1 Sierpnia 2014
 

Sobota 2 sierpnia Rockowisko - Przystanek Pasłęk                                                                                                                                        Powstało Stowarzyszenie Walki z Wiarakami z siedzibą w Majkach                                                                                                                                        Przetarg na wywóz odpadów komunalnych z gminy Pasłęk                                                                                                                                        Koncert organowy Romana Peruckiego                                                                                                                                        Marszałek Jacek Protas gościł na Sand Valley                                                                                                                                        Rydzówka - śmierć na torach                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Są jeszcze karpie…

Okazuje się, że są jeszcze okazałe karpie w zbiorniku Zakrzewo II. Ostatnio wędkarze narzekali na słabe brania spowodowane m.in. warunkami pogodowymi. Jednak fachowcom szczęście dopisuje....

Data dodania: 01-08-2014, 05:35

Szpital się zmienia...

Do końca sierpnia potrwa przebudowa ciągów pieszych i jezdnych na terenie pasłęckiego szpitala. Dzięki inwestycji, która kosztowała 400 tys. zł powstaną m.in. nowe chodniki i drogi...

Data dodania: 29-07-2014, 08:57

Przetarg na wywóz odpadów komunalnych…

Ogłoszony został przetarg na wywóz odpadów komunalnych z gminy Pasłęk. Przedmiotem zamówienia jest usługa, polegająca na odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości...

Data dodania: 29-07-2014, 05:26

Zainteresowanie inwestycją wzrasta…

W miarę przybywania wyposażenia na „nowym” placu 1000 - lecia wzrasta zainteresowanie tą inwestycją. Przypominamy, że wykonawca ma jeszcze miesiąc na dokończenie zadania. Już...

Data dodania: 28-07-2014, 05:32

Rockowisko – przystanek Pasłęk…

Sympatyków imprez na wolnym powietrzu zapraszamy 2 sierpnia do Parku Ekologicznego na Rockowisko – Przystanek Pasłęk. W godzinach od 16:00 do 18:00 odbędzie się festyn dla dzieci oraz...

Data dodania: 26-07-2014, 05:46

1

2

3

4

5

Archiwum


Są jeszcze karpie…

Jerzy

Data dodania:piątek 1 sierpnia 2014 godz: 05:35:46

Okazuje się, że są jeszcze okazałe karpie w zbiorniku Zakrzewo II. Ostatnio wędkarze narzekali na słabe brania spowodowane m.in. warunkami pogodowymi. Jednak fachowcom szczęście dopisuje. Wczoraj pan Wojciech Kamiński złowił karpia mierzącego 84 cm i ważącego prawie 15 kg. Hol ryby na żyłce nr 0,18 trwał 25 minut. Ryba wróciła oczywiście do wody.
jp
70 rocznica Powstania Warszawskiego…

Jerzy

Data dodania:piątek 1 sierpnia 2014 godz: 05:30:27

Historycy coraz częściej nazywają decyzję o wywołaniu Powstania Warszawskiego niewybaczalnym błędem, który doprowadził do śmierci 200 tysięcy osób i zniszczenia miasta. Wysyłanie na śmierć setek młodych ludzi nie miało żadnego sensu w momencie kiedy Armia Czerwona stała na drugim brzegu Wisły. Szans na uratowanie niepodległości Polski już nie było. Chyba, że chodziło po raz kolejny o zademonstrowanie bohaterstwa, które nie przyniosło konkretnych efektów militarnych. Los obszedł się okrutnie z wieloma powstańcami i żołnierzami podziemia akowskiego. Po wojnie część z nich trafiła na Warmię i Mazury oraz Powiśle. Uciekali przed bezpieką, która tropiła ich bezwzględnie. Za przynależność do AK płacili wieloletnimi wyrokami i kłopotami w dalszym życiu. Znam to z autopsji na przykładzie mojego Ojca.
jp
XII Pasłęcka Uczta Kultur Wschodu...

Jerzy

Data dodania:piątek 1 sierpnia 2014 godz: 05:19:42

Parafia greckokatolicka w Pasłęku, pasłęckie koło Związku Ukraińców w Polsce, Burmistrz Pasłęka, a także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji już po raz dwunasty zapraszają na Ucztę Kultur Wschodu, która odbędzie się 30 sierpnia 2014 roku o godz. 15:00 w Parku Ekologicznym.  Jest to impreza, która integruje mieszkających na jednym terenie Polaków i Ukraińców. A że miłośników z każdym rokiem przybywa, organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby zadowolić mieszkańców i gości Pasłęka. I tak jak na prawdziwej uczcie, co roku na gości czeka wiele atrakcji "dla ducha i dla ciała".
Hospicjum podsumowuje zbiórkę publiczną...

Anna

Data dodania:czwartek 31 lipca 2014 godz: 08:17:50

„POLA NADZIEI 2014” zakończone. Jesteśmy dumni, że znowu tak dużo osób pomagało nam mówić o opiece hospicyjnej, łamać tabu i stereotypy, a także pozyskać środki finansowe dla Hospicjum Elbląskiego. Wpływy z tegorocznych Pól Nadziei to kwota 31976,35zł. W tym zbiórka na terenie Pasłęka wyniosła 5964,87 zł, a elbląska 26011,48 zł. Koszty zbiórki wyniosły 1075,59 zł. Powyższa zbiórka to efekt finansowy kwietniowych kwest pod kościołami w Elblągu, Pasłęku i Zielonce Pasłęckiej oraz na całym terenie tych miejscowości. Szkoły i przedszkola z Elbląga i Pasłęka organizowały kwesty na terenie swoich placówek. Kwestowała także szkoła im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Milejewie. Zostaliśmy też zaproszeni do przeprowadzenia prelekcji.
Chodnik się buduje…

Jerzy

Data dodania:czwartek 31 lipca 2014 godz: 05:56:46

Trwają prace związane z budową chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej 527 od ulicy Kopernika do osiedla domków jednorodzinnych. Przypominamy, że powstaje tam ciąg rowerowo – pieszy o długości ponad 450 mb. Całość kosztuje 485 tys. złotych, z tego miasta dokłada 342 tys. Obok chodnika powstanie oświetlenie i kanalizacja burzowa.
jp
Zagraniczne media piszą o organach w Pasłęku...

Jerzy

Data dodania:czwartek 31 lipca 2014 godz: 05:49:10

Czerwcowy numer renomowanego czasopisma organowego Ars Organi, wydawanego przez niemieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Organów (Gesellschaft der Orgelfreunde) i mającego swoich abonentów na wszystkich kontynentach, opublikował entuzjastyczny artykuł dotyczący renowacji organów Hildebrandta w Pasłęku oraz nagrań płytowych organistów Martina Rosta i Krzysztofa Urbaniaka zrealizowanych na instrumencie przez niemiecką wytwórnię Paschen Records i opublikowanych na przełomie 2013 i 2014 r.
Pomezania Malbork – Polonia Pasłęk 2:0...

Jerzy

Data dodania:czwartek 31 lipca 2014 godz: 05:21:38

Polonia Pasłęk w kolejnym meczu sparingowym przegrała z Pomezanią Malbork spadkowiczem z IV ligi Pomorskiego ZPN. Był to ostatni sparing przed inauguracją rozgrywek Polonii Pasłęk w IV lidze WMZPN. Po intensywnym okresie przygotowawczym wkradło się trochę przemęczenia w szeregach naszej drużyny, która zagrała słaby mecz. 
Skład: Gołębiewski, Kowzan, Ciesielski, Ratajczak, Żabko, Musiński, Konczewski, Lenart, Piotrowski, Augustyńczyk, Nadolny. Na zmiany wchodzili: Cytrycki, Kurgan, Błażewicz, Kowalczyk, Ogórek, Wołczecki, Dzieżyc.
mp
Nie dostałeś się na studia? Nic straconego – 28 lipca...

Tekst sponsorowany

Data dodania:środa 30 lipca 2014 godz: 08:16:53

Wszystkie osoby, które nie podjęły jeszcze decyzji o wyborze kierunku studiów lub nie zostały zakwalifikowane do przyjęcia na studia w poprzednim naborze, zachęcamy do zapoznania się z ofertą studiów stacjonarnych i niestacjonarnych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu kształci praktycznie, pod katem oczekiwań pracodawców i z udziałem przedsiębiorców, menedżerów oraz specjalistów, nie tracąc z pola widzenia dobrego przygotowania do studiów II stopnia. Uczelnia na bieżąco odpowiada na potrzeby lokalnego rynku pracy wciąż rozbudowując ofertę kształcenia, poprzez co zwiększa szanse swoich absolwentów na znalezienie pracy.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

SPRZEDAM MIESZKANIE 3 POKOJOWE W PASŁĘKU

Sprzedam mieszkanie w Pasłęku przy ulicy Ogrodowej 30 składające się z 3-ch pokoi, kuchni, łazienki, przedpokoju, balkonu i piwnicy na trzecim piętrze w bloku czteropiętrowym o powierzchni 49,1 m... więcej »

Zaginął pies

W sobotę 26.07.2014r. około godziny 16:00 - 16:30 z posesji przy szkole w Zielonce Pasłęckiej zaginął piesek maści rudej z czarnym pyskiem. Piesek bardzo towarzyski. Kontakt: 784-855-786 więcej »

AUTO na sprzedaż - Renault Megane

Sprzedam samochód RENAULT MEGANErok produkcji: 1999  silnik: 1,4 benzyna, 90 KWWymienione zawieszenie, łożyska, świece i akumulator. Przegląd do marca 2015, OC do kwietnia 2015 tel.... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 75476521 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:11

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 PRASA Jerzy Przedpełski, Barbara Budkiewicz, Jadwiga Zajac-Przedpełska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl