24 Maja 2016
 

Nie żyje Bolesław Romanowski - nasz redakcyjny kolega                                                                                                                                        Festyn ekologiczny - 28 maja w Parku Ekologicznym                                                                                                                                        Dzień Dziecka na placu Tysiąclecia - 1 czerwca spotykamy się o godz. 15-stej                                                                                                                                        Samorząd województwa przeznaczył 18 tys. złotych na pmoc dla pogorzelców z Pólka                                                                                                                                        W kinie: Dzień Matki oraz Księga dżungli.                                                                                                                                        Polonia przegrała w Barczewie i ma małe sznse na utryzmanie w IV lidze                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Powiatowy Dzień Działacza Kultury...

W miniony piątek w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku odbyły się uroczystości związane z powiatowymi obchodami Dnia Działacza Kultury. Tradycją świętowania są nagrody Starosty...

Data dodania: 24-05-2016, 07:37

Jutrzenka świętuje 15-lecie...

Stowarzyszenie Wspierające Rodziny Potrzebujące Jutrzenka powstało na fundamentach organizacji Nadzieja. Pierwszym prezesem była Grażyna Tokarska. Obecnie (od 2007 roku) jest nim Regina...

Data dodania: 22-05-2016, 06:21

Koncert Józefa Skrzeka i pasłęckich chórów…

W sobotę 28 maja będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie kulturalne. W kościele św. Bartłomieja odbędzie się koncert Józefa Skrzeka z udziałem chórów Adoramus i Carmen Gregorianum oraz...

Data dodania: 22-05-2016, 06:09

Przemek Kalicki wygrał VI Memoriał H. Hucza…

Przemysław Kalicki wygrał konkurs memoriałowy klasy N (120 cm) rozgrywany podczas IX Zawodów Regionalnych w Skokach Przez Przeszkody organizowanych pod Patronatem Burmistrza Pasłęka i...

Data dodania: 22-05-2016, 05:58

Festyn Ekologiczny - IV Pasłęcki Dzień Recyklingu…

Burmistrz Pasłęka zaprasza na Festyn Ekologiczny pn. „IV Pasłęcki Dzień Recyklingu”, który odbędzie się 28 maja 2016 roku w Parku Ekologicznym w Pasłęku przy ul. Partyzantów, w...

Data dodania: 19-05-2016, 05:39

1

2

3

4

5

Archiwum


Najładniejsza posesja 2016 - ostatnie dni zgłoszeń...

Anna

Data dodania:wtorek 24 maja 2016 godz: 08:21:05

Jest jeszcze kilka dni, by wziąć udział w konkursie na najładniejszą posesję 2016 roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 30. maja w Urzędzie Miejskim. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: najładniejsza posesja indywidualna oraz najładniejsza posesja wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni mieszkaniowej. Jego celem jest promowanie pomysłowości oraz nowatorskich rozwiązań w zakresie urządzenia posesji oraz podniesienie walorów estetycznych i ogólnego wyglądu miejsc zamieszkania. Rozstrzygniecie konkursu zaplanowano do dnia 30 sierpnia 2016 r. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym niżej regulaminie. Dodajmy jeszcze, że jest o co walczyć. Nagroda za I miejsce w kategorii najładniejsza posesja indywidualna to 1.000 zł, w kategorii najładniejsza posesja wspólnoty lub spółdzielni zwycięzca zgarnia 1.500 tys. zł. Za pozostałe miejsca również przyznawane są nagrody pieniężne.
aw
 
I miejsce w Polsce dla Zespołu Szkół w Pasłęku...

Anna

Data dodania:wtorek 24 maja 2016 godz: 07:40:07

W piątek 20 maja 2016 r. w Teatrze Królewskim w warszawskich Łazienkach odbyła się uroczysta gala rozdania nagród ogólnopolskiego konkursu „Nasz projekt eTwinning 2016” pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Cyfryzacji. Jednym z laureatów konkursu (I miejsce) w kategorii debiut nauczyciela i szkoły został Zespół Szkół w Pasłęku, w którym realizowany był uczniowski projekt międzynarodowy „My i Wy – Europejczycy” w języku rosyjskim w partnerstwie z Litwą, Mołdawią i Ukrainą. Zaproszenie na galę otrzymali: starosta elbląski Maciej Romanowski, dyrektor szkoły Katarzyna Panimasz, nauczyciel-koordynator Tomasz Rozenbajgier i czterech uczniów (Luda Zankova, Iza Radzimska, Łukasz Basarab i Artur Szmigielski). Udział w niej wzięli wymienieni uczniowie z nauczycielem-koordynatorem wraz z wicedyrektor Elżbietą Wasiuk.
Powiatowy Dzień Działacza Kultury...

Anna

Data dodania:wtorek 24 maja 2016 godz: 07:37:04

W miniony piątek w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku odbyły się uroczystości związane z powiatowymi obchodami Dnia Działacza Kultury. Tradycją świętowania są nagrody Starosty Elbląskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. W tym roku otrzymali je: Maria Borowa (gm. Godkowo), Iwona Jachimek (gm. Pasłęk), ks. Piotr Miśkowicz (gm. Pasłęk), Anna Muzyczuk (gm. Markusy), Eugenia Osiak (gm. Tolkmicko), Wojciech Pałka (gm. Tolkmicko), Emilia Piaścik (gm. Tolkmicko), Dominika Zabiełło (gm. Młynary). Przyznano też nagrodę zespołową dla Grupy Teatralnej z Filii Pasłęckiego Ośrodka Kultury w Zielonce Pasłęckiej (gm. Pasłęk) obchodzącej właśnie jubileusz 10-lecia istnienia.
Pan Janusz nie narzeka…

Jerzy

Data dodania:wtorek 24 maja 2016 godz: 04:45:12

Janusz Urbańczyk nie narzeka na brak „brań” podczas wypadów nad Zakrzewo II. W niedzielę i poniedziałek złowił kilkanaście pięknych okoni. Poprawa pogody sprawiła, że wędkarze nastawiający się głownie na karpia, łowią również inne gatunki ryb. Przypominamy, że karnety upoważniające do połowu ryb można nabyć w siedzibie MOSiR przy ul. Kraszewskiego od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -15:30.
jp
Odbiór odpadów za 26 maja (Boże Ciało)…

Jerzy

Data dodania:wtorek 24 maja 2016 godz: 04:41:31

Urząd Miejski w Pasłęku informuje, iż odbiór odpadów z miejscowości wiejskich, który zgodnie z obowiązującym harmonogramem odbioru odpadów komunalnych przypada w czwartek 26 maja 2016 r. (Boże Ciało), odbędzie się w sobotę 28 maja 2016 r. Tego dnia nastąpi odbiór odpadów z niżej wymienionych miejscowości: Awajki, Brzeziny, Buczyniec, Czarna Góra, Dargowo, Drulity, Gołąbki, Gryżyna, Kielminek, Kronin, Kudyński Bór, Kwitajny, Leżnica, Majki, Marzewo, Nowa Wieś, Nowa Wieś Cierpkie, Nowiny, Nowy Cieszyn, Piniewo, Rogajny, Rydzówka, Rzędy, Sakówko, Sałkowice, Skolimowo, Surowe, Talpity, Tulno, Wakarowo, Wójtowizna, Zakrzewko, Zielno, Zielonka Pasłęcka.
kt
Obóz szkoleniowy uczniów ZSEiT w Braniewie…

Jerzy

Data dodania:wtorek 24 maja 2016 godz: 04:38:36

Pluton przygotowanie do zbiórki, czas jedna minuta. Pluton na korytarzu w dwuszeregu - zbiórka !!! Takie komendy padały codziennie od 16 do 20.05. 2016r., od godz. 6.00 na obozie szkoleniowym II klasy LO /klasy mundurowej/ o nachyleniu obronnym w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej w Braniewie. W poniedziałek po przyjeździe i zakwaterowaniu odbyło się spotkanie w Sali Tradycji. Uczniów i wychowawców przywitał pełniący obowiązki Dowódcy Brygady ppłk Sławomir Skwierczyński.
Ogłoszenie...

Anna

Data dodania:poniedziałek 23 maja 2016 godz: 15:03:54

Przedsiębiorstwo Usług Wodno - Kanalizacyjnych w Pasłęku - jednostka operatorska - Sp. z o.o. informuje, że z powodu prac na sieci wodociągowej w dniu  24.05.2016r w godzinach 10:00 - 12:00 nastąpi przerwa w dostawach wody dla mieszkańców następujących miejscowości:
Rzeczna, Łączna, Krosno, Krosienko, Zielony Grąd, Kolonia Marianka.
Przepraszamy za powstałe utrudnienia
PUW-K
Minął weekend…

Anna

Data dodania:poniedziałek 23 maja 2016 godz: 09:39:59

W miniony weekend policjanci odnotowali 22 interwencje (w tym 6 domowych). Funkcjonariusze z ruchu drogowego wystawili 11 mandatów na łączną sumę 2.100 zł. Zatrzymali również nietrzeźwego kierowcę osobówki, który miał 1,9 promila alkoholu w organizmie. W weekend doszło też do dwóch kolizji: potrącenie rowerzystki (sprawa jest w trakcie wyjaśniania) oraz zderzenie z sarną na drodze nr 513. Poza tym policjanci zatrzymali pasłęczanina, który miał przy sobie amfetaminę. Kolejne zatrzymanie dotyczyło pijanej kobiety, opiekującej się dzieckiem (miała 2,11 promila alkoholu w organizmie). Przy okazji funkcjonariusze przypominają, że picie alkoholu w miejscach publicznych jest zabronione. A trzeba dodać, że w związku ze sprzyjającą pogodą, interweniują w tej sprawie coraz częściej.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

WYNAJMĘ BUSA (BEZ KIEROWCY)

Świadczymy usługi w zakresie wynajmu auta dostawczego L4H2: - model Fiat Ducato Maxi Furgon, rok produkcji 2015; - wymiary przedziału ładunkowego - długość 4070 mm, szerokość 1870 mm,... więcej »

Sprzedam mieszkanie cena179tysięcy-cena do...

Oferujemy do sprzedaży mieszkanie położone na I. piętrze bloku zlokalizowanego w Małdytach. Na powierzchnię ok 80 mkw. składają się 4 pokoje,2 kuchnie, łazienka oraz oddzielne wc. Na... więcej »

SPRZEDAM WŁASNOŚCIOWE MIESZKANIE

Dwupokojowe WŁASNOŚCIOWE mieszkanie o powierzchni 33,86m2 położone na wysokim parterze, w bloku dwupiętrowym,przy ulicy Bankowej,składa się z przedpokoju w którym znajduje się szafa... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 122981733 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:41

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl