27 Czerwca 2017
 

70-lecie Kół Łowieckich Jenot i Bóbr                                                                                                                                        Na początek wakacji impreza disco - polo                                                                                                                                        2:30 - Wypadek w Olkowie. Samochód wjechał do rowu. Trzy osoby przewieziono do szpitala w Elblągu i Olsztynie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Zaproszenie do Aniołowa…

Zlot Aniołów już 8. lipca. To będzie XIII edycja cyklicznej imprezy w Aniołowie, podczas której każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha. Organizatorzy zapraszają wielbicieli aniołów z...

Data dodania: 27-06-2017, 08:45

70-lecie Koła Bóbr...

Wczoraj myśliwi z Koła Łowieckiego Bóbr świętowali 70-lecie istnienia swojego stowarzyszenia. Miejscem uroczystości był teren przy domku myśliwskim "Brzozówka". Wśród gości pojawili się...

Data dodania: 25-06-2017, 11:14

Disco Polo w Parku Ekologicznym…

Miłośników muzyki Disco Polo zapraszamy do Parku Ekologicznego w sobotę 1 lipca. O godzinie 18:00 rozpocznie się tam kolejne wydanie Festiwalu Disco Polo. W imprezie przygotowanej przez...

Data dodania: 25-06-2017, 05:10

Sobota pod znakiem koni…

Kolejne zawody jeździeckie organizowane przez MKJ Nenia i MOSiR w Parku Ekologicznym zgromadziły ponad 50 koni z różnych klubów Warmii i Mazur oraz województwa pomorskiego. Mimo...

Data dodania: 25-06-2017, 04:53

"Daj włos" - pasłęczanie biorą udział w akcji...

Fundacja onkologiczna Rak’n’Roll w ramach akcji „Daj włos” prowadzi zbiórkę ściętych włosów, które przeznaczane są na peruki dla kobiet chorych na nowotwór i...

Data dodania: 23-06-2017, 08:34

1

2

3

4

5

Archiwum


Godkowska Palinocka...

Anna

Data dodania:wtorek 27 czerwca 2017 godz: 11:06:29

W niedzielę  25 czerwca w Godkowie choć odrobinę postaraliśmy się oddać klimat średniowiecznej Nocy Świętojańskiej. Pomimo deszczu oraz problemów technicznych z nagłośnieniem nasza Palinocka się odbyła...i co najważniejsze myślę, że udała. Szkoda,że pogoda nie dopisała. Ale chyba wiedzieliśmy kogo zaprosić do występów. Zespół Nutki pod opieką p. M.Borowej rozpoczął naszą wspólną zabawę. Przy ulewnym deszczu, wietrze dziewczyny były twarde i dały naprawdę znakomity występ. Musiały nim wszystkich zaczarować nawet pogodę bo podczas całego występu zaklinały deszcz..i na koniec się udało!! Przestało padać. Dzięki dziewczęta -byłyście wspaniałe !! Myślę, iż jeszcze nie raz uda się nam współpracować. Po występie Nutek przyszła pora na Grę terenową-wszystko fajnie ale dla tak sprytnych dzieci jak nasze następnym razem przygotowujemy dłuższą trasę.Później to już był żywioł, czarownica przyjmowała gości w szałasie, Melodie umilały puszczanie wianków, pomimo wątłego płomienia zioła zostały spalone, a przewodnik i reszta naszej brygady prowadziły konkurencje.
Spektakl Kosmiczny Przyjaciel Kłamczuszka...

Anna

Data dodania:wtorek 27 czerwca 2017 godz: 10:52:01

W sobotę 24 czerwca wraz z grupą ok. 60 dzieci i dorosłych z całej gminy Godkowo wzięło udział w wyjeździe do Morąga do kina Narie na spektakl "Kosmiczny Przyjaciel Kłamczuszka". Darmowe bilety pozyskaliśmy dzięki OSP w Godkowie. Serdecznie dziękujemy. Podczas spektaklu aktorzy z Teatru Króla w Łodzi w sposób zabawny prezentowali widowni jak złe są nałogi oraz niewłaściwe zachowania np.:kłamstwo. Taka profilaktyka myślę,że skutecznie przemawia do wyobraźni dzieci. Cała publiczność żywo reagowała na spotkanie kłamczuszka z kosmitą. Wyjazd cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, dziękujemy mieszkańcom za wspólnie spędzony czas.

inf. Magdalena Przybysz-Pietrzak
Mieszkańcy gminy na Integracjach w Młynarach...

Anna

Data dodania:wtorek 27 czerwca 2017 godz: 10:49:58

W piątek(23 czerwca) mieszkańcy Godkowa wyruszyli do Młynar na tegoroczne Integracje. Organizacja i zespoły, które mieliśmy okazję zobaczyć naprawdę zrobiły wielkie wrażenie. Pomimo kapryśnej pogody bawiliśmy się świetnie, towarzystwo wróciło zrelaksowane i bardzo zmęczone, ale nawet mimo deszczu pod sceną bawiliśmy się w rytm piosenek zespołu Hoyraky. Nawet ulewa nie straszna naszym mieszkańcom, bo liczy się klimat oraz wspólna zabawa. Dziękujemy za zaproszenie. Szczególne podziękowania dla Wójta Gminy Godkowo A.Bondaruka, który był inicjatorem wyjazdu. Przejazd został sfinansowany ze środków UG w Godkowie.
inf. Magdalena Przybysz-Pietrzak
Palinocka - zaproszenie na imprezę...

Anna

Data dodania:piątek 16 czerwca 2017 godz: 11:35:33

Serdecznie zapraszamy wszystkich 25 czerwca do Godkowa na Palinockę- zabawę organizowaną z okazji przypadającej na 23 czerwca Nocy Świętojańskiej. Start godzina 17:00 występem zespołu "Nutki".Następnie przeprowadzona zostanie gra terenowa-"W Poszukiwaniu Kwiatu Paproci".Przewodnikiem będzie Duch Ziemowita I. Na trasie spotkać będzie można m.in szałas Czarownicy, która będzie miała przygotowane wróżby i zadania dla uczestników oraz przeszkadzające w poszukiwaniach Mroczne Cienie. Dodatkowo rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy wianek wykonany przez dzieci. Klasyfikacja przebiegać będzie w przedziale wiekowym 5 -9 lat oraz 10 -14 lat. Wszystkie przygotowane wianki zostaną puszczane na wodzie przy gościnnym występie "Melodii z Godkowa". Ponadto będzie można  odwiedzić stanowisko "E-kompetencje bez barier", gdzie na dzieci będą czekały ciekawe gry i zadania. Po części artystycznej zapraszamy wszystkich na wieczorną zabawę dla dorosłych przy muzyce Polsko-Ukraińskiej. Gościnnie odwiedzi nas ZORIA Ryszard Maczyszyn.
70-lecie OSP w Osieku i gminne zawody strażackie...

Anna

Data dodania:środa 14 czerwca 2017 godz: 10:50:34

W minioną sobotę (10. czerwca) strażacy ochotnicy z Godkowa rywalizowali w Gminnych Zawodach OSP. Miejscem sportowych zmagań było boisko w Osieku. Ochotnicza Straż Pożarna z Osieka, która była gospodarzem zawodów obchodziła w tym dniu także jubileusz 70-lecia istnienia. Dopisała pogoda, nie brakowało też atrakcji: była zjeżdżalnia dla najmłodszych uczestników imprezy, malowanie twarzy oraz stoiska z poczęstunkiem: pieczonymi ziemniakami oraz pyszną grochówką. W zawodach OSP wystartowało w sumie 7 drużyn. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej dorosłych wywalczyła OSP z Godkowa, wśród chłopięcych drużyn młodzieżowych najlepsza była OSP z Dobrego. Puchary wręczał wicewojewoda Sławomir Sadowski i starosta Maciej Romanowski. Wyniki poniżej.
Spotkanie z historią w Grądkach

Anna

Data dodania:wtorek 13 czerwca 2017 godz: 13:52:42

11 czerwca w ostatnią niedzielę odwiedziło nas Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej ,,Kuźnia Pruska". Spotkania z historią, czyli dawne gry i zabawy na wolnym powietrzu, tradycyjne łucznictwo czy możliwość założenia np. średniowiecznego hełmu to popularyzacja historii i rozrywka, ale też okazja do nawiązania znajomości i współpracy między aktywnymi grupami  mieszkańców.
Na spotkaniu mieszkańcy mogli postrzelać z łuku, wielu ze strzelających miało świetne predyspozycje i strzelali celnie. Wielką frajdą były dawne gry i zabawy, m. in. kręgle pruskie, skoki w workch, czy przeciąganie liny. Dzieci jak i dorośli chętnie korzystali z możliwość nauki chodzenia na szczudłach i na nartach pruskich.
I MIEJSCE W SUCHACZU....

Anna

Data dodania:wtorek 13 czerwca 2017 godz: 11:50:22

W sobotę, 10 czerwca w Suchaczu odbył się Turniej Rzutu Podkową. GOKSiR w Godkowie przy współudziale finansowym Urzędu Gminy zorganizował i sfinansował wyjazd dla 2 drużyn z Godkowa.Gmina Godkowo zajęła I miejsce Drużynowym Turnieju Rzutu Podkową o Puchar Starosty Elbląskiego pkt. generalna GMIN w skład zwycieskiej drużyny weszli: Piotr Ogrzywalski, Andrzej Ogrzywalski, Tomasz Ogrzywalski, Ilona Król, Angelika Piotrowska.Pan Piotr Ogrzywalski otrzymał nagrodę - za najbardziej efektywnego zawodnika ze wszystkich gmin.Najwięcej punktów w rozgrywkach indywidualnych zdobyli kolejno:Piotr Ogrzywalski- 262 pkt,Jacek Kamiński-186 pkt., Andrzej Ogrzywalski -185 pkt.,Maciej Głowacki-179 pkt.,Tomasz Ogrzywalski -160 pkt.
Drużyna z Godkowa ze Srebrnym Medalem Pucharu Polski...

Anna

Data dodania:wtorek 13 czerwca 2017 godz: 11:25:11

W niedzielę (11. czerwca) w Morągu rozegrany został Puchar Polski Dziewczynek w Unihokeja. Rewelacyjnie spisała się drużyna Szkoły Podstawowej z Godkowa, która po ambitnej grze wywalczyła Srebrny Medal Pucharu Polski. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie pod względem sportowym i organizacyjnym. W grupie młodziczki z Godkowa odniosły trzy zwycięstwa nad wyżej notowanymi rówieśniczkami. W półfinale pewnie pokonały drużynę Olimpii Osowa Gdańsk 7:1! W meczu finałowym ponownie spotkały się z wcześniejszym rywalem - Aligatorem Gdynia i niestety uległy 1:2. Wynik osiągnięty na tym szczeblu rozgrywek jest dużym osiągnięciem Szkoły z Godkowa.
Wyniki:

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Zatrudnię pracownika do obsługi i sprzedaży w...

Poszukuję pracowników na stanowisko obsługi punktu lombardowego. Oferujemy: - umowę o pracę - system płatnych szkoleń - możliwość rozwoju - pracę w miłym, młodym zespole - możliwość wykazania... więcej »

Zatrudnię

Zakład tapicerski w Pasłęku ul. Bohaterów Westerplatte 37d zatrudni osoby na stanowisko ; TAPICER, DO ZBIJANIA STELAŻY, MONTAŻYSTA MEBLI, OSOBY DO KLEJENIA PIANKI Również osoby do przyuczenia.... więcej »

dam pracę

Zatrudnię na dobrych warunkach następujących pracowników: -stolarzy -cieśli -zbrojarzy -mechanika samochodowego -pracowników fizycznych Gwarantujemy terminowe wypłaty i uczciwość Kontakt... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 142457779 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:10

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl