23 Sierpnia 2017
 

Jarmark św. Bartłomieja                                                                                                                                        4 września początek roku szkolnego                                                                                                                                        Trwają przygotowania do jubileuszu miasta                                                                                                                                        Polonia Iłowo - Polonia Pasłęk 6:2                                                                                                                                        Apel o pomoc dla ofiar gwałtownych burz i nawałnic                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Rychliki: Dożynki w niedzielę...

Dożynki gminne w Rychlikach zaplanowano na najbliższą niedzielę 27. sierpnia. Imprezę poprzedzi msza św. odprawiona o godz.11-stej w miejscowym kościele. Po niej (około godz. 12-stej) na...

Data dodania: 23-08-2017, 07:51

Nowe alejki na cmentarzu…

Ogłoszony został przetarg na budowę nowych alejek na cmentarzu komunalnym przy ul Steffena. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na wykonaniu alejek o nawierzchni...

Data dodania: 22-08-2017, 05:19

Udana zabawa na Jarmarku św. Bartłomieja...

Pasłęcki Jarmark św. Bartłomieja cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród wystawców, jak i uczestników imprezy. Wśród nich są osoby, które przyjeżdżają tu z sąsiednich gmin, a nawet...

Data dodania: 21-08-2017, 09:09

Balony już w środę…

XXI Zawody Balonowe im. Bogusława Stankiewicza rozpoczynają się już w środę 23 sierpnia. Miejmy nadzieję, że do środy wyklaruje się pogoda i przestanie wiać i padać. Poniżej program...

Data dodania: 21-08-2017, 05:23

Chodziarze z Pasłęka walczą o Puchar Bałtyku....

Prawie dwustu zawodników wystartowało w sobotnich zawodach nordic walking w Łężycach, będących piątym etapem Pucharu Bałtyku. Oczywiście wśród chodziarzy nie mogło zabraknąć pasłęczan,...

Data dodania: 20-08-2017, 11:19

1

2

3

4

5

Archiwum


Babski Kabaret - zaproszenie na występ...

Anna

Data dodania:środa 28 września 2016 godz: 08:52:40

Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt. Porcję szczerego śmiechu zapewni Państwu spektakl kabaretowy ”OLD SPICE GIRLS” czyli Babski Kabaret, który zaplanowano na scenie Ośrodka Kultury w Młynarach już 13-stego października. Grupę tworzą trzy, charyzmatyczne artystki: Emilia Krakowska, Barbara Wrzesińska i Lidia Stanisławska. Bilety w cenie 15 zł.
Miejsce i termin: Ośrodek Kultury w Młynarach,
13. października o godz. 18-stej.
Informacje pod nr tel. 552486050.
Jesienne spotkania...

Anna

Data dodania:wtorek 13 września 2016 godz: 08:20:49

Serdecznie zapraszamy zespoły wokalne i teatralne oraz indywidualnych artystów do prezentacji swojego dorobku artystycznego podczas IX Festiwalu Wokalno - Teatralnego „Jesienne spotkania” Młynary 2016.  Tegoroczny festiwal odbędzie się 25 - 26 października 2016 roku w sali widowiskowo-kinowej Ośrodka Kultury w Młynarach i będzie składał się z dwóch części: wokalnej i teatralnej.  
Organizatorami konkursu są: Zespół Szkół w Młynarach oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Młynary przy współpracy z Ośrodkiem Kultury w Młynarach. Festiwal odbędzie się dzięki dotacji przekazanej przez Starostwo Powiatowe w Elblągu oraz Burmistrza Miasta i Gminy Młynary.   Mamy nadzieję, że mimo jesiennej słoty, młodzi artyści jak zwykle nie zawiodą i dostarczą widzom wielu miłych wrażeń. Szczegóły tutaj.
info: ZS Młynary
Dożynkowe atrakcje, występ kabaretu i zabawa taneczna ...

Anna

Data dodania:wtorek 13 września 2016 godz: 08:15:58

W najbliższą sobotę (17. września) mieszkańcy Młynar zapraszają na dożynki. Uroczystości poprzedzi msza św. w kościele p.w. św. Piotra Apostoła o godz. 12-stej. Po niej (około godz. 13-stej) uroczysty korowód dożynkowy wyruszy spod kościoła na stadion, gdzie po części oficjalnej, rozpoczną się występy artystyczne. Tradycyjnie mieszkańcy gminy będą rywalizowali m.in. w konkursie na najładniejsze stoisko, na najlepszą nalewkę oraz w kategorii na najładniejszy wieniec dożynkowy. Nie zabraknie także turnieju sołectw oraz dodatkowych akacji, takich jak np. dmuchańce dla dzieci. O godz. 16-stej rozpocznie się występ zespołów LIPKI i INTEGRATON, o godz. 18-stej na scenie wystąpi kabaret OTTO, a po nim zabawę taneczną poprowadzi zespół Magic. Organizatorem tego wydarzenia jest Urząd Miejski w Młynarach i miejscowy Ośrodek Kultury.
aw
Wystawa poplenerowa...

Anna

Data dodania:czwartek 8 września 2016 godz: 08:49:54

Ośrodek Kultury w Młynarach zaprasza na wystawę prac powstałych podczas tegorocznego pleneru „Bliżej natury” w Bronikowie. Wernisaż odbędzie się w piątek o godz. 17-stej w Ośrodku Kultury w Młynarach.  W plenerze uczestniczyło 21 artystów, malarze: Tadeusz Bury, Gabriela Badurek, Małgorzata Krause, Teresa Konopka, Natalia Shinkarenko, Marina Schnitkova, Natalia Pisarenko, Blanka Skórczyńska, Małgorzata Kordylewska, Krzysztof Jungnikiel, Sławomir Zawistowski, Barbara Wiśniewska, Łukasz Dymiński, Katarzyna Gąsińska, Michał Gąsiński, Paweł Galiński oraz rzeźbiarze: Andrzej Klonowski, Norbert Kornacki, Jan Lewicki, Władysław Weremko. W ciągu siedmiu dni powstało około czterdziestu obrazów, kilkanaście grafik oraz trzy rzeźby.
aw
Bronikowo 2016...

Anna

Data dodania:poniedziałek 29 sierpnia 2016 godz: 10:10:27

W Bronikowie w gospodarstwie agroturystycznym „Zielona Dolina” u Państwa Henryki i Wiesława Wyrozębskich trwa XVIII Ogólnopolski Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Bliżej Natury”.  Dwudziestu jeden artystów tworzy swoje „dzieła”, powstają piękne obrazy i rzeźby. „Zielona Dolina” w Bronikowie to malowniczo położone miejsce, wśród stawów, pól i lasów. Stanowi doskonałą scenerię i inspiracje do utrwalenia na płótnie.  Pogoda dopisuje, więc prace powstają w plenerze. Również na terenie Młynar i okolic można spotkać kogoś ze sztalugą i paletą.  Wśród artystów są trzy malarki z miasta partnerskiego Ładuszkin z Rosji oraz rzeźbiący w skórze Richard Schwarz z miasta Brokdorf  z Niemiec. Pozostali uczestnicy przyjechali z różnych stron Polski.   Organizatorami XVIII Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego „Bliżej natury” jest Ośrodek Kultury w Młynarach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młynar.  Zadanie finansowane jest z budżetu Gminy Młynary, przy wsparciu finansowym  Powiatu Elbląskiego oraz Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich.  
Elżbieta Lisowska Dyrektor Ośrodka Kultury w Młynarach
W Młynarach znów będą "Bliżej natury"...

Anna

Data dodania:piątek 19 sierpnia 2016 godz: 10:51:41

Już po raz XVIII w Bronikowie gm. Młynary odbędzie się Ogólnopolski Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Bliżej natury”. Do Gospodarstwa Agroturystycznego „Zielona Dolina” Państwa Henryki i Wiesława Wyrozębskich zjadą artyści z kraju i zagranicy. Uroczyste rozpoczęcie pleneru odbędzie się w najbliższą sobotę – 20 sierpnia o godz. 18.00. W tegorocznym plenerze uczestniczyło będzie 22 artystów. Wśród nich będzie 6 rzeźbiarzy i 16 malarzy. Niektórzy już tworzyli w Bronikowie, ale przybędzie osiem nowych osób które po raz pierwszy zagoszczą na plenerze. W ciągu siedmiu dni w trakcie pracy twórczej powstaną rzeźby, obrazy i inne prace, które będzie można podziwiać i nabyć podczas zakończenia pleneru w dniu 27 sierpnia. Powstałe prace zostaną zaprezentowane na wystawie poplenerowej w Ośrodku Kultury w Młynarach zaplanowanej na dzień 9 września.
Obradowali strażacy...

Anna

Data dodania:środa 29 czerwca 2016 godz: 09:19:48

W sobotę 18 czerwca w Sali kinowej w Młynarach odbył się XI Zjazd Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Młynarach. Spotkanie poprowadził Jan Bołba, któremu Henryk Milewski wręczył Honorowy Medal im. Bolesława Chomicza, nadawany przez zarząd główny związku. Na zjeździe przedłożono sprawozdania z działalności zarządu i komisji rewizyjnej oraz przedłożono projekt uchwały programowej na lata 2016 – 2020. Zatwierdzono też czternastoosobowy skład Zarządu Oddziału M-G ZOSP w Młynarach. Prezesem (ponownie) został Mieczysłąw Grynhagel. Pozostali członkowie zarządu: Wojciech Karczewski – wiceprezes, Bogdan Sawko – wiceprezes, Jan Bołba – komendant miejsko – gminny, Mirosław Sabatowski – sekretarz, Edmund Zienowicz – skarbnik, Zdzisław Paczuski – członek prezydium. Pozostali członkowie: druhowie Andrzej Daranowski, Lilek Gwóźdź, Jan Kędzierki, Radosław Lisowski, Bogdan Mikos, Marek Oleczek i Wojciech Oleksów.
INTEGRACJE 2016 już za nami...

Anna

Data dodania:poniedziałek 27 czerwca 2016 godz: 08:59:52

Już po raz 26 przed młynarską publicznością  wystąpiły zespoły  reprezentujące folklor mniejszości narodowych.  W piątek wystąpiły Dumka i Żurawka z Górowa Iławeckiego, grecki zespół Mythos, zespół Mitra z Gdyni oraz InteGraTon- zespół działający przy Ośrodku Kultury w Młynarach. Podczas drugiego dnia imprezy  zaprezentowały się zespoły: Do-Mi-Sol z Rosji , Echo Puszczy z Hajnówki, Harazd oraz Gracjan i Cygańskie Gwiazdy. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Taraka. Publiczność bawiła się znakomicie, nawet upalna aura nie zakłóciła dobrej zabawy. Organizatorami imprezy był Urząd Miasta i Gminy Młynary, Ośrodek Kultury w Młynarach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młynar, przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Elblągu, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich  oraz sponsorzy.
Elżbieta Lisowska, Dyrektor Ośrodka Kultury w Młynarach

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Remont-budowlane>szukam usługi

Wspólnota Mieszkaniowa DOMATOR 14-400 Pasłęk ul. Ogrodowa 13. Poszukuje firmy na wykonanie przyłącza budynku do sieci kanalizacji deszczowej i drenażu opaskowego budynku. więcej »

PRACA

Praca dla mężczyzny na stanowisku KIEROWCA w sklepie mięsnym. Wymagane prawo jazdy kategorii B. Praca dla osoby z Pasłęka! Więcej informacji udzielę telefonicznie: 660-404-607 więcej »

Elmro meble kuchene na wymiar

Elmro to produkcja i projektowanie mebli kuchennych i szaf na wymiar. Zadzwoń 507559799 i umów się na darmowy pomiar. Na miejscu ustalimy wygląd kuchni, dopasujemy odpowiednie wyposażenie,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 146256448 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:23

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl