21 PaŸdziernika 2016
 

Jubileusz 70 - lecia Szkoły Podstawowej w Zielonce Pasłęckiej                                                                                                                                        W kinie: Bridget Jones 3                                                                                                                                        Polonia Pasłęk - KS Mroczno 2:1 (1:1)                                                                                                                                        Nowe Prawo wodne - podrożeje woda                                                                                                                                        Śmieci obierze i wywiezie PUK                                                                                                                                        ks. Roman Żendarski kandydatem do tytułu Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Pasłęk                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Co kryją pasłęckie podziemia?

Informacja o tym, że przeprowadzone na początku września badania geoarchelogiczne sugerują, że pomiędzy wieżą zamku a kościołem może znajdować się tunel – spotkała się z dużym...

Data dodania: 21-10-2016, 09:11

Ostatni koncert…

W niedzielę 23 października o godzinie 19:00 rozpocznie się ostatni koncert w ramach festiwalu organowego organizowanego w kościele św. Bartłomieja. Na organach Andreasa Hildebrandta zagra...

Data dodania: 21-10-2016, 05:23

Dach prawie gotowy…

Trwają prace związane z remontem spalonego budynku w miejscowości Pólko. Do środy budynek przykryty zostanie deskami i papą. Na tyle wystarczyło pieniędzy przekazanych przez różnych...

Data dodania: 18-10-2016, 05:23

1

2

3

4

5

Archiwum


Do białego rana w Perfect Pubie...

Tekst sponsorowany

Data dodania:piątek 21 pażdziernika 2016 godz: 09:15:13

Już w ten weekend w Perfect Pubie imprezę poprowadzi Dj Rany. Potężna dawka dobrej muzyki gwarantowana. Jeżeli spędzisz z nami ten weekend na pewno nie pożałujesz.
Wstęp FREE.
Rezerwacje: 730 930 980. 

Perfect Pub 
ul. Wiśniowa 7 
14-400 Pasłęk
www.perfectpub.pl
Co kryją pasłęckie podziemia?

Anna

Data dodania:piątek 21 pażdziernika 2016 godz: 09:11:12

Informacja o tym, że przeprowadzone na początku września badania geoarchelogiczne sugerują, że pomiędzy wieżą zamku a kościołem może znajdować się tunel – spotkała się z dużym zainteresowaniem samych mieszkańców, jak i mediów ogólnokrajowych. Z tego właśnie powodu władze miasta zorganizowały wczoraj konferencję, podczas której zespół naukowców, prowadzony przez dr Jacka Wysockiego z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przedstawił wstępne wyniki swoich badań. Badacze przyznali, że natrafili na coś, co można umownie nazwać tunelem. Dokładnie pomiędzy zamkiem a kościołem natrafili na resztki stropu na głębokości ponad 4,5 m. Przyznają jednak, że badania są utrudnione, ponieważ piwnice zamku są zagruzowane i zalane betonem. To jednak nie zniechęca naukowców, którzy są przekonani, że konieczne są dalsze ekspertyzy – Domniemany tunel gdzieś musiał się zaczynać i gdzieś kończyć – mówili wczoraj w sali rycerskiej. Przypomnijmy, że prace badawcze prowadzone są na zlecenie Urzędu Miejskiego, a ich wykonawcą jest firma RM TERRA Radosław Mieszkowski z Piastowa. Końcowe wyniki mają być gotowe w listopadzie.
Zmiana organizacji ruchu…

Jerzy

Data dodania:piątek 21 pażdziernika 2016 godz: 05:27:59

Jak co roku podczas Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego zmieni się organizacja ruchu przy cmentarzach komunalnych. Na drodze nr 513 prowadzącej do Ornety (do skrzyżowania z drogą do przesypowni śmieci) obowiązuje od 25 października do 3 listopada prędkość maksymalna 40 km/h oraz zakaz zatrzymywania samochodów po obu stronach. Obok drogi urządzone będą dodatkowe parkingi. Do starego cmentarza można będzie dojechać od strony bazy PKS. Wyjazd ulicą Partyzantów w kierunku Lidla (jeden kierunek). Tam obowiązuje prędkość 30 km/h, dozwolone jest również parkowanie po prawej stronie ulicy.
Ostatni koncert…

Jerzy

Data dodania:piątek 21 pażdziernika 2016 godz: 05:23:45

W niedzielę 23 października o godzinie 19:00 rozpocznie się ostatni koncert w ramach festiwalu organowego organizowanego w kościele św. Bartłomieja. Na organach Andreasa Hildebrandta zagra Francien Janse-Balzer z Weener (Niemcy). Oprócz gry na organach artystka dyryguje chórami i opiekuje się instrumentem Arpa Schnitgera w kościele reformowanym. Nasz gość współpracował również z pasłęckim chórem Carmen Gregorianum Jacka Matukiewicza. Wstęp na koncert jest wolny. Poniżej program koncertu.
jp
Szkolenie uczniów ZSEiT w Państwowej Straży Pożarnej...

Jerzy

Data dodania:piątek 21 pażdziernika 2016 godz: 05:21:43

19.10. 2016 r. odbyło się szkolenie uczniów I klasy LO o nachyleniu obronnym /klasy mundurowej/ z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, w Państwowej Straży Pożarnej. Celem spotkania było zapoznanie się z zadaniami, rolą i warunkami służby w straży pożarnej.
W kinie...

Anna

Data dodania:czwartek 20 pażdziernika 2016 godz: 09:15:26

Na nadchodzący weekend Pasłęcki Ośrodek Kultury przygotwał jedną propozycję filmową. Będzie nią komedia Bridget Jones 3. To kolejna część opowieści o niekończących się miłosnych zawirowaniach w życiu głównej bohaterki. Od premiery pierwszej, filmowej części minęło 14 lat. Bridget to dziś zupełnie inna kobieta. Dobiega pięćdziesiątki, zamiast szelestu kartek w jej pamiętniku usłyszymy raczej odgłos stukania w klawiaturę laptopa... Więcej informacji o filmie oraz godziny seansów w Kinie Zamkowym znajdą Państwo tutaj.
aw
Teatr po niemiecku...

Anna

Data dodania:czwartek 20 pażdziernika 2016 godz: 08:53:13

W środę 19 października uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w nietypowej lekcji języka niemieckiego zorganizowanej przez Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu oraz Stowarzyszenie Ludności Pochodzenia Niemieckiego w Elblągu. W auli Domu Studenckiego „Scena na Wspólnej” młodzież obejrzała sztukę Raimara Neufeldta „Der Fluch des Bernsteinzimmers” („Klątwa bursztynowej komnaty”). Przedstawienie przygotowała grupa teatralna z Niemiec, Forum Baltikum – Dittchenbühne z Elmshorn. Występ był przeznaczony dla studentów germanistyki oraz uczniów szkół licealnych. Inscenizacja była doskonałą okazją do kontaktu z językiem niemieckim, dozą świetnej zabawy, a także pewnego rodzaju lekcją historii, gdyż sztuka opowiadała o losach legendarnej bursztynowej komnaty.
Info:ZS
Pasłęckie Barwy Jesieni...

Anna

Data dodania:czwartek 20 pażdziernika 2016 godz: 08:47:51

Wczoraj w galerii Pasłęckiego Ośrodka Kultury oficjalnie rozpoczął się plener pod nazwą „Pasłęckie Barwy Jesieni”. W tym roku plener odbywa się po raz 19-sty. Podczas wczorajszego wieczoru, artyści biorący udział w tym wydarzeniu mieli okazję wysłuchać koncertu akordeonowego w wykonaniu Roberta Fursa. Teraz, przez tydzień będą pracowali nad przedstawieniem jesiennych barw naszego miasta w swojej sztuce. Imprezą towarzyszącą pleneru będzie koncert kwartetu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej z solistką Marią Malinowską, jaki zaplanowano na 25. października o godz. 18-stej w sali POK (wstęp wolny). Wernisaż wystawy poplenerowej odbędzie się 27. października o godz. 17:00 w miejscowej galerii.
aw

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

WYNAJMĘ BUSA DO 3,5 TONY (BEZ KIEROWCY)

Świadczymy usługi w zakresie wynajmu auta dostawczego L4H2 (bez kierowcy): - model Fiat Ducato Maxi Furgon, rok produkcji 2015; - wymiary przedziału ładunkowego - długość 4070 mm, szerokość... więcej »

KOREPETYCJE Z J. ANGIELSKIEGO

Korepetycje z j. angielskiego - szkoła podstawowa i gimnazjum. Nauka w domu ucznia lub korepetytora. Cena 25-30 zł. Kontakt Monika 514 - 265 - 086. więcej »

Wynajmę lokal użytkowy położony w centrum Młynar.

Wynajmę lokal użytkowy o pow. 58m2 Bardzo dobra lokalizacja, wejście bezpośrednio z chodnika, dodatkowe drzwi od zaplecza dla dostaw towaru. Oferuję lokal do działalności handlowo-usługowej... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 130660087 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:32

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl