9 PaŸdziernika 2015
 

Sobota godzina 10:00 Stadion Miejski w Pasłęku - Finał Turnieju Orlika                                                                                                                                        Feta na cześć Celestyna Toruckiego                                                                                                                                        Jazz, rock, blues - 10.10.2015 sala kinowa POK                                                                                                                                        Filia Wydziału Komunikacji i Transportu w Pasłęku?                                                                                                                                        Polonia - Pisa Barczewo (1:0)                                                                                                                                        Komunikacji miejskiej nie będzie                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Masz głos, masz wybór - weź udział w głosowaniu...

Nawet jeśli nie masz łatwego dostępu do lokalu wyborczego, nie musisz rezygnować z udziału w głosowaniu. Koalicja Masz Głos, Masz Wybór informuje, kto i jak może zagłosować...

Data dodania: 07-10-2015, 08:59

Szkoła Łacińska - wystawa prac...

W imieniu organizatorów zapraszamy na wernisaż wystawy „Szkoła Łacińska” Akademia Muzyczna w Pasłęku, który odbędzie się w piątek 9 października 2015 r. o godzinie 17:00 w...

Data dodania: 03-10-2015, 09:01

Feta na cześć kapelmistrza…

Wczoraj w sali Domu Kultury w Zielonce Pasłęckiej odbyła się uroczystość podczas, której podziękowano Celestynowi Toruckiemu za 65 lat gry i 58 lat sprawowania funkcji kapelmistrza...

Data dodania: 30-09-2015, 05:54

Jazz, rock, blues…

Miłośników dobrej muzyki zapraszamy na koncert Jazz, rock, blues. Wydarzenie będzie miało miejsce 10 października (sobota) 2015 roku o godzinie 19:00 w sali widowiskowo – kinowej...

Data dodania: 17-09-2015, 05:33

1

2

3

4

5

Archiwum


Przypominamy – Turniej Orlika…

Jerzy

Data dodania:piątek 9 pażdziernika 2015 godz: 06:09:57

W sobotę o godzinie 10:00 rozpoczyna się na stadionie miejskim w Pasłęku VI Wojewódzki Finał Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Na głównej płycie zagra prawie 300 młodych adeptów piłki nożnej. Gościem sportowców będzie wicemarszałek województwa warmińsko – mazurskiego Jacek Protas. Zakończenie imprezy i wręczenie nagród nastąpi około godziny 16:00.
jp
Listy – chamskie zachowanie załogi karetki…

Jerzy

Data dodania:piątek 9 pażdziernika 2015 godz: 06:05:11

Otrzymaliśmy list 66 - letniej mieszkanki Pasłęka dotyczący zachowania pracowników ratownictwa medycznego, którzy mieli udzielić pomocy cierpiącej kobiecie w dniu 5 i 6 października. O chamskim i aroganckim zachowaniu obsługi karetki powiadomiony zostanie ich przełożony i Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia. Oto jeden z cytatów rozmowy między obsługą karetki: „Powiedz jej, że jest pier…….a”. Żeby było ciekawiej osoba oczekująca na pomoc i życzliwe traktowanie, przez całe swoje dorosłe życie pracowała w służbie zdrowia.
jp
Polonia gra z beniaminkiem…

Jerzy

Data dodania:piątek 9 pażdziernika 2015 godz: 06:01:52

Podopieczni Rafała Starzyńskiego wyjeżdżają w sobotę na mecz do Orzysza. Śniardwy Orzysz to zespół beniaminka, który z dorobkiem 14 punktów zajmuje 11 miejsce w tabeli IV ligi. Drużyna Polonii jest na 12 miejscu z 12 punktami. Jest więc szansa na awans w tabeli, ale trzeba zagrać skutecznie w ataku i starannie w obronie. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 16:00.
jp
Dokumentacja na kolejną sieć kanalizacyjną gotowa...

Anna

Data dodania:czwartek 8 pażdziernika 2015 godz: 10:04:55

Planowana inwestycja dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej i oczyszczalni ścieków w miejscowości Kwitajny. We wrześniu firma Pin z Ostródy zakończyła prace nad dokumentacją dla tego zadania, a Urząd Miejski zwrócił się do Starostwa Powiatowego o wydanie pozwolenia na budowę. Kolejny krok to przekazanie dokumentów do Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie. Sporządzona dokumentacja, której koszt wyniósł blisko 84 tys. zł stanowi wkład gminy Pasłęk w realizację planowanego zadania. Projekt obejmuje budowę  zbiorczej sieci kanalizacji sanitarnej z podejściami do budynków mieszkalnych, odprowadzającej ścieki do lokalnej oczyszczali ścieków. Trzeba zaznaczyć, że koszt przyłączenia do sieci należy do właścicieli nieruchomości.
aw
Kino Zamkowe poleca...

Anna

Data dodania:czwartek 8 pażdziernika 2015 godz: 09:11:00

Król życia - to nowa propozycja filmowa, którą Pasłęcki Ośrodek Kultury przygotował na najbliższy weekend. Produkcja opowiada o Edwardzie, któremu życie codziennie dostarcza nowych powodów do frustracji. Jest złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki i wciąż nie znajduje czasu dla starego ojca. Czterdziestokilkuletni mężczyzna, uwięziony w korporacyjnym boksie zmienia się o 180 stopni po nagłym wypadku. Wtedy też zaczyna dostrzegać, że bycie królem życia jest łatwiejsze niż myślał. W głównej roli zobaczymy Roberta Więckiewicza, a towarzyszyć mu będą: Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Krzysztof Czeczot, Piotr Głowacki oraz Jerzy Trela i Jan Peszek. Oprócz wspomnianego filmu, na ekranie pasłęckiego Kina Zamkowego będzie można obejrzeć komedię Panie Dulskie oraz film familijny Hugo i łowca duchów. Projekcje zaplanowano na piątek, niedzielę i poniedziałek. Szczegóły tutaj.
aw
Hubertus w Nenii…

Jerzy

Data dodania:czwartek 8 pażdziernika 2015 godz: 06:30:28

MKJ Nenia i MOSiR Pasłęk zapraszają klubowiczów i adeptów jeździectwa na tradycyjnego Hubertusa. Impreza będzie miała miejsce w Parku Ekologicznym w sobotę 17 października o godzinie 11:00. Młodzież zaawansowana jeździecko weźmie udział w poszukiwaniu lisa. Święto patrona jeźdźców, myśliwych i leśników zakończy wspólne ognisko i poczęstunek.
jp
Z rewizytą w Niemczech...

Jerzy

Data dodania:czwartek 8 pażdziernika 2015 godz: 06:23:48

W dniach 28.09 – 04.10 2015 jedenaścioro uczniów ZSEiT w Pasłęku wraz z opiekunami Panią Sylwią Szcześniak i Panią Anetą Wołosz przebywało w Niemczech w ramach rewizyty na wymianie uczniowskiej.
Pierwsze 3 dni uczestnicy wycieczki spędzili w miejscowości Kamminke - małej rybackiej wiosce nad Zalewem Szczecińskim na wyspie Uznam. Tam odwiedzili największy cmentarz wojenny w Meklemburgii - Pomorzu Przednim. Wysłuchali także historii powstania tego miejsca oraz wzięli udział w pracach porządkowych obiektów pamięci. Następnie, korzystając z pięknej pogody, zwiedzali wyspę Uznam. Podróżowali na rowerach, pływali kajakami. Nie mogło zabraknąć również grillowania i wspólnych gier, w których najlepszy okazał się Pan Fuchs.
Jubileusz PZW…

Jerzy

Data dodania:czwartek 8 pażdziernika 2015 godz: 06:21:08

We wtorek 6 października obchodzono jubileusz 65 - lecia powstania Polskiego Związku Wędkarskiego i 40 – lecie istnienia Okręgu PZW w Elblągu, który zrzesza ponad 10 tys. członków. W okręgu elbląskim działa 39 kół i pięć klubów sportowych (w tym koło w Pasłęku). Gościem uroczystości rocznicowych był burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, nagrodzony medalem okolicznościowym Za Zasługi dla PZW.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

meble kuchenne i szafy na zamowienie

Firma Elmro to produkcja i projektowanie mebli kuchennych na wymiar.Zadzwoń 507559799 i umów się na darmowy pomiar, na miejscu ustalimy wygląd mebli, wybierzemy odpowiednie wyposażenie, dokonamy... więcej »

Sevenoaks Sp. z o.o. z siedzibą w Linkach koło...

Wymagania: - kilkuletnie doświadczenie w pracy w dziale płacowo – kadrowym; - dobra znajomość prawa pracy, przepisów z zakresu wynagrodzeń i ubezpieczeń społecznych; - znajomość... więcej »

Pomoc domowa

Witam potrzebuje pomocy 2 razy w tygodniu jako pomoc domowa . sprzatanie .pranie .prasowanie, gotowanie . więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 112185520 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:49

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl