30 Listopada 2015
 

Nowa Wieś bez prądu - drogowcy z ZDP zerwali linię energetyczną                                                                                                                                        Boże Narodzenie w sztuce                                                                                                                                        SPECTRE - 4-6 grudnia w Kinie Zamkowym                                                                                                                                        WOŚP 2016 - sztab w Zespole Szkół                                                                                                                                        Świeczka zgasła - kolejne spotkanie z Teatrem przy stoliku już 3. grudnia                                                                                                                                        Jakie inwestycje czekają nas w przyszłym roku? Sprawdziliśmy projekt budżetu na 2016.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Osada średniowieczna…

Okazuje się, że na terenie gminy mamy sporo ciekawych zabytków. Część z nich jest znana, remontowana i eksponowana. O niektórych dowiadujemy się dopiero od fachowców. Tak jest w przypadku...

Data dodania: 30-11-2015, 05:19

Apel o pomoc...

W związku z pożarem, jaki miał miejsce w dniu 26 listopada 2015r. w Pasłęku przy ul. Mickiewicza, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pasłęku zwraca się z prośbą o wsparcie dla...

Data dodania: 27-11-2015, 12:07

Spotkanie krwiodawców...

Corocznie spotkania honorowych dawców krwi są doskonałą okazją do wymiany spostrzeżeń, dotyczących krwiodawstwa oraz podziękowań za zaangażowanie klubowiczów na rzecz ratowania ludzkiego...

Data dodania: 27-11-2015, 09:43

Likwidacja punktu krwiodawstwa?...

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie zamierza zlikwidować swój Oddział Terenowy w Pasłęku. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Szefowa RCKiK w...

Data dodania: 24-11-2015, 05:43

1

2

3

4

5

Archiwum


Minął weekend – jeździmy po alkoholu…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 30 listopada 2015 godz: 09:44:10

W dalszym ciągu siadamy za kierownicą po wypiciu alkoholu. W czasie minionego weekendu zatrzymano kolejne trzy osoby kierujące pojazdami po pijanemu. Rekordzistka z ul. 11 Listopada miała 2,2 promila alkoholu w organizmie. Pani ma 33 lata i pochodzi z gminy Pasłęk. Na ul. Boh. Westerplatte zatrzymano 26 latka, który kierował Oplem mając w organizmie 1,6 promila. Kolejny nietrzeźwy to rowerzysta zatrzymany w Rzecznej (25 lat, 1,2 promila). Oprócz tego odnotowano: 2 kolizje (Spacerowa i 11 Listopada), 24 interwencje (5 domowych) oraz znieważenie policjanta (sprawca pochodzi z Pasłęka i ma 23 lata). Były też mandaty w ruchu drogowym (8 na 2300 zł) i 2 porządkowe po 100 zł.
Dwukrotnie do pożaru sadzy wyjeżdżali strażacy z JRG. W sobotę na ul. Chrobrego i w niedzielę do Łukszt.
jp
Ogłoszenie - zgubiono portfel...

Anna

Data dodania:poniedziałek 30 listopada 2015 godz: 09:28:24

Zgubiono portfel męski z ważnymi dokumentami, niezbędnymi do pracy na nazwisko Jerzy Sałka. Mozliwe, ze zostal zgubiony w okolicy ulic Słonecznej lub 3 -go Maja. Pieniadze sa niewazne. Jeśli znalazłeś portfel i nie chcesz sie ujawniać, wrzuć dokumenty do skrzynki pocztowej. Bez dokumentów Jerzy nie jest w stanie pracować. Nr telefonu do kontaktu 722-386-223.
Podatki 2016 - nieruchomości....

Anna

Data dodania:poniedziałek 30 listopada 2015 godz: 08:23:40

Ważnym punktem piątkowej sesji było przyjęcie proponowanych stawek podatkowych od nieruchomości na przyszły rok. Co najważniejsze - nie ma podwyżek. Od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej zapłacimy od 1 m² powierzchni 0,70 zł, od terenów pod jeziorami, zajętymi na zbiorniki wodne retencyjne lub elektrownie wodne - 4,35 zł od 1 ha powierzchni, natomiast od pozostałych gruntów, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego przyjęta stawka od 1 m² powierzchni stanowi 0,26 zł. Z kolei podatki od budynków lub ich części ustalono na poziomie: 0,48 zł od 1m² mieszkalnej powierzchni użytkowej i 17 zł od 1 m² powierzchni, związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej.
aw
Osada średniowieczna…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 30 listopada 2015 godz: 05:19:51

Okazuje się, że na terenie gminy mamy sporo ciekawych zabytków. Część z nich jest znana, remontowana i eksponowana. O niektórych dowiadujemy się dopiero od fachowców. Tak jest w przypadku średniowiecznej osady usytuowanej na polach między Rydzówką i Drulitami. Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków poinformował burmistrza Pasłęka o stanowisku archeologicznym położonym koło osady Tumpity.
jp
Termin minął…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 30 listopada 2015 godz: 05:16:23

27 listopada minął termin usunięcia usterek na budowie boiska sportowego w Dargowie. Firma DEWACO z Dzierzgonia wykonała ogrodzenie i niwelację terenu. Obiekt w tym stanie nie przypomina w żaden sposób boiska sportowego. Zadanie realizowane jest w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2015 za kwotę 91,997 tys. złotych.
jp
Strażacy gaszą sadzę…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 30 listopada 2015 godz: 05:13:25

W ostatnich dniach strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej notują sporo wyjazdów do palącej się sadzy. Czym to może grozić, przekonałem się na własnej skórze. W sobotę wozy bojowe strażaków wjechały ponownie na Stare Miasto, na ulicę Dąbrowskiego. W niedzielę nad ranem paliła się sadza w miejscowości Łukszty. W okresie zimowym fachowcy zalecają czyszczenie przewodów kominowych chociaż raz w miesiącu.
jp
Trening MTB z Bartoszem Banachem...

Anna

Data dodania:niedziela 29 listopada 2015 godz: 09:05:51

Sobotni trening MTB zorganizowany przez grupę kolarską TEAM MUSTANG PASŁĘK zgromadził 12 amatorów kolarstwa górskiego z naszego miasta oraz Elbląga. Było to szczególne wydarzenie z uwagi na fakt, że niecodziennie można doskonalić technikę na podjazdach, czy zjazdach oraz odcinkach trudnych technicznie pod okiem wielokrotnego mistrza Polski w MTB, Bartosza Banacha. Oprócz Bartosza, w dzisiejszym treningu brał również udział Mateusz Zdanowicz – zwycięzca I Pasłęckiego MTB Maratonu. To pierwszy, ale nie ostatni trening tego typu ze zwycięzcami naszego maratonu. Zachęcamy wszystkich, lubiących tą dyscyplinę sportu do doskonalenia się pod okiem profesjonalistów. Serdeczne podziękowania panu dyrektorowi MOSiRu za udostępnienie „bazy wypadowej”.
TMB (Więcej informacji o drużynie Pasłęk Mustang Bike tutaj)
Andrzejkowy wieczór w Stegnach...

Anna

Data dodania:niedziela 29 listopada 2015 godz: 08:55:38

Stowarzyszenie ,,Pokażmy, że można"-Stegny wraz z Sołtysem wsi w piątkowy wieczór zorganizowali dla dzieci i młodzieży Andrzejkowy wieczór wróżb. Tradycyjnie sprawdzaliśmy co przyniesie nam los w różnego rodzaju zabawach. Wieczór zakończył się świetną dyskoteką dla najmłodszych mieszkańców wsi wraz z poczęstunkiem. Dziękujemy za obecność i wspólną zabawę!
E.W.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

PRACA - barman /kelner

Restauracja Boston zatrudni do pracy osobę na stanowisko barman/kelner w pełnym wymiarze godzin (cały etat). Praca na stałe. Więcej informacji na miejscu w Restauracji Boston w Pasłęku przy ul.... więcej »

poszukuje kierowcy kat C + E

Wymagania: W związku z powiększeniem naszej floty poszukujemy zaangażowanych pracowników na stanowisko: Kierowca Międzynarodowy kat. C+E Miejsce pracy: Europa Zachodnia i... więcej »

SPRZEDAM MIESZKANIE

Sprzedam mieszkanie w Pasłęku przy ulicy Ogrodowej w bloku. Mieszkanie ma 71m2, w tym: 3 pokoje, kuchnie, łazienke, wc, przedpokój, balkon. Mieszkanie jest słoneczne, ciepłe, w dobrej lokalizacji,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 115461669 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:67

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl