29 Marca 2015
 

Zmieniamy czas na letni - w nocy z soboty na niedzielę śpimy o godzinę krócej                                                                                                                                        Polonia - Mamry Giżycko 3:0                                                                                                                                        29 marca wybory uzupełniające do rady miejskiej                                                                                                                                        Pl. Grunwaldzki - potrzebne nowe miejsca parkingowe                                                                                                                                        Czyj to gruz?                                                                                                                                        Umowa na remont ulicy Długiej podpisana                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Stypendia starosty rozdane...

29 uczniów ze szkół średnich otrzymało stypendium Starosty Elbląskiego za pierwszy semestr roku szkolnego 2014/2015. Aby otrzymać to wyróżnienie trzeba wykazać się wysoką średnią ocen...

Data dodania: 28-03-2015, 06:39

Remont Szkoły Podstawowej w Zielonce Pasłęckiej…

Ogłoszony został przetarg na remont Szkoły Podstawowej w Zielonce Pasłęckiej. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana, polegająca na: przeprowadzeniu prac remontowych sal lekcyjnych,...

Data dodania: 26-03-2015, 05:42

Ul. Długa, Wiosenna, Elbląska i Andersa - umowa podpisana...

Do końca października powstaną nowe nawierzchnie dróg na ul. Długiej, Wiosennej, Elbląskiej i Andersa w Pasłęku. Taką umowę zawarł wczoraj burmistrz Wiesław Śniecikowski z firmą DRO-BUD z...

Data dodania: 24-03-2015, 08:39

Czyj to gruz? – straż miejska wyjaśni…

Straż Miejska wyjaśni kto wysypał wywrotkę gruzu i innych śmieci budowlanych w lasku na zapleczu nowej stacji paliw BP przy trasie S 7. Prywatny teren wygląda jak wysypisko śmieci. Wokół...

Data dodania: 21-03-2015, 05:59

Jarmark Wielkanocny...

Tradycyjnie przed świętami Wielkanocnymi Pasłęcki Ośrodek Kultury organizuje Jarmark, na który zaprasza twórców ludowych i plastyków amatorów. Impreza odbędzie się 29 marca (niedziela) na...

Data dodania: 12-03-2015, 08:37

1

2

3

4

5

Archiwum


Uczniowie ZS w Elbląskim Parku Technologicznym...

Anna

Data dodania:niedziela 29 marca 2015 godz: 08:04:56

W marcu uczniowie klas o nachyleniu przyrodniczo-medycznym ZS w Pasłęku odwiedzili Elbląski Park Technologiczny (EPT), gdzie zapoznali się z historią powstania parku oraz uzyskali informacje dotyczące funkcjonowania EPT. Młodzież zwiedziła też nowoczesne laboratorium zaawansowanych analiz środowiskowych i zapoznała się z najnowocześniejszymi technologiami stosowanymi do wykonywania badań i porównywania wyników. W trakcie wizyty licealiści mogli obejrzeć najnowocześniejszy sprzęt (chromatograf gazowy, jonowy, czy spektrofotometr masowy) wykorzystywany do analizy wód, ścieków, osadów ściekowych, gleby, hałasu i innych.
info:ZS
Udany debiut Weroniki…

Jerzy

Data dodania:niedziela 29 marca 2015 godz: 05:59:06

Podczas wczorajszych eliminacji do Halowych Mistrzostw Warmii i Mazur w skokach przez przeszkody Weronika Wiśniewska udanie zadebiutowała w konkursie klasy P. Zawodniczka MKJ Nenia (na co dzień uczennica Gimnazjum nr 1) dosiadająca klaczy Luizjana zajęła czwarte miejsce przegrywając jedynie z koalicją skoczków z Litwy. W tym samym konkursie Justyna Wrótna na wałachu Sako była dziewiąta. Z zawodniczkami naszego klubu rywalizowało ponad siedemdziesięciu jeźdźców. 
Zabrakło rozsądku i wyobraźni…

Jerzy

Data dodania:niedziela 29 marca 2015 godz: 05:30:43

Niepołatane dziury w jezdni pozostawili drogowcy remontujący drogę wojewódzką w ciągu ulicy Woj. Polskiego. Trzeba nie mieć wyobraźni, żeby narażać kierowców na niebezpieczeństwo spowodowania wypadku lub uszkodzenia samochodu. Taki stan rzeczy jak na fotografiach miał  miejsce z piątku na sobotę.
jp
Polonia wygrywa w Giżycku…

Jerzy

Data dodania:niedziela 29 marca 2015 godz: 05:26:09

Polonia Pasłęk po ciężkim meczu pokonała Mamry Giżycko 3:0 (0:0). Bramki dla Naszego zespołu strzelili: Tomek Augustyńczyk w 46 minucie, Maciej Dzieżyc w 84 minucie i Piotrek Kowalczyk 90 minucie. Poloniści z trzydziestoma punktami zajmują piąte miejsce w tabeli. 3 kwietnia na własnym boisku zagrają z liderem LZS Wikielec. Początek meczu  o godz. 16.30.
W Giżycku graliśmy w składzie: Gołębiewski, Kowzan, Czerniewski, Rosenau, Kurgan, Ratajczak, Piotrowski, Włodarczyk (65 Leśniewski), Augustyńczyk, Lenart (87 Kowalczyk), Musiński ( 78 Dzieżyc).
MP
Stypendia starosty rozdane...

Anna

Data dodania:sobota 28 marca 2015 godz: 06:39:17

29 uczniów ze szkół średnich otrzymało stypendium Starosty Elbląskiego za pierwszy semestr roku szkolnego 2014/2015. Aby otrzymać to wyróżnienie trzeba wykazać się wysoką średnią ocen (powyżej 5,0) lub zdobyć laury na olimpiadach, konkursach tematycznych i zawodach sportowych. Podczas wczorajszej sesji starosta Maciej Romanowski pogratulował stypendystom i życzył kolejnych sukcesów. Najliczniejsze grono wyróżnionych stanowią wychowankowie Zespołu Szkół, z którego aż 22 uczniów odebrało stypendium.
W ZS gimnazjaliści odkrywają tajniki języka włoskiego...

Anna

Data dodania:sobota 28 marca 2015 godz: 06:12:40

W środę 25 marca w Zespole Szkół odbyły się pokazowe warsztaty języka włoskiego, a udział w nich wzięli uczniowie klas trzecich pasłęckich gimnazjów. Zajęcia prowadziła p. Beata Pierlejewska, nauczycielka języka włoskiego, który od nowego roku szkolnego będzie nauczany w klasie o nachyleniu humanistyczno-lingwistyczno-dziennikarskim. Zajęcia były okazją do odkrywania tajników języka Dantego. Grupa pracowała z dużym zaangażowaniem i zaciekawieniem. Podczas blisko 2-godzinnego spotkania uczniowie poznawali zwroty i wyrażenia, potrzebne przy nawiązywaniu pierwszych kontaktów, tworzyli dialogi, liczyli.
"Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki"...

Anna

Data dodania:sobota 28 marca 2015 godz: 06:09:00

Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pasłęku odwiedziły wczoraj uczniów z Zespołu Szkół. Starsi koledzy i koleżanki przekazali im wiele ciekawych informacji na temat witamin i zdrowego odżywiania. „ Aktorzy” przygotowali barwne kostiumy, wesołe piosenki i znane przedszkolakom wierszyki autorów literatury dziecięcej.  Na zakończenie dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując zagadki, za co otrzymały zdrowe, rumiane jabłuszka. Kadra przedszkola serdecznie dziękuje  Dorocie Ćwik i Annie Żołądek oraz młodzieży klas Ib i IIb za ciekawe spotkanie i wspólną zabawę.
Będzie nowy parking…

Jerzy

Data dodania:sobota 28 marca 2015 godz: 05:26:23

Firma Domlux wyremontuje parking położony przy ulicy Jagiełły (naprzeciwko poczty). Parking i leżący obok chodnik wyłożone zostaną kostką betonową. Prace remontowe zakończone zostaną do 30 maja br. Koszt inwestycji to 107,6 tys. złotych. Do przetargu na wykonanie zadania przystąpiły cztery firmy, trzy z Pasłęka, jedna z Morąga.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Usługi remontowe i porządkowe

Firma usługowa "DAMA DOM" świadczy usługi z zakresu: - malowanie, szpachlowanie, tapetowanie, układanie glazury i terakoty i inne prace związane z remontem i wykończeniem wnętrz.... więcej »

Mieszkanie do wynajęcia

Posiadam do wynajęcia mieszkanie o powierzchni 63 mkw. przy ul. Sienkiewicza w Pasłęku. Wolne od 1. kwietnia. tel. 660-051-875 więcej »

SPRZEDAM DOM WOLNOSTOJĄCY W MARIANCE.

Sprzedam dom wolnostojący o powierzchni mieszkalnej 107 m2.Dom zlokalizowany jest na ogrodzonej i zagospodarowanej działce 1400 m2 w miejscowości Marianka położonej 3 km od Pasłęka oraz 16 km od... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 100229995 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:26

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl