20 PaŸdziernika 2014
 

Helikopter zabrał 66 - letniego mieszkańca ul. Polnej do szpitala w Olsztynie - chory miał ciężki zawał serca                                                                                                                                        Polonia Pasłęk wugrała w Bartoszycach 5:3                                                                                                                                        Liga Zimowa - zapisy                                                                                                                                        Fabryka mebli Stanbor sprzedana za 7 mln złotych                                                                                                                                        SKANSKA remontuje Orgodową i Dworcową - są utrudnienia w ruchu                                                                                                                                        Wtorek 21. października godz. 17-sta Teatr przy stoliku w Bibliotece Publicznej                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Hubertus w Nenii…

Tradycji stało się zadość. Młodzi adepci jeździectwa z MKJ Nenia i w tym roku wyruszyli na poszukiwanie lisa. Mimo chłodu, poczynania kilkunastu jeźdźców śledzili rodzice i kibice. Tym...

Data dodania: 19-10-2014, 06:01

KP Pasłęk z nowym radiowozem...

Wczoraj policjanci z Pasłęka otrzymali nowy, nieoznakowany radiowóz kia venga. To auto o mocy 125 koni mechanicznych kosztowało 54 tys. zł, a wkład finansowy w jego zakup ma samorząd...

Data dodania: 18-10-2014, 08:26

Wstęga i tablica…

Wczoraj na terenie Szpitala Powiatowego w Pasłęku odbyła się uroczystość oddania do użytku nowo wybudowanych dojazdów i chodników oraz ciekawie zaaranżowanych terenów zielonych. W swoim...

Data dodania: 18-10-2014, 05:39

Ul. Sprzymierzonych otwarta...

Po trwającej 13 miesięcy przebudowie ulicy Sprzymierzonych w Pasłęku, nowa trasa została wczoraj oficjalnie oddana do użytku. Inwestycję realizowała firma SKANSKA S.A. Remont kosztował...

Data dodania: 15-10-2014, 07:35

1

2

3

4

5

Archiwum


Minął weekend – nocny pościg…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 20 pażdziernika 2014 godz: 10:25:56

Minionej nocy około godziny 2:00 rozpoczął się pościg za samochodem, który nie zatrzymał się do kontroli. Samochód jechał od strony Elbląga i dalej w kierunku Zalewa, gdzie został zatrzymany. W akcji zatrzymania uczestniczyły dwa pasłęckie radiowozy. Policjanci z Pasłęka użyli również broni strzelając w opony pojazdu. Efekt pościgu to dwaj ranni policjanci z Elbląga i uszkodzone auta policyjne. Oprócz tego odnotowano: 27 interwencji (7 domowych), kolizję na trasie S7 i kradzież paliwa na stacji Lotos. Aresztowany został wreszcie bezdomny wymuszający alkohol w pasłęckich sklepach. Również aresztem sprawcy zakończyła się kradzież rozbójnicza w Rychlikach. Nie miał też „szczęścia” kierujący Matizem zatrzymany do kontroli w Krośnie. Kierowca miał w organizmie 0,63 promila alkoholu. Były również mandaty w ruchu drogowym (7- 2800 zł) i 2 porządkowe (200 zł).
 
Aż dwoje stypendystów „Szansy” w Zespole Szkół w...

Anna

Data dodania:poniedziałek 20 pażdziernika 2014 godz: 09:25:44

Aż dwoje uczniów z naszej szkoły znalazło się na liście stypendystów programu „Szansa”, a są to Paulina Klimek (IIc) oraz Filip Charuk (IIIc). Program stypendialny „Szansa” skierowany jest m.in. do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, osiągających szczególnie wysokie wyniki nauczania lub wykazujących wybitne umiejętności w określonej dziedzinie. W ramach programu, komisja stypendialna przyznała na rok szkolny 2014/2015 19 stypendiów dla młodzieży z Elbląga i powiatu elbląskiego (otrzymało je 7 studentów, 9 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i 3 gimnazjalistów).
Zapisz się do sekcji plastycznej POK...

Anna

Data dodania:poniedziałek 20 pażdziernika 2014 godz: 08:06:07

Pasłęcki Ośrodek Kultury ogłasza nabór do dziecięcej sekcji plastycznej. Zapraszamy dzieci od siódmego roku życia. Zajęcia będą odbywały się w czwartki od godz. 15:00 do godz. 16:30. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 23.10.2013 r. w pracowni plastycznej POK (sala nr 21).
Zapraszamy!
info: POK
Wybory 2014 – KW PSL…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 20 pażdziernika 2014 godz: 05:47:31

Przedstawiamy kolejną listę kandydatów zgłoszonych do rady powiatowej w Elblągu. Liderem listy KW Polskie Stronnictwo Ludowe jest tradycyjnie Ryszard Wroński piastujący funkcję radnego od momentu utworzenia powiatów. Myślę, że zupełnie inaczej wyglądałby skład rady w przypadku wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. Obowiązująca obecnie proporcjonalna ordynacja otwartych list partyjnych gwarantuje miejsca słabszym ugrupowaniom politycznym, takim jak PSL czy SLD.
jp
Helikopter zabrał chorego po ciężkim zawale…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 20 pażdziernika 2014 godz: 05:43:03

Wczoraj około godziny 18:30 ratownicy medyczni i strażacy ratowali 66 - letniego mężczyznę, mieszkańca ulicy Polnej. Chory po ciężkim zawala serca wymagał szybkiego transportu do szpitala w Olsztynie. Helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego zabrał pacjenta z pasłęckiego stadionu. Całą akcję zabezpieczali strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Pasłęku.
jp
Kanalizacja dla nowego osiedla…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 20 pażdziernika 2014 godz: 05:38:49

Jest szansa na skanalizowanie nowego osiedla domków jednorodzinnych na Kolonii Zdroje. Obecnie jest tam dziewięć budynków, a w przyszłości ma być dwadzieścia. Władze miasta rozważają różne warianty rozwiązania problemu. Jedna z propozycji zakłada podłączenie do funkcjonującej niedaleko kanalizacji tłocznej. Koszt przedsięwzięcia szacuje się na około 150 tys. zł.
jp
Wygrana Polonii w Bartoszycach…

Jerzy

Data dodania:niedziela 19 pażdziernika 2014 godz: 06:05:07

Polonia Pasłęk w wyjazdowym meczu pokonała Victorię Bartoszyce 3:5 (1:3). Wynik mógłby być znacznie wyższy, gdyby dalej nie zawodziła skuteczność. Trzy bramki dla naszej drużyny strzelił Radek Lenart, po jednej bramce strzelili Hubert Konczewski i Kuba Błażewicz. Za tydzień 25 października zagramy z Zatoką Braniewo, którą niedawno pokonaliśmy w rozgrywkach o Puchar Polski 4:1. W Bartoszycach graliśmy w składzie: Cytrycki, Piotrowski, Żabko, Ratajczak, Kurgan, Musiński, Konczewski, Lenart, Błażewicz (Dąbrowski), Augustyńczyk, Lenart (Chojnicki).
MP
Hubertus w Nenii…

Jerzy

Data dodania:niedziela 19 pażdziernika 2014 godz: 06:01:18

Tradycji stało się zadość. Młodzi adepci jeździectwa z MKJ Nenia i w tym roku wyruszyli na poszukiwanie lisa. Mimo chłodu, poczynania kilkunastu jeźdźców śledzili rodzice i kibice. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Oli Kozłowskiej i Kasi Maksymiuk. Sobotnią imprezę zakończyło wspólne ognisko podczas, którego można było zjeść smaczną kiełbaskę i skosztować wypieków przygotowanych przez mamy.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Mieszkanie do wynajęcia

Posiadam trzypokojowe mieszkanie o powierzchni około 60 mkw. do wynajęcia w Pasłęku przy ul. Gdańskiej. Mieszkanie z wyposażeniem. Istnieje dodatkowa możliwość wynajęcia garażu murowanego na terenie... więcej »

ZAGINĄŁ KOT

W dniu 16 października około godz. 23.00 nasz kot wyszedł z domu przez balkon i dotychczas nie wrócił. Jest to samiec reagujący na imię Albin. W całości biały, długowłosy z charakterystycznym... więcej »

DŻEJKOP

Przedsiębiorstwo usługowo-budowlane DŻEJKOP świadczące usługi w zakresie: przygotowania i niwelacji ternu pod budowę, wykopów pod fundamenty, wykopów pod przyłącza kanalizacyjne i sanitarne,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 87976107 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:43

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 PRASA Jerzy Przedpełski, Barbara Budkiewicz, Jadwiga Zajac-Przedpełska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl