18 Sierpnia 2017
 

Konferencja na temat wykopalisk...                                                                                                                                        20 sierpnia kolejne Grand Prix Zakrzewka II                                                                                                                                        Trwają przygotowania do jubileuszu miasta                                                                                                                                        Drugie badanie wody w Jeziorku Miejskim                                                                                                                                        Apel o pomoc dla ofiar gwałtownych burz i nawałnic                                                                                                                                        Polonia - Fortuna Dorotowo 1:0 (1:0)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych z wiosek...

Urząd Miejski w Pasłęku informuje, iż dnia 26 sierpnia 2017 r. (sobota) zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. przeprowadzi...

Data dodania: 18-08-2017, 10:11

W niedzielę będą utrudnienia w ruchu na Starówce...

W godzinach 13:40–14:10 ulicami Krasickiego i Chrobrego przejdzie korowód Jarmarku św. Bartłomieja. W tym czasie ruch pojazdów na Starym Mieście będzie utrudniony. Korowód wyruszy...

Data dodania: 18-08-2017, 08:50

VI Jarmark św. Bartłomieja w Pasłęku...

W najbliższą niedzielę na pasłęckiej starówce będzie można spotkać prawdziwych wojów i rycerzy, wziąć udział w konkursie na najciekawsze przebranie nawiązujące do historii, obejrzeć...

Data dodania: 17-08-2017, 10:27

Wygrali zawodnicy z Kenii…

Wczorajszy VIII Bieg Wokół Pasłęckich Murów Obronnych zgromadził 97 biegaczy z różnych stron Polski i z zagranicy. Na trasie wiodącej ulicami Starego Miasta, z trudnym podbiegiem pod Bramę...

Data dodania: 16-08-2017, 06:04

Noc z organami Hildebrandta…

„Noc z organami Hildebrandta” w Kościele Św. Bartłomieja w Pasłęku to kolejne wydarzenie muzyczne realizowane w ramach V Pasłęckiego Festiwalu Organowego. Koncert, który...

Data dodania: 15-08-2017, 05:19

1

2

3

4

5

Archiwum


Dzień Dziecka w Młynarach...

Anna

Data dodania:czwartek 2 czerwca 2016 godz: 09:40:07

Festyn  z okazji  Dzień Dziecka w Młynarach odbył się w amfiteatrze. Ośrodek Kultury przygotował dla dzieci szereg atrakcji : dmuchańce, zjeżdżalnie, malowanie twarzy.  Część artystyczną zaprezentowała młodsza grupa wokalna pod kierownictwem Bartosza Krzywdy.  Zabawy i konkursy przeprowadziły Panie Monika Waśniewska i Edyta Rożak, na co dzień nauczycielki Zespołu Szkół w Młynarach. Imprezę wsparli rzeczowo sponsorzy : Dawid Prajwowski właściciel sklepu sieci „Lewiatan” „Ubezpieczenia „PERFECT” -  Stanisław Jasina” oraz Burmistrz Miasta i Gminy Młynary Pan Marek Misztal.
info: OK w Młynarach
Noc muzeuów...

Anna

Data dodania:wtorek 24 maja 2016 godz: 11:27:39

Dzieci z grupy wokalnej działającej przy Ośrodku Kultury w Młynarach zwiedziły w sobotę zamek w Malborku w ramach  „Nocy muzeów”. Była to nie lada atrakcja, zwiedzanie rozpoczęło się o godz. 22.00 i trwało 1,5 godziny. Zamek nocą prezentował się wspaniale. Oświetlone dziedzińce i krużganki robiły wielkie wrażenie. Dzieci zmęczone, lecz zadowolone stwierdziły że była to niezapomniana wycieczka.  Wyjazd do Malborka ma być zachętą do uczestnictwa w kołach zainteresowań organizowanych przez Ośrodek Kultury.
info:OK w Młynarach
Karszewianki w Stawigudzie...

Anna

Data dodania:wtorek 17 maja 2016 godz: 08:28:49

Zespół „Karszewianki”  reprezentował gminę Młynary w XIV Warmińskim Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych "Kurlantka 2016" w Stawigudzie, który odbył się w dniach 14-15 maja. Instytucją patronującą  wyjazd zespołu był Ośrodek Kultury w Młynarach. Dla zespołu „Karszewianki” było to już kolejne uczestnictwo w Stawigudzie. Przegląd ma na celu propagowanie muzyki związanej z naszym regionem, każdy zespół musi wykonać chociaż jedną piosenkę warmińską, czyli kurlantkę.  Zespół zaprezentował sześć piosenek, w tym własną kurlantkę pt: „ Ku ku”. Zespół ludowy „Karszewianki” , jak wskazuje nazwa pochodzą z Karszewa i zespół  obejmuje kilka pokoleń. Członkiniami są  babcie, córki i wnuczki .
XI Przegląd Zespołów Tańca Nowoczesnego...

Anna

Data dodania:środa 11 maja 2016 godz: 12:33:58

W sobotę 7 maja w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Młynarach odbył się  XI Przegląd Zespołów Tańca Nowoczesnego. Organizatorem imprezy był  Ośrodek Kultury w Młynarach. W przeglądzie wzięło udział 14 zespołów, reprezentujących formy taneczne: disco-dance/show dance; Hip-hop oraz inne formy taneczne. Zespoły podzielone były również na dwie kategorie wiekowe : do lat 11 i 12-15 lat. Tancerzy oceniało 3 osobowe jury w składzie : Justyna Michalak, Marta Krauze i Katarzyna Wiśniewska. Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęły zespoły : Rock And Show z Zalewa, Flesz 2 z Elbląga,Crazy Kids z Morąga, Dangerous z Zalewa i gospodarze- Impuls z Młynar. Gościem specjalnym był 11-letni Kuba Beńko, finalista mistrzostw Polski w solo HIP-HOP. Kuba będzie reprezentował Polskę w mistrzostwach świata , które odbędą się w październiku w Austrii.
info: OK w Młynarach
Zabawa w Młynarach...

Anna

Data dodania:środa 27 kwietnia 2016 godz: 13:38:19

Ośrodek Kultury w Młynarach zaprasza na zabawę z zespołem Art-Band. Impreza rozpocznie się 30 kwietnia, o godz. 20-tej w amfiteatrze w Młynarach. Wystąpi zespół Art-Band. Grupa gra covery pop, beat, dance, standardy oraz disco-polo.
Po świeckiej stronie księdza...

Anna

Data dodania:poniedziałek 25 kwietnia 2016 godz: 13:39:25

W dniu 23 kwietnia w Ośrodku Kultury odbyła się wystawa prac księdza Grzegorza Wąsowskiego zatytułowana "Po świeckiej stronie księdza". Ku zaskoczeniu i zadowoleniu organizatorów, na wystawę przybyły tłumy odwiedzających. Wystawionych zostało 27 obrazów w tym portrety, pejzaże, motywy górskie ,martwa natura. Obrazy księdza Grzegorza można będzie oglądać w Ośrodku Kultury  do końca maja.
info: OK w Młynarach
Wystawa prac ks. Grzegorza Wąsowskiego...

Anna

Data dodania:czwartek 21 kwietnia 2016 godz: 08:49:15

Ośrodek Kultury w Młynarach zaprasza w dniu 23 kwietnia, godz. 18.30 na wystawę prac- obrazów ks. Kan. Grzegorza Wąsowskiego. Ks. mgr Grzegorz Wąsowski, kapłan Diecezji Elbląskiej, historyk sztuki, plastyk, fotografik, poeta i prozaik, wykładowca historii sztuki i konserwacji zabytków w Elbląskim Seminarium Duchownym i na Uniwersytecie III Wieku. Urodził się 13 lutego 1964 roku w Korszach. Szkołę Podstawową ukończył w 1978 roku w Bezledach. Uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego w Bartoszycach. Po egzaminie dojrzałości w 1982 roku wstąpił do Warmińskiego Seminarium Duchownego. W 1989 roku przyjął Święcenia Kapłańskie z rąk JE Bpa Edmunda Piszcza. Egzamin magisterski z teologii dogmatycznej, wieńczący studia teologiczne złożył w 1989 roku. Pracował jako wikariusz w Pasłęku, Prabutach i w Elblągu w latach 1989 – 1997.
1050 rocznica chrztu Polski...

Anna

Data dodania:poniedziałek 18 kwietnia 2016 godz: 11:47:29

W dniu 14 kwietnia 2016 r. pod patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka w całej Polsce została podjęta inicjatywa mająca na celu upamiętnienie 1050 rocznicy Chrztu Polski. Głównym założeniem inicjatywy był przemarsz przez Polskę Ognisk Ducha Świętego, polegający na zapalaniu, począwszy od godz. 2000 do godz. 2035, w tym dniu ognisk na terenie całego kraju. Przedsięwzięcie rozpoczęto od ogniska przy krzyżu na Giewoncie, kończąc na północy Polski.Do inicjatywy dołączyli się również strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Młynarach przy udziale Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, rozpalając o godz. 2030 ognisko symbolizujące jedność narodową. Rozpaleniu ogniska na Rynku w Młynarach towarzyszyli mieszkańcy Miasta i Gminy Młynary oraz Burmistrz Pan Marek Misztal.
info: nadesłane

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Elmro meble kuchene na wymiar

Elmro to produkcja i projektowanie mebli kuchennych i szaf na wymiar. Zadzwoń 507559799 i umów się na darmowy pomiar. Na miejscu ustalimy wygląd kuchni, dopasujemy odpowiednie wyposażenie,... więcej »

Zatrudnimy Pracowników Produkcyjnych

Zakład tapicerski w Pasłęku ul. Bohaterów Westerplatte 37d, poszukuje pracowników na stanowiska; TAPICER, DO ZBIJANIA STELAŻY, MONTAŻYSTA MEBLI, OSOBY DO KLEJENIA PIANKI PAKOWACZY... więcej »

Honda na sprzedaż

Sprzedam samochód marki HONDA CITY  1.4 Comfort. Rok produkcji 2008, auto jest czterodrzwiowe, benzyna, 60 tys. przebiegu. Pojazd w kolorze szampańskim, nie jest uszkodzony, bezwypadkowy,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 145920544 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:68

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl