23 Listopada 2014
 

Druga tura wyborów wójta w Rychlikach i Godkowie                                                                                                                                        Wiesław Śniecikowski burmistrzem Pasłęka - zdobył 53,7 % ważnych głosów                                                                                                                                        Siedmiu nowych radnych w radzie miejskiej                                                                                                                                        Nowym burmistrzem Młynar jest Marek Misztal (52 % głosów)                                                                                                                                        Starosta z Pasłęka?                                                                                                                                        Sławomir Sadowski zdobył mandat radnego sejmiku warmińko-mazurskiego                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Narkotykowe łowy...

Policjanci i strażnicy miejscy z Pasłęka zatrzymali wczoraj aż 3 osoby posiadające marihuanę. Jeden z nich to 13-latek, który udzielał narkotyków swoim kolegom. Wczoraj w Pasłęku policjanci...

Data dodania: 20-11-2014, 17:13

Wywiad i sesja dla VIVY…

W grudniowym wydaniu VIVY znajdzie się wywiad  i sesja zdjęciowa Małgosi Pasternak z Pasłęka. Ma to związek z rozpoczęciem emisji serialu „Cisza nad rozlewiskiem”, w którym pani...

Data dodania: 20-11-2014, 05:56

Sprzymierzonych – spór trwa…

Wczoraj Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie przysłał ekipę, która miała zlikwidować niedokończony wjazd na posesję 44A. Właściciel nieruchomości przegonił drogowców i nie pozwolił im na...

Data dodania: 19-11-2014, 05:57

Indywidualne wyniki wyborów do rady miejskiej…

Podajemy Państwu indywidualne wyniki poszczególnych kandydatów biorących udział w niedzielnych wyborach. Jest wiele niespodzianek (brak Kopańskiego, Otręby, Jasiukiewicza czy Ferka) oraz...

Data dodania: 18-11-2014, 18:59

Wybory 2014 - pierwsze wyniki...

Znamy już nazwiska 6 radnych, którzy będą reprezentowali interesy miasta i gminy Pasłęk przez najbliższe cztery lata w Radzie Powiatowej. Trzy mandaty uzyskał Dobry Samorząd: Maciej...

Data dodania: 17-11-2014, 09:24

1

2

3

4

5

Archiwum


Gimnazjadę wygrywają podopieczni K. Kowala…

Jerzy

Data dodania:sobota 22 listopada 2014 godz: 06:10:17

Drużyna chłopców z Gimnazjum Nr 2 w Pasłęku, której opiekunem jest nauczyciel wychowania fizycznego Krzysztof Kowal, wygrała Gimnazjadę Powiatową w Koszykówce. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum z Młynar, a trzecie Gimnazjum z Gronowa Elbląskiego. Zwody odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół w Pasłęku.
MP
Pasłęczanie w wyborach do sejmiku…

Jerzy

Data dodania:sobota 22 listopada 2014 godz: 06:03:06

Podano wreszcie informacje na temat składu sejmiku województwa warmińsko – mazurskiego. W wyniku „cudu nad urną” 14 mandatów zdobyło PSL. Rządząca do tej pory PO ma 9 mandatów (w tym mandat starosty Sławomira Jezierskiego – 1982 głosy). Jedynym przedstawicielem naszego miasta w sejmiku jest Sławomir Sadowski z PiS. Pan Sławomir uzyskał poparcie 7053 wyborców. Jego partia ma sejmiku 6 mandatów. Do sejmiku kandydował również Wiesław Śniecikowski „pracując” dla swojego ugrupowania. Wynik burmistrza Pasłęka to 1358 głosów poparcia. Kandydatów z Pasłęka i gminy było więcej, ale nie uzyskali oni znaczącego wyniku.
jp
Zimowa Liga Piłki Nożnej…

Jerzy

Data dodania:sobota 22 listopada 2014 godz: 05:55:01

Środa 19.11.14
Pama Powodowo – Drużyna Mistrzów 3:7. Bramki: Kudryk-2, Gębski dla Pamy i Szaflik-2, Wojciechowski-2, Zieliński S, Balewski i Jaroszewski dla Mistrzów.
Cukiernia Hildebrandt – Marzewo  7:2. Bramki: Samsonowicz, Błażewicz-3, Sukiennik, Zieliński D., Rękas dla Cukierków oraz Krzyżak i Janiszewski dla Marzewa.
Czwartek 20.11.14
Białe Orły – Pama Powodowo 9:5. Bramki: Borysiewicz-2, Piórkowski -3, Malinowski-3, Turyna dla Orłów i Kudryk-4 i Gębski dla Pamy.
Piekarnia Tradycja – Żuraw Godkowo 3:3. Bramki: Basarab D, Srebnik, Basarab Ł dla Piekarni oraz Stożyński, Łastówka i Buczyński dla Żurawia.
MP
Ogłoszenie...

Anna

Data dodania:piątek 21 listopada 2014 godz: 13:22:14

W okolicy ul. 3 Maja w Pasłęku znaleziono czarno - białego kota z czerwoną obrożą. Właściciela prosimy o kontakt z osobą, która chwilowo się nim zaopiekowała.
tel. 603-678-660
Szanowni Mieszkańcy Gminy Rychliki...

Tekst sponsorowany

Data dodania:piątek 21 listopada 2014 godz: 11:00:51

Bardzo dziękuję za zaufanie w I turze wyborów 16.11.2014 r. Gmina w ostatnich 4 latach zmieniła się na naszych oczach. Chcę dokończyć to, co tak efektywnie ze swoim zespołem ludzi robię od 8 lat. Chcę, by te „rozpędzone” inwestycje, o których 8 lat temu nawet nie mogliśmy marzyć, mogły być kontynuowane we wszystkich miejscowościach. Poznaliście, Państwo, moją wizję rozwoju gminy Rychliki, znacie moją konsekwencję w dążeniu do celu. Niezmienne jest dla mnie jedno – uczciwa praca i zaangażowanie.
Zapraszam wszystkich Mieszkańców do udziału w II turze i oddanie głosu na mnie i lepszą przyszłość naszej gminy – z dala od partyjnych zależności i konfliktów.
Z poważaniem - Henryk Kiejdo

Zapraszam na naszą stronę internetową kwwhenrykakiejdo.pl. Znajdziecie tam Państwo, więcej informacji na temat programu dla gminy Rychliki.
Sprawdź nowości w Kebab Egyptische Erde...

Tekst sponsorowany

Data dodania:piątek 21 listopada 2014 godz: 08:21:19

Kebab Egyptische Erde znajdujący sie przy ul. 3 Maja 1c w Pasłęku serdecznie zaprasza do zapoznania się z rozszerzoną ofertą dań. Proponujemy nowe wyśmienite chrupiące zapiekanki z pieca 50cm lub 30cm z szynką, salami, boczkiem, mięsem kebab oraz dla wegetarian z surówką lub tuńczykiem. Ponadto proponujemy kolejną nowość a mianowicie szeroką gamę sałatek Fresh&Fit, które są przygotowywane ze świeżych warzyw bezpośrednio przed podaniem. Jest to alternatywa dla osób będących na diecie lub dbających o swoją sylwetkę i zdrowie. W ofercie znajdują sie: sałatka premium z kurczakiem, słońce egiptu z prażonym słonecznikiem, toskańska z tuńczykiem, grecka z oliwkami i fetą, sałatka szefowej z mięsem kebab, sałatka szefa z jajkiem.
Podziękowania...

Tekst sponsorowany

Data dodania:piątek 21 listopada 2014 godz: 08:08:18

Składam serdeczne podziękowania mieszkańcom gminy Rychliki, którzy w dniu 16. listopada 2014 r. poparli moją kandydaturę w wyborach samorządowych. Państwa obecność tego dnia w lokalach wyborczych była nie tylko wypełnieniem obywatelskiego obowiązku, ale przede wszystkim wyrazem zaangażowania w sprawy naszej gminy. Chęć wprowadzenia zmiany na stanowisku wójta Rychlik to dowód wiary w lepsze jutro. Dziękuję również moim współpracownikom za udzielone mi wsparcie w czasie trwania kampanii wyborczej, za porady i dobre słowo. Dziękuję za zaufanie i za każdy oddany głos.
Zbigniew Lichuszewski - kandydat na wójta gminy Rychliki
Skład rady powiatowej...

Anna

Data dodania:piątek 21 listopada 2014 godz: 08:00:06

Jak już Państwa informowaliśmy w radzie powiatu elbląskiego PSL będzie miał siedmiu radnych, Dobry Samorząd - sześciu, PO - trzech, a PiS - jednego. W rozdaniu mandatów nie wzięły udziału dwa komitety, które nie osiągnęły wymaganego 5% poparcia: KWW Porozumienie Samorządowe i KW Wierzba. Na wszystkie listy we wszystkich czterech okręgach wyborczych oddano w sumie 17.353 głosów ważnych. Poniżej nazwiska 17 osób, które zostały wybrane w poszczególnych okręgach. Warto zaznaczyć, że skład rady może się zmienić, ponieważ niektórzy z radnych wezmą udział w drugiej turze wyborów samorządowych na wójtów. Jeśli wygrają – zrezygnują z mandatu i wówczas ich miejsce zajmie kolejna osoba z listy, z której startowali.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Zatrudnię od zaraz

Zakład Tapicerski w Pasłęku zatrudni od zaraz osoby z możliwością przyuczenia na dane stanowisko; Pomoc stolarza - zbijanie stelaży Pomoc tapicera Pakowacz mebli Osoby zainteresowane pracą... więcej »

DO WYNAJĘCIA

Nowy zakład fryzjerski do wynajęcia przy ul. Ogrodowej 42 G (góra - budynek Totolotka)tel. 660-105-045 więcej »

Ogłoszenie

W dalszym ciągu poszukujemy psów. W odpowiedzi na komentarz zamieszczamy zdjęcie obu zwierząt. Owczarek niemiecki, długowłosy (suczka) na szyi miał obrożę tzw. kolczatkę koloru srebrnego.... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 90876855 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:20

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 PRASA Jerzy Przedpełski, Barbara Budkiewicz, Jadwiga Zajac-Przedpełska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl