22 Sierpnia 2017
 

Jarmark św. Bartłomieja                                                                                                                                        4 września początek roku szkolnego                                                                                                                                        Trwają przygotowania do jubileuszu miasta                                                                                                                                        Polonia Iłowo - Polonia Pasłęk 6:2                                                                                                                                        Apel o pomoc dla ofiar gwałtownych burz i nawałnic                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Nowe alejki na cmentarzu…

Ogłoszony został przetarg na budowę nowych alejek na cmentarzu komunalnym przy ul Steffena. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na wykonaniu alejek o nawierzchni...

Data dodania: 22-08-2017, 05:19

Udana zabawa na Jarmarku św. Bartłomieja...

Pasłęcki Jarmark św. Bartłomieja cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród wystawców, jak i uczestników imprezy. Wśród nich są osoby, które przyjeżdżają tu z sąsiednich gmin, a nawet...

Data dodania: 21-08-2017, 09:09

Balony już w środę…

XXI Zawody Balonowe im. Bogusława Stankiewicza rozpoczynają się już w środę 23 sierpnia. Miejmy nadzieję, że do środy wyklaruje się pogoda i przestanie wiać i padać. Poniżej program...

Data dodania: 21-08-2017, 05:23

Chodziarze z Pasłęka walczą o Puchar Bałtyku....

Prawie dwustu zawodników wystartowało w sobotnich zawodach nordic walking w Łężycach, będących piątym etapem Pucharu Bałtyku. Oczywiście wśród chodziarzy nie mogło zabraknąć pasłęczan,...

Data dodania: 20-08-2017, 11:19

4 września początek roku szkolnego…

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017 – 2018 będzie miała miejsce w poniedziałek 4 września o godzinie 11:00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Sprzymierzonych. Przy okazji oddany...

Data dodania: 19-08-2017, 05:14

1

2

3

4

5

Archiwum


Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem...

Anna

Data dodania:środa 24 maja 2017 godz: 09:16:20

W miniony poniedziałek gościł w Szkole Podstawowej w Godkowie znany i ceniony autor książek dla dzieci i młodzieży Paweł Beręsewicz. Spotkanie przebiegło pod hasłem "Baw się czytaniem" i dostarczyło młodym słuchaczom wiele radości i wrażeń. Wszyscy z ogromnym skupieniem i zainteresowaniem wsłuchiwali się w słowa zaproszonego gościa. Autor krótko zaprezentował swój wcześniejszy dorobek zawodowy jako tłumacza i leksykografa oraz zainicjował "rozmowy przy herbatce lub kawie" z wybranymi uczestnikami na temat ich upodobań czytelniczych, książkach i czytelnictwie ogólnie. Nie zabrakło także elementów zabawy i żartów związanych z książką i pasją piłkarską. Pisarz chętnie udzielał odpowiedzi na zadawane przez dzieci pytania, a na koniec spotkania można było nabyć wybraną książkę z autografem autora. Z pewnością wizyta pana Pawła  na długo zostanie w pamięci społeczności szkolnej. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Biblioteki Gminnej w ramach działającego Dyskusyjnego Klubu Książki, a sfinansowane przez Instytut Książki. Serdeczne podziękowania dla Pani Iwony Małejko - nauczycielki języka polskiego za przygotowanie spotkania.
Palinocka...

Anna

Data dodania:wtorek 23 maja 2017 godz: 11:39:20

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Godkowie przygotowuje PALINOCKĘ, czyli znów będzie ludowo ikolorowo. Jednak komu się poszczęści, kto znajdzie kwiat paproci, czyj wianek będzie najpiękniejszy oraz jak duże ognisko uda nam się stworzyć dowiemy się już niedługo. 23 czerwca - Dzień Taty, koniec roku szkolnego oraz Noc Świętojańska -takiej daty nie można pominąć. Proszę śledzić stronę www.godkowo.pl
 
Magdalena Przybysz-Pietrzak
Gmine Zawody Strażackie i 70-lecie OSP z Osieka...

Anna

Data dodania:wtorek 23 maja 2017 godz: 11:19:07

10 czerwca odbędą się obchody 70- lecia OSP w Osieku połączone z Gminnymi Zawodami Sportowo-Pożarniczymi. Szczegóły wkrótce po Dniach Rodziny. Jednak na pewno nie zabraknie atrakcji dla dzieci (Koniki-kucyki, kolorowe buźki, Wielki Ślizg na zjeżdżalni) oraz dla dorosłych. 70 lat to poważna cyfra i takie też będą Obchody - powitalny baner już w przygotowaniu (naprawdę mamy talenty w naszej gminie). Po zawodach zabawę do późna poprowadzi Dj Sebo, a GOKSiR Godkowo szykuje kilka specjalnych konkurencji.
Się dzieje w Godkowie...

Anna

Data dodania:wtorek 23 maja 2017 godz: 11:16:03

Plener malarski za nami ale to dopiero początek atrakcji. Już 26 maja zapraszamy na eliminacje rzutu podkową w Godkowie oraz poszczególnych miejscowościach połączone z Dniami Dziecka. Natomiast 27 maja zapraszamy wszystkich na Dni Rodziny na Sportowo w Godkowie. Oprócz konkurencji sportowych można będzie przyjrzeć się jak działa symulator zderzeń oraz przetestować alkogogle. Dodatkowo funkcjonariusze policji chętnie odpowiedzą na każde pytanie dotyczące pracy w Policji. Natomiast strażacy jak zwykle nie zawiodą i dzięki ich zaangażowaniu będzie można profilaktycznie zbadać poziom cukru we krwi oraz zmierzyć ciśnienie.
W Grądkach powstanie strzelnica...
Projekt grupy nieformalnej "Sokół" z Grądek na utworzenie gminnej strzelnicy sportowo-rekreacyjnej w Grądkach zdobył pozytywną ocenę komisji konkurs FIO Warmia Mazury Lokalnie.
W tym miejscu członkowie grupy nieformalnej "Sokół" pragną podziękować za wsparcie dla Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" , które użyczyło im osobowości prawnej niezbędnej do złożenia wniosku. Planowane pierwsze treningi rozpoczną się już w lipcu. Już niedługo zostanie zwołane zebranie mieszkańców Grądek, Grużajn i Nawt na, którym można będzie uzyskać wszelkich odpowiedzi dotyczących utworzenia strzelnicy. Jednak już teraz informujemy, iż treningi przeprowadzane będą wyłącznie w obecności instruktora, natomiast broń zakupiona będzie wyłącznie pneumatyczna czyli tzw. wiatrówki i w gestii prowadzącego będzie jej zabezpieczanie. Na więcej pytań odpowiedzi będzie można uzyskać podczas zebrania wiejskiego. Serdecznie zapraszamy.
Inf. Magdalena Przybysz-Pietrzak

Data dodania:wtorek 23 maja 2017 godz: 11:12:23

Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar...

Anna

Data dodania:piątek 19 maja 2017 godz: 08:23:13

W dniach 13-14 maja 2017r. w Elblągu został rozegrany XXIV Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar BałtykuByły to jednocześnie: Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej , Ogólnopolska Gimnazjada i Ogólnopolska Licealiada. Łącznie w całym turnieju rywalizowało ponad 80 szkół. W kategorii szkół podstawowych zgłoszono 16 zespołów dziewcząt podzielonych na 4 grupy eliminacyjne. W grupach rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Dwa pierwsze zespoły z każdej grupy awansowały do dwóch czterozespołowych ćwierćfinałów z zaliczeniem meczów eliminacyjnych pomiędzy awansującymi drużynami. Pozostałe zespoły rywalizowały o miejsca 9-16.
Relacja ze spotkania autorskiego

Anna

Data dodania:środa 17 maja 2017 godz: 13:28:37

16 maja w Bibliotece Publicznej Gminy Godkowo odbyło się spotkanie autorskie, na którym gościliśmy pana Jana M. Jaskota, autora książki ,,Cienie spomiędzy drzew'.
Licznie zgromadzeni mieszkańcy naszej gminy i nie tylko dowiedzieli się jak powstawała książka, co było inspiracją do jej napisania i skąd zainteresowania historią u młodego człowieka. Autor szeroko opowiedział o swoim zamiłowaniu do historii, do bohaterów narodowych oraz do takich wartości jak. patriotyzm i umiłowanie ojczyzny, którymi kierowała się ówczesna młodzież. Pan Jaskot tak barwnie i ciekawie opowiadał o książce, że spotkanie przerodziło się w dyskusję pełną pytań, emocji i wspomnień.
Trudno było się rozstać, do naszego gościa ustawiła się kolejka po książki z autografem. Robiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia i mamy nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi..., bowiem pan Jan nie ukrywa, że pracuje nad kolejną częścią książki.
info: nadesłane
 
Dzień Rodziny na Sportowo

Anna

Data dodania:wtorek 16 maja 2017 godz: 08:48:13

GOKSiR GODKOWO zaprasza na  DZIEŃ RODZINY NA SPORTOWO organizowany w ramach XIX Warminsko - Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem "Miłość w rodzinie nigdy nie zginie".
Impreza odbędzie się 27.05.2017 w sobotę na boisku gminnym w Godkowie. Start 12:00.

W programie: Konkurencje sportowe:

 - Trójbój sołtysów, rady sołeckiej i radnych

 -  Lekkoatletyka- biegi na 60 m i 400 m kobiet oraz 100 i 800 m mężczyzn.

 -  Konkurencja rodzinna- slalom sprawnościowy.

 -  Przeciąganie liny.

Zapisy u opiekunów świetlic do 26.05.2017

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Remont-budowlane>szukam usługi

Wspólnota Mieszkaniowa DOMATOR 14-400 Pasłęk ul. Ogrodowa 13. Poszukuje firmy na wykonanie przyłącza budynku do sieci kanalizacji deszczowej i drenażu opaskowego budynku. więcej »

PRACA

Praca dla mężczyzny na stanowisku KIEROWCA w sklepie mięsnym. Wymagane prawo jazdy kategorii B. Praca dla osoby z Pasłęka! Więcej informacji udzielę telefonicznie: 660-404-607 więcej »

Elmro meble kuchene na wymiar

Elmro to produkcja i projektowanie mebli kuchennych i szaf na wymiar. Zadzwoń 507559799 i umów się na darmowy pomiar. Na miejscu ustalimy wygląd kuchni, dopasujemy odpowiednie wyposażenie,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 146195103 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:28

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl