27 Czerwca 2017
 

70-lecie Kół Łowieckich Jenot i Bóbr                                                                                                                                        Na początek wakacji impreza disco - polo                                                                                                                                        2:30 - Wypadek w Olkowie. Samochód wjechał do rowu. Trzy osoby przewieziono do szpitala w Elblągu i Olsztynie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Zaproszenie do Aniołowa…

Zlot Aniołów już 8. lipca. To będzie XIII edycja cyklicznej imprezy w Aniołowie, podczas której każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha. Organizatorzy zapraszają wielbicieli aniołów z...

Data dodania: 27-06-2017, 08:45

70-lecie Koła Bóbr...

Wczoraj myśliwi z Koła Łowieckiego Bóbr świętowali 70-lecie istnienia swojego stowarzyszenia. Miejscem uroczystości był teren przy domku myśliwskim "Brzozówka". Wśród gości pojawili się...

Data dodania: 25-06-2017, 11:14

Disco Polo w Parku Ekologicznym…

Miłośników muzyki Disco Polo zapraszamy do Parku Ekologicznego w sobotę 1 lipca. O godzinie 18:00 rozpocznie się tam kolejne wydanie Festiwalu Disco Polo. W imprezie przygotowanej przez...

Data dodania: 25-06-2017, 05:10

Sobota pod znakiem koni…

Kolejne zawody jeździeckie organizowane przez MKJ Nenia i MOSiR w Parku Ekologicznym zgromadziły ponad 50 koni z różnych klubów Warmii i Mazur oraz województwa pomorskiego. Mimo...

Data dodania: 25-06-2017, 04:53

"Daj włos" - pasłęczanie biorą udział w akcji...

Fundacja onkologiczna Rak’n’Roll w ramach akcji „Daj włos” prowadzi zbiórkę ściętych włosów, które przeznaczane są na peruki dla kobiet chorych na nowotwór i...

Data dodania: 23-06-2017, 08:34

1

2

3

4

5

Archiwum


VII Gala Taneczna już za nami...

Anna

Data dodania:wtorek 27 czerwca 2017 godz: 09:56:25

We wtorek 20 czerwca 2017 r. w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbyła się VII Gala Taneczna, której współorganizatorem był Pasłęcki Ośrodek Kultury. Podczas Gali zaprezentowali się tancerze z sekcji POK Dance z Pasłęckiego Ośrodka Kultury szkoleni w takich stylach tanecznych jak: balet klasyczny, cheerleading oraz zumba. Na deskach teatru wystąpił również Zespół Folklorystyczny „Pasłęczanie". Goście zapełnili salę teatralną i żywo reagowali na występy naszych tancerzy. Rodzice oraz zaproszeni goście ze wzruszeniem oglądali wspaniałych tancerzy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
info, foto : POK
1 miejsce w klasie K4…

Anna

Data dodania:wtorek 27 czerwca 2017 godz: 09:28:01

W niedzielnych zawodach z cyklu 20 Rajd Warmiński Kamil Sierocki i Krzysztof Samulewicz zajęli 1 miejsce w klasie K4 - Rajd Warmiński-Toyota 2017 to 4 Runda Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur oraz 4 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza. Rajd, podobnie jak jego dotychczasowe edycje poprzedził Prolog na stadionie OSiR w Olsztynie w sobotę, w którym zajęliśmy 6 miejsce na 56 załóg w wyścigu o Puchar Prezydenta Olsztyna – wspomina Kamil. Właściwe zawody rozpoczęły się w niedzielę startem ze strefy serwisowej przy Manor Hotel w Olsztynie.
Zaproszenie do Aniołowa…

Anna

Data dodania:wtorek 27 czerwca 2017 godz: 08:45:15

Zlot Aniołów już 8. lipca. To będzie XIII edycja cyklicznej imprezy w Aniołowie, podczas której każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha. Organizatorzy zapraszają wielbicieli aniołów z miast i wsi, aktywne grupy osób poszukujące pomysłu na swoją wioskę tematyczną, twórców ludowych zakochanych w aniołach oraz osoby zainteresowane kulturą lokalną do udziału w tym corocznym wydarzeniu. Przed zlotem, w dniach od 5. do 7. lipca już po raz piąty odbędzie się plener rzeźbiarski, a przed samym zlotem w sobotę 8. lipca planowany jest piknik organizacji pozarządowych. Szczegóły poniżej.
Urna czy tradycyjny pochówek?…

Jerzy

Data dodania:wtorek 27 czerwca 2017 godz: 05:04:23

Chociaż nie jest to naszą tradycją, coraz więcej osób decyduje się na kremację zwłok. O zaletach tego rodzaju pochówku nie trzeba nikogo przekonywać. Przede wszystkim urna z prochami zajmuje mało miejsca. Nasz cmentarz komunalny zapełnia się wyjątkowo szybko i warto już chyba teraz pomyśleć o przygotowaniu miejsc na pochówek spopielonych zwłok. Tam, gdzie jest to tradycją, stawia się ściany z wnękami na urny i tablice z nazwiskiem. Pozytywnym przykładem mogą być w tym przypadku np. Czesi. Taki cmentarz zajmuje dużo mniej miejsca i jest ekologiczny.
jp
Urząd Miejski zatrudni informatyka...

Jerzy

Data dodania:wtorek 27 czerwca 2017 godz: 04:59:50

Burmistrz Pasłęka ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. informatyki w Urzędzie Miejskim w Pasłęku. Termin składania dokumentów aplikacyjnych wydłużono do dnia 29 czerwca br. do godziny 15:30. Poniżej znajdą Państwo ogłoszenie w formie elektronicznej opisujące szczegółowo zasady rekrutacji.
jp
Odjazdowy Bibliotekarz 2017…

Jerzy

Data dodania:wtorek 27 czerwca 2017 godz: 04:49:15

Biblioteka Publiczna w Pasłęku po raz kolejny przyłączyła się do akcji Odjazdowy Bibliotekarz. W sobotę 24 czerwca czytelnicy wraz z bibliotekarzami wyruszyli w trasę, najpierw ulicami miasta, a następnie przez Zakrzewko do Gołąbek na Strzelnicę, gdzie odbył się piknik. Poza obowiązkowym pieczeniem kiełbasek, uczestnicy brali udział w konkursach – krojeniu czekolady sztućcami, przeciąganiu sznurka przez ubrania, czy tradycyjnych kalamburach i głuchym telefonie. Nie zabrakło także dyplomów, upominków oraz wspólnego śpiewania. Dziękujemy Kołu Łowieckiemu Bóbr za gościnę i możliwość skorzystania z terenu Strzelnicy. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok!
bp
Dobre wyniki pasłęczan na zawodach Nordic Walking...

Anna

Data dodania:poniedziałek 26 czerwca 2017 godz: 10:10:12

W sobotę grupa Nordic Walking Pasłęk uczestniczyła w zawodach Pucharu Polski w Elblągu. Kijkarze musieli pokonać bardzo wymagającą trasę „Bieszczad Północy” - tym mianem określana jest elbląska Bażantarnia. Trasa z długimi i wyczerpującymi podejściami sprawiła sporo problemów dla ścigających się, kilkakrotnie interweniowali medycy. W zawodach wystąpili czołowi zawodnicy i zawodniczki z Polski, Rosji, Włoch, Ukrainy i Białorusi. NW Pasłęk wystartowali na dwóch dystansach. 10 kilometrów pokonali Anna Szarszunowicz i Marcin Jankowski. Na dystansie 5 kilometrów maszerowali: Magda Bujnicka, Asia Gibas, Beata Jankowska , Agnieszka Rębowska, Monika Wysocka, Marcin Bujnicki, Sławek Gibas, Tomasz Rębowski i Mariusz Szarszunowicz. Wszyscy uplasowali się na wysokich pozycjach w kategoriach wiekowych. Najlepiej spisała się Asia Gibas, która zajęła trzecie miejsce.
Minął weekend...

Anna

Data dodania:poniedziałek 26 czerwca 2017 godz: 09:37:39

W miniony weekend policjanci z pasłęckiego komisariatu interweniowali 35 razy. 11 wezwań dotyczyło interwencji domowych. Funkcjonariusze z drogówki nałożyli 15 mandatów na łączną sumę 2 tys. zł i zatrzymali 3 dowody rejestracyjne niesprawnych pojazdów. Policjanci wystawili również dwa mandaty porządkowe na kwotę 600 zł. W weekend doszło do dwóch wypadków: w Młynarach i Olkowie. Funkcjonariusze odwieźli też cztery osoby do wytrzeźwienia do Elbląga, a jedną do domu. Zatrzymali także poszukiwanego do odbycia, zatwierdzonej przez sąd kary. Nietypową interwencją była sprawa kilkuletniego dziecka, które wyszło z domu i samo spacerowało po mieście. Na szczęście nic mu się nie stało. Strażacy z JRG Pasłęk pracowali na miejscu wspomnianego wypadku w Olkowie, usuwali konar drzewa w Stegnie oraz zabezpieczali imprezę w Krasinie i Młynarach.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Zatrudnię pracownika do obsługi i sprzedaży w...

Poszukuję pracowników na stanowisko obsługi punktu lombardowego. Oferujemy: - umowę o pracę - system płatnych szkoleń - możliwość rozwoju - pracę w miłym, młodym zespole - możliwość wykazania... więcej »

Zatrudnię

Zakład tapicerski w Pasłęku ul. Bohaterów Westerplatte 37d zatrudni osoby na stanowisko ; TAPICER, DO ZBIJANIA STELAŻY, MONTAŻYSTA MEBLI, OSOBY DO KLEJENIA PIANKI Również osoby do przyuczenia.... więcej »

dam pracę

Zatrudnię na dobrych warunkach następujących pracowników: -stolarzy -cieśli -zbrojarzy -mechanika samochodowego -pracowników fizycznych Gwarantujemy terminowe wypłaty i uczciwość Kontakt... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 142443568 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:68

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl