27 Czerwca 2017
 

70-lecie Kół Łowieckich Jenot i Bóbr                                                                                                                                        Na początek wakacji impreza disco - polo                                                                                                                                        2:30 - Wypadek w Olkowie. Samochód wjechał do rowu. Trzy osoby przewieziono do szpitala w Elblągu i Olsztynie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Zaproszenie do Aniołowa…

Zlot Aniołów już 8. lipca. To będzie XIII edycja cyklicznej imprezy w Aniołowie, podczas której każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha. Organizatorzy zapraszają wielbicieli aniołów z...

Data dodania: 27-06-2017, 08:45

70-lecie Koła Bóbr...

Wczoraj myśliwi z Koła Łowieckiego Bóbr świętowali 70-lecie istnienia swojego stowarzyszenia. Miejscem uroczystości był teren przy domku myśliwskim "Brzozówka". Wśród gości pojawili się...

Data dodania: 25-06-2017, 11:14

Disco Polo w Parku Ekologicznym…

Miłośników muzyki Disco Polo zapraszamy do Parku Ekologicznego w sobotę 1 lipca. O godzinie 18:00 rozpocznie się tam kolejne wydanie Festiwalu Disco Polo. W imprezie przygotowanej przez...

Data dodania: 25-06-2017, 05:10

Sobota pod znakiem koni…

Kolejne zawody jeździeckie organizowane przez MKJ Nenia i MOSiR w Parku Ekologicznym zgromadziły ponad 50 koni z różnych klubów Warmii i Mazur oraz województwa pomorskiego. Mimo...

Data dodania: 25-06-2017, 04:53

"Daj włos" - pasłęczanie biorą udział w akcji...

Fundacja onkologiczna Rak’n’Roll w ramach akcji „Daj włos” prowadzi zbiórkę ściętych włosów, które przeznaczane są na peruki dla kobiet chorych na nowotwór i...

Data dodania: 23-06-2017, 08:34

1

2

3

4

5

Archiwum


Karszewianki w Stawigudzie...

Anna

Data dodania:wtorek 17 maja 2016 godz: 08:28:49

Zespół „Karszewianki”  reprezentował gminę Młynary w XIV Warmińskim Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych "Kurlantka 2016" w Stawigudzie, który odbył się w dniach 14-15 maja. Instytucją patronującą  wyjazd zespołu był Ośrodek Kultury w Młynarach. Dla zespołu „Karszewianki” było to już kolejne uczestnictwo w Stawigudzie. Przegląd ma na celu propagowanie muzyki związanej z naszym regionem, każdy zespół musi wykonać chociaż jedną piosenkę warmińską, czyli kurlantkę.  Zespół zaprezentował sześć piosenek, w tym własną kurlantkę pt: „ Ku ku”. Zespół ludowy „Karszewianki” , jak wskazuje nazwa pochodzą z Karszewa i zespół  obejmuje kilka pokoleń. Członkiniami są  babcie, córki i wnuczki .
XI Przegląd Zespołów Tańca Nowoczesnego...

Anna

Data dodania:środa 11 maja 2016 godz: 12:33:58

W sobotę 7 maja w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Młynarach odbył się  XI Przegląd Zespołów Tańca Nowoczesnego. Organizatorem imprezy był  Ośrodek Kultury w Młynarach. W przeglądzie wzięło udział 14 zespołów, reprezentujących formy taneczne: disco-dance/show dance; Hip-hop oraz inne formy taneczne. Zespoły podzielone były również na dwie kategorie wiekowe : do lat 11 i 12-15 lat. Tancerzy oceniało 3 osobowe jury w składzie : Justyna Michalak, Marta Krauze i Katarzyna Wiśniewska. Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęły zespoły : Rock And Show z Zalewa, Flesz 2 z Elbląga,Crazy Kids z Morąga, Dangerous z Zalewa i gospodarze- Impuls z Młynar. Gościem specjalnym był 11-letni Kuba Beńko, finalista mistrzostw Polski w solo HIP-HOP. Kuba będzie reprezentował Polskę w mistrzostwach świata , które odbędą się w październiku w Austrii.
info: OK w Młynarach
Zabawa w Młynarach...

Anna

Data dodania:środa 27 kwietnia 2016 godz: 13:38:19

Ośrodek Kultury w Młynarach zaprasza na zabawę z zespołem Art-Band. Impreza rozpocznie się 30 kwietnia, o godz. 20-tej w amfiteatrze w Młynarach. Wystąpi zespół Art-Band. Grupa gra covery pop, beat, dance, standardy oraz disco-polo.
Po świeckiej stronie księdza...

Anna

Data dodania:poniedziałek 25 kwietnia 2016 godz: 13:39:25

W dniu 23 kwietnia w Ośrodku Kultury odbyła się wystawa prac księdza Grzegorza Wąsowskiego zatytułowana "Po świeckiej stronie księdza". Ku zaskoczeniu i zadowoleniu organizatorów, na wystawę przybyły tłumy odwiedzających. Wystawionych zostało 27 obrazów w tym portrety, pejzaże, motywy górskie ,martwa natura. Obrazy księdza Grzegorza można będzie oglądać w Ośrodku Kultury  do końca maja.
info: OK w Młynarach
Wystawa prac ks. Grzegorza Wąsowskiego...

Anna

Data dodania:czwartek 21 kwietnia 2016 godz: 08:49:15

Ośrodek Kultury w Młynarach zaprasza w dniu 23 kwietnia, godz. 18.30 na wystawę prac- obrazów ks. Kan. Grzegorza Wąsowskiego. Ks. mgr Grzegorz Wąsowski, kapłan Diecezji Elbląskiej, historyk sztuki, plastyk, fotografik, poeta i prozaik, wykładowca historii sztuki i konserwacji zabytków w Elbląskim Seminarium Duchownym i na Uniwersytecie III Wieku. Urodził się 13 lutego 1964 roku w Korszach. Szkołę Podstawową ukończył w 1978 roku w Bezledach. Uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego w Bartoszycach. Po egzaminie dojrzałości w 1982 roku wstąpił do Warmińskiego Seminarium Duchownego. W 1989 roku przyjął Święcenia Kapłańskie z rąk JE Bpa Edmunda Piszcza. Egzamin magisterski z teologii dogmatycznej, wieńczący studia teologiczne złożył w 1989 roku. Pracował jako wikariusz w Pasłęku, Prabutach i w Elblągu w latach 1989 – 1997.
1050 rocznica chrztu Polski...

Anna

Data dodania:poniedziałek 18 kwietnia 2016 godz: 11:47:29

W dniu 14 kwietnia 2016 r. pod patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka w całej Polsce została podjęta inicjatywa mająca na celu upamiętnienie 1050 rocznicy Chrztu Polski. Głównym założeniem inicjatywy był przemarsz przez Polskę Ognisk Ducha Świętego, polegający na zapalaniu, począwszy od godz. 2000 do godz. 2035, w tym dniu ognisk na terenie całego kraju. Przedsięwzięcie rozpoczęto od ogniska przy krzyżu na Giewoncie, kończąc na północy Polski.Do inicjatywy dołączyli się również strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Młynarach przy udziale Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, rozpalając o godz. 2030 ognisko symbolizujące jedność narodową. Rozpaleniu ogniska na Rynku w Młynarach towarzyszyli mieszkańcy Miasta i Gminy Młynary oraz Burmistrz Pan Marek Misztal.
info: nadesłane
Babski wieczór w Młynarach...

Anna

Data dodania:czwartek 10 marca 2016 godz: 08:39:58

„Babski wieczór”, czyli Dzień Kobiet w Młynarach przebiegał w atmosferze relaksu i zabiegów upiększających. Sala Ośrodka Kultury zamieniła się w salon piękności , gdzie panie mogły skorzystać z porad wizażystki znanej firmy kosmetycznej i wykonać profesjonalny makijaż, modnie się uczesać, pomalować paznokcie oraz  uzyskać wiedzę o zdrowym żywieniu. Każda pani otrzymała kwiatek. Był też tort oraz słodki poczęstunek.
info: OK w Młynarach
Wystawa batików Barbary Wilińskiej...

Anna

Data dodania:środa 24 lutego 2016 godz: 14:14:43

Ośrodek Kultury w Młynarach zaprasza w sobotę – 27 lutego na godz. 17.00 na wernisaż wystawy batików Barbary Wilińskiej zatytułowanej „Moje pasje”. Artystka mieszka i pracuje w Młynarach. Przed laty była związana z konserwacją zabytków w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Swoje pasje artystyczne realizuje w różnoraki sposób. Tworzy wyroby ceramiczne,  piękne batiki, ikony oraz obrazy.  Jej największą „objętościowo” pracę w formie witacza można podziwiać w Sąpach, gdzie zaprojektowała  panoramę wsi tematycznej  oraz  wraz z mężem Andrzejem Wilińskim  dokonała realizacji tego projektu.  Prace Barbary Wilińskiej były wystawione   w  2014 roku  w Galerii Manu-el przy Bibliotece Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu.
Wystawę w Młynarach będzie można oglądać do połowy kwietnia.
info: OK Młynary

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Zatrudnię pracownika do obsługi i sprzedaży w...

Poszukuję pracowników na stanowisko obsługi punktu lombardowego. Oferujemy: - umowę o pracę - system płatnych szkoleń - możliwość rozwoju - pracę w miłym, młodym zespole - możliwość wykazania... więcej »

Zatrudnię

Zakład tapicerski w Pasłęku ul. Bohaterów Westerplatte 37d zatrudni osoby na stanowisko ; TAPICER, DO ZBIJANIA STELAŻY, MONTAŻYSTA MEBLI, OSOBY DO KLEJENIA PIANKI Również osoby do przyuczenia.... więcej »

dam pracę

Zatrudnię na dobrych warunkach następujących pracowników: -stolarzy -cieśli -zbrojarzy -mechanika samochodowego -pracowników fizycznych Gwarantujemy terminowe wypłaty i uczciwość Kontakt... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 142456562 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:8

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl