31 Sierpnia 2015
 

Uczta Kultur Wschodu - tłumy gości w Parku Ekologicznym                                                                                                                                        Rozmowa z Jackiem Protasem - czytataj wrześniowy Głos Pasłęka                                                                                                                                        Brązowy medal Weroniki Wiśniewskiej na Mistrzostwach Warmii i Mazur w Skokach przez Przeszkody                                                                                                                                        11 i 12 września kulminacja obchodów 25 lecia samorządu w Pasłęku                                                                                                                                        Polonia zremisowała z Warmiakiem 1:1 (0:1)                                                                                                                                        Komunikacja miejska w Pasłęku                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Brązowy medal Weroniki Wiśniewskiej…

Weronika Wiśniewska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Warmii i Mazur w Skokach Przez Przeszkody w kategorii juniorów.  Podczas dwudniowych zawodów 15 letnia amazonka MKJ Nenia potwierdziła...

Data dodania: 31-08-2015, 05:24

Komunikacja miejska w Pasłęku…

Od 14 września samorząd Pasłęka i zarząd PKS w Elblągu uruchamiają komunikację miejską w Pasłęku. Linia autobusowa uruchomiona zostanie na okres próbny wynoszący dwa tygodnie. Decyzja o...

Data dodania: 28-08-2015, 05:59

Kolejkomat usprawni obsługę w Starostwie Powiatowym...

Od września w Wydziale Komunikacji i Transportu elbląskiego Starostwa interesanci będą korzystali z kolejkomatu - urządzenia, które zapewni przejrzystą obsługę osób odwiedzających urząd. Na...

Data dodania: 26-08-2015, 08:23

III Grand Prix Zakrzewka II…

Trzecie zawody rozgrywane z cyklu Grand Prix Zakrzewka II pokazały, że można jeszcze złowić duże ryby. Zawody wygrał Kużel Tomasz, który złowił karpia pełnołuskiego długości 72 cm i wadze...

Data dodania: 24-08-2015, 08:37

Debiutanci „rządzili” na Festynie Sołectw…

Debiutujące w Festynie Sołectw reprezentacje Zielonego Grądu i Robit nadawały ton walce o nagrody i puchary ufundowane przez burmistrza Pasłęka. Szczególnie pasjonująca rywalizacja miała...

Data dodania: 23-08-2015, 05:46

1

2

3

4

5

Archiwum


Usługi rolnicze...

Tekst sponsorowany

Data dodania:poniedziałek 31 sierpnia 2015 godz: 07:17:51

W Polsce około 60% gleb ma odczyn kwaśny lub bardzo kwaśny. Na niskie pH gleby rośliny reagują dużym spadkiem plonów. Jednym ze sposobów zapobiegania temu problemowi jest wysiew wapna, który poprawi także efektywności działania pozostałych nawozów. Eksperci uważają, że najlepszym terminem wapnowania pól jest okres pożniwny. Jeśli zatem potrzebujesz pomocy przy przygotowaniu swoich pól na kolejny sezon, ta oferta jest dla Ciebie. Wykonuję usługi wysiewu wapna sprzętem wysokiej klasy, a moje wieloletnie doświadczenie w rolnictwie jest gwarancją dobrze wykonanego zlecenia. W ofercie również rozrzut obornika.
Ceny dostosowane do indywidualnego klienta.
Dodatkowe informacje po numerem telefonu: tel. 602-593-170.
Za tydzień referendum…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 31 sierpnia 2015 godz: 05:26:06

W niedzielę 6 września odbędzie się referendum, w którym Polacy mają odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące: jednomandatowych okręgów wyborczych, finansowania partii politycznych z budżetu i ordynacji podatkowej. Na kartach do głosowania przy każdym pytaniu będą dwie kratki z napisem tak i nie. Żeby głos był ważny, trzeba w jednej kratek postawić znak X. Głosowanie odbywało się będzie w godzinach 6:00 – 22:00.
jp
Brązowy medal Weroniki Wiśniewskiej…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 31 sierpnia 2015 godz: 05:24:11

Weronika Wiśniewska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Warmii i Mazur w Skokach Przez Przeszkody w kategorii juniorów.  Podczas dwudniowych zawodów 15 letnia amazonka MKJ Nenia potwierdziła swoje wysokie możliwości, ale przy odrobinie szczęścia i większej koncentracji wynik mógł być jeszcze lepszy. Weronika wywalczyła medal dosiadając klaczy Luizjana. Poza konkurencją była zdobywczyni złotego medalu Weronika Minkiewicz (Weida) z JKS U Robsonów.
Trójki Kukiza…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 31 sierpnia 2015 godz: 05:20:02

Wokalista i polityk Paweł Kukiz przedstawił listy swoich kandydatów w wyborach do sejmu. W okręgu elbląskim na pierwszym miejscu jest Wioletta Machniewska, była prezes Radia Olsztyn. Z drugiego miejsca o mandat powalczy Sławomir Pszenny z Działdowa. Na trzecim miejscu listy jest elblążanin Stefan Rembelski, na co dzień współwłaściciel firmy ORWO z Pasłęka. Pan Stefan udzielał się już w polityce pod szyldem innych organizacji i partii politycznych.
jp
Uczta Kultur Wschodu za nami...

Anna

Data dodania:niedziela 30 sierpnia 2015 godz: 07:46:29

To była trzynasta edycja tego muzycznego wydarzenia. Wczorajszą imprezę na terenie Parku ekologicznego rozpoczęły warsztaty rękodzieła wschodniosłowiańskiego. Podczas zajęć osoby chętne miały szansę zapoznać się  z typową ukraińską wyszywanką oraz wykonać ludowy wianek. Warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie Kultur Wschodniosłowiańskich im. św. Cyryla i Metodego. O godzinie 17-stej rozpoczęły się koncerty.
Justyna i Werka z szansą na medal…

Jerzy

Data dodania:niedziela 30 sierpnia 2015 godz: 05:16:26

Justyna Wrótna i Weronika Wiśniewska mają szansę na medal podczas rozgrywanych w Dąbrówce Małej Mistrzostw Warmii i Mazur w Skokach Przez Przeszkody w kategorii juniorów. Po wczorajszych konkursach eliminacyjnych (dwa przejazdy na każdym koniu konkursu klasy P) Weronika (na Luizjanie) jest czwarta, a Justyna (na Sako) piąta. Dzisiaj o godzinie 13:00 rozpocznie się finałowy konkurs klasy P 1 (wysokość przeszkód 115 cm). W zawodach bierze również udział Paulina Klimek.
jp
Trzy pytania do Jacka Protasa…

Jerzy

Data dodania:niedziela 30 sierpnia 2015 godz: 05:13:30

We wrześniowym numerze Głosu Pasłęka znajdą Państwo krótką rozmowę z wicemarszałkiem województwa warmińsko – mazurskiego Jackiem Protasem. Pan marszałek odpowiada na pytanie o częste wizyty w Pasłęku, mówi o szczególnym położeniu grodu nad Wąską i szansach na dalszy rozwój. Zapraszamy do lektury wrześniowego GP.
jp
Polonia - Warmiak Łukta 1:1 (0:1)…

Jerzy

Data dodania:niedziela 30 sierpnia 2015 godz: 05:11:17

Niemoc Polonii trwa. Piłkarze z Łukty oddali wczoraj jeden strzał na bramkę Polonii i to był strzał celny. Po tej bramce goście postawili tzw. autobus w swojej bramce i bardzo umiejętnie się bronili. W grze zespołowej ważne jest to aby wykorzystać błędy przeciwnika. My do tej pory nie potrafimy tych błędów wykorzystywać. Gramy ładną piłkę, ale kompletu punktów z tego nie ma.
Skład: Gołębiewski, Kurgan, Czerniewski, Leśniewski, Bieńkowski (Skolimowski), Musiński, Piotrowski, Sawicki (Włodarczyk), Lender, Konczewski, Kowzan. Bramka: Kowzan z rzutu karnego.
MP

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

kawalerka do wynajęcia

Wynajmę małe mieszkanie: otwarta kuchnia z pokojem, malutki pokój, łazienka, przedpokój. Mieszkanie jest czyste, zadbane, umeblowane, sprzęt AGD, klimatyzacja. więcej »

Sprzedam dom Pasłęk- 310.000 zł

Dom o powierzchni 156 m2. Stan surowy zamknięty. Wybudowany z cegły suporex. Dachówka ceramiczna, ocieplony 15 centymetrowym styropianem szarym. Okna 2-szybowe a wyjściowe na ogród 3- szybowe.... więcej »

Sprzedam mieszkanie - ul. 11 Listopada

Atrakcyjne mieszkanie na wysokim parterze w cichej i spokojnej części Pasłęka. Mieszkanie 4 pokojowe po całkowitym remoncie o powierzchni 69,8 mkw. w pełni wyposażone i rządzone w nowoczesnym stylu.... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 109745702 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:47

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl