18 Sierpnia 2017
 

Konferencja na temat wykopalisk...                                                                                                                                        20 sierpnia kolejne Grand Prix Zakrzewka II                                                                                                                                        Trwają przygotowania do jubileuszu miasta                                                                                                                                        Drugie badanie wody w Jeziorku Miejskim                                                                                                                                        Apel o pomoc dla ofiar gwałtownych burz i nawałnic                                                                                                                                        Polonia - Fortuna Dorotowo 1:0 (1:0)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych z wiosek...

Urząd Miejski w Pasłęku informuje, iż dnia 26 sierpnia 2017 r. (sobota) zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. przeprowadzi...

Data dodania: 18-08-2017, 10:11

W niedzielę będą utrudnienia w ruchu na Starówce...

W godzinach 13:40–14:10 ulicami Krasickiego i Chrobrego przejdzie korowód Jarmarku św. Bartłomieja. W tym czasie ruch pojazdów na Starym Mieście będzie utrudniony. Korowód wyruszy...

Data dodania: 18-08-2017, 08:50

VI Jarmark św. Bartłomieja w Pasłęku...

W najbliższą niedzielę na pasłęckiej starówce będzie można spotkać prawdziwych wojów i rycerzy, wziąć udział w konkursie na najciekawsze przebranie nawiązujące do historii, obejrzeć...

Data dodania: 17-08-2017, 10:27

Wygrali zawodnicy z Kenii…

Wczorajszy VIII Bieg Wokół Pasłęckich Murów Obronnych zgromadził 97 biegaczy z różnych stron Polski i z zagranicy. Na trasie wiodącej ulicami Starego Miasta, z trudnym podbiegiem pod Bramę...

Data dodania: 16-08-2017, 06:04

Noc z organami Hildebrandta…

„Noc z organami Hildebrandta” w Kościele Św. Bartłomieja w Pasłęku to kolejne wydarzenie muzyczne realizowane w ramach V Pasłęckiego Festiwalu Organowego. Koncert, który...

Data dodania: 15-08-2017, 05:19

1

2

3

4

5

Archiwum


Program „UMIEM PŁYWAĆ” w Młynarach...

Anna

Data dodania:poniedziałek 2 czerwca 2014 godz: 13:37:00

Od kwietnia 50 uczniów klas III szkół podstawowych z Młynar oraz Błudowa uczestniczy w zajęciach pływania, realizowanych w ramach realizacji projektu powszechnej nauki pływania pod nazwą „Umiem pływać”, ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystki. Burmistrz Młynar Ryszard Zając podpisał umowę z Warmińsko-Mazurską Federacją Sportu w Olsztynie na realizację aktywizacyjnego projektu nauki pływania , dofinansowanego ze środków Funduszau Zajęć Sportowych dla Uczniów. Nauka pływania odbywa się na basenie w Braniewie w grupach 20 i 30 osobowych w każdy wtorek i czwartek. Czas realizacji projektu to 20 godzin lekcyjnych dla każdego dziecka. Uczniowie dowożeni są na basen gminnym autobusem szkolnym. Ogólny koszt projektu wynosi 18.155,00 zł, w tym udział własny gminy stanowi kwotę 6.689,00 zł.
Po pijanemu spowodował wypadek...

Anna

Data dodania:poniedziałek 2 czerwca 2014 godz: 12:02:03

Wczoraj w Młynarach około godziny 15-stej doszło do wypadku drogowego, spowodowanego przez pijanego kierowcę. Na ulicy Elbląskiej 41-letni mężczyzna, jadący volkswagenem passatem na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze, uderzył w drzewo i odbił się od niego wpadając autem na jadące z przeciwka BMW. 29-letni kierowca i pasażer tego samochodu odnieśli ogólne potłuczenia. Podobnie większych obrażeń nie odniósł kierowca passata i 33 – letni mężczyzna, który siedział obok. Na miejscu ratownicy udzielili im niezbędnej pomocy medycznej. 41-letni Andrzej S. nakłaniam poszkodowanych z BMW, aby nie wzywali policji. Na miejsce przyjechała karetka i radiowóz. Jak się okazało kierowca passata był nietrzeźwy i miał 3,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto miał też zakaz sądowy prowadzenia do 2015 roku. Wcześniej był karany za jazdę po alkoholu. Trafił do policyjnej celi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
info: KMP Elbląg
Konkursy z okazji 30-lecia...

Anna

Data dodania:środa 28 maja 2014 godz: 10:56:00

Na konkurs plastyczny pn. „Młynary – moje miasto” wpłynęło 96 prac dzieci w wieku 6-12 lat. Według regulaminu, wszystkie prace kwalifikują się do kat. dzieci do lat 12. Jury w składzie: Aleksandra Hońko, Zygmunt Prończyk oraz Ryszard Zając, podzieliło prace w następujących kategoriach: kat. I klasa Szkoły Podstawowej, kat. II-III klasy SP, kat. IV-V klasa SP. Ogólnie nagrodzono 13 prac plastycznych. W konkursie poetyckim „Młynary” Jury w składzie: Alicja Zuzanna Gajewska, Krystyna Zabiegło oraz Beata Kucharzewska, oceniło 9 prac. Ogółem wpłynęło 15 wierszy. W konkursie „krótki film o Młynarach” wzięły udział 2 osoby dorosłe.
Inwestycja wodno – kanalizacyjna...

Anna

Data dodania:środa 28 maja 2014 godz: 10:51:30

W kwietniu bieżącego roku zakończono realizację wieloletniej inwestycji rozpoczętej w roku 2011 pn.: Budowa wodociągu w gminie Młynary wraz z modernizacją SUW Karszewo oraz rozbudowa kanalizacji w Młynarach. Z racji dużego zakresu rzeczowego inwestycja realizowana była w dwóch etapach. W I etapie zadania wybudowano sieć wodociągową wraz z przyłączami do nieruchomości na terenie  miejscowości: Nowe Monasterzysko, Sokolnik, Kwietnik, Zastawno, Warszewo, Sąpy.  Natomiast w II etapie inwestycji wybudowano sieć wodociągową wraz z przyłączami do nieruchomości na terenie miejscowości: Zaścianki, Płonne, Karszewo, Włóczyska i Błudowo, wybudowano również sieć kanalizacyjną  przy ul. 1 Maja oraz przebudowano i zmodernizowano technologie Stacji Uzdatniania Wody w Karszewie.
Dzień Dziecka w Młynarach...

Anna

Data dodania:środa 28 maja 2014 godz: 10:45:34

Ośrodek Kultury w Młynarach zaprasza na wspólne świętowanie Dnia Dziecka już w najbliższą niedzielę od godz. 14-stej w amiteatrze. W programie wspólny taniec na dobry początek, muzyczna wycieczka po krajach Europy, karaoke, liczne konkursy sportowe, darmowe DMUCHAŃCE.
info: OK
Turniej sołectw 2014...

Anna

Data dodania:czwartek 22 maja 2014 godz: 09:07:19

11-ta edycja Turnieju Sołectw Gminy Młynary w tym roku odbyła się 17 maja w Nowym Monasterzysku. O puchar Burmistrza Młynar w 9 konkurencjach przystąpiło 8 sołectw: Błudowo, Karszewo, Kurowo Braniewskie, Kwietnik, Nowe Monasterzysko, Zaścianki/Zastawno, Warszawo oraz Młynary. Warszewo najlepsze było w konkurencji: tor przeszkód z niespodziankami oraz w rzucie beretem. Drużyna z Kurowa Braniewskiego najcelniej trafiała do bramki. Kwietnik, który zwyciężył w turnieju w 2012 r., był najlepszy w biegu z oponą oraz biegu z jajkiem. Połączona grupa z Zaścianek i Zastawna prowadziła w: torze przeszkód i w rzucie do celu. Natomiast Młynary, zwycięzcy tegorocznego turnieju, byli bezkonkurencyjni w: biegu z taczką i piłkami oraz w rzucie piłką.
Młynary gospodarzem powiatowego Dnia Kultury...

Anna

Data dodania:czwartek 22 maja 2014 godz: 08:56:49

W tym roku gospodarzem powiatowych uroczystości z okazji Dnia Działacza Kultury były Młynary. Impreza miała miejsce 16. maja, a jej głównym celem było wyróżnienie osób, mających szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury. Podczas spotkania w sali widowiskowej starosta elbląski Sławomir Jezierski wręczył odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej", przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyróżnienie to otrzymały trzy panie: Barbara Grzeszczak z gm. Elbląg, Barbara Krajnik z gm. Markusy i Renata Biernacka z gm. Godkowo.
Dzień Działacza Kultury

Anna

Data dodania:czwartek 8 maja 2014 godz: 09:13:50

W piątek 16. maja o godz. 12-stej w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Młynarach rozpocznie się uroczystość, związana z obchodami Powiatowego Dnia Działacza Kultury. W programie występ grupy bębniarskiej, wystąpienie gości, wręczenie odznaczeń i nagród oraz występ zespołu Karszewianki.
aw

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Elmro meble kuchene na wymiar

Elmro to produkcja i projektowanie mebli kuchennych i szaf na wymiar. Zadzwoń 507559799 i umów się na darmowy pomiar. Na miejscu ustalimy wygląd kuchni, dopasujemy odpowiednie wyposażenie,... więcej »

Zatrudnimy Pracowników Produkcyjnych

Zakład tapicerski w Pasłęku ul. Bohaterów Westerplatte 37d, poszukuje pracowników na stanowiska; TAPICER, DO ZBIJANIA STELAŻY, MONTAŻYSTA MEBLI, OSOBY DO KLEJENIA PIANKI PAKOWACZY... więcej »

Honda na sprzedaż

Sprzedam samochód marki HONDA CITY  1.4 Comfort. Rok produkcji 2008, auto jest czterodrzwiowe, benzyna, 60 tys. przebiegu. Pojazd w kolorze szampańskim, nie jest uszkodzony, bezwypadkowy,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 145919973 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:77

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl