26 Czerwca 2016
 

Integracje 2016 w Młynarach - już w ten weekend                                                                                                                                        Marian Matuszczak nowym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej                                                                                                                                        Rusza Artystyczne Lato 2016 - pierwszy koncert w niedzielę 3 lipca o godz.19-stej                                                                                                                                        Weekend w kinie: animacja Były sobie człowieki oraz dramat Zanim się pojawiłeś                                                                                                                                        Polonia pożegnała się z IV ligą                                                                                                                                        Festiwal Organowy - pierwszy koncert w niedzielę 26 czerwca o godz.19-stej                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Zasłużeni dla kultury...

Na wczorajszej sesji burmistrz Wiesław Śniecikowski wręczył nagrody za działalność kulturową. Odznaczenia honorowe nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony...

Data dodania: 25-06-2016, 07:53

INTEGRACJE już w ten weekend...

Już po raz 26 w Młynarach  w najbliższy piątek i sobotę odbędzie się Przegląd Kultury Mniejszości Narodowych INTERGRACJE 2016. W ciągu dwóch dni wystąpi 10 zespołów w tym ponad 130...

Data dodania: 22-06-2016, 09:18

Disco polo w Parku Ekologicznym…

Tradycyjnie na początku lipca zapraszamy do Parku Ekologicznego miłośników muzyki disco polo. W sobotę 2 lipca o godzinie 18:30 rozpocznie się kolejny Festiwal Disco Polo. Oprócz muzyki na...

Data dodania: 22-06-2016, 05:39

III MTB Maraton już za nami...

Zwycięzca ubiegłorocznego wyścigu rowerowego Bartosz Banach znów wygrał MTB Maraton. Na pokonanie trasy, liczącej około 66 km potrzebował 2 godzin 51 minut i 9 sekund. Wśród pań najszybsza...

Data dodania: 19-06-2016, 08:53

1

2

3

4

5

Archiwum


Festiwal Organowy - jutro pierwszy koncert...

Anna

Data dodania:sobota 25 czerwca 2016 godz: 08:05:53

Pierwszy recital w kościele św. Bartłomieja w ramach czwartego już Festiwalu Organowego zaplanowano na najbliższą niedzielę 26. czerwca o godz. 19-stej. Na zabytkowych organach Hildebrandta zagra Jarosław Tarnowski z Poznania - polski organista, pedagog Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, laureat licznych międzynarodowych konkursów organowych. Tegoroczna edycja festiwalu organowego w Pasłęku, który na stałe zagościł w krajobrazie letnich wydarzeń muzycznych w Polsce, bogata będzie w ciekawe i zróżnicowane wydarzenia artystyczne.Przy pochodzących z lat 1717-1719 organach Hildebrandta w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku zasiądą pochodzący z kilku krajów organiści-wirtuozi.
Zasłużeni dla kultury...

Anna

Data dodania:sobota 25 czerwca 2016 godz: 07:53:40

Na wczorajszej sesji burmistrz Wiesław Śniecikowski wręczył nagrody za działalność kulturową. Odznaczenia honorowe nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej” odebrali:Irena Holeniewska- Soroka, Bożenna Romanowska, Andrzej Bahrynowski, Adam Godzieba i Józef Oleński. Poniżej prezentujemy sylwetki wyróżnionych. Nagrodę pieniężną za zaangażowanie w rozpowszenianie przedsięwzięć kulturalnych na terenie gminy odebrała również dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury Izabela Wiśniewska i dyrektor Biblioteki Publicznej Barbara Gołąbek.
Co nowego w klasie o profilu mundurowym?

Anna

Data dodania:sobota 25 czerwca 2016 godz: 07:43:10

Uczniowie klasy II d Zespołu Szkół pod kierownictwem funkcjonariuszy Zespołu Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Elblągu asp. szt. Arkadiusza Kiecy i podkom. Ireneusza Warunek podjęli nie lada wyzwanie, a mianowicie zabezpieczali i prowadzili oględziny miejsca przestępstwa. Upozorowane zabójstwo bezdomnego stało się na kilka godzin lekcyjnych stanowiskiem niezwykle interesujących, a zarazem skomplikowanych czynności operacyjno – dochodzeniowych. Każdy z uczniów otrzymał zadanie, w którym mógł skonfrontować zdobytą na lekcjach wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami. W ten sposób na miejscu zdarzenia pojawili się „funkcjonariusze patrolowo – interwencyjni”, którzy zabezpieczyli technicznie i osobowo miejsce przed ewentualnym dostępem osób postronnych. Inni uczniowie wcielając się w role prokuratora i policjantów dochodzeniowo-śledczych oraz techników kryminalistycznych ujawniali i zabezpieczali ślady i przedmioty mogące mieć związek z popełnionym przestępstwem.
Absolutorium bez problemu…

Jerzy

Data dodania:sobota 25 czerwca 2016 godz: 05:24:13

Nie było powodów, aby głosować przeciw udzieleniu absolutorium Burmistrzowi Pasłęka z tytułu wykonania budżetu za rok 2015. Opinie komisji rady miejskiej i Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz samo sprawozdanie z wykonania budżetu nie pozostawiały żadnych wątpliwości. Podczas wczorajszej sesji rady miejskiej 10 radnych głosowało za udzieleniem absolutorium, a trzy osoby wstrzymały się od głosu, chyba dla zasady. Od głosu wstrzymali się radni: Teresa Czerska, Krzysztof Kopański i Damian Olbryś. Wynik głosowania mógł być lepszy, ale na sesji zabrakło radnego Witolda Stabrowskiego.
jp
Przetarg na kanalizację w Kwitajnach…

Jerzy

Data dodania:sobota 25 czerwca 2016 godz: 05:22:06

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie ogłosiła w dniu 21 czerwca br. przetarg na budowę sieci kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej i oczyszczalni ścieków w miejscowości Kwitajny. Oferty można składać do dnia 8 lipca br. Zadanie ma być wykonane w terminie pięciu miesięcy od daty podpisania umowy. Oprócz oczyszczalni mechaniczno – biologicznej powstanie 3,2 km sieci kanalizacyjnej grawitacyjnej i 1,1 km sieci tłocznej.
jp
Zakończenie roku szkolnego w ZSZ...

Jerzy

Data dodania:sobota 25 czerwca 2016 godz: 05:20:09

Oficjalne zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku zgromadziło znamienitych gości. Obecni byli: Pani Gabriela Effenberg, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu, Pani Teresa Brewka, dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Pasłęku oraz Pani Agnieszka Pocełujko, dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasłęku.
Po powitaniu przybyłych gości przez prowadzącą akademię Małgorzatę Wolską, głos zabrała Pani Dyrektor Maria Kizyk, która podsumowała kończący się rok szkolny, podziękowała Gronu Pedagogicznemu za wykonywanie swojej misji, pracownikom szkoły za trud i wysiłek w codziennej pracy, a obecnym przedstawicielom jednostek samorządowych - za wieloletnią współpracę. Podziękowała także kierownictwu i pracownikom Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku za współpracę w realizacji wspólnych celów.
Głosujemy na Kanał Elbląski...

Anna

Data dodania:piątek 24 czerwca 2016 godz: 09:24:25

Rewitalizacja Kanału Elbląskiego bierze udział w konkursie „Modernizacja Roku 2015”. Startuje w kategorii obiekty przemysłowo – inżynieryjne. Obok komisji konkursowej swojego faworyta może też wytypować publiczność. W tym celu, na stronie internetowej konkursu trwa głosowanie. Każdy, kto docenia walory odnowionego Kanału Elbląskiego, może oddać swój głos tutaj. Jak do tej pory Kanał Elbląski jest na czele plebiscytu w swojej kategorii. Załączone zdjęcie przedstawia komisję konkursową, która wizytowała Kanał w ubiegłym tygodniu. Pomóżmy jej dokonać trafnego wyboru oddając głos na Kanał Elbląski.
oprac. aw
 
Eko Grupy w przyjaźni z klimatem...

Anna

Data dodania:piątek 24 czerwca 2016 godz: 09:05:28

Znamy już laureatów konkursu plastycznego EKO GRUPY w przyjaźni z klimatem, jaki zorganizowało Stowarzyszenie Aniołowo w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Nr 2 w Pasłęku. Celem plebiscytu była promocja właściwych zachowań, które zapobiegają zmianom klimatycznym. Na konkurs wpłynęło ponad trzydzieści prac. Zawierały one hasła nawiązujące do poszanowania środowiska, dobrego i nagannego postępowania oraz drastyczne efekty niszczenia przyrody. Najciekawszą pracę wykonała uczennica klasy I a SP Nr 2 w Pasłęku, kolejne miejsca zajęli: Natalia Kopacz, Julian Sekuła i Wojciech Oleszczuk (z tej samej szkoły). Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Wszystkie prace były ciekawe, dlatego ich autorzy otrzymali wyróżnienia i upominki przygotowane przez Stowarzyszenie Aniołowo. Podczas uroczystości układano hasła ekologiczne, które zamieszczone będą na specjalnej tablicy na terenie wsi. Najciekawsze z nich to:

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

WYNAJMĘ KOMFORTOWE MIESZKANIE 70 M 3 POKOJE W...

KOMFORTOWE MIESZKANIE PASŁĘK!! Mieszkanie przestronne powierzchnia 70m, salon z aneksem kuchennym, sypialnia, pokój, łazienka i przedpokój. Kompletnie umeblowane, nowoczesna zabudowa kuchni ze... więcej »

Mieszkanie do wynajęcia

Wynajmę umeblowane mieszkanie przy ul. Ogrodowej. Więcej informacji pod nr tel. 512 518 698 więcej »

Sprzedam mieszkania w Stegnie

Sprzedam trzy mieszkania na zamkniętym osiedlu w Stegnie, gotowe do wynajmu turystom. Dwa znajdujące się na parterze mają powierzchnię 36m2. Cena jednego mieszkania to 140 000 zł Trzecie ma... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 124763670 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:41

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl