23 PaŸdziernika 2014
 

Helikopter zabrał 66 - letniego mieszkańca ul. Polnej do szpitala w Olsztynie - chory miał ciężki zawał serca                                                                                                                                        Polonia Pasłęk wygrała w Bartoszycach 5:3                                                                                                                                        Liga Zimowa - zapisy                                                                                                                                        Fabryka mebli Stanbor sprzedana za 7 mln złotych                                                                                                                                        SKANSKA remontuje Orgodową i Dworcową - są utrudnienia w ruchu                                                                                                                                        Wtorek 21. października godz. 17-sta Teatr przy stoliku w Bibliotece Publicznej                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Zmiany w organizacji ruchu - apel Burmistrza Pasłęka...

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych chciałbym poinformować Państwa o zmianach organizacji ruchu w obrębie cmentarza komunalnego przy ulicach Augustyna Steffena i...

Data dodania: 22-10-2014, 08:39

Fabryka mebli Stanbor sprzedana…

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu przekazał nam informację o sprzedaży fabryki Stanbor położonej w Pasłęku przy ulicy Boh. Westerplatte. W dniu 9 października sąd wydał orzeczenie...

Data dodania: 21-10-2014, 05:45

Hubertus w Nenii…

Tradycji stało się zadość. Młodzi adepci jeździectwa z MKJ Nenia i w tym roku wyruszyli na poszukiwanie lisa. Mimo chłodu, poczynania kilkunastu jeźdźców śledzili rodzice i kibice. Tym...

Data dodania: 19-10-2014, 06:01

KP Pasłęk z nowym radiowozem...

Wczoraj policjanci z Pasłęka otrzymali nowy, nieoznakowany radiowóz kia venga. To auto o mocy 125 koni mechanicznych kosztowało 54 tys. zł, a wkład finansowy w jego zakup ma samorząd...

Data dodania: 18-10-2014, 08:26

Wstęga i tablica…

Wczoraj na terenie Szpitala Powiatowego w Pasłęku odbyła się uroczystość oddania do użytku nowo wybudowanych dojazdów i chodników oraz ciekawie zaaranżowanych terenów zielonych. W swoim...

Data dodania: 18-10-2014, 05:39

1

2

3

4

5

Archiwum


Zmiany w organizacji ruchu - apel Burmistrza Pasłęka...

Anna

Data dodania:środa 22 pażdziernika 2014 godz: 08:39:49

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych chciałbym poinformować Państwa o zmianach organizacji ruchu w obrębie cmentarza komunalnego przy ulicach Augustyna Steffena i Partyzantów.
Od dnia 27 października (poniedziałek) 2014 r. do dnia 3 listopada (poniedziałek) 2014 r. włącznie na odcinku ulicy Augustyna Steffena, od ulicy Kraszewskiego (Stadion Miejski) do wjazdu na stację przeładunkową, zostaje wprowadzone czasowe ograniczenie prędkości do 40 km/h. Na ww. odcinku ulicy Augustyna Steffena obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania pojazdów po obu stronach jezdni.
Przy stoliku z Blahą i Vrchlicką...

Anna

Data dodania:środa 22 pażdziernika 2014 godz: 08:30:14

Wczoraj Biblioteka Publiczna gościła po raz kolejny aktorów Teatru im. S. Jaracza z Olsztyna, którzy przyjechali do Pasłęka, by zaprezentować sztukę czeskiego autora Mirko Stiebera „Blaha i Vrchlicka”. Bohaterzy tej sztuki to dwoje samotnych, kalekich ludzi. Maria „grube szkło” jest niedowidzącą telefonistka. Z kolei Antoni to nadużywający alkoholu kasjer dworcowy. Po przypadkowym spotkaniu ich losy splatają się, a życie nabiera wspólnego celu – oboje pragną narodzin syna, który będzie w przyszłości mistrzem olimpijskim. Jednak droga do zrealizowania tego, jak na początku wydawało się szalonego pomysłu, wcale nie jest taka prosta. To powoduje z kolei wiele zabawnych sytuacji. Z czasem okazuje się, że zupełnie obcych sobie ludzi, w końcu połączy prawdziwe uczucie, a dopełnieniem ich miłości będzie córka. Szuka pokazuje przewrotnie istotę uczuć oraz daje sygnał, że każdy jest w stanie odmienić siebie i swoje życie.
Sprawdż propozycje Kina Zamkowego...

Anna

Data dodania:środa 22 pażdziernika 2014 godz: 08:18:04

Dla tych wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji do obejrzenia filmu Miasto 44, Pasłęcki Ośrodek Kultury organizuje dodatkowy seans już jutro (czwartek) o godz. 17-stej. Natomiast w najbliższy weekend na ekranie Kina Zamkowego będzie jeszcze okazja do obejrzenia filmu animowanego Pinokio oraz dramatu biograficznego Bogowie. Nowością z kolei będzie melodramat Dla Ciebie wszystko. Szczegółowy repertuar wraz z opisem filmów w zakładce kino na naszym portalu. Ciekawą propozycję POK przygotowuje również z okazji halloween. W piątek 31. października planowana jest premiera filmu 4: Apokalipsa.
aw
Wybory 2014 - KW Platforma Obywatelska RP…

Jerzy

Data dodania:środa 22 pażdziernika 2014 godz: 06:04:19

Aż pięć pań znajduje się na liście kandydatów PO do rady powiatowej w Elblągu. Liderem listy jest szef struktur powiatowych partii Jerzy Romanowski. Cztery lata temu PO zdobyła tylko jeden mandat z okręgu pasłęckiego. Jak będzie tym razem przekonamy się 16 listopada. Na miejscu ostatnim listy znajduje się niżej podpisany. Z moimi propozycjami przedwyborczymi będzie można zapoznać się już niebawem.
jp
Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Siedleckim...

Jerzy

Data dodania:środa 22 pażdziernika 2014 godz: 06:01:00

Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza 4 listopada (wtorek) o godz. 16:00 w Izbie Historycznej na spotkanie autorskie z Arkadiuszem Siedleckim.Arkadiusz Siedlecki prozaik, publicysta, redaktor i dziennikarz kulturalny. Studiował filozofię na UŚ w Katowicach. Od 2005 roku mieszka w Wielkiej Brytanii, obecnie w Luton. Laureat konkursów Literackich. Debiutował opowiadaniem „Transparentni”, zamieszczonym w antologii opowiadań „Halloween po polsku”. Autor bestsellerowej powieści „Kokaina”. Publikował w polskich periodykach. Felietonista portalu kulturalnego „Duże Ka”, redaktor wydawanego w Wielkiej Brytanii miesięcznika kulturalnego „Polonia Magazyn” oraz autor wywiadów z artystami.Serdecznie zapraszamy na spotkanie z człowiekiem, który nie wstydzi się tego, że był narkomanem, chętnie o tym opowiada ale i przed tym przestrzega.
Rada Sportu…

Jerzy

Data dodania:środa 22 pażdziernika 2014 godz: 05:58:23

21 października 2014 w sali Rycerskiej Urzędu Miasta i Gminy Pasłęk odbyło się zebranie Miejsko – Gminnej Rady Sportu. Podczas zebrania Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski podziękował trenerom, działaczom i animatorom sportu za realizację wielu przedsięwzięć sportowo – rekreacyjnych, które odbyły się na terenie gminy w roku bieżącym.
Głównym punktem spotkania było zaopiniowanie wniosków o dofinansowanie projektów w zakresie sportu. Wnioski złożone przez SZS w Pasłęku, KS Pogrom Aniołowo, UKS Gimpas, KS Polonia Pasłęk i UKS Lider zostały zaopiniowane pozytywnie. W porównaniu do roku 2014 w przyszłym roku nastąpi znaczący wzrost nakładów gminy na kulturę fizyczną i sport.
MP
DNI MASAŻU W GABINECIE PRO MED...

Anna

Data dodania:wtorek 21 pażdziernika 2014 godz: 07:30:29

Gabinet rehabilitacyjny PRO MED w Pasłęku serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na DNI MASAŻU. Oferta skierowana jest do wszystkich osób, począwszy od tych, którzy na co dzień zmagają się z bólem pleców i kręgosłupa, po osoby chcące się zrelaksować i odprężyć po ciężkim dniu. Do końca października oferujemy atrakcyjne promocje na wybrane przez Państwa masaże. W gabinecie mogą Państwo skorzystać z szerokiej gamy usług rehabilitacyjnych, masażu lub zabiegów na ciało. Uzyskają Państwo pomoc w leczeniu m. in. bólu kręgosłupa, kończyn, jak również usprawnimy wiele schorzeń narządu ruchu umożliwiając szybki powrót do zdrowia. Wykwalifikowany personel zdiagnozuje Twoje dolegliwości oraz zastosuje odpowiednią rehabilitację.
Sesja w piątek...

Anna

Data dodania:wtorek 21 pażdziernika 2014 godz: 07:25:38

W piątek 24. października o godz. 10.00 radni spotkają się na kolejnej sesji. Tym razem obrady podzielone będą na dwie części. W pierwszej z nich zaplanowano wręczenie nagród laureatom Gminnej Ligi Piłki Nożnej, a także zwycięzcom konkursu na najładniejszą posesję 2014 r oraz laureatom konkursu "Aktywna, piękna i czysta wieś". Jednym z punktów obrad będzie również ocena stanu służby zdrowia w Pasłęku. Ponadto radni zagłosują m.in. nad uchwałami, dotyczącymi stawek podatkowych na przyszły rok. Druga część sesji poświęcona będzie podziękowaniom radym za prace w kończącej się właśnie kadencji 2010-2014.
aw

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Kupię mieszkanie

Kupię mieszkanie do 30 mkw. z centralnym ogrzewaniem, może być do remontu, w Pasłęku.  tel.  889-671-325 więcej »

Ostatnie 2 mieszkania przy ul. Słonecznej

Oferujemy Państwu na sprzedaż dwa ostatnie mieszkania w nowym budownictwie przy ul. Słonecznej w Pasłęku:- mieszkanie o powierzchni 53 mkw. i mieszkanie dwupoziomowe o powierzchni 72 mkw. - cena za... więcej »

PRACA

Przyjmę do pracy kierowcę do rozwożenia pizzy. Więcej info na miejscu w Pizzerii Diablo przy ul. Chrobrego lub pod nr tel. 511-830-784 więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 88300784 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:25

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 PRASA Jerzy Przedpełski, Barbara Budkiewicz, Jadwiga Zajac-Przedpełska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl