18 Sierpnia 2017
 

Konferencja na temat wykopalisk...                                                                                                                                        20 sierpnia kolejne Grand Prix Zakrzewka II                                                                                                                                        Trwają przygotowania do jubileuszu miasta                                                                                                                                        Drugie badanie wody w Jeziorku Miejskim                                                                                                                                        Apel o pomoc dla ofiar gwałtownych burz i nawałnic                                                                                                                                        Polonia - Fortuna Dorotowo 1:0 (1:0)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych z wiosek...

Urząd Miejski w Pasłęku informuje, iż dnia 26 sierpnia 2017 r. (sobota) zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. przeprowadzi...

Data dodania: 18-08-2017, 10:11

W niedzielę będą utrudnienia w ruchu na Starówce...

W godzinach 13:40–14:10 ulicami Krasickiego i Chrobrego przejdzie korowód Jarmarku św. Bartłomieja. W tym czasie ruch pojazdów na Starym Mieście będzie utrudniony. Korowód wyruszy...

Data dodania: 18-08-2017, 08:50

VI Jarmark św. Bartłomieja w Pasłęku...

W najbliższą niedzielę na pasłęckiej starówce będzie można spotkać prawdziwych wojów i rycerzy, wziąć udział w konkursie na najciekawsze przebranie nawiązujące do historii, obejrzeć...

Data dodania: 17-08-2017, 10:27

Wygrali zawodnicy z Kenii…

Wczorajszy VIII Bieg Wokół Pasłęckich Murów Obronnych zgromadził 97 biegaczy z różnych stron Polski i z zagranicy. Na trasie wiodącej ulicami Starego Miasta, z trudnym podbiegiem pod Bramę...

Data dodania: 16-08-2017, 06:04

Noc z organami Hildebrandta…

„Noc z organami Hildebrandta” w Kościele Św. Bartłomieja w Pasłęku to kolejne wydarzenie muzyczne realizowane w ramach V Pasłęckiego Festiwalu Organowego. Koncert, który...

Data dodania: 15-08-2017, 05:19

1

2

3

4

5

Archiwum


Dzień Podąg i pożegnanie lata w Bielicy

Anna

Data dodania:czwartek 25 sierpnia 2016 godz: 11:34:04

W sobotę w Podągach obchodzono DZIEŃ PODĄG z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Można było zobaczyć występ dzieci, pokaz taneczny ZUMBA, występ zespołu Ornecianki. Nie zabrakło także konkursów i konkurencji. Rozegrano mecz piłki nożnej o nagrodę Sołtysa. W godzinach wieczornych odbyła się zabawa taneczna. Organizatorzy imprezy- Sołtys i Rada Sołecka PodągiRównież w sobotę mieszkańcy Bielicy w tanecznych rytmach w świetlicy wiejskiej uczestniczyli w imprezie POŻEGNANIE LATA. Honorowymi gośćmi tej uroczystości byli Wójt Gminy Pan Andrzej Bondaruk z żoną. Głównym celem imprezy była integracja mieszkańców oraz chęć spędzenia czasu w atrakcyjny sposób.
Organizator imprezy - Pani Elżbieta Przybyłowska.
Runda jesienna rozpoczęta

Anna

Data dodania:czwartek 25 sierpnia 2016 godz: 11:25:07

W niedzielę na boisku gminnym w Godkowie KS Żuraw rozegrał pierwszy mecz rundy jesiennej sezonu 2016/2017. Niestety przeciwnicy – KS Piast Wilczęta zdominowali gospodarzy wygrywając mecz 2:1. Przypominamy że KS Żuraw obecnie gra w klasie A. Trzymamy ciuki i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach. Obok przedstawiamy terminarz rozgrywek rundy jesień 2016.
Kolejny rajd już za nami....

Anna

Data dodania:środa 24 sierpnia 2016 godz: 11:23:52

W sobotę 20 sierpnia odbył się integracyjny rajd rowerowy szlakiem "W krainie Bizonów" z udziałem ponad 50 uczestników w różnym wieku. Trasa liczyła ponad 30 km i prowadziła z Godkowa przez Kolonię Szymbory, Kwitajny Wielkie, Osiek, Dobry, Łępno, Podągi, Lesiska Ząbrowiec. Na zakończenie rajdu rozlosowano 70 nagród wśród uczestników zarówno integracyjnego rajdu rowerowego ale także organizowanych wcześniej rajdu kijkowego szlakiem "Doliny rzeki Waskiej" i młodzieżowego rajdu rowerowego szlakiem "Wśród pól i lasów" oraz szlakiem "Pruskich rodów".Wspomniane rajdy na trwałe wpisują się w harmonogram imprez oferowanych dla mieszkańców gminy, ciesząc się coraz większym zainteresowaniem.Organizatorem atrakcji było Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Godkowo POMOCNA DŁOŃ przy udziale środków pochodzących z Urzędu Gminy Godkowo.Zabezpieczeniem rajdów zajęli się Strażacy z OSP Godkowo.
Uczniowie z Bielicy pojechali na Jasną Górę...

Anna

Data dodania:wtorek 5 lipca 2016 godz: 12:19:48

W dniach 14.06. – 16.06.2016 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Bielicy wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami wzięli udział w XVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Szkół Katolickich na Jasną Górę. W drodze do miejsca spotkania z Matką Boską nasi wychowankowie mieli okazję zwiedzić jedne z najpiękniejszych miejsc na turystycznej mapie Polski m. in. Niepokalanów, Kraków i Łagiewniki. Spotkanie na Jasnej Górze otworzyła dziękczynna Eucharystia celebrowana przez J. E. Ks. Abp. Wacława Depo Metropolitę Częstochowskiego, który modlił się za szczęśliwy rok szkolny pracy szkół i przedszkoli Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Podczas mszy świętej zostały odnowione przyrzeczenia chrzcielne z okazji 1050 Rocznicy Chrztu Polski.
Koniec roku szkolnego w szkole w Bielicy

Anna

Data dodania:wtorek 5 lipca 2016 godz: 12:12:08

W piątek 24. czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Bielicy zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Uroczystość otworzyła msza święta celebrowana przez ks. Macieja Rucińskiego. Nie zabrakło licznych podziękowań oraz nagród dla najzdolniejszych uczniów. Najważniejszym wyróżnieniem była oczywiście nagroda Wójta Gminy Godkowo dla najlepszego ucznia, którą otrzymała Julia Piórkowska. Nie obyło się również bez wzruszeń. Pożegnaliśmy bowiem kolejną grupę naszych szóstoklasistów, którzy podczas ślubowania obiecali, że będą dumnie reprezentować naszą placówkę na kolejnych etapach swojej edukacji. Wspaniałą akademię przygotowali uczniowie klas V i VI. Wartym wspomnienia był występ przedszkolaków, którzy jako zabawne żabki, wykonali piosenkę dla szóstoklasistów. Pani dyrektor Renata Biernacka podziękowała wszystkim uczniom za pracę i zaangażowanie w życie szkoły. Życzyła dzieciom udanego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.
Aneta Kuc
Festyn rodzinny w Kwitajnach Wielkich...

Anna

Data dodania:piątek 1 lipca 2016 godz: 10:25:30

W dniu 25.06.2016 r. w Kwitajnach Wielkich odbył się Festyn Rodzinny dla mieszkańców Kwitajn Wielkich oraz Osieka. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci do aktywnego uczestnictwa w zabawach oraz upowszechnienie sportowego stylu życia. Podczas Festynu można było wziąć udział w konkurencjach sportowych:  biegi z przeszkodami, skoki w workach, skoki na skakance, skoki na piłce, strzał piłką do bramki, rzut podkową, przeciąganie liny, zabawa z hula-hop, mecz piłki siatkowej. Wszelkiego rodzaju konkursy nagradzane były dużą ilością słodkości. Atrakcją również była przejażdżka wozem strażackim. Największe wrażenie zrobił basen strażacki pełen wody, który dostarczył ochłody dla uczestników w ten upalny dzień.
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze...

Anna

Data dodania:poniedziałek 20 czerwca 2016 godz: 09:21:32

W dniu 11 czerwca 2016 r. w Godkowie przeprowadzono Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w kategorii Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze i Ochotnicze Straże Pożarne. W zawodach uczestniczyła gościnnie drużyna OSP z Wilcząt. Zawody zostały rozegrane w następujących kategoriach: 1. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, które konkurowały w biegu sztafetowym na 400 m. z przeszkodami i rozwinięciu bojowym. 2. Ochotnicze Straże Pożarne, konkurujące w sztafecie pożarniczej 7 x 50 m. z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym.Komisję sędziowską zawodów powołał Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, a sędzią głównym zawodów był asp. szt. Mirosław Czyszejuk. Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:
Festyn Rodzinny w Bielicy...

Anna

Data dodania:piątek 10 czerwca 2016 godz: 11:59:49

W dniu 06.06.2016r w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Bielicy odbył się „Festyn Rodzinny”.  Uczestniczyli w nim uczniowie szkoły, pracownicy oraz rodzice. Festyn rozpoczął się uroczystym apelem z okazji „Dnia Matki i Ojca”, w którym występowali uczniowie i przeszkolaki.Na boisku szkolnym odbywały się konkurencje sportowe dla uczniów i rodziców oraz zostały przygotowane kiermasze klasowe.
info:nadesłane

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Elmro meble kuchene na wymiar

Elmro to produkcja i projektowanie mebli kuchennych i szaf na wymiar. Zadzwoń 507559799 i umów się na darmowy pomiar. Na miejscu ustalimy wygląd kuchni, dopasujemy odpowiednie wyposażenie,... więcej »

Zatrudnimy Pracowników Produkcyjnych

Zakład tapicerski w Pasłęku ul. Bohaterów Westerplatte 37d, poszukuje pracowników na stanowiska; TAPICER, DO ZBIJANIA STELAŻY, MONTAŻYSTA MEBLI, OSOBY DO KLEJENIA PIANKI PAKOWACZY... więcej »

Honda na sprzedaż

Sprzedam samochód marki HONDA CITY  1.4 Comfort. Rok produkcji 2008, auto jest czterodrzwiowe, benzyna, 60 tys. przebiegu. Pojazd w kolorze szampańskim, nie jest uszkodzony, bezwypadkowy,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 145920531 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:64

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl