28 Kwietnia 2017
 

90-lecie Orkiestry OSP z Zielonki Pasłęckiej                                                                                                                                        Zawody strażackie już w sobotę 29. kwietnia nad jeziorkiem miejskim                                                                                                                                        Polonia Pasłęk - Tęcza Miłomłyn 4:2 (1:0). Trzy bramki Błażewicza!!!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Zapraszamy na zawody strażaków z OSP…

W sobotę 29 kwietnia 2017 r. odbędą się zawody strażaków z OSP. Impreza organizowana jest w ramach jubileuszu 720 – lecia Pasłęka . Na najlepsze drużyny seniorów i juniorów czekają...

Data dodania: 28-04-2017, 05:12

W kinie...

W weekend na ekranie Kina Zamkowego pojawi się film Piękna i Bestia, będący aktorskim remakiem animowanego filmu Disneya z 1991 roku o tym samym tutle. Bella to błyskotliwa, piękna i...

Data dodania: 27-04-2017, 10:32

Przedszkolaki apelują: dbajmy o naszą planetę...

Z okazji obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki z obu pasłęckich przedszkoli odwiedziły wczoraj burmistrza Wiesława Śniecikowskiego i złożyły na jego ręce apel w trosce o zdrowie wszystkich...

Data dodania: 26-04-2017, 09:09

Przy szpitalu powstanie nowy parking…

Rozpoczęła się przebudowa parkingu przy pasłęckim szpitalu. W związku z realizacją inwestycji, będą utrudnienia w poruszaniu się w okolicy placówki- Wjazd na teren szpitala został...

Data dodania: 24-04-2017, 11:52

Gospodarze z pucharem...

Drużyna ŚGO Pasłęk powtórzyła ubiegłoroczny sukces i znów zwyciężyła  w charytatywnym turnieju koszykówki Świąteczne Granie Ofiarowanie. Sportowcy już po raz trzeci  zagrali na rzecz...

Data dodania: 23-04-2017, 10:06

1

2

3

4

5

Archiwum


"Cienie spomiędzy drzew"...

Anna

Data dodania:piątek 21 kwietnia 2017 godz: 08:12:25

Już 28 kwietnia ukaże się w księgarniach książka  nakładu grupy PWN "Cienie spomiędzy drzew" autorstwa młodego mieszkańca gminy Godkowo Jana M. Jaskota. Po ponad 3 letniej pracy udało się i zaledwie 23-letni autor zrealizował swoje cele. Gratulujemy i serdecznie zachęcamy wszystkich do zakupu lektury.Książka  opowiada o młodzieży, której przyszło żyć w trudnych czasach II wojny światowej. Główni bohaterowie, Jędrek i Tadeusz, są młodymi ludźmi wychowanymi w duchu patriotyzmu, których postawę wykreowały służba w oddziałach paramilitarnych, tradycja i tragiczna pamięć  I wojny.
Konkurs "Segregujemy...Ziemię ratujemy"...

Anna

Data dodania:czwartek 20 kwietnia 2017 godz: 08:30:00

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Ziemi, który przypada na 22 kwietnia, chce włączyć się w naszej gminie w edukację ekologiczną.
W myśl zasadzie, iż najlepiej zacząć uświadamianie od najwcześniejszych lat, po to, żebyśmy w przyszłości tworzyli w pełni świadome społeczeństwo, organizujemy konkurs dotyczący prawidłowego segregowania odpadów dla klas I- VI Szkoły Podstawowej w Godkowie oraz PSP  SPSK w Bielicy pt. „Segregujemy...Ziemię ratujemy!!.
Wręcznie nagród w konkursie plastycznym "Wiosna....ach To Ty"

Anna

Data dodania:środa 19 kwietnia 2017 godz: 08:25:51

W dniu 7.04 oraz 12.04 odbyło się wręczenie nagród w PSP SPSK w Bielicy oraz w SP w Godkowie za udział w konkursie plastycznym "Wiosno...Ach To Ty" organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie. Sponsorem nagród była firma Super Vision salon optyczny z Pasłęka. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu mogliśmy kupić naprawdę ciekawe nagrody, które sprawiły dużo radości dzieciom. Były to m.in plecaki pumy za I i II miejsca, zestawy badmintona, gry zręcznościowe oraz dyplomy i gadżety dla wszystkich uczestników. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Info: Magdalena Przybysz-Pietrzak
Żonkilowa akcja dotarła do Godkowa...

Anna

Data dodania:piątek 14 kwietnia 2017 godz: 10:53:25

W dniach 5-8 kwietnia na świetlicach wiejskich w Lesiskach, Ząbrowcu, Grądkach, Skowronach oraz Szymborach odbyła się akcja wspólnego robienia żonkili. Spotkania nawiązywały do światowej akcji  edukacyjno-charytatywnej "Pola Nadziei". Jest to program polegający na sadzeniu cebulek żonkili, a następnie rozdawaniu wiosną kwiatów w czasie ulicznych kwest na rzecz hospicjum. Sąsiednie gminy m.in Pasłęk, już kolejny raz aktywnie uczestniczą w akcji i mają swoje Pola Nadziei. Już we wrześniu planujemy w naszej gminie również posadzić cebulki żonkili, tak żeby następnej wiosny móc wesprzeć Elbląskie Hospicjum . Teraz jednak postanowiliśmy uczestniczyć w tej akcji  chociaż poprzez warsztaty z tworzenia sztucznych kwiatów i pogadanki w celu uświadamiania dzieciom i młodzieży czym dokładnie jest hospicjum. Opiekunowie świetlic poprzez rozmowy próbowali ocieplić wizerunek tych miejsc a dodatkowo uświadamiali jak można bezinteresownie pomagać i jak ważna jest taka pomoc.

Inf. Magdalena Przybysz-Pietrzak
Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty...

Anna

Data dodania:czwartek 6 kwietnia 2017 godz: 08:40:57

We wtorek 4. kwietnia w Bibliotece Publicznej Gminy Godkowo rozstrzygnięto Konkurs "Tradycje Wielkanocne" na najładniejszą palmę, pisankę i ciasto wielkanocne. Napłynęło łącznie 36 prac. Udział w konkursie wzięły dzieci, młodzież oraz dorośli mieszkańcy gminy. Przygotowano świąteczne babki, serniki oraz mazurka. Pisanki wykonane zostały różnymi technikami: wydrapywanie, ozdabianie cekinami, brokatem, malowanie itp. Na konkurs przygotowano 9 palm, były wśród nich palmy małe, średnie i duże. Wszystkie palmy wykonane zostały z naturalnych  materiałów.
 
Wyniki konkursu:
Tydzień z Internetem po raz siódmy...

Anna

Data dodania:poniedziałek 3 kwietnia 2017 godz: 10:55:54

W czwartek 30. marca odbyło się spotkanie z okazji ,, Tygodnia z internetem". Przybyła do nas młodzież z kl. II  Gimnazjum w Dobrym wraz z nauczycielem, panią Anną Więckowską. Motyw przewodni akcji to: „inspiruj się i dziel swoimi pasjami”. Uczestnicy poznali inspirujące blogi, pozyskali informacje o nich: do czego służą, co je wyróżnia, jaką popularnością cieszą się blogerzy. W przygotowanym krótkim quizie uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę. I dzięki temu dowiedzieli się m. in. jak zrobić farbę tablicową, do czego można wykorzystać spinacz, z jakiego kraju pochodzi wpływowa blogerka modowa -  i tu największym odkryciem  było, że ta blogerka pochodzi z Polski i jest nią - Julia Kuczyńska . Wszyscy byli mile zaskoczeni. Młodzież dowiedziała się wielu innych pożytecznych informacji, związanych z gotowaniem, szyciem i majsterkowaniem. Na koniec podzieleni na grupy zrobili pojemniki na długopisy. Uczestnicy przekonali się, że Internet można wykorzystać do rozwoju swoich pasji i zainteresowań. Po pracowitych zajęciach był też czas na słodki poczęstunek.
Inf. Biblioteka Publiczna Gminy Godkowo
Maluchy w bibliotece...

Anna

Data dodania:poniedziałek 3 kwietnia 2017 godz: 10:53:43

W piątek 31. marca dzieci z przedszkola w Dobrym wraz z opiekunami: panią Alicją Zalewską oraz panią Gabrielą Urbanowicz odwiedziły Bibliotekę w Godkowie. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla większości była to pierwsza wizyta. Dzieci dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Poznały zasady wypożyczania książek, oraz jak o nie dbać. Miały także możliwość przejść się między regałami z literaturą dla dzieci, młodzieży, dorosłych i zapoznać z zasobami bibliotecznymi. Największym zainteresowaniem cieszył się jak zwykle ,,kącik malucha'  z zabawkami i kolorowymi książeczkami.
Kolejny sukces uczniów Gimnazjum w Dobrym...

Anna

Data dodania:piątek 31 marca 2017 godz: 13:02:30

 2 marca 2017r.  uczniowie naszej szkoły: Urszula Byk, Ewa Jagiełło, Paulina Kozakiewicz, Martyna Wąsowicz i Emil Piórkowski  uczestniczyli w pierwszej edycji  Ogólnopolskiego Konkursu  Wiedzy o Harrym Potterze dla Szkół - „ WEASLEJEK”. Był to konkurs dla uczniów zafascynowanych światem Harry’ego Pottera.  Miło nam poinformować , że  uczennica Gimnazjum w Dobrym – Urszula Byk z kl. I wykazała się  ogromną wiedzą o Harrym Potterze  i zajęła V miejsce na 175 uczestników biorących udział w konkursie.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Sprzedam ziemię

sprzedam 15 ha ziemi na terenie wsi Aniołowo. Kontakt : 602373018 więcej »

Zatrudnię sprzedawcę kasjera Kaktus Alkoholowy...

Zgłoszenia wraz z CV proszę przesyłać do 1.05.2017 na adres mailowy: kaktus.alkohol@gmail.com ZATRUDNIMY SPRZEDAWCĘ – KASJERA Miejsce pracy: Pasłęk nowo otwarty sklep Kaktus-alkohole... więcej »

Praca dla kierowcy

Zatrudnię kierowcę do rozwożenia pizzy oraz kasjerkę.  tel.511-830-784 więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 138887289 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:77

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl