25 Lutego 2017
 

Sesja nadzwyczajna                                                                                                                                        W kinie: Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej oraz SING                                                                                                                                        Uwalić burmistrza - kiedy wybory samorządowe?                                                                                                                                        Wernisaż wystawy WYKLĘCI w czwartek w galerii POK                                                                                                                                        Będą kopać na Starym Mieście                                                                                                                                        Tablica ku czci żołnierzy wyklętych                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Debatowali o zmianach w szkolnictwie...

Wszystkie samorządy w kraju przygotowują się do reformy oświaty, o której zadecydował rząd. Wczoraj, podczas nadzwyczajnej sesji radni debatowali o skutkach wprowadzanych zmian w...

Data dodania: 23-02-2017, 09:45

Weekend w kinie...

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejne projekcje w Kinie Zamkowym. Najmłodsi widzowie będą mieli okazję obejrzeć animowany musical SING. Jego głównym bohaterem jest koala Buster Moon-...

Data dodania: 23-02-2017, 08:29

Tablica ku czci żołnierzy wyklętych…

W imieniu pasłęckiego samorządu zapraszam Państwa na uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się w Pasłęckim Ośrodku Kultury w dniu 1 marca 2017 r....

Data dodania: 21-02-2017, 05:29

Zatańczyli dla Sebastiana...

Charytatywny maraton taneczny – to kolejna akcja, podczas której zbierano pieniądze na leczenie chorego na białaczkę Sebastiana. Wczorajsze dwie godziny treningu zaowocowały zbiórką...

Data dodania: 20-02-2017, 10:24

Charytatywny turniej piłki nożnej...

Wczoraj młodzi piłkarze zagrali w jednym z ważniejszych turniejów w swojej karierze, gdzie stawką było zebranie pieniędzy dla chorego kolegi z boiska. Sebastian, który jeszcze do niedawna...

Data dodania: 19-02-2017, 07:57

1

2

3

4

5

Archiwum


Uroczystości w Skowronach...

Anna

Data dodania:poniedziałek 23 listopada 2015 godz: 09:48:40

W sobotę 14. listopada w świetlicy wiejskiej w Skowronach mieszkańcy świętowali przy słodkim poczęstunku Dzień Seniora i Dzień Niepodległości. Uroczystość rozpoczęły dzieci częścią artystyczną i życzeniami przygotowanym dla najstarszych mieszkańców miejscowości. W części artystycznej uczczono także wierszami i pieśniami patriotycznymi Dzień Niepodległości. Gościnnie wystąpił zespół "Melodie z Godkowa" , który obchodził 8 rocznicę swego istnienia. Z tej okazji Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Pani Marlena Staruch złożyła członkom zespołu życzenia i wręczyła piękny kosz z kwiatami, a Pani Sołtys Halina Potrapeluk - tort rocznicowy z życzeniami. Seniorzy miło spędzili popołudnie śpiewając wspólnie z zespołem piosenki z czasów  własnej młodości.
Organizatorzy:
Radna, Sołtys, Rada Sołecka i opiekun świetlicy
Nutki w czołówce!

Anna

Data dodania:piątek 13 listopada 2015 godz: 10:09:14

To już  tradycja, że nasze „Nutki” wyjeżdżają na Festiwal wokalno-teatralny do Młynar. W tym roku, 06.11.2015r., w Konkursie Piosenki pn. ”Jesienna Nuta”, wzięły udział dwa zespoły. W kategorii kl.1-3 wystąpił zespół „Pół- Nutki” i był to debiut  młodszej grupy, a zarazem ich sukces, bo zajęły II miejsce. Skład grupy: Wąsowska Julia, Szymkiewicz Anna, Tomas Amelia, Kołesar Amelia, Małejko Oliwia, Majcher Patrycja, Puk Dżesika. Starsza grupa „ Nutki” są już w kategorii kl.4-6 i też znalazły się na podium zajmując III miejsce. Skład grupy: Wąsowska Kinga, Pośpiech Julia, Jaczewska Gabriela, Ręcławowicz Oliwia, Mazurek Maja, Kabłasz Karolina, Gajownik Łucja, Kalińska Daria. Konkurs cieszy się dużą popularnością i z każdym rokiem jest coraz trudniej zdobyć tą wymarzoną statuetkę. Opiekunem  zespołów jest p. Maria Borowa.
Zaproszenie...

Anna

Data dodania:wtorek 3 listopada 2015 godz: 09:23:56

Już jutro (tj. 4 listopada) o godz. 16-stej Biblioteka Publiczna w Godkowie zaprasza na spotkanie autorkie z Hanną Cygler autorką współczesnych powieści obyczajowych.
Hanna Cygler - pisarka i tłumaczka z języka szwedzkiego oraz angielskiego,absolwentka skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Zadebiutowała w 2003 r. powieścią „3 razy R”. Autorka współczesnych powieści obyczajowo-romansowych, m.in. trylogii „Tryb warunkowy” (2004), „Kolor bursztynu” (2004) i „Głowa anioła” (2004), powieści obyczajowo - historycznych, np. „Czas zamknięty” (2007), „Pokonani” (2008), „W cudzym domu” (2013). Chętnie łączy rozmaite formy prozy gatunkowej (romans, kryminał, powieść sensacyjna), co widoczne jest chociażby w powieściach: „Grecka mozaika” (2014), „Złodziejki czasu” (2015). Jedna z najpoczytniejszych autorek prozy kobiecej. Mieszka w Gdańsku.
Wystawa poplenerowa...

Anna

Data dodania:czwartek 22 pażdziernika 2015 godz: 09:41:56

W minioną sobotę 17.10.2015 r. w „Dolinie Sadosiów” w Dobrym odbyła się wystawa poplenerowa przepięknych fotografii wykonanych przez artystów z Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Są to prace takich artystów, jak: Adam Heus, Wojciech Jung, Krzysztof Jakubowski, Anna Jakubowska, Andrzej Wróblewski, Jacek Sadłowski, Sławomir Fiebig, Maria Różańska i Adam Nowicki. Wystawa została zorganizowana z inicjatywy Pana Jaromira Nowaka, fotografa zafascynowanego krajobrazem gminy Godkowo.
I Nocne Mistrzostwa Polski BRD - IX miejsce dla Godkowa

Anna

Data dodania:środa 14 pażdziernika 2015 godz: 08:43:43

W Nidzicy, /warmińsko-mazurskie/ po raz pierwszy w Polsce przeprowadzono Nocne Mistrzostwa Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczestniczyły w nich 23 drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów z całego kraju. Mistrzami w obu kategoriach zostali miejscowi uczniowie, gospodarze Turnieju. Mistrzostwa rozpoczęły się w piątek, późnym wieczorem 02.10.2015 r. Uczestnicy i organizatorzy przemaszerowali ze Szkoły Podstawowej nr 3 do nidzickiego Zamku. Tam na Sali Rycerskiej odbyło się uroczyste otwarcie Turnieju oraz losowanie numerów drużyn. Prawdziwym rycerskim mieczem kapitanowie drużyn przekłuwali balony z numerami. Uczestnicy byli bardzo podekscytowani niecodzienną oprawą sportowego wydarzenia. Po rozlosowaniu numerów, przemowach organizatorów i zaproszonych gości mali zawodnicy mogli zwiedzić piękny nidzicki zamek a także obejrzeć walki rycerskie. Wszystko to w historycznej oprawie pięknego, gotyckiego zabytku.
Utrudnienia w ruchu...

Anna

Data dodania:środa 7 pażdziernika 2015 godz: 08:30:08

Zarząd Dróg Powiatowych w Elblągu zs. w Pasłęku zawiadamia o utrudnieniach w ruchu, jakie wystąpią w związku z wykonaniem zadania pn „Remont nawierzchni drogi powiatowej nr 1183N Godkowo - Skowrony odcinek od skrzyżowania z DW nr 513 do km 0+567 (do tartaku)” związanych z wykonywaniem robót dotyczących układania warstw bitumicznych. W dniu 10.10.2015r (sobota) w godzinach 7.00-19.00 zostanie zamknięty odcinek drogi powiatowej nr 1183N od drogi wojewódzkiej DW 513 do km 0+567 ( do tartaku). W związku z zamknięciem odcinka zostanie przeprowadzony objazd trasami wyznaczonymi i odpowiednio oznakowanymi przez Wykonawcę robót (tj. objazd przez miejscowości Burdajny, Plajny i Nawty).
Zaproszenie na plener i wystawę...

Anna

Data dodania:poniedziałek 5 pażdziernika 2015 godz: 09:06:10

Urząd Gminy w Godkowie i Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na plener fotograficzny „Godkowo Jesień 2015” który odbędzie się 17 i 18 października w miejscowości Dobry „Dolina Sadosiów”.
Dnia 17 października o godz. 17:00 odbędzie się otwarcie wystawy „Godkowo Wiosna 2015” na którą zapraszamy. Szczegółowych informacji udziela pan Jaromir Nowak tel. 511 171 508 . Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych fotografią.

info: UG w Godkowie
Uczymy się j. angielskiego...

Anna

Data dodania:piątek 2 pażdziernika 2015 godz: 10:04:52

Gmina Godkowo zawarła z Fundacją „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej - Counterpart Fund” z siedzibą w Warszawie umowę współpracy dotyczącą wspólnej realizacji Programu Youngster Plus wsparcie nauki języka angielskiego dla młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich. Program realizowany jest w roku szkolnym 2015/2016 i obejmuje uczniów klasy trzeciej.  W zajęciach bierze udział 15 uczniów z Gimnazjum w Dobrym.
Celem programu jest wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich w dostępie do szkół ponadgimnazjalnych w miastach poprzez stworzenie wszystkim chętnym uczniom możliwości uczestniczenia w dodatkowych, dobrowolnych zajęciach polepszających znajomość języka angielskiego.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Dam pracę

Zatrudnię kierowców kat. C+E. do pracy w Niimczech (niemiecka umowa) 1750 euro netto, system pracy 2/1, dojazdy firmowym autem.  Więcej informacji pod numerem: 692-997-020 więcej »

Poszukuję opiekunki

Zatrudnię opiekunkę do dwóch chłopców (w wieku 3 i 5 lat). Pomoc polegać miałaby na obiorze dzieci z przedszkola i opiece nad nimi u mnie w domu po jakieś 4 godziny, co drugi dzień. tel. 505 592... więcej »

Dam pracę - zatrudnię elektryka

Zatrudnię na umowę o pracę - elektryk / konserwator. Wymagania -znajomość zawodu więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 136736081 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:52

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl