18 Sierpnia 2017
 

Konferencja na temat wykopalisk...                                                                                                                                        20 sierpnia kolejne Grand Prix Zakrzewka II                                                                                                                                        Trwają przygotowania do jubileuszu miasta                                                                                                                                        Drugie badanie wody w Jeziorku Miejskim                                                                                                                                        Apel o pomoc dla ofiar gwałtownych burz i nawałnic                                                                                                                                        Polonia - Fortuna Dorotowo 1:0 (1:0)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych z wiosek...

Urząd Miejski w Pasłęku informuje, iż dnia 26 sierpnia 2017 r. (sobota) zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. przeprowadzi...

Data dodania: 18-08-2017, 10:11

W niedzielę będą utrudnienia w ruchu na Starówce...

W godzinach 13:40–14:10 ulicami Krasickiego i Chrobrego przejdzie korowód Jarmarku św. Bartłomieja. W tym czasie ruch pojazdów na Starym Mieście będzie utrudniony. Korowód wyruszy...

Data dodania: 18-08-2017, 08:50

VI Jarmark św. Bartłomieja w Pasłęku...

W najbliższą niedzielę na pasłęckiej starówce będzie można spotkać prawdziwych wojów i rycerzy, wziąć udział w konkursie na najciekawsze przebranie nawiązujące do historii, obejrzeć...

Data dodania: 17-08-2017, 10:27

Wygrali zawodnicy z Kenii…

Wczorajszy VIII Bieg Wokół Pasłęckich Murów Obronnych zgromadził 97 biegaczy z różnych stron Polski i z zagranicy. Na trasie wiodącej ulicami Starego Miasta, z trudnym podbiegiem pod Bramę...

Data dodania: 16-08-2017, 06:04

Noc z organami Hildebrandta…

„Noc z organami Hildebrandta” w Kościele Św. Bartłomieja w Pasłęku to kolejne wydarzenie muzyczne realizowane w ramach V Pasłęckiego Festiwalu Organowego. Koncert, który...

Data dodania: 15-08-2017, 05:19

1

2

3

4

5

Archiwum


Muzeum w Godkowie...

Anna

Data dodania:czwartek 3 sierpnia 2017 godz: 09:44:52

W ubiegłym tygodniu gościliśmy niezwykłe towarzystwo ludzi zakręconych na punkcie odkrywania historii w przeróżnych zakątkach naszego kraju.Prawdziwi pasjonaci, bardzo sympatyczni i pogodni poprzez swoje zajęcia z młodzieżą sprawili,że nasza młodzież uczestniczyła w niezapomnianej lekcji historii. Serdecznie dziękujemy Muzeum Migracji: Kamilli Szuba, Jankowi Wiśniewskiemu, Jankowi Mencwelowi oraz Dawidowi Zielińskiemu- było nam niezmiernie miło was gościć i uczestniczyć w waszym projekcie.
Dzięki ich staraniom od 30.07 mieszkańcy mogą odwiedzać Muzeum mieszczące się w Niewiadówce n126 - polskiej przyczepce kempingowej, stacjonującej naprzeciwko UG w Godkowie. Jeszcze do 04.08.
Wakacyjne podróże po dziecięcej literaturze...

Anna

Data dodania:środa 26 lipca 2017 godz: 09:14:55

Biblioteka Publiczna w Godkowie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci, na wakacyjne zajęcia, które będą odbywać się w poniedziałki, środy i piątki od  godziny 11:00-12:00. W programie:
- spotkanie z ciekawą książką
- zajęcia plastyczne - ,,Pani kredka zaprasza'
- zabawy w skojarzenia
- magiczne szarady
- wakacyjne kino
- zajęcia na komputerze
- OGNISKO na zakończenie wakacji.     
ZAPRASZAMY!                           
Strzelnica w Grądkach gotowa...

Anna

Data dodania:środa 26 lipca 2017 godz: 09:06:57

Jeszcze kilka miesięcy temu terminy: strzelectwo sportowe, broń pneumatyczna, zawody strzelectwa sportowego niewiele interesowały naszych mieszkańców. Teraz zaledwie 4 m-ce później zainteresowanie tym tematem jest coraz większe, a to dopiero początek przygody ze strzelectwem sportowym w naszej gminie. Zaczęło się niepozornie jak większość ważnych zdarzeń, od drobnej iskry, a mianowicie od odwiedzin Mirosława Kurendy w biurze GOKSiR w Godkowie. Pan  M. Kurenda mieszkaniec Olkowa sędzia PZSS  i współzałożyciel sesji strzeleckiej Orneta jest prawdziwym pasjonatem strzelectwa i nie chodzi tutaj tylko o samo strzelanie, ale również o całą jego otoczkę m.in. sportową rywalizację fair play, dyscyplinę, koncentrację, szacunek do rywali oraz odpowiedzialność. Mirosław Kurenda z taką pasją i zaangażowaniem opowiadał o swoich treningach, że dyrektor GOKSiR — Magdalena Przybysz-Pietrzak w niedługim czasie po tej wizycie wraz z trójką nastolatków uczestniczyła w zawodach zorganizowanych przez Redutę Orneta. Tam przekonali się,  na czym tak naprawdę polega strzelectwo sportowe i poczuli klimat prawdziwych zawodów. I wtedy narodził się pomysł, aby utworzyć strzelnicę w gminie Godkowo, tak żeby w następnych zawodach móc naprawdę rywalizować i stanowić silną konkurencję.
Mistrzostwa Polski w Rzucie Podkową

Anna

Data dodania:czwartek 20 lipca 2017 godz: 08:48:47

W sobotę 15 lipca w Kępniewie gm. Markusy odbyły się Mistrzostwa Polski w Rzucie Podkową. Wystartowała w nich rekordowa liczba drużyn, bo aż 21, w sumie ponad 100 osób. GOKSiR w Godkowie zorganizował i dofinansował wyjazd dla 12 osób z Gminy Godkowo.WYNIKI:
Drużynowo Gmina Godkowo zajęła VIII miejsce. Skład drużyny Piotr Ogrzywalski, Andrzej Ogrzywalski,. Maciej Głowacki, Jacek Kamiński, Tomasz Ogrzywalski.
Indywidualne kobiet:
VIII m-ce Ilona Król
Indywidualne mężczyzn: V m-ce Piotr Ogrzywalski
 
Otrzymaliśmy również zaproszenie na Ogólnopolski Turniej Rzutu Podkową do Podgórzyna.
Mistrzostwa Polski w Rzucie Podkową zorganizował Klub Siodło Kępniewo.
Gratulacje dla wszystkich osób, które brały udział w Mistrzostwach i dumnie reprezentowały Gminę Godkowo.
Inf. GOKSiR Godkowo
Otwarcie strzelnicy sportowo-rekreacyjnej w Grądkach...

Anna

Data dodania:środa 19 lipca 2017 godz: 09:08:26

Grupa Nieformalna "Sokół" serdecznie zaprasza na otwarcie i  trening strzelecki do pierwszej w naszej Gminie strzelnicy sportowo-rekreacyjnej w Grądkach. Otwarcie nastąpi 23 lipca w niedzielę o godz. 14:00. Trening przeprowadzi przeszkolony instruktor. Strzelnica została zlokalizowana w udostępnionym i wyremontowanym przez UG Godkowo budynku po byłej remizie strażackiej. Projekt został dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Znaleziono psa...

Anna

Data dodania:wtorek 18 lipca 2017 godz: 12:15:26

W dniu 18.07.2017 r. znaleziono na terenie gminy Godkowo psa w typie labradora. Właściciel proszony o kontakt z tutejszym Urzędem Gminy w Godkowie 552497210 wew. 44. Prosimy o pomoc w znalezieniu właściciela lub nowego domu dla tego psa. Pies nie jest agresywny, młody, zadbany przyjazny dla ludzi.
 
WARSZTATY W ZIOŁOWYM DZBANKU...

Anna

Data dodania:piątek 14 lipca 2017 godz: 08:42:56

12.07 odbyły się warsztaty w Ziołowym Dzbanku w Sąpach. Z grupą 12 dzieci i opiekunami wybraliśmy się tworzyć mydełka. Wyjazd zorganizował GOKSiR Godkowo. Było cudnie. Niezapomniana lekcja biologi, chemii, techniki  za nami. Mydełka wyszły piękne, wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie na warsztatach a na pamiątkę zabrały swoje małe pachnące arcydzieła do domu.Ponadto baaardzo sympatyczna atmosfera, przemili gospodarze, p.Ewa Nisiewicz, która z ogromną wiedzą o ziołach przekazywała ją naszym dzieciakom a do tego piękne, urokliwe miejsce, gdzie z każdego zakątka a to wyrastała malwa czarna, len, cudownie pachnąca melisa, dzika róża i wiele, wiele lawendy. Okiennice pomalowane bajkowo, wszystko dopracowane, widać że właściciele całe serce wkładają nie tylko w to co robią ale również w swoje otoczenie. I to wszystko sprawia że odwiedziny w tym miejscu są magiczne, pełne relaksu i przyjemności dla oczu i duszy.
Warsztaty plastyczne w świetlicach wiejskich

Anna

Data dodania:piątek 14 lipca 2017 godz: 08:31:19

3 i 7 lipca na świetlicy wiejskiej w Godkowie i Dobrym odbyły się warsztaty plastyczne zorganizowane przez GOKSiR  pod okiem opiekunów świetlic: R.Knyżewskiego, Natalii Ciarcińskiej, A.Kabłasz, M.Ogrzywalskiej i P.Basaj. Zainteresowanie najmłodszych było bardzo duże. Dzieci mamy naprawdę zdolne, liczne grupy, które się zjawiły pokazały, że trochę brudu nie zaszkodzi liczy się dobra zabawa we wspólnym towarzystwie. Trochę farb, kartka, pędzel i zapał dziecka- to mieszanka doskonała do wspólnej energetycznej zabawy.
inf.M.Przybysz-Pietrzak

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Elmro meble kuchene na wymiar

Elmro to produkcja i projektowanie mebli kuchennych i szaf na wymiar. Zadzwoń 507559799 i umów się na darmowy pomiar. Na miejscu ustalimy wygląd kuchni, dopasujemy odpowiednie wyposażenie,... więcej »

Zatrudnimy Pracowników Produkcyjnych

Zakład tapicerski w Pasłęku ul. Bohaterów Westerplatte 37d, poszukuje pracowników na stanowiska; TAPICER, DO ZBIJANIA STELAŻY, MONTAŻYSTA MEBLI, OSOBY DO KLEJENIA PIANKI PAKOWACZY... więcej »

Honda na sprzedaż

Sprzedam samochód marki HONDA CITY  1.4 Comfort. Rok produkcji 2008, auto jest czterodrzwiowe, benzyna, 60 tys. przebiegu. Pojazd w kolorze szampańskim, nie jest uszkodzony, bezwypadkowy,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 145920470 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:66

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl