25 Marca 2017
 

Zmieniamy czas. Z soboty na niedzielę przechodzimy na czas letni (z godziny 2:00 na 3:00), śpimy krócej.                                                                                                                                        Sesja Rady Miejskiej i nowy Honorowy Obywatel Miasta                                                                                                                                        W kinie: animacja OZZY oraz film biograficzny MARIA SKŁODOWSKA-CURIE                                                                                                                                        Trwa budowa parkingu przy ul. Mickiewicza                                                                                                                                        Zakrzewko II - sezon rusza z początkiem kwietnia                                                                                                                                        Do Kronina przyleciał pierwszy bocian                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Ks. Roman Żendarski z tytułem Honorowego Obywatela...

Wczoraj ksiądz Roman Żendarski odebrał z rąk burmistrza Wiesława Śniecikowskiego i przewodniczącego rady Edwarda Skalija tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Pasłęk. Tym samym liczba...

Data dodania: 25-03-2017, 08:31

70-lecie LO...

Przypominamy, że 10. czerwca 2017r. Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Grunwaldu będzie obchodzić 70-lecie istnienia placówki. Organizatorzy uroczystości zapraszają wszystkich Państwa,...

Data dodania: 24-03-2017, 08:23

Fachowcy…

Błyskawicznie zmienia się zaawansowanie robót na budowie nowego parkingu przy ulicy Mickiewicza. Firma ze Strzegomia utrzymuje rewelacyjne tempo i wszystko wskazuje na to, że parking może...

Data dodania: 24-03-2017, 04:56

Miał w garażach prawie 20 kilogramów narkotyków....

Policjanci z Elbląga zatrzymali w Pasłęku 42-latka, który w użytkowanych przez siebie garażach przechowywał narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 7 kilogramów amfetaminy i...

Data dodania: 23-03-2017, 13:40

W kinie...

Na nadchodzący weekend Kino Zamkowe przygotowało dwie propozycje filmowe. Pierwsza z nich skierowana jest do najmłodszych widzów. Animacja Ozzy, bo o niej właśnie mowa, opowiada o losach...

Data dodania: 23-03-2017, 09:22

1

2

3

4

5

Archiwum


Mikołajkowe spotkanie...

Anna

Data dodania:czwartek 10 grudnia 2015 godz: 12:04:28

W sobotę 5 grudnia mieszkańcy Kwitajn Wielkich wzięli udział w spotkaniu Mikołajkowym. Dzieci zaprezentowały wiersze i pastorałki, po czym otrzymały paczki ze słodyczami ufundowanymi przez Koło Łowieckie Sowa.  
Serdeczne podziękowania dla sponsora i rodziców przekazuje Sołtys Pani Urszula Klimczak

STOP DOPALACZOM

Anna

Data dodania:poniedziałek 30 listopada 2015 godz: 10:06:53

To nazwa programu realizowanego w Gimnazjum w Dobrym w dniu 25.11.2015 r. W związku z narastającym problemem cywilizacyjnym, wynikającym z coraz większej liczby zatruć DOPALACZAMI, w Gimnazjum w Dobrym odbyło się spotkanie gimnazjalistów, ich rodziców oraz nauczycieli z p. Markiem Jaroszem- Dyr. PSSE, a zarazem Powiatowym Inspektorem Sanitarnym oraz Nadkom. Markiem Cieślakiem- z Wydz. Kryminalnego i Wykroczeń KMP w Elblągu. Specjaliści w dziedzinie profilaktyki uzależnień wśród młodzieży prowadzili akcję profilaktyczną "STOP DOPALACZOM", której celem było uświadomienie społeczeństwu szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych oraz zmniejszenie liczby zatruć, a nawet zgonów wśród młodzieży. Uczestnicy programu wykazali duże zainteresowanie tematem.
Gimnazjum w Dobrym
O takich inicjatywach warto mówić!

Anna

Data dodania:piątek 27 listopada 2015 godz: 21:11:53

Po raz kolejny Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Bielicy udowodniła, że mała placówka edukacyjna nie powinna odchodzi na dalszy plan. 16.11.2015 r. w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości szkoła w Bielicy rozkwitała w biało – czerwonych barwach. Za sprawą pani Małgorzaty Purzyckiej- nauczycielki historii zostało bowiem zorganizowane Ognisko Patriotyczne, które stało się ważnym wydarzeniem dla lokalnej społeczności. Uroczystość zainaugurowali uczniowie klasy szóstej, którzy przygotowali piękną, wzruszającą akademię.
Magia Świąt Bożego Narodzenia - konkurs...

Anna

Data dodania:wtorek 24 listopada 2015 godz: 11:32:30

Biblioteka Publiczna w Godkowie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Magia Świąt Bożego Narodzenia”Należy wykonać ( do wyboru )
- kartkę świąteczną
- ozdobę świąteczną
W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcyPrace oceniane będą w dwóch kategoriach: Kartka świąteczna i ozdoba .Komisja oceni estetykę,pomysłowość i orginalność prac oraz wykonanie z naturalnych materiałów.Prace można składać w Bibliotece do 16 grudnia 2015r.
Uroczystości w Skowronach...

Anna

Data dodania:poniedziałek 23 listopada 2015 godz: 09:48:40

W sobotę 14. listopada w świetlicy wiejskiej w Skowronach mieszkańcy świętowali przy słodkim poczęstunku Dzień Seniora i Dzień Niepodległości. Uroczystość rozpoczęły dzieci częścią artystyczną i życzeniami przygotowanym dla najstarszych mieszkańców miejscowości. W części artystycznej uczczono także wierszami i pieśniami patriotycznymi Dzień Niepodległości. Gościnnie wystąpił zespół "Melodie z Godkowa" , który obchodził 8 rocznicę swego istnienia. Z tej okazji Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Pani Marlena Staruch złożyła członkom zespołu życzenia i wręczyła piękny kosz z kwiatami, a Pani Sołtys Halina Potrapeluk - tort rocznicowy z życzeniami. Seniorzy miło spędzili popołudnie śpiewając wspólnie z zespołem piosenki z czasów  własnej młodości.
Organizatorzy:
Radna, Sołtys, Rada Sołecka i opiekun świetlicy
Nutki w czołówce!

Anna

Data dodania:piątek 13 listopada 2015 godz: 10:09:14

To już  tradycja, że nasze „Nutki” wyjeżdżają na Festiwal wokalno-teatralny do Młynar. W tym roku, 06.11.2015r., w Konkursie Piosenki pn. ”Jesienna Nuta”, wzięły udział dwa zespoły. W kategorii kl.1-3 wystąpił zespół „Pół- Nutki” i był to debiut  młodszej grupy, a zarazem ich sukces, bo zajęły II miejsce. Skład grupy: Wąsowska Julia, Szymkiewicz Anna, Tomas Amelia, Kołesar Amelia, Małejko Oliwia, Majcher Patrycja, Puk Dżesika. Starsza grupa „ Nutki” są już w kategorii kl.4-6 i też znalazły się na podium zajmując III miejsce. Skład grupy: Wąsowska Kinga, Pośpiech Julia, Jaczewska Gabriela, Ręcławowicz Oliwia, Mazurek Maja, Kabłasz Karolina, Gajownik Łucja, Kalińska Daria. Konkurs cieszy się dużą popularnością i z każdym rokiem jest coraz trudniej zdobyć tą wymarzoną statuetkę. Opiekunem  zespołów jest p. Maria Borowa.
Zaproszenie...

Anna

Data dodania:wtorek 3 listopada 2015 godz: 09:23:56

Już jutro (tj. 4 listopada) o godz. 16-stej Biblioteka Publiczna w Godkowie zaprasza na spotkanie autorkie z Hanną Cygler autorką współczesnych powieści obyczajowych.
Hanna Cygler - pisarka i tłumaczka z języka szwedzkiego oraz angielskiego,absolwentka skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Zadebiutowała w 2003 r. powieścią „3 razy R”. Autorka współczesnych powieści obyczajowo-romansowych, m.in. trylogii „Tryb warunkowy” (2004), „Kolor bursztynu” (2004) i „Głowa anioła” (2004), powieści obyczajowo - historycznych, np. „Czas zamknięty” (2007), „Pokonani” (2008), „W cudzym domu” (2013). Chętnie łączy rozmaite formy prozy gatunkowej (romans, kryminał, powieść sensacyjna), co widoczne jest chociażby w powieściach: „Grecka mozaika” (2014), „Złodziejki czasu” (2015). Jedna z najpoczytniejszych autorek prozy kobiecej. Mieszka w Gdańsku.
Wystawa poplenerowa...

Anna

Data dodania:czwartek 22 pażdziernika 2015 godz: 09:41:56

W minioną sobotę 17.10.2015 r. w „Dolinie Sadosiów” w Dobrym odbyła się wystawa poplenerowa przepięknych fotografii wykonanych przez artystów z Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Są to prace takich artystów, jak: Adam Heus, Wojciech Jung, Krzysztof Jakubowski, Anna Jakubowska, Andrzej Wróblewski, Jacek Sadłowski, Sławomir Fiebig, Maria Różańska i Adam Nowicki. Wystawa została zorganizowana z inicjatywy Pana Jaromira Nowaka, fotografa zafascynowanego krajobrazem gminy Godkowo.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

PRACA dla KIEROWCY

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KARGO zatrudni kierowcę kat. C. Praca na miejscu, na żwirowni. Więcej informacji pod nr tel. 604 506 694. więcej »

Firma DOMLUX zatrudni na stanowiska:

pracownik robót ogólnobudowlanych i wykończeniowychWymagania:- doświadczenie zawodowe- preferowany wiek 20-50 lat- dyspozycyjność, sumienność, solidnośćZainteresowane osoby prosimy o kontakt... więcej »

STASIAK *OKNA*DRZWI*PODŁOGI

Zapraszamy do nowego salonu! NASZA OFERTA Drzwi   DRE , ERKADO , KMT, Okna aluplast, Podłogi Krono orginal, rolety dostępne od ręki lub na zamówienie, tynki... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 137645284 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:59

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl