds. informatyki wskazany w ogłoszeniu o naborze na ww. stanowisko z dnia 18 maja 2017 r. zostaje przedłużony do dnia 29 czerwca 2017 r. do godz. 15:30.
Pozostałe warunki naboru wskazane w ww. ogłoszeniu o naborze pozostają bez zmian.
Dokumenty aplikacyjne złożone w pierwotnym terminie zostaną uwzględnione w toczącym się procesie naboru.

Pasłęk, 09.06.2017 r.
BURMISTRZ PASŁĘKA
dr Wiesław Śniecikowski
Ruszyły „Spotkania z historią”...

Anna

Data dodania:wtorek 13 czerwca 2017 godz: 09:44:58

To spotkania na wsiach, podczas których mniejsi i więksi mieszkańcy mogą postrzelać z łuku, pograć w dawne gry lub przymierzyć średniowieczne stroje. W ostatnią niedzielę z historią bawiły się Grądki, kolejne miejscowości – Rzędy i Żurawiec – stowarzyszenie Kuźnia Pruska odwiedzi na początku lipca. Spotkania z historią, czyli dawne gry i zabawy na wolnym powietrzu, tradycyjne łucznictwo czy możliwość założenia np. średniowiecznego hełmu to popularyzacja historii i rozrywka, ale też okazja do nawiązania znajomości i współpracy między aktywnymi grupami mieszkańców. Pierwsze tegoroczne spotkanie, które odbyło się w ostatnią niedzielę (11 czerwca), pomogła przygotować wolontariuszom z pasłęckiego stowarzyszenia Świetlica Wiejska w Grądkach. Na kolejne Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej Kuźnia Pruska zaprasza 1 lipca do wsi Rzędy i 2 lipca do Żurawca.
Jak uzyskać alimenty na dziecko po rozwodzie?

Materiały partnera

Data dodania:wtorek 13 czerwca 2017 godz: 09:15:27

Obowiązek alimentacyjny to comiesięczne świadczenie pieniężne wypłacane przez rodzica na rzecz dziecka. Jak jednak postępować, by uzyskać alimenty na dziecko w odpowiedniej wysokości? W poniższym artykule wyjaśnimy, jak postępować, by korzystnie dla dziecka rozwiązać kwestię ustalenia alimentów.

Sąd to niejedyny sposób na ustalenie alimentów!
Poprzez spełnienie obowiązku alimentacyjnego rozumiemy nie tylko przeznaczenie kwoty pieniężnej na utrzymanie dziecka, ale też czasu na wychowanie potomstwa. Kiedy rodzice dziecka nie żyją we wspólnym gospodarstwie domowym, na jednym z nich spoczywa obowiązek uiszczania danej kwoty na utrzymanie potomstwa. Uzyskanie alimentów jest możliwe na dwa sposoby:

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Zatrudnię pracownika do obsługi i sprzedaży w...

Poszukuję pracowników na stanowisko obsługi punktu lombardowego. Oferujemy: - umowę o pracę - system płatnych szkoleń - możliwość rozwoju - pracę w miłym, młodym zespole - możliwość wykazania... więcej »

Zatrudnię

Zakład tapicerski w Pasłęku ul. Bohaterów Westerplatte 37d zatrudni osoby na stanowisko ; TAPICER, DO ZBIJANIA STELAŻY, MONTAŻYSTA MEBLI, OSOBY DO KLEJENIA PIANKI Również osoby do przyuczenia.... więcej »

dam pracę

Zatrudnię na dobrych warunkach następujących pracowników: -stolarzy -cieśli -zbrojarzy -mechanika samochodowego -pracowników fizycznych Gwarantujemy terminowe wypłaty i uczciwość Kontakt... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 142443750 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:61

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl