24 listopada 2017 Flory, Emmy, Chryzogona

Zapisz się na bezpłatną tomografię klatki piersiowej

Ogłoszenie zostało dodane - Miesiąc temu
0

664-830-861 lub 664-830-879


Rozwój cywilizacji przyczynia się do postępującego zanieczyszczenia środowiska naturalnego, w którym żyjemy. Znajduje się w nim coraz więcej szkodliwych cząsteczek i drobnoustrojów, które sprzyjają rozwojowi różnego typu chorób.

 

Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje, że do roku 2030 nastąpi 75% wzrost zachorowań na raka. Ludzie żyją w niezdrowy sposób, często nadużywają szkodliwych substancji i nie uprawiają sportu. Warto zauważyć, że nasza dieta również uległa całkowitej zmianie w ciągu ostatnich 30 lat. Ilość związków chemicznych, jakie stosuje się w nowoczesnym przemyśle spożywczym jest zatrważająca.

 

Również oddychanie zanieczyszczonym powietrzem powoduje niekorzystne skutki zdrowotne. Liczne badania wskazują, że pył obecny w powietrzu może zwiększać ryzyko zachorowalności i śmiertelności z powodu chorób płuc i układu krążenia, oraz powodować występowanie nowotworów.

 

Nowotwory złośliwe są w Polsce drugą najczęstszą przyczyną zgonów - w wyniku tych schorzeń umiera rocznie coraz więcej Polaków. Prognozy wskazują, że ogólna liczba zachorowań i zgonów z powodu chorób nowotworowych będzie systematycznie wzrastać, stając się pierwszą przyczyną zgonów osób przed 65. rokiem życia w niedalekiej przyszłości.

 

Duże znaczenie na wszystkich etapach leczenia onkologicznego oraz chorób układu oddechowego ma diagnostyka obrazowa. Jest wykorzystywana do wykrycia i rozpoznania choroby oraz określenia stopnia jej zaawansowania. Obecnie prawie wszystkie przypadki podejrzenia nowotworu lub choroby płuc u pacjenta są potwierdzane badaniem tomografii komputerowej.

Niemal każda dość wcześnie wykryta zmiana patologiczna wskazująca na chorobę płuc daje się wyleczyć.

 

Chcąc zapobiegać rozwojowi poważnych chorób organizuje się różnego rodzaju akcje profilaktyczne. Aktualnie na terenie naszego województwa trwa kilka z nich.

 

W ramach proponowanego Programu wykonujemy BEZPŁATNĄ TOMOGRAFIĘ KOMPUTEROWĄ PŁUC dla osób w wieku 50-70 lat palących przez min. 20 lat paczkę papierosów dziennie (osoby palące nadal oraz osoby, które rzuciły palenie).

Do badań kwalifikują się również pacjenci w wieku 50-70 lat narażone na długotrwałe działanie czynników rakotwórczych takich jak: m.in. azbest, arszenik oraz produkty przemiany węgla kamiennego a także wszyscy bez ograniczeń wiekowych z POChP.

Powiaty objęte Programem w 2017 r.: lidzbarski, gołdapski, olecki, nowomiejski, ostródzki, węgorzewski, ełcki, elbląski, giżycki, m. Elbląg.

Kadra medyczna, współpracująca przy tym Programie to uznani w środowisku lekarze torakochirurdzy, onkolodzy z wieloletnim stażem pracy oraz radiolodzy z ogromnym doświadczeniem w wykrywaniu zmian m.in. w obrębie klatki piersiowej. Osoby, u których zostaną wykryte zmiany będą kierowane na dalszą diagnostykę i leczenie.

 

Aby wziąć udział w Programie należy tylko wypełnić wraz z lekarzem rodzinnym lub lekarzem specjalistą specjalne skierowanie.

 

 

Udział w Programie jest BEZPŁATNY. Nie ma ŻADNYCH KOLEJEK!

AKCJA TRWA TYLKO do 15 GRUDNIA 2017 r.

 

Badania wykonujemy w dogodnych terminach (również w soboty) w:

PRACOWNI TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ

„ARS MEDICA”

OLSZTYN UL. JAGIELLOŃSKA 78

 

Rejestracja pacjenta, z formularzem podpisanym przez lekarza rodzinnego odbywa się telefonicznie pod nr tel.

664-830-861 lub 664-830-879

od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.Wieczór z książką

Pozostało7 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza na Wieczór z Książką, który...


W tym roku, już po raz drugi, pasłęcki samorząd organizuje Galę Wolontariatu....


Mikołaj w Pasłęku

Pozostało15 dni

Już kolejny rok z rzędu pani Izabela Malinowska przygotowuje akcję „Mikołaj w...