18 Wrzeœnia 2014
 

Ulica Sprzymierzonych gotowa                                                                                                                                        28 września o godzinie 19:00 koncert organowy i na skrzypce                                                                                                                                        Licytacja za długi                                                                                                                                        Polonia wygrała z Syreną Młynary 4:2 (2:0) w meczu o Puchar Polski                                                                                                                                        Ogrodowa do remontu                                                                                                                                        Kurników nie będzie - będzie instytut naukowy                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Znamy listę zadań w ramach budżetu obywatelskiego...

12 projektów znalazło się na liście zadań, jakie zgłosili mieszkańcy miasta i gminy Pasłęk w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2015. Głosowanie, dotyczące wyboru tych, które będą...

Data dodania: 18-09-2014, 09:32

Plac Tysiąclecia oficjalnie przejęły dzieci...

Wczoraj mieszkańcy Pasłęka świętowali wyjątkowe wydarzenie. Po rocznej przebudowie do użytku oddany został plac Tysiąclecia, który od teraz jest parkiem rekreacyjno-edukacyjnym. W ramach...

Data dodania: 18-09-2014, 08:09

Zamiast kurników instytut badawczy...

Sporo emocji towarzyszyło wczorajszej dyskusji w sali rycerskiej nad przyjętymi rozwiązaniami w projekcie planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego na obszarze w okolicy Krosna i...

Data dodania: 17-09-2014, 08:35

Licytacja za długi…

Na wniosek Urzędy Gminy zlicytowany zostanie budynek i działka położone przy ulicy Boh. Westerplatte. W obiekcie tym mieściła się swego czasu wytwórnia mebli. Właściciel (obywatel Niemiec)...

Data dodania: 16-09-2014, 05:48

Zaproszenie na Derby…

W nadchodzącą sobotę (20.09.2014 godz. 11:00) czeka miłośników jeździectwa bardzo atrakcyjna impreza. W Parku Ekologicznym odbędą się III Pasłęckie Derby pod Patronatem Burmistrza Pasłęka....

Data dodania: 15-09-2014, 06:20

1

2

3

4

5

Archiwum


Znamy listę zadań w ramach budżetu obywatelskiego...

Anna

Data dodania:czwartek 18 września 2014 godz: 09:32:15

12 projektów znalazło się na liście zadań, jakie zgłosili mieszkańcy miasta i gminy Pasłęk w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2015. Głosowanie, dotyczące wyboru tych, które będą realizowane rozpocznie się 24. września i potrwa do 13. października. Karty do głosowania będzie można pobrać drogą elektroniczną lub na miejscu w Urzędzie Miejskim w pokoju nr 5, gdzie zbierane będą też wypełnione wnioski. Przypomnijmy, że w ramach budżetu obywatelskiego zostaną zrealizowane te projekty, które w konsultacjach uzyskają największą liczbę głosów ważnych i których wartość łącznie nie przekroczy 187.800 zł dla projektów zlokalizowanych na terenie miasta Pasłęka i 112.200 zł dla projektów zlokalizowanych na terenach wiejskich gminy Pasłęk.
Weekend w kinie- sprawdź propozycje seansów...

Anna

Data dodania:czwartek 18 września 2014 godz: 08:54:14

Kolejne trzy nowe propozycje filmowe przygotował Pasłęcki Ośrodek Kultury na nadchodzący weekend. Specjalnie dla najmłodszych widzów w Kinie Zamkowym wyświetlona zostanie animacja Barbie i tajemnicze drzwi, opowiadająca histrię nieśmiałej księżniczki, która odkrywa w swoim królestwie tajemnicze przejście i wkracza do dziwnej krainy pełnej magicznych istot i niespodzianek. Kolejna propozycja filmowa to melodramat Na zawsze Twoja, opisujący historię miłości, wystawionej na ciężką próbę czasu. Trzeci seans to film oparty jest na bestsellerowej powieści Lois Lowry z 1993 Dawca pamięci. Produkcja opowiada historię chłopca o imieniu Jonas, który żyje w fikcyjnym świecie bez wad, ale po przyjęciu misji doznaje nowych uczuć i wkracza w prawdziwy świat, gdzie nie wszystko jest tak wspaniałe... Szczegóły tutaj.
aw
Plac Tysiąclecia oficjalnie przejęły dzieci...

Anna

Data dodania:czwartek 18 września 2014 godz: 08:09:57

Wczoraj mieszkańcy Pasłęka świętowali wyjątkowe wydarzenie. Po rocznej przebudowie do użytku oddany został plac Tysiąclecia, który od teraz jest parkiem rekreacyjno-edukacyjnym. W ramach inwestycji powstały ciągi piesze oraz strefy gier, zabaw i ćwiczeń. Plac wypełniły urządzenia sportowe, elementy zabawowe i ławeczki. W centralnym miejscu powstała fontanna, a obrzeża placu stanowią nasadzenia drzew i krzewów. Odnowiono również scenę w kształcie orła. Wykonano nowe oświetlenie, w tym podświetlenie murów. Zainstalowano także monitoring. Koszt zadania to blisko 2.800.000 zł, a dofinansowania na realizację zadania w kwocie 110 tys. zł udzielił Minister Sportu i Turystyki.
Zaproszenie na biegi… ...

Jerzy

Data dodania:czwartek 18 września 2014 godz: 05:44:50

Przypominamy o biegach przełajowych, które odbędą się w piątek 19 września w Parku Ekologicznym. Będzie to jednocześnie Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego. Spodziewamy się około tysiąca młodych sportowców z całego województwa warmińsko – mazurskiego. Sympatyków biegania i wypoczynku na świeżym powietrzu zapraszamy do Parku na godzinę 11:00. Pogoda gwarantowana.
jp
Wygrana w Pucharze Polski…

Jerzy

Data dodania:czwartek 18 września 2014 godz: 05:41:22

Polonia Pasłęk w pierwszej rundzie wojewódzkiego Pucharu Polski na wyjeździe pokonała Syrenę Młynary 4:2 (2:0). Po dwie bramki dla naszej drużyny strzelili Radosław Lenart i Kuba Błażewicz. W kolejnej rudzie Polonia zagra z Zatoką Braniewo.
Graliśmy w składzie: Grabowski, Piotrowski (Srebnik), Żabko, Chojnicki, Leśniewski (Lender), Lenart, Konczewski, Musiński, Błażewicz (Dąbrowski), Kowzan, Augustyńczyk (Kowalczyk).
MP
Młodzi aktorzy...

Jerzy

Data dodania:czwartek 18 września 2014 godz: 05:39:11

We wtorek Bibliotekę Publiczną odwiedził Teatr Art-Re z Krakowa ze spektaklem „Cudowna lampa Aladyna”. Całość mówiona była wierszem oraz przeplatana orientalną muzyką. Barwne, piękne kostiumy oraz elementy scenografii w pełni oddały baśniową atmosferę spektaklu. Całe przedstawienie miało charakter interaktywny, dzięki temu najmłodsi mogli bezpośrednio uczestniczyć grając role aktorów. Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczne przybycie do biblioteki i zapraszamy na kolejne spotkania z teatrem.
bib
Dożynki diecezjalne w Zielonce Pasłęckiej...

Anna

Data dodania:środa 17 września 2014 godz: 08:52:12

Tegoroczne dożynki diecezjalne w Zielonce Pasłęckiej przypadają na najbliższy weekend 20. i 21. września. W czasie niedzielnej mszy odpustowej o godz. 12:00, celebrowanej przez biskupa Józefa Wysockiego, parafia wzbogaci się o kolejne relikwie: św. Charbela – mnicha cudotwórcy z Libanu, bł. Marii Luizy Markert – współzałożycielki Zgr. SS. Elżbietanek, bł. Ignacego Kłopotowskiego – założyciela Zgr. SS. Loretanek oraz bł. Augusta Czartoryskiego. Poniżej program uroczystości.
Zamiast kurników instytut badawczy...

Anna

Data dodania:środa 17 września 2014 godz: 08:35:03

Sporo emocji towarzyszyło wczorajszej dyskusji w sali rycerskiej nad przyjętymi rozwiązaniami w projekcie planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego na obszarze w okolicy Krosna i Sakówka. Przypomnijmy, że firma Wipasz zrezygnowała z postawienia w tym miejscu 22 kurników i zaproponowała stworzenie instytutu badawczego w partnerstwie z Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim. Dyrektor finansowy Wipaszu Szymon Kuprian przekonywał, że firma, którą reprezentuje zmienia plany na przyszłość i zamierza postawić na naukę oraz innowacje, by móc udoskonalić metody chowu trzody chlewnej i drobiu. Stąd też proponowana inwestycja firmy Wipasz, która przewiduje instytut badawczy, składający się z dwóch laboratoriów: produkcji trzody chlewnej oraz zdrowia i żywienia kurczaka. Obiekty te zajmą około 11 tys. mkw. powierzchni działki. Koszt inwestycji szacowany jest na 16 milionów złotych.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Oferty pracy - firma DOMLUX zatrudni

Firma DOMLUX zatrudni pracowników na następujące stanowiska:majster budowywymagania:- staż pracy minimum 5 lat na stanowisku murarz, cieśla, betoniarz - zbrojarz- umiejętność i doświadczenie w... więcej »

ABC NIERUCHOMOŚCI

Poszukujesz mieszkania,  wymarzonego domu, lokalu użytkowego lub działki w Pasłęku albo w okolicach?  Może ta nieruchomość znajduje się w naszej ofercie?   SPRAWDŹ... więcej »

ZATRUDNIMY !

Firma z branży meblarskiej, funkcjonująca od wielu lat na rynku, w związku z prężnym rozwojem poszukuje pracowników na następujące stanowiska: - montażysta, - pomocnik montażysty, - stolarz, -... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 83574429 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:26

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 PRASA Jerzy Przedpełski, Barbara Budkiewicz, Jadwiga Zajac-Przedpełska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl